Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




A gledaj da li je Ivana uspješna u trgovanju pa mislim da je, stvarno ponekad ima briljantnih ideja i zamisli ,ali baš da joj se može vjerovati u sve što ispriča po forumu baš i ne. Kroz cijelu krizu je manje više bila 105% u dionicama. E sad ili je profinjeno drukala na vrhovima da je 105 % u dionicama ili pojma o pojmu nema.

Gledajte kolega nikson

Ivana je kupovala dionice kad su nekima odavdje još roditelji davali đeparac za sladoled.
Najveca kvaliteta ivaninog ulaganja je upravo u tome što je ona devedestih prepoznala trziste kapitala kao super priliku za zgrnut gutu.

Kopovati ledo po 300 kn, atpl po 30 kn i slicne dragunlije su samo rijetki nanjušili i zato je za mene ivana medu par najvecih znalaca ovog foruma.
Bila je na pravom mjestu u pravo vrijeme
[/quote]
S ovim se u potpunosti mogu složit i svaka čast onome tko je na vrijeme prepoznao potencijal burze
te se obogatio bez veza i vezica,baba i stričeva,…Nemojte ljudi bit ljubomorni nego poštujte tuđe
uspješne vizije.
[/quote]

Kolega,ljudi su ljubomorni na tudji uspjeh, radije bi da drugome bude loše nego njima samima dobro..

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]



ajme k NELE ,,evo oslovljavam te malim slovom….barem dobre stihove radis…. [rolleyes]
pratis me od tem do teme….da nemas neke skrivene namjere [rolleyes]

Kolega Inverter, što je vama?
Nezadovoljni ste životom?
Mala placa?
Neuspjeh na burzi?
Loš ljubavni život?

Dajte se malo razvedrite, odite na pivo, janjetinu, muziku…
[/quote]
evo BGU 4 voznje …bit ce za janjetinu muziku i par gajbi pive….hvala na dobrim zeljama….i sto si me upozorio na etfove….da se nevalja s tim bakćati ,

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




A gledaj da li je Ivana uspješna u trgovanju pa mislim da je, stvarno ponekad ima briljantnih ideja i zamisli ,ali baš da joj se može vjerovati u sve što ispriča po forumu baš i ne. Kroz cijelu krizu je manje više bila 105% u dionicama. E sad ili je profinjeno drukala na vrhovima da je 105 % u dionicama ili pojma o pojmu nema.

Gledajte kolega nikson

Ivana je kupovala dionice kad su nekima odavdje još roditelji davali đeparac za sladoled.
Najveca kvaliteta ivaninog ulaganja je upravo u tome što je ona devedestih prepoznala trziste kapitala kao super priliku za zgrnut gutu.

Kopovati ledo po 300 kn, atpl po 30 kn i slicne dragunlije su samo rijetki nanjušili i zato je za mene ivana medu par najvecih znalaca ovog foruma.
Bila je na pravom mjestu u pravo vrijeme
[/quote]
Koje godine je to bilo? Ona za sebe tvrdi da je jako mlada!
Ja se isto dugo godina potucam po burzi i meni su najveće zarade bile od početka 2003-04 istina dionice su odletjele od tih razina 10-20X do 2008 ako je kupovale dionice tih godina svaka čast, ali opet mi nekako neštima matematematika i logika jako mlada i burza. Prije da je dobila te dionice na poklon nego da ih je kupila. Al svejedno ako je poklone znala cijenit i sačuvat ih svaka čast.
[/quote]

Kolega 2004-2005 ste imali atpl po 30 kn, jdpl po 5kn, ledo po 500 kn, knzm po 10k..to je sve bilo prije 5 godina…

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]




ajme k NELE ,,evo oslovljavam te malim slovom….barem dobre stihove radis…. [rolleyes]
pratis me od tem do teme….da nemas neke skrivene namjere [rolleyes]

Kolega Inverter, što je vama?
Nezadovoljni ste životom?
Mala placa?
Neuspjeh na burzi?
Loš ljubavni život?

Dajte se malo razvedrite, odite na pivo, janjetinu, muziku…
[/quote]
evo BGU 4 voznje …bit ce za janjetinu muziku i par gajbi pive….hvala na dobrim zeljama….i sto si me upozorio na etfove….da se nevalja s tim bakćati ,
[/quote]
Vozi pajdo i dalje, sretno, samo pazi da se ne zabiješ u zid i izletiš kroz šajbu…Kako bi Croman rekao, uvijek stop loss

a ako ti je do voznje, sjedi u mečku, “sjedi ” u ERY–ERX, šta se vozaš tim škodama od BGU

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]


Ivana je definitivno ušla u legendu na ovome forumu
-sama se više nego uspješno nosi sa nasrtajima ovčica,ne trebaju joj advokati
-tema je best buy
-mislim da je jdpl jedna od tih prilika
-ako išta zarađuje,zarada mu je 8% veća samo u ovome misecu poradi rasta dolara prema kuni i euru
-šta vi mislite? [sealed]

ne samo da se dobro nosi sa nasrtajima ovcica nego i naraštajima
pofuk





A gledaj da li je Ivana uspješna u trgovanju pa mislim da je, stvarno ponekad ima briljantnih ideja i zamisli ,ali baš da joj se može vjerovati u sve što ispriča po forumu baš i ne. Kroz cijelu krizu je manje više bila 105% u dionicama. E sad ili je profinjeno drukala na vrhovima da je 105 % u dionicama ili pojma o pojmu nema.

Gledajte kolega nikson

Ivana je kupovala dionice kad su nekima odavdje još roditelji davali đeparac za sladoled.
Najveca kvaliteta ivaninog ulaganja je upravo u tome što je ona devedestih prepoznala trziste kapitala kao super priliku za zgrnut gutu.

Kopovati ledo po 300 kn, atpl po 30 kn i slicne dragunlije su samo rijetki nanjušili i zato je za mene ivana medu par najvecih znalaca ovog foruma.
Bila je na pravom mjestu u pravo vrijeme
[/quote]
Koje godine je to bilo? Ona za sebe tvrdi da je jako mlada!
Ja se isto dugo godina potucam po burzi i meni su najveće zarade bile od početka 2003-04 istina dionice su odletjele od tih razina 10-20X do 2008 ako je kupovale dionice tih godina svaka čast, ali opet mi nekako neštima matematematika i logika jako mlada i burza. Prije da je dobila te dionice na poklon nego da ih je kupila. Al svejedno ako je poklone znala cijenit i sačuvat ih svaka čast.
[/quote]

Kolega 2004-2005 ste imali atpl po 30 kn, jdpl po 5kn, ledo po 500 kn, knzm po 10k..to je sve bilo prije 5 godina…
[/quote]
Ma znam ja dobro kad je bilo vi ste spominjali 90-e da je kupovala pa sam se malo zabezeknuo.

kakvim sad naraštajima? [sealed]

nikson,
atpl je bila 20-25 kuna ,a išla je u onom ludilu 2007. do 3800 kuna,isto tako knzm je sa 600-700 kuna išao
do 120 000 kuna.Nije se trebalo prodati na vrhu već recimo atpl 3000 kuna,knzm na 80000 kuna pa vidite
koje su tu zarade.Velika većina nije to uspjela,ali neki pojedinci jesu.
Sada je drugačije ,investitori su educiraniji ,trenutno je neizvjesna situacija u svijetu ,kapital se oprezno ulaže(iako ga ima dovoljno i čeka u zasjedi).Jednom će opet doći bikovsko tržište i zato je zanimljivo sad prepoznati koje naše dionice(tvrtke) imaju zdravu perspektivu te će nama ulagačima
donijeti prihvatljive zarade.
Tko malo gleda malo i vridi.

klodovik


kakvim sad naraštajima? [sealed]

pa narastajima ovčica koje svakodnevno godinama šiša….pa pogledajte malo po forumu…non stop se pojavljuju mlade snage….to su oni kaj imaju dudu pored svoje fotografije…tzv.bejbi forumasi ili kako bi ivana7 rekla janjad
pofuk


@ Ivana
OPTE nema dug na kapital od 20000% jer kapitala nema, malo provjeri svoje podatke prije nego prepišeš s MD.
OPTE ima 1 mlrd obveza, i ove godine će platiti 90 mil kamata na te obveze.
OPTE će ove godine ostvariti 60-70 mil kn operative dobiti, što ipak ništa ne znači dok se plaćaju ovako visoke kamate. Ali ove godine se obveze neće povećavati kao i predhodnih godina
Sljedeće godine se može očekivati prva dobit ako HAKOM donese pravilnik u vezi zajedničkog korištenja HT-ove infrastrukture prema prijedlogu.

Interkonekcija se zove to što OPTE plaća HT-u.

@ Loris
Martić je u prospektu naveo da će dokapitalizirati Optimu 2009g i 2010g s po 150 mil kn i to je kapital koji Optimi nedostaje da ispuni prospekt. Postoje tu neke kombinacije o kojima nebi još.

P.S.
Bio sam prošli tjedan u upravi Optime, vidio Martića i sina. U nadzorni odbor dolaze Hanžeković, Martićeva žena i sin! Ne izgleda mi kao firma pred bankrotom.

Postoji još jedna činjenica, dokle Optima pred bankrotom stalno zapošljava nove ljude, HT pred trijumfom ih otupušta.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


Jednom će opet doći bikovsko tržište i zato je zanimljivo sad prepoznati koje naše dionice(tvrtke) imaju zdravu perspektivu te će nama ulagačima

Jedna stvar je normalno bikovsko tržište a druga stvar cijene dionica na fundamentalno apsurdnim cijenama. Neke dionice bi mogle impresivno narasti idućih godina ali mislim da su svi došli pameti i da se situacija tipa INGR po 60.000kn (iliti 12x više nego što je sada) više neće vidjeti.
Ono što bi moglo slijediti (ako nam gospodarstvo nekim čudom živne) je malo selektivniji rast nego što je onomad bio.

INGR sam bezveze uzeo kao primjer, prva mi je pala na pamet iz nekog razloga [lol]





– a kada na burzi zaradite kao i ja, i budete imali portfelj moje veličine tada slobodno možete pisati o mojem krhkom i ograničenom znanju.

Pozdrav !


Kolegice , a sta se vi raspravljate s inverterom..
Iz svih đepova da ga se istrese nema 100k, a dosadan ko probavne smetnje…

Pa ljudi jel vama jasno da je ivana u jednom danu zarađivala vaše portfeljcice..

Nema smisla raspravljat dalje

[/quote]
A šta je šugava lova malih dioničara ? Ili se mali dioničari ne bi smili brinit za svoju "siću" na burzi ?
[/quote]

nek se svak brine za svoje,al kad pocnu pametovat kolegama koji su osigurali 5 generacija zahvaljujuci poznavanju trzista i burze, onda je to malo u najmanju ruku bahato.
Pa ivana je izmislila trgovanje na burzi za 99 % forumaša i vjerujte da rastura
[/quote]

ivani7 sam i poslao poruku u kojoj sam upravo napisao da sam siguran u njen uspijeh na burzi, ali upravo zato me njeni komentari ne ostavljaju ravnodušnim.
Ja, a mislim da ih još ima takovih ovdje, pre često ulažemo kroz emocije za netku tvtku, a ne hladno ko Ivana, ali to je jedini isparvni put na burzi.
Prije je spomenula da je uložila u JANAF, a činjenica je da se u medijima vrti info kako bi Rusima trebalo prodati ( pokloniti ) pravo veta na JANAF ili 25%+1 dionica, dok s druge strane Putin je davno rekao NE.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close