Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


ti si šećer pofuk

ko…..ja …???????
….ispricavam se…..ja sam citavo vrijeme mislio da ste Vi muski forumas ali tek sam Vas sada malo bolje shvatio kroz Vase postove i vidio da sam citavo vrijeme bio u zabludi….nego gdje smo stali….dušo moja…..ah da….šećeru moj…….hm….mozda bolje da stanem……javim Vam se na privat za Valentinovo
pofuk

@lopina,
svakome je u interesu da trguje više npr. kad padnem ispod 200 000 kn prometa na mj. provizija mi je veća za 0,2% tj. umjesto 0,3% bude 0,5% ali to ne znači da moram trgovati sa gubitkom. A gdje je tu moj trud? Rađe se sunčam vani nego da se tu nerviram i još gubim. U ovakovim uvjetima je skoro pa nemoguće trgovati sa profitom.

who dares, wins


843 721 998,63 $ gle koliko je toga danas prošlo a to je samo
+ 0,47% dionica
gdje mi Bogu dane gubimo…

Da i meni zna splasnuti entuzijazam dok promatram ZSE streaming a tamo često na nekoj dionici u minuti prođe mjesečni Crobex promet [lol]

Btw, na kojoj cijeni je HT strong buy?
Tu gdje jest?
230?
200?




Samo za pofuka TA za TEP.

hvala najljepsa
…evo sve je spremno ….
[/quote]

– čestitam vam jer ste odlično izvršili zadani zadatak.
– nadam se kako je ona jedna dionica bila vaša.
– nemojte se sada nervirati što je vaša dionica najviše pala, ipak je glavni uzrok ova velika kriza.
– ali sutra stvarno imate neviđene mogućnosti astronomskog dizanja cijene.
– nikako nemojte pretjerivati, dosta je jedna dionica.
– ali sutra vrlo lako možemo vidjeti vašu dionicu ili investiciju u nevjerovatnom plucu od cca 150% .
– taj neviđeni rast mediji jednostavno moraju zabilježiti.
– a tek vaša sreća zbog velikog rasta dionice.

– samo tu ima i jedna sitnica, spomenula sam to u prethodnom postu o TEP-u, urok.
– morate znati kako će vam Splićo sutra svakako željti uvaliti svoje dinice,
– a ako se to dogodi tada cijela stvar pada u vodu, jer je upravo taj Splićo i glavni urok na vašoj investiciji.
– zbog toga budite jako pažljivi sutra u 13.00 sati, jer brzopletost nigdje ne vodi.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
….ja sam……izvinte sto gnjavim u ovo doba ali tek sam sad pogledao kaj se danas desilo sa tom dionicom…..ne samo da kuzite dionice nego i predvidjate buducnost a o tehnickoj analizi da i ne govorim
cini mi se da cu danas opet lose spavati pa bih Vas htio zamoliti da mi kazete sta ce se sutra desavati sa tom dionicom da znam da li da se sutra zbudim ili ne……..
unaprijed hvala
pofuk


Btw, na kojoj cijeni je HT strong buy?
Tu gdje jest?
230?
200?

na 200-210 kn- [wink]
https://www.boerse-stuttgart.de/rd/en/finder/ko/?suche=1&wp_keyword=hrva


PET ARM
(BRPETRACNOR9 – PBRQF)
Nasdaq Ostali OTC /
21,70 $ – 14,56%
Ako je ovaj gle šta kaže moj kolegij o tome:
CILJ KOLEGIJA u 3 mjeseca

46,00 $
Potencijalni: + 111,95%
Zadnja cijena cilj: 21,70 $

1)RIG- ciljna cijena-34-35-36.
http://finviz.com/quote.ashx?t=RIG&ty=c&ta=0&p=w

2)BP- ciljna cijena-28-30-32
http://finviz.com/quote.ashx?t=BP&ty=c&ta=0&p=w

3)Hal- ciljna cijena -13-14-15 .
http://finviz.com/quote.ashx?t=HAL&ty=c&ta=0&p=w

Lako je izračunati vrijednost HT-a ili najbolju kupnju ;

1. Od 11000 radnika dolaze na 4.500 i sada će otpustiti još cca 400 radnika
2. Fiksna telefonija ili osnovna telefonija im je u 1 godini pala 54%, a fiksna telefonija je i nositelj mobilne
3. Razmatra se oduzimanje monopola na medije i gotovo sam siguran da će proči, ako ne u ovom krugu prema zakonima EU morati će prije ulaska u EU
4. Cijene svojim usluga morati će korigirati za 3-4 puta, a opet prema Zakonima komisije EU
5. Akvizicija nema, postoji većinski vlasnik, a kojem je svejedno koju cijenu dionica u knjizi kapitala ima.
6. HT se rješava sve imovine, i rađe ulazi u Time sharing ili najam
7. Na broj korisnika HT, a za razliku od mame ili DT-a u HT radi 2 puta manje djelatnika

Sad zapamtite ovo;;;;;
HT radi maksimalno na racionalizaciji troškova s ciljem prigrabljivanja neprirodne dobiti koju bi plasirao u DT još godinu, dvije. DT je odavno isplatio svoju investiciju u HT, ali grabi što se još može prije ulaska u EU. Tada će DT na tržište pustiti veći broj dionica HT-a i tvrtku ( HT ) koja više ni 5% neće vrijediti od danas još jednom debelo naplatiti od Hrvata koji su naučili da je HT sinonim za financijsku i tehničku snagu, a ustvari uvaliti će Hrvatima još jednom onako za kraj .
Dok se Hrvati osvijeste DT će napraviti još jednu pljačku u nekoj drugoj državi,, a s novcima Hrvatskih naivaca. Ne brinite, Mudrinić će se već pobrinuti da bude upravo tako, a za nagradu će ga preseliti u Makedoniju, Albaniju, ili sl. da ponovi uhodanu predstavu.

Zanimljivo je i da naivni Josipović ima Mudrinića za savijetnika ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.

Uskoro će i RBA OMF potrošiti dividendu HT-a u dokupu HT-a, te država se sprema na prodaju HT u cijelosti, a što onda ?

MODERATORI SU ME ISKLJUČILI ! Sve što sam pisao i pišem je osobno mišljenje bez odgovornosti.





Slabo plaćaš stručni stožer,pa tražiš besplatne savjete…to je reć recesije [lol]

– točno, osim što katkad platim piće to bi bilo sve.
– volim čuti više mišljenja,
– ali na kraju opet ulažem po svom izboru.

– evo za ovaj novi fond uži izbor dionica.

– HT
– ADRS
– ATGR
– KOEI
– VIRO

– a sada su kritike dobrodošle.
– mogući i novi prijedlozi.
– poželjno i u kojem omjeru ?????????
– s koliko % sada ući ???????
– koliku ostaviti keš poziciju ????????
– evo imam puno pitanja.
– svi savjeti su dobrodošli, ali ako može bez drukanja na svoje dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
1)HT – 20% – po cijeni 250 kn i niže .
https://www.boerse-stuttgart.de/rd/en/finder/ko/?suche=1&wp_keyword=hrv

2)ADRS- 20% -po cijeni 240 kn i niže .
https://www.boerse-stuttgart.de/rd/en/finder/ko/?suche=1&wp_keyword=adr

3)ATGR -20% -po cjeni 600kn i niže .

4)KOEI -20% -po cjeni 370 /400 kn i niže..

5)VIRO -20 % -po cjeni 300 kn i niže.

CROBEX-
https://www.boerse-stuttgart.de/rd/de/finder/ko/?suche=1&wp_keyword=Cro

a što se tiče odabira navedenih dionica -čista petica-mlada damo.

[/quote]
I ja bi po tim cijenama.
Ali nije li to niže 15 do 20% od sadašnjih cijena.
Kada se formira portfelj kupuje se po sadašnjim cijenama o očekuje brzi rast.
Ove gore navedene u ovom trenutku dolaze u obzir samo za trejdanje.ATGR čak ne zbog market
kočničara.
Poznati nogometaši su preskupi.Treba nastojati otkriti nove zvijezde kao što je mali Livaja iz Hajduka u
nogometu.Odabrati nekoliko favorita ,ne moraju svi proigrati.Dovoljno jedan od pet da postane
zvijezda,jedan da bude solidan igrač,a ostali i ne moraju proigrati.
Fond rizičnog kapitala je šansa.
Takav oblik ulaganja u Hrvatskoj nije razvijen.I tu treba tražiti šansu.
Disperzija ulaganja obavezna:pročitati kako ulažu fondovi rizičnog kapitala
[/quote]

@lopina

evo kolega nakon mjesec dana ulazimo u razdoblje u kojem ste iskazali svoju zainteresiranost za cijene koje sam naveo vezano za neke dionice- i svoju želju za kupnjom..

Od ovog trenutka ,i naniže oko 5-10% počnite formorati svoj portfelj, a nakon još pada od 5-10% -se potrudite u povećan dokup i kompletno formiranje portfelja-agresiv,konzervativ,ili kako hoćete – ??






Slabo plaćaš stručni stožer,pa tražiš besplatne savjete…to je reć recesije [lol]

[/quote]

@lopina

evo kolega nakon mjesec dana ulazimo u razdoblje u kojem ste iskazali svoju zainteresiranost za cijene koje sam naveo vezano za neke dionice- i svoju želju za kupnjom..

Od ovog trenutka ,i naniže oko 5-10% počnite formorati svoj portfelj, a nakon još pada od 5-10% -se potrudite u povećan dokup i kompletno formiranje portfelja-agresiv,konzervativ,ili kako hoćete – ??

[/quote]
Ja sam stalno 101% u dionicama.Pokoji put nešto prodam radi bolje prilike.
Da sam danas kupovao dionice u svoj konservative morao bi kupovati:
KOES po 250 do 350 ,a ja sam ulazio na 180.Pola proda po 330/od 314 do 350/.
ELPR na 26 a ja sam ulazija i na 15 i na 20 i na 22,5 i na 28 i nešto na 80 i na 40 prosjek ispod 25
BZJK na prosječno na113 -mislim da se danas moglo kupiti na 110 jer po 100 nisu davali.
VUPIK na prosječno 100_mislim da će niže.
LPLh sam lagano izlazija i krca se ELPR
VART mi je danas skočija 20 %_ja sam proda svih 18 komada
Dakle i danas Lopina najkonzervative stoji kao stina.
Jedino me Validus ruši jer mi je prosječan ulaz 17.
Sve u svemu izvrstan portfelj.Vrlo sam zadovoljan.

tek sam sad malo prelisto par stranica i vidim da se pomalo tipuje i na plasmane na sp u africi . uplatit ću jedan dva listića prije početka . čini mi se da je favorit ove godine španjolska , nije loša ni nizozemska i engleska , od južnomerikanaca tradicionalno brazil , argentina (nisam vidio to od van haala) . mislim da će ove godine pehar u europu . još ću malo razradit po grupama da vidim ko se s kim križa .

pitanje za kladioničare – reče mi kolega neki dan da je na nekoj on line kladionici naletio na neku specijalnu ponudu – nešto kao ulog se uduplava (il koeficijenti nije ni bitno) . poslije je tražio al nikako naći . jel čuo neko za takvo što – ako je gdje?

It was a thrill to play against Drazen. Every time we competed, he competed with an aggressive attitude - Michael Jordan

New Report

Close