Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


E sad kolega Rocky5, naveo sam OPTIMU tek tako, može to biti i netko treći, poanta je da je HT 3-4 puta skuplji nego ostali i moje pitanje svima vama je što kad se dividenda sa 30kn spusti na 5-6kn???
Da li onda vrijedi više od 130-140kn????

Nisam baš siguran da je tako niska profitabilnost moguć scenarij…

Evo za primjer dividenda od DT:
Vaš link

Isto tako i AT&T u USA, da li raste ili pada dividenda?
Vaš link

Važno je zvati se Ivana

Ako je naša Ivana brutalna, onda je ova brutalna na steroidima

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan




Samo za pofuka TA za TEP.

hvala najljepsa
…evo sve je spremno ….
[/quote]

– nikako nemojte pretjerivati, dosta je jedna dionica.
– ali sutra vrlo lako možemo vidjeti vašu dionicu ili investiciju u nevjerovatnom plucu od cca 150% .
– taj neviđeni rast mediji jednostavno moraju zabilježiti.
– a tek vaša sreća zbog velikog rasta dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ovo je bio komentar za TEP.
ELPR je ostvario najveći skok u ovu crnu srijedu _preko 15%.Ja prodao nisam,a kako sam aktivan
onda sam …….pogodite sami.
Da ali skok ne na jednu dionicu.
Već velikih 300 kom.
Tržišno 7,8 k kn Kapitalno /knjigovodstvano/ 300xBV= 300×409,45=122,8 k kn

ELPR P/BV=26/409,45 = 0,063
HT 265:130=2,00

2:0,063= 32 HT je po ovom pokazatelju skuplji 32 puta od Elektroprometa
Ivana ćami u HT sa velikom lovom i zaradit će 10 % godišnje/ako/

Lopina najkonzervative ima šanse da dočeka ELPR na barem polovinu BV u slijedečih nekoliko godina pa makar se i dalje ostvariva godišnji gubitak od jednog MCAP.

Recimo u tri godine da se izgubi tri MCAP ostaje nam još 13 puta veći kapital jer se sada trži na 1/16 BV.
Kada u tom trenutku ELPR dođe na pola BV ja ću zaraditi šest do sedam puta na ulog.
Ivana 30% na HT u tri godine/dividenda od 26 kn po dionici je misaona imenica/
a ja 600%.Ali naravno da ja neću biti strpljiv pa čekati tri godine.
Ja ću skinuti 200 do 300% u slijedečih šest mjeseci i naći još nekoliko ELPR i zaraditi više od
tih jadnih 600% u tri godine.Dakle,sve ispod deset puta u tri godine nije dobar rezultat.
I vi ćete reći da je to nemoguće.Ne to je moguće i to je sigurno s obzirom na pasivnost
investitora na ZSE.Što god ova agonija duže potraje to bolje.
Biti će sve više šansi kao što je ELPR.
A vi kupujte ERNT,HT,ADRIS,ATPL i ostale popularne dionice a ja ću smeće koje blago nosi.

ne znam jeste li slijepi pored zdravih očiju , al u bilanci ht-a je već godinama najbitnija stavka novac u blagajni .
1Q2010 – 4,76 mlrd kn
1Q2009 – 4,2 mlrd kn

cash per share = 58 kn . to je enormna likvidnost , sve tvrtke izlistane na zse da se zbroje nemaju toliko. iz tog razloga se ne treba bojat za dividendu ht-a , jer će se pad dobiti kompenzirati finanicjskim prihodima na ovu enormnu likvidnost . to znači da i ako dobit ove godine padne na nekih 1,6 mlrd što je cca 20 kn eps-a , bez ikakvih problema se može isplatit dividenda na razini prethodne 3 godine , na čemu DT vjerojatno i inzistira sve ove godine .

iako sam kratio 80% ht-a na 318+ , mislim da nema straha za ht i njegovu dividendu barem idućih 5-6 godina [proud] i uvijek ću mu se rado vraćat dok god bilanca kaže novac u blagajni > 4.000.000.000,00 kunjerosa [thumbsup] uh kolko je to nula [lol]

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

Ne čudi da hrvatski najveći mirovinski fond AZ ima izlaznu strategiju iz HT-a. HT će kroz sljedećih 5 godina toliko izgubiti na prihodima i profitnoj marži da će to biti jedan veliki šamar svim institucionalcima koji se unutra zateknu. Ukoliko ne krenu još ove godine,sljedeće bi trebali svakako početi razmišljati o izlaznoj strategiji. Veliki rizici leže za poslovanje HT-a, a drastičanom padu poslovnih rezultata bit ćemo svjedoci već ove godine.

-Eu regulativa

-neumoljiva i u dvoznamenkastim postocima jeftinija konkurencija. Jedino gdje HT još drži udio su veliki poslovni subjekti koji po političkom ključu imaju HT uslugu, te srednjovječna i stara populacija koja koja po prirodi nije vična promjenama (ali i to se mijenja, upravo sam u postupku da svojim roditeljima u mirovini odjavim HT i zamjenim za B-net. Mobitele smo već promijenili na TELE 2).

-TK infrastruktura koja nije HT-ova. Ovdje će se polomiti najveći dio koplja i konačni krah ove čudne firme.

Neki se oslanjaju na dividendu.Gospodo,ne možete se oslanjati na dividendu od 150% netto zarade. To nije prirodno niti normalno. To je vrijeme za izlaznu strategiju. Ne naglu, ali postepenu.

S druge strane ne vidim ništa dobra niti za Optimu.

HT-u slijedi KRAH.

DOBAR DAN, DOBAR DAN, JA SAM BUKOBRAN !!!!!!

Koliko drukera protiv HT-a na ovom forumu, nevjerojatno! Ispada da HT samo što nije bankrotirao… Ljudi, nije mi jasna vaša pozicija? Jeste li možda u Optimi? Ako jeste, onda ste pušioničari od početka. Ako niste, ne znam čemu tolika hajka na HT. Možda želite da rokne na 100 kuna pa da jeftino kupujete najbolju kompaniju u Hrvatskoj? To je razumljivo, ali dajte malo više argumenata u svojim drukerskim postovima…
HT je tvornica novca i još dugo će to biti i nikakva Optima ga ne može poraziti. Svi ostali alternativni telekomi posluju s debelim minusom, a vi govorite kako će oni poraziti HT. Nemojte me zezati. HT bi mogao profitom od samo jedne godine pokupovati sve ostalo na tržištu osim VIP-a. HT ima samo jednog ozbiljnog konkurenta a to je VIP. Sve ostalo je pušiona, čak i TELE2. Ako je TELE2 puno jeftiniji od HT-a, postoji i razlog za to: usluga im je katastrofa.
Zar vi mislite da će HT mirno sjediti i gledati kako konkurencija preuzima tržište i plakati? Dajte molim vas, nisu Nijemci vesla sisali.
Ja i dalje očekujem solidnih 20-ak kuna dividende od HT-a.


mislim da nema straha za ht i njegovu dividendu barem idućih 5-6 godina [proud] i uvijek ću mu se rado vraćat dok god bilanca kaže novac u blagajni > 4.000.000.000,00 kunjerosa [thumbsup] uh kolko je to nula [lol]

– malo matematike.
– to bi bilo cca 49kn po dionici.
– u ovoj godini će zaraditi cca 20kn po dionici.
– a to nam daje 69kn po dionici, bez problema u naredne dvije godine mogu dati 30kn po dionici.
– a zadnje dvije dividende su 30 + 34 = 64kn.

– ma nije mi namjera drukati za HT, jer to niti nema smisla, hoćete ga prodati ili kupiti to sami morate odlučiti.
– HT i dalje čini cca 50% prometa, i tu o cijeni dionice jedino mirovinci odlučuju.
– danas na našoj burzi trguje cca 100 malih investitora, većina je u kešu.
– e sada jedini smisao drukanja na HT vidim u smislu prodajte vaš HT jer je to i više nego loša investicija i kupite Optimu jer ju i ja imam, a tada će sigurno cijena Optime rasti.
– Optima ima samo zanemarivih cca 2.000.000% duga na kapital i praznu blagajnu, ali otima korisnike HT-u jer ona ima fiksnu telefoniju pred kojom je svijetla budućnost.

– kad kažemo HT, mislimo na fiksnu telefoniju, ali to je danas internet, TV, sutra tko zna što?
– pratite malo i vijesti,
– evo što piše Cisco, internetski promet će se više nego učestvorostručiti do 2014.

– I love this game.
Pozdrav !


-neumoljiva i u dvoznamenkastim postocima jeftinija konkurencija. Jedino gdje HT još drži udio su veliki poslovni subjekti koji po političkom ključu imaju HT uslugu, te srednjovječna i stara populacija koja koja po prirodi nije vična promjenama (ali i to se mijenja, upravo sam u postupku da svojim roditeljima u mirovini odjavim HT i zamjenim za B-net. Mobitele smo već promijenili na TELE 2).

– fiksna telefonija, i doma i u firmi HT, radi bez greške, računi mi nisu veliki i zbilja ne vidim razloga to mijenjati.
– internet HT, i više nego zadovoljna, niti tu ne vidim neke velike cijene i račune.

– mobiteli, e tu je već druga prićica, imam ih punu kutiju, svih vrsta i svih operatera, već kako je koja akcija.
– samo sada imam i jedan problem, od svih tih pustih mobitela malo tko me može dobiti jer većina ima brojeve mobitela koje ne koristim, a i ja nemam pojma za većinu tih brojeva.

– evo i mala zanimljivost za TELE 2.
– izreklamirali su se kako su najjeftiniji, a pitanje je jesu li ????
– tako ja u trafici kupim kartice od 25kn, jer su imali samo te, za 200kn.
– i vidi vraga što mi se sada dešava,
– ta kartica od 25kn vam važi samo tjedan dana, isto kao i sva pokvarljiva roba, nema veze što ja sada imam na računu 150kn, ja ne mogu telefoniratri ako ne ubacim novu karticu.
– a lijepo me oni i obavještavaju, šalju mi sms poruke, nije njih briga što ja tada spavam i oni me bude s tom glupom porukom, a šalju vam te poruke svaki dan.

– i sada se ja pitam kako je taj TELE 2 najjeftiniji kada vas prisiljavaju trošiti 100kn mjesećno.

– samo stvarno nemam vremena izučavati i proučavati sve te ponude od svih tih oeratera i proučavati njihove pakete hoću li zaštedjeti 10 ili 20kn.
– moje je mišljenje kako svi oni tu muljaju i kradu i cilj im je zahebati što više korisnika.
– jedino što nikada neću učiniti to je pretplata na bilo kojeg operatera za mobitele.
– samo ne kužim zbog čega ova država dozvoljava varanje svojih građana kroz te reklame kako je netko najjeftiniji.
– tu bi ipak neki državni regulator trebao postaviti neka pravila igrice da se stvarno i vidi tko je od njih i najjeftiniji i po usluzi najbolji.

– I love this game.
Pozdrav !




Uskoro će i RBA OMF potrošiti dividendu HT-a u dokupu HT-a, te država se sprema na prodaju HT u cijelosti, a što onda ?

– kakve veze sada ima ta dividenda s HT-om,
– pa je li vi znate na kom principu rade ti fondovi i zbog čega ulažu u HT.

– a što ako HT odlući kupiti 10% svojih dionica, za tako nešto imaju i blagoslov skupštine, a što onda ?

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Baš će Švabo ulagati i dopustiti da trezor kupuje.
Koleginice Ivana, Švabo će ovo prodati sve i zaraditi masno!
A HT na kraju kad mu OPTIMA, VIP, TELE2 i BNET uzmu dobar dio kolača će spustiti drastično cijene i biti gori od Ericssona koji je po meni firma NIŠKORIST.
[/quote]

split009jr za sve imaš dobre pretpostavke, ali za ETK ne.
HT neće drastično spustiti cijene, budi siguran, HT će svoj većinski dio rasprčkati po burzi i dignuti još jednom veliku lovu od nas, ljudi od navike, a pred sam ulazak u EU, te HT će postati kompanija s manjinskim dioničarima, nešto ko INGRA, i to je dobro .
Nije dobro što sustavno uništavaju, sada, sami sebe, a s ciljem velike dobiti. Rješavaju se ljudi, vlasništva nekretnina, gube medijski monopol……, a sam s ciljem max. zarade, ali koje neće više isplaćivati u vidu dividende nego dionica ( vrijeme će pokazati da sam u pravu ).
Normalno je da svaka kompanije želi reducirati troškove, ali ovo otpuštanje radnika nema veze s time, ovo je sustavno pljačkanje, jer bez tih ljudi u budućnosti ne mogu biti lideri, ali to ih ne zanima.
To bi bilo kao da brodogradilište 3 maj ima direktora i tajnicu i naravno računovodstvo.
Postoji mogućnost da RBA-OMF čak i planira biti u budućnosti najveći pojedinačni dioničar, ali kao i „ivana7“ uopće ne razumiju tehnologiju poslovanja HT-a i mislim da su se opasno zaletili.
To je otprilike ovako ;
HT i konkurencija se npr. bavi poljoprivredom na jednoj velikoj oranici. Svatko uzgaja što želi i prodaje, te HT-u dodatno plaća Harač jer koriste njihovu zemlju, a problem je što je zemlja državna, a ne HT-ova. Taj problem će definitivno nestati ulaskom HR u EU, ako ne i prije jer uvjeti EU prvo to ne dopuštaju ( monopol) kao niti takove cijene njihovih usluga ( proizvoda). Drugim riječima HT će cijene svojih usluga smanjiti za cca 40% izgubiti Harač od konkurencije i konačno više neće moči prati lovu skupom nabavom repromaterijala od DT-a, a da bi VAMA umanjili dividendu ( realna dividenda je trebala biti cca 118-134 kn-e) kao i vrijednost dionice.
Što im ostaje , max 35% sadašnjih prihoda, a konkurencija je na to već spremna. Znači HT će opstati kao sjena današnjih okolnosti, ali to oni sami znaju, a vi ne želite prihvatiti istinu. Nitko ne kaže da opet raznim brokerskim špekulacijama cijena dionice neće biti 900 kn-a, ja to ne znam, ali budućnost same tvrtke nije teško prognozirati.
Da su imali poštene namjere, ne bi otpuštali ljude koje će im trebati kao liderska kompanija i u budućnosti, ne bi dijelili dividende već ulagali u 4G tehnologiju i dalje, svoje nekretnine zadržali bi u vlasništvu kao povoljniju opciju od najma, spustili cijene usluga već sada i dobro ugrozili konkurenciju, ali sve to je već ozbiljan, težak i konkurencijski posao koji se njima jednostavno nakon ovih privilegija sada više na da raditi.
Ja osobno, iako nisam HT dioničar, više od vas dioničara sam ljut na ovu situaciju s HT-om, jednostavno me boli kada vidim što rade, a znam što su mogli raditi.

P.S. Nisam dioničar ETK-a, ali nemoj miješati kulturnu kompaniju s HT-om.

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

kad me nazove gazda neke firme,a da mu početni broj nije 098,pale mi se svi mogući alarmi [sealed]


Nije dobro što sustavno uništavaju, sada, sami sebe, a s ciljem velike dobiti. Rješavaju se ljudi, vlasništva nekretnina, gube medijski monopol……, a sam s ciljem max. zarade,
ali ovo otpuštanje radnika nema veze s time,
To bi bilo kao da brodogradilište 3 maj ima direktora i tajnicu i naravno računovodstvo.
„ivana7“ uopće ne razumiju tehnologiju poslovanja HT-a…
Svatko uzgaja što želi i prodaje, te HT-u dodatno plaća Harač jer
konačno više neće moči prati lovu skupom nabavom repromaterijala od DT-a, a da bi VAMA umanjili dividendu ( realna dividenda je trebala biti cca 118-134 kn-e) kao i vrijednost dionice.
Da su imali poštene namjere, ne bi otpuštali ljude….

– malo zbrda zdola, ali ovaj put ste nesvjeno puno toga pametnog napisali.
– po svemu je očito kako ste vi djelatnik HT-a kojemu će HT uručiti otkaz.
– za vas osobno to je sigurno ona najgora moguća opcija.
– ali to je jednostavno tako, to je kapitalizam.

– spominjete 3maj, to se je nažalost već odavno trebalo zatvoriti i svima podijeliti otkaze.
– jer jednostavno nisu sposobni tržišno poslovati kao i cijela brodograđevna industrija.
– radnike i inženjere nikako na ulicu, treba im kupiti ovce i koze i poslati ih u planinska bespuća.

– HT, jako dobro radi, ali za sebe odnosno svog vlasnika, a vi kao djelatnik ste tu nužno zlo.
– ipak morate biti svjesni kako je politika ove države prodajmo sve hrvatsko.
– HT, je sebe već isplatio, najvjerovatnije će isplatiti i sve male dioničare, mislim na uloženi kapital u HT, zbog toga tu ulažu i mirovinci jer se nadaju povratku svojeg uloga kroz dividendu.

– iznjeli ste i jedan zanimljiv podatak kolika je trebala biti dividenda da se sifisticirano u HT-u ne krade, ali morate biti svjesni kako se u svakoj našoj firmi krade.

– i kada vam svima HT podijeli otkaze ostaje im ta infrastruktura koju konkurencija jednostavno mora koristiti i plaćati im jer nemaju izbora, tvz. harač.
– i tako će i u najcrnijem scenariju taj HT i da ništa ne radi opet zarađivati, i dijeliti dividendu.
– a možda prodaju i cijeli biznis za recimo 200kn za dionicu, opet svima dobro, to bi bila dividenda svih dividendi.

– i jako dobro ste to primjetili kako se ja ne razumjem u tehnologiju HT-a.
– ali te tehnologije, hotela, raznoraznih firmi, banaka i čega sve uopće niti nije potrebno znati.
– potrebno je znati isčitati neke brojeve o poslovanju np. HT ili OPTE.
– u tim brojevima se krije tajna je li investicija o.k. ili nije.

– ja sam pisala prije godinu i pol dana na ovoj temi kako je HT najbolja i najsigurnija investicija ali na cijeno 190kn.
– od tada je na ime dividende išlo 64kn.
– a ove godine će na računu imati keša za svaku dionicu 69kn.
– e sada je li vam to dobro ili nije odlučite sami.
– jer o samoj cijeni će odlučivati mirovinci.

– I love this game.
Pozdrav !

Prvo;
"cazo22",
lako je dijeliti 1% na moj avatar, ali teško pametno nešto napisati. Moj GSM br. je 098xxxxx, ali u sustavu Tele2, a koji koristi repetitore HT znači ista GSM pokrivenost, samo što jedna minuta HT-a vrijedi kao 3,9 minuta Tele2, pa ti vidi što si dobio.

Drugo;
"ivana7"
dam se kladiti da si u stavrnosti draga cura i svu agresiju istreseš na forumu, odlično. Sve si točno napisala i napokon smo se složili osim u jednom detalju; nikada nisam bio djelatnik HT-a, ali profesija mi je komutacije pa smo surađivali nekada kao parnteri, ili kao što su me okarakterizirali kao A-partner, a zato mi i smeta što se uništavaju i kradu . Osobno sam dobro prošao kao A partner .

Na jednu drugu stvar moram skrenuti pažnju tebi, ali i svima na forumu;
Nisu ljudi ( djelatnici ) krivi za loše poslovanje, 3maja, Đakovštine…., uvijek i samo uvijek je kriva uprava.
Kako možeš reči za djelatnike 3maja; " – radnike i inženjere nikako na ulicu, treba im kupiti ovce i koze i poslati ih u planinska bespuća "
"ivana7" ovako ispada da cijeniš i voliš samo novac, a gdje su ljudi, planine i bespuća ?
Uljanik – zašto je pozitivan primjer ? Samo zato štu Uprava nezna za mito, a ništa pametniji nisu od 3maja ili Kraljevice. Njihov moto je uvijek bio; "ako je drugima dobro biti će i nama "

Ugledaj se na Ivanu Orleansku možda progledaš !

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

New Report

Close