Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Jednom će opet doći bikovsko tržište i zato je zanimljivo sad prepoznati koje naše dionice(tvrtke) imaju zdravu perspektivu te će nama ulagačima

Jedna stvar je normalno bikovsko tržište a druga stvar cijene dionica na fundamentalno apsurdnim cijenama. Neke dionice bi mogle impresivno narasti idućih godina ali mislim da su svi došli pameti i da se situacija tipa INGR po 60.000kn (iliti 12x više nego što je sada) više neće vidjeti.
Ono što bi moglo slijediti (ako nam gospodarstvo nekim čudom živne) je malo selektivniji rast nego što je onomad bio.

INGR sam bezveze uzeo kao primjer, prva mi je pala na pamet iz nekog razloga [lol]
[/quote]

I meni je jedino samo INGRA na pamti ! [thumbsup]
Nego što je s Đakovštinom ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Ajd , brokeri kuš! …..pojma nemate ..znate samo hvalisati jedni druge, jedni drugima namještati
dionice o kojima dobivate info sa strane..i to vraćate protuuslugama…… čista prostitucija…!
Ajde prestanite …..ako imate lovu dignite cijene da Vas sve skupa vidimo…na prevarama i rastu
tržišta svaki bik zaradi!…..zaboli me za Vašu pamet…da ste pametni , poštenim radom bi
zaradili novac, a ne na forumu stalno maltretirate naivne , ne bi li ih uvjerili u svoje investicije…
a onda dogovorno rušite cijenu…i pametujete opet ispočetka….sram Vas bilo …!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


u medijima vrti info kako bi Rusima trebalo prodati ( pokloniti ) pravo veta na JANAF ili 25%+1 dionica, dok s druge strane Putin je davno rekao NE.

Sto ti znaci "prodati/pokloniti pravo veta na JANAF" i za sto (glede cega) je "Putin davno reko NE"?





ajme k NELE ,,evo oslovljavam te malim slovom….barem dobre stihove radis…. [rolleyes]
pratis me od tem do teme….da nemas neke skrivene namjere [rolleyes]

Kolega Inverter, što je vama?
Nezadovoljni ste životom?
Mala placa?
Neuspjeh na burzi?
Loš ljubavni život?

Dajte se malo razvedrite, odite na pivo, janjetinu, muziku…
[/quote]
evo BGU 4 voznje …bit ce za janjetinu muziku i par gajbi pive….hvala na dobrim zeljama….i sto si me upozorio na etfove….da se nevalja s tim bakćati ,
[/quote]
Vozi pajdo i dalje, sretno, samo pazi da se ne zabiješ u zid i izletiš kroz šajbu…Kako bi Croman rekao, uvijek stop loss

a ako ti je do voznje, sjedi u mečku, "sjedi " u ERY–ERX, šta se vozaš tim škodama od BGU
[/quote]
jos uvjek se smijem tvom palm i adrs -p-a [lol] [lol] [lol] na ovom drugom te ja osisao….. [tongue]
velikog znalca miliunasa….. [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


…trenutno je neizvjesna situacija u svijetu ,kapital se oprezno ulaže(iako ga ima dovoljno i čeka u zasjedi).Jednom će opet doći bikovsko tržište i zato je zanimljivo sad prepoznati koje naše dionice(tvrtke) imaju zdravu perspektivu te će nama ulagačima
donijeti prihvatljive zarade.
Tko malo gleda malo i vridi.

– dosta ste se raspisali, ali ovo nije tema o "ivana7", ovo je tema best buy.
– a to što ste o meni pisali je i cca 50% točno.
– u pravo vrijeme se je zbilja velika lova mogla dići na burzi, ali s malim ulogom.

– sada je ovo stvarno frustrirajuće, pogotovo za one koji su još i u gubitcima.
– ali burza je jednostavno takva.

– evo izdvojila sam jedan fenomenalno dobar post koji niste prepoznali i jako loše ste ga ocijenili.

– ali stvarno je sada jako važno prepoznati te dionice s velikim potencijalom rasta.
– nikako ne ići na jednu, nego na više toga.
– ipak u ovim kriznim vremenima ja dajem prednost dividendnim dionicama i firmama koje i više nego dobro posluju.
– o.k. je sada to malo i trejdati, prodavati po većim cijenama kupovati na nižim.
– evo ja jučer nisam buljila cijeli dan u gledalicu, napisala sam kupnje na tri dionice, ali samo mi se jedna realizirala.

– I love this game.
Pozdrav !

– evo ja jučer nisam buljila cijeli dan u gledalicu, napisala sam kupnje na tri dionice, ali samo mi se jedna realizirala.

atpl?

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan


…zaboli me za Vašu pamet…da ste pametni , poštenim radom bi
zaradili novac, a ne na forumu stalno maltretirate naivne , ne bi li ih uvjerili u svoje investicije…
a onda dogovorno rušite cijenu…i pametujete opet ispočetka….sram Vas bilo …!

– a da ste vi pametni ne bi izgubili novce na burzi niti bi te skupe dionice od mene kupili.
– ali to vam je burza, puno poštenija nego kladionica.
– i ovo je i više nego pošteno, netko od nas vas je lijepo ošišao.
– i sada vam sigurno nisam ja kriva što se osijećate kao ovćica.

– pa lijepo sam vam zadnji put napisala, nemojte se ljutiti, pitajte što vam nije jasni i kako se treba ulagati.
– a vi udri drukati na građevinarima.
– da ste prije pratili ovu temu sigurno ne bi te ulagali u te promašene investicije.

– i za vaš gubitak u portfelju možete optužiti jedino sebe, jer vi ste očito jedini krivac za vaš gubitak.
– i malo kulture ne bi isto škodilo.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana ajde budi realna ovo je ipak tema Ivana 7 a ne bust buy jer da tebe nema na temi ne bi bilo ni teme.

Nego kako ti pronalaziš bisere tj. prepoznaješ firme koje će u budućnosti odlično poslovati?


Ivana ajde budi realna ovo je ipak tema Ivana 7 a ne bust buy jer da tebe nema na temi ne bi bilo ni teme.

Nego kako ti pronalaziš bisere tj. prepoznaješ firme koje će u budućnosti odlično poslovati?


pa koliko sam ja shvatio nalazi ih tako gledajuci u proslost firme i najavljujuci buducnost nama forumasima
pofuk



Jednom će opet doći bikovsko tržište i zato je zanimljivo sad prepoznati koje naše dionice(tvrtke) imaju zdravu perspektivu te će nama ulagačima

Jedna stvar je normalno bikovsko tržište a druga stvar cijene dionica na fundamentalno apsurdnim cijenama. Neke dionice bi mogle impresivno narasti idućih godina ali mislim da su svi došli pameti i da se situacija tipa INGR po 60.000kn (iliti 12x više nego što je sada) više neće vidjeti.
Ono što bi moglo slijediti (ako nam gospodarstvo nekim čudom živne) je malo selektivniji rast nego što je onomad bio.

INGR sam bezveze uzeo kao primjer, prva mi je pala na pamet iz nekog razloga [lol]
[/quote]

Jako je teško predvidjeti razvoj situacije u daljoj budućnosti. Ja osobno ne bih otpisao niti jedan scenarij, a pogotovo se na bih kladio samo na jedan razvoj događaja. Upravo zbog toga što je teško predvidjeti razvoj situacije i što da nas tržišta kapitala puno volatilnija nego prije, ja bih horizont ulaganja ograničio na maksimalno godinu dana. Portfelj treba aktivno rebalansirati jer se okolnost mjenjaju brzo i magnitude promjena su značajne.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Sto se tiće zaakona,zabranjeno je kad se 2 dogovore jedan prodaje drugi kupuje,međutim kad je kao kod nas više igraća onda to vijerovatno i nije zabranjeno pa slobodno možemo se igrat ,a kaj če oni nama kad smo mi na poslovnom [smiley]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode

Djecu moraš stalno učiti da se lagati ne smije pa evo odgovora:
– prvo , Ivana7 , laže o gubicima, ali sad mi se ne daju tražiti njeni postovi iz 2008.g. gdje je
senzibilno opisala , kako bi mogla te gubitke nadoknaditi, i prilično zabrinuto razmišljala gdje
bi mogla skupiti novac, da dokupi pojedine dionice….prodajom nekretnina.
– Ivana7 stalno se uspoređuje sa OTP -om…i mjeri svoj prinos i njhov …dakle, ove stotine tisuća kune koje njeni slijepi obožavatelji vide u portfelju, svaki dioničar uvijek zaradi kad tržište raste.
Besmisleno je hvaliti se time, ako se oni ne pokupe upravo u tom iznosu.
Da ona nije pokupila ništa od toga, možda malecki dio, vidi se iz prinosa kojeg stalno uspoređuje.
– Nadalje, ona ima dio u Ht-u cca tvrdi 26-28 %…a po mom manje od 10% jer iz njega vadi novac
za dokup drugih dionica u minusu…
Kada je došlo do žestokog pada HT-a , rekla je da će ih ostaviti..bla..bla to joj je banka…
Zaključak: Ako ih je ostavila, onda nema više prinos – nego MINUS! Pozdrav.Idem radit!

P.S. Činjenica je da jabuka ne pada daleko od stabla..hvala Bogu da je tako… i činjenica je
su zadarski OTP.ovci…naročito pametni ljudi.. ne morate se zahvaliti na komplimentima.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

New Report

Close