Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hm, ITALIJA I NJEMAČKA 16:1, i nije loše.

26.11.2010 - Dan D


HT tek treba potonuti, jer mu budućnost samo otvara smanjenje prihode i po 4-5 puta, a vjerovatno i sitne gubitke. BNET nudi pretplatu za fiksni telefon i neograničene minute po HR, VIP ima jeftinije poruke 5 puta, Tele 2 samo 0,39kn prema svim mrežama, HT uzima 2,8kn….
Sve više njih odjavljuje HT, od maxadsl-a, interneta, telefona (fiksni i mobilni).
Uistinu OPTIMA je budućnost a ne HT.

HT je po meni dobra dionica na ovim cijenama. Ako se pretpostavi da će dividenda slijedeće godine biti 20 kuna, a to je vrlo konzervativno, onda je dividend yield 7,54%. To je više od 100bp od yielda desetogodišnjih državnih obveznica. Dakle jako atraktivno za institucionalne i konzervativne ulagače.

Naravno, moguće je da će vrijednost državnih obveznica pasti i da će njihov yield porasti. To bi onda učinilo HT i druge dividendne dionice manje atraktivnim. Međutim, to je po meni malo vjerojatno. Hrvatska je jedna od rijetkih zemalja u svijetu koja ove godine više ne mora refinancirati dug. Niti jedna hrvatska obveznica ne prispjeva na naplatu do kraja godine. Od početka Grčke krize hrvatske obveznice nisu padale.

Uz to HT je bolji play od obveznica u slučaju inflacije. HT može podizati cijene i tako braniti margin zarade. Država teško da će kupovati obveznice i braniti njihov yield.

Što se tiče poslovanja. Fixna telefonija je prošlost i to će donositi sve manje dobiti. HT je u prednosti nad konkurencijom iz dva razloga. Prvo, oni imaju najširu ponudu i mogu privući kupce raznim bundle paketima, drugo jako su malo zaduženi i imaju najveću mogućnost investiranja u nove usluge.

Posjedujem dionicu HT-a

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Evo nešto za kladioničare 🙂

Vaš link

Nikada u životu nisam ušao u kladionicu tako da nemam iskustva s ovim.

Moj izbor bi bila Nizozemska

Ivana i Knox će vjerojatno bolje pogoditi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


HT tek treba potonuti, jer mu budućnost samo otvara smanjenje prihode i po 4-5 puta, a vjerovatno i sitne gubitke. BNET nudi pretplatu za fiksni telefon i neograničene minute po HR, VIP ima jeftinije poruke 5 puta, Tele 2 samo 0,39kn prema svim mrežama, HT uzima 2,8kn….
Sve više njih odjavljuje HT, od maxadsl-a, interneta, telefona (fiksni i mobilni).
Uistinu OPTIMA je budućnost a ne HT.

MINUS kreće kada zakon uvede osobnu imnetifikaciju OIB ILI BROJ OSOBNE ISKAZNICE

minus 25 posto


HT tek treba potonuti, jer mu budućnost samo otvara smanjenje prihode i po 4-5 puta, a vjerovatno i sitne gubitke. BNET nudi pretplatu za fiksni telefon i neograničene minute po HR, VIP ima jeftinije poruke 5 puta, Tele 2 samo 0,39kn prema svim mrežama, HT uzima 2,8kn….
Sve više njih odjavljuje HT, od maxadsl-a, interneta, telefona (fiksni i mobilni).
Uistinu OPTIMA je budućnost a ne HT.

MINUS kreće kada zakon uvede osobnu imnetifikaciju OIB ILI BROJ OSOBNE ISKAZNICE

minus 25 posto


HT tek treba potonuti, jer mu budućnost samo otvara smanjenje prihode i po 4-5 puta, a vjerovatno i sitne gubitke. BNET nudi pretplatu za fiksni telefon i neograničene minute po HR, VIP ima jeftinije poruke 5 puta, Tele 2 samo 0,39kn prema svim mrežama, HT uzima 2,8kn….
Sve više njih odjavljuje HT, od maxadsl-a, interneta, telefona (fiksni i mobilni).
Uistinu OPTIMA je budućnost a ne HT.

Kako Optima može biti mogućnost kada se fiksna telefonija gasi i donosi sve manje novca. Njima je fiksna telefonija ogroman dio poslovanja. Mislim da je opći kosnzus da je wireless telefonija budućnost, a Optime tamo nema.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



HT tek treba potonuti, jer mu budućnost samo otvara smanjenje prihode i po 4-5 puta, a vjerovatno i sitne gubitke. BNET nudi pretplatu za fiksni telefon i neograničene minute po HR, VIP ima jeftinije poruke 5 puta, Tele 2 samo 0,39kn prema svim mrežama, HT uzima 2,8kn….
Sve više njih odjavljuje HT, od maxadsl-a, interneta, telefona (fiksni i mobilni).
Uistinu OPTIMA je budućnost a ne HT.

MINUS kreće kada zakon uvede osobnu imnetifikaciju OIB ILI BROJ OSOBNE ISKAZNICE

minus 25 posto
[/quote]

U US i Kanadi moraš dati podatke kada uzimaš telefon pa sve te firme posluju s ogromnim dobitkom i dijele visoke dividende. Hoće li netko prestati koristiti mobilni telefon zbog toga što mora dati OIB ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Uistinu OPTIMA je budućnost a ne HT.

Ako je vjerojatni bankrot budućnost, onda si u pravu. [tongue]

E sad kolega Rocky5, naveo sam OPTIMU tek tako, može to biti i netko treći, poanta je da je HT 3-4 puta skuplji nego ostali i moje pitanje svima vama je što kad se dividenda sa 30kn spusti na 5-6kn???
Da li onda vrijedi više od 130-140kn????

26.11.2010 - Dan D


Hm, ITALIJA I NJEMAČKA 16:1, i nije loše.

oprostite ali ipak se radi o novcima
pa sta Vi ljudima savjetujete???? kaj nije dost kaj gubimo lovu na burzi a jos trebamo i na kladionici????
daklem…danas sam gledo na justin tv srbiju protiv poljske….teren je bio ko na vaterpolu i nista nisam vidio ali zato skrecem paznju na to??? zato sto radomir antic izgleda ko u mladim danima ..pravi tigar….tako da samo zbog njega treba kubati pare na srbiju ali svakako ne da ce igrati u finalu ili tak nekako…..gledo sam malo imena od trenera i njihov nogometni i zivotni opus i spada medju 3 najjaca tamo……..ali predjimo mi na dionice….sad me zvao ovaj investitor i veli on meni ako si ti uspio tep kupiti po 13 kn ja stavljam da kupujem za pocetak 3000 kom po 15 kn ??? kak da ja njemu objasnim da ja nisam kupio kad ni meni nije jasno da ja nisam kupio……..reko je da mu jos dam neki zicer na kladi i da kupuje agresivo portfelj od gospodina lopine jer da on voli takvu igru a ne konzervativo ma stogod to znacilo
pofuk
p.s. sto se tice svjetskog prvenstva jedino sta mogu da garantujem je da nemci nece daleko stici(najdalje do juzne afrike ali i to je 10 iljada kilometara?)

Best buy:

HT 30%
ERNT 20%
ATPL 20%
JANAF 10%
KOEI 20%


E sad kolega Rocky5, naveo sam OPTIMU tek tako, može to biti i netko treći, poanta je da je HT 3-4 puta skuplji nego ostali i moje pitanje svima vama je što kad se dividenda sa 30kn spusti na 5-6kn???
Da li onda vrijedi više od 130-140kn????

Koji su to ostali ?

HT je čisti dividend play. Ova cijena po meni odgovara predviđanju da će dividenda biti 17,5-18 Kn. Ako bude viša dionica će ići gore, ako bude manja onda će pasti.

Nema razloga da dividenda bude 5-6 kuna. Ako DT nemože zaraditi novac izvlačit će ga kroz dividendu i slati negdje drugo. U tom slučaju dividenda će biti puno iznad zarade.

Jedini problem koji ja vidim sa HT-om je loša geografska diverzifikacija. Oni praktično posluju samo u jednoj zemlji, a očekivanja za Hrvatsku ekonomiju nisu baš blistava. Puno je vjerojatnije da će potrošnja i dalje padati nego rasti. Međutim telcom usluge su među zadnjim stvarima kojih će se potrošač odreći.

Ukratko moje je predviđanje u ovom trenutku da će dividenda biti barem 20 kuna, a to bi trebalo biti dovoljno da podigne cijenu dionice. Da li sam bio u pravu vidjet ćemo za 9 mjeseci.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close