Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



– a ove godine će na računu imati keša za svaku dionicu 69kn.
– e sada je li vam to dobro ili nije odlučite sami.
– jer o samoj cijeni će odlučivati mirovinci.

– I love this game.
Pozdrav !


A ova tuga od LPLH već ima na računu 176kn po dionici,a imat će i više jer su prodali brod ,a stare
kante zarađuju više od 20.000 US$ dnevno što dodatno povečava stanje keša,a turistička sezona
na pragu tako da će već krajem ovog kvartala na računu biti 200 kn po dionici.
Ali s obzirom da je ovo sa manjincima LPLH će na računu po dionici imati otprilike samo
dva puta više keša od HT,a cijena veća
265:140= 1,9
Dakle po ovom pokazatelju samo četiri puta skuplji HT od LPLH.
Pouka:RiZ iz HT i ulazak u LPLH
Nemam LPLH,ali ga namjeravam kupovati.
Naravno da nemam HT.To je samo za bogate i ziheraše.


dam se kladiti da si u stavrnosti draga cura i svu agresiju istreseš na forumu, odlično. Sve si točno napisala i napokon smo se složili osim u jednom detalju; nikada nisam bio djelatnik HT-a, ali profesija mi je komutacije pa smo surađivali nekada kao parnteri, ili kao što su me okarakterizirali kao A-partner, a zato mi i smeta što se uništavaju i kradu . Osobno sam dobro prošao kao A partner .

Hajde ako ti nije teško objasni mi kakva je to profesija komutacije. Koliko se ja sjećam to je proces usmjeravanja telefonskog prometa i obavlja se na centrali. HT tu opremu kupuje od Ericssona i Siemensa. Ili ima još dobavljača ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

– potrebno je znati isčitati neke brojeve o poslovanju np. HT ili OPTE.
– u tim brojevima se krije tajna je li investicija o.k. ili nije.


A šta si ti to pročitala pa si vidila da je HT ok investicija a Optima nije.
HT je na vrhuncu poslovanja, ne može biti bolji već samo lošiji, daje veliku dividendu jer nema gdje investirati, otpušta ljude jer posao pada.
Optima je firma u razvoju koja tek treba doći na vrhunac poslovanja, izvješća su sve bolja posla ima sve više pa se više i zapošljava.
A kad Optima profunkcionira i počme prikazivati plusove u bilanci onda će svi fondovi koji ulažu u HT navaliti na Optimu( ili druge alternativce ako budu izlistani) nebi li diverzificirali i smanjili rizik ulaganja u HT. Samo će ti tada cijena HT-a biti 200 kn a Optime 500 kn.
Vrijeme HT-a je prošlo a optimino tek dolazi!

Ivana ne blamiraj se više po forumu tvoje znanje je jako krhko i ograničeno.

Zar nema na webu li nekim tablicama objašnjenja pojma "Komutacije", a pišete o HT-u ?
Jedan primjer komutacija ;
Cisco sklopi ugovor s HEP-om o prijenosu IP, TK, Voic, SMS, TXT, Video i audio signala na njihove medija, a koji su u svokoj sobi RH. HT postaje suvišan .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

@loris
-1%,samo sam ti ispunija želju,bilo je to na tvoj zahtjev
-na prijenos broja nisam ni promislija(zadržani broj) ali ipak su koliko toliko sigurniji,morali su podmirit račun da bi promjenili operatera i zadržali isti broj
-osobno mi je svejedno koliko je neki operater jeftiniji,nikad nisam imao posebno velike račune, a za posal kad ga ima nije mi potrebna nekakva duga priča
-kolege su ti napisale koliko ht ima novaca



dam se kladiti da si u stavrnosti draga cura i svu agresiju istreseš na forumu, odlično. Sve si točno napisala i napokon smo se složili osim u jednom detalju; nikada nisam bio djelatnik HT-a, ali profesija mi je komutacije pa smo surađivali nekada kao parnteri, ili kao što su me okarakterizirali kao A-partner, a zato mi i smeta što se uništavaju i kradu . Osobno sam dobro prošao kao A partner .

Evo nešto šturo i širokog pojma ;
Pojam komutacije. Zakon o očuvanju elektromagnetske energije kao zakon komutacije u stvarnim mrežama. Zakoni komutacije u dobro definiranim mrežama: kapacitet – zakon o očuvanju naboja, induktivitet – zakon o očuvanju toka. Poseban slučaj savršenog transformatora. Pojam loše definirane mreže. Kapacitivna petlja – zakon o očuvanju naboja u čvoru koji je u sastavu kapacitivne petlje. Induktivni čvor – zakon o očuvanju toka petlje u sastavu koje je induktivni čvor. Primjer disipativnosti loše definiranih mreža.

ili

Neka su dati konačni skupovi A i B i neka je kA=a i kB=b i neka je A∩B= =ø. Broj k(AUB)= predstavlja zbir (sumu) brojeva a i b, koji su sumandi (adendi, pribrojnici). Računska operacija koju pri tom obavljamo je sabiranje (adicija). Za sabiranje prirodnih brojeva važi

1. Zakon zatvorenosti a+b je prirodan broj
2. zakon komutacije a+b=b+a
3. zakon asocijacije (a+b)+c=a+(b+c)
Hajde ako ti nije teško objasni mi kakva je to profesija komutacije. Koliko se ja sjećam to je proces usmjeravanja telefonskog prometa i obavlja se na centrali. HT tu opremu kupuje od Ericssona i Siemensa. Ili ima još dobavljača ?
[/quote]

Inače ovo su neki likovi pisali po forumu i opće ne razumijem što su željeli reči [lol]

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.


– potrebno je znati isčitati neke brojeve o poslovanju np. HT ili OPTE.
– u tim brojevima se krije tajna je li investicija o.k. ili nije.


A šta si ti to pročitala pa si vidila da je HT ok investicija a Optima nije.
HT je na vrhuncu poslovanja, ne može biti bolji već samo lošiji, daje veliku dividendu jer nema gdje investirati, otpušta ljude jer posao pada.
Optima je firma u razvoju koja tek treba doći na vrhunac poslovanja, izvješća su sve bolja posla ima sve više pa se više i zapošljava.
A kad Optima profunkcionira i počme prikazivati plusove u bilanci onda će svi fondovi koji ulažu u HT navaliti na Optimu( ili druge alternativce ako budu izlistani) nebi li diverzificirali i smanjili rizik ulaganja u HT. Samo će ti tada cijena HT-a biti 200 kn a Optime 500 kn.
Vrijeme HT-a je prošlo a optimino tek dolazi!

Ivana ne blamiraj se više po forumu tvoje znanje je jako krhko i ograničeno.
[/quote]

Antiša i ja tako mislim, ali ima mala kvaka,
i HT i OPTIMA trenutno vrijede kao 3 nominale i oba imaju večinskog vlasnika.
Kati bi Matija zadržao samo 25%+1dionicu, a ostalo dao na tržište, e to je priča koja bi se tresla na burzi.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

čitam ovdje,hvali se izbor Ivane 7
-zašto viro?
-ima par godina da mu se smanjuju izvozne kvote prema EU
-kažu da su mu puna skladišta
– znam da je uprava prodavala [sealed]

Optima je firma u razvoju koja tek treba doći na vrhunac poslovanja,

Samo će ti tada cijena HT-a biti 200 kn a Optime 500 kn.

Ivana ne blamiraj se više po forumu tvoje znanje je jako krhko i ograničeno.

– ako je OPTE u razvoju trenutni dug na kapital zanemarivih cca 2.000.000% ,
– pitam se na kolko će taj dug narasti kad se razviju, jer su trenutno u razvoju.
– i svaki mjesec ta OPTE mora HT-u plaćati lijepu lovicu za neke žice i kablove, ipak se ja ne kužim u tu tehnologiju.

– za mene je HT i na 200kn o.k., ipak niste napisali i vrijme za taj target.

– a ja sam ulagala i u OPTE, kupovala kad je bila 26kn i nakon 3 dana vam prodavala po 28kn,
– koliko sam na ovoj temi drukala da to kupite jer je jeftino i da cijena sigurno ide gore.
– ali kada ja drukam na neku dionicu onda se stvori kontra efekt, nitko ne želi kupiti da ga ja kasnije ne bih zahebavala da sam mu uvalila dionice.
– samo što je ta OPTE dionica u kojoj moj kapital niti ne smije stajati više od 3 dana, iako se tada radilo o samo 60.000kn .
– a zašto ne zaraditi i na smeću ako se može.

– evo zadnji druk mi je bio za JNAF.
– ja sam ga i jučer kupovala.
– za mene je ova cijena i više nego o.k.
– možda on padne i na 2.000kn, nikad se ne zna koliko nisko može ići tržište,
– samo je pitanje hoćete li moći koju dionicu kupiti po toj cijeni.

– i u tomu JNAF-u mogu zbilja bez straha prezimiti za razliku od jedne OPTE.

– a kada na burzi zaradite kao i ja, i budete imali portfelj moje veličine tada slobodno možete pisati o mojem krhkom i ograničenom znanju.
– priznaje, koliko puta sam vas ošišala na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !


kad me nazove gazda neke firme,a da mu početni broj nije 098,pale mi se svi mogući alarmi [sealed]

koliko mi je poznato u zadnje vrijeme ni ti početni brojevi više nisu sigurni kao prije.
znamo da se sada mogu prenositi stari brojevi u bilo koju suparničku mrežu.
zoveš taj o98xxxxxxxxxx,a ustvari dobiješ VIP ili TELE 2 i obrnuto.

u jednoj članici INA grupe svi službeni telefoni su prebačeni na VIP,ali su im ostali stari brojevi sa 098 tako da kad zoveš ili te zovu promet ide preko VIP-a,a prikaz broja je 098,a ne 091.


čitam ovdje,hvali se izbor Ivane 7
-zašto viro?

– trenutno u portfelju nemam niti jednu dionicu VIRO.

– I love this game.
Pozdrav !


Optima je firma u razvoju koja tek treba doći na vrhunac poslovanja,

Samo će ti tada cijena HT-a biti 200 kn a Optime 500 kn.

Ivana ne blamiraj se više po forumu tvoje znanje je jako krhko i ograničeno.

– ako je OPTE u razvoju trenutni dug na kapital zanemarivih cca 2.000.000% ,
– pitam se na kolko će taj dug narasti kad se razviju, jer su trenutno u razvoju.
– i svaki mjesec ta OPTE mora HT-u plaćati lijepu lovicu za neke žice i kablove, ipak se ja ne kužim u tu tehnologiju.

– za mene je HT i na 200kn o.k., ipak niste napisali i vrijme za taj target.

– a ja sam ulagala i u OPTE, kupovala kad je bila 26kn i nakon 3 dana vam prodavala po 28kn,
– koliko sam na ovoj temi drukala da to kupite jer je jeftino i da cijena sigurno ide gore.
– ali kada ja drukam na neku dionicu onda se stvori kontra efekt, nitko ne želi kupiti da ga ja kasnije ne bih zahebavala da sam mu uvalila dionice.
– samo što je ta OPTE dionica u kojoj moj kapital niti ne smije stajati više od 3 dana, iako se tada radilo o samo 60.000kn .
– a zašto ne zaraditi i na smeću ako se može.

– evo zadnji druk mi je bio za JNAF.
– ja sam ga i jučer kupovala.
– za mene je ova cijena i više nego o.k.
– možda on padne i na 2.000kn, nikad se ne zna koliko nisko može ići tržište,
– samo je pitanje hoćete li moći koju dionicu kupiti po toj cijeni.

– i u tomu JNAF-u mogu zbilja bez straha prezimiti za razliku od jedne OPTE.

– a kada na burzi zaradite kao i ja, i budete imali portfelj moje veličine tada slobodno možete pisati o mojem krhkom i ograničenom znanju.
– priznaje, koliko puta sam vas ošišala na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Svatko svoga konja hvali .

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close