Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.






IVKE7 @ kako stoji balance fond?????? jel se dokupljuje??????

Balasni will rise [smiley]

[/quote]

[cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry] [cry]
[/quote]
Poslije kiše dolazi sunce.
Šišanje slijedi,ali sa odgodom.
Glavu gore i u nove pobjede.
[/quote]

Evo S&P završio +0,48%. Fantastičan rezultat s obzirom kako je počelo.
[/quote]
Hvala.To sam pisao a da nisam imao tu informaciju.
Dakle,današnji prodavaći bi mogli sutra skuplje kupovati.
Ostalo mi još 4.000 kn.Čuvao bid na VARTEKSU i VUPIKU na jazovkama od preko 20%.
Inaće sam ovu korekciju shvati kao lažu,jer je BDI neuobičajeno visok.
A Ameri su veliki špekulanti i njima ništa ne vjerujem.
Sutra ću malo dokupiti mojih bedaka.Valjda će biti jeftini jer oni reagiraju sa zadrškom.



Ostalo mi još 4.000 kn.Čuvao bid na VARTEKSU i VUPIKU na jazovkama od preko 20%.

S obzirom da je danas 25. svibnja izdajem ti slijedeću naredbu: "Varteks ne smije pasti"
[/quote]
I Varteks ode na 50kn iza te naredbe!!!
[thumbsup]

26.11.2010 - Dan D

Želio bi nešto reći u vezi rasta Amera (a možda i Evrope) i nas (mislim na Crobex).
Svi gledamo što je sa S&P, kako radi Dow Jones.. Dax itd.
Mislim da Crobex ( firme u sastavu Crobex-a) nemaju neke ‘izravne’ veze sa gore spomenutim index-ima.
Mi možemo pumpati Crobex zato što Ameri i ostali rastu, a kad dođu kvartalna izvješća vidimo nagli pad Crobex-a. Pa naravno zbog slabih poslova u proteklom periodu.
Kvartalna izvješća još nisu došla, ali nema ni dobrih vijesti o sklapanju nekih poslova koja bi dala nadu u buduća dobra izvješća. Ako gledate TV, novine, portale dali vidite neke dobre vijesti…, ne.
Ovo je bilo moje gledanje na današnjicu.

du du du .. nema nam pomoći

Medo, kvartalna izvješća nisu došla??????
Spavaš još zimski san?

Ma, mislio sam na drugi kvartal. Za I. kvartal smo se razočarali.
Nadamo se da će izvješća biti u pozitivi… tržište raste… kad dođu izvješća sljedi razočarenje i paaaad.

du du du .. nema nam pomoći

Još jedan komentar na naše tržište.
LKPC – neko provali o dokapitalizaciji, ili o kineskom ulaganju – tržište odmah reagira, u 2-5 dana odleti cijena do 2.000. Tu se održi kratko vrijeme i naravno pada na 1.6xx kn.
SNHO i LRH . Vlada danas ima sastanak sa Ostojom. Nije danas nego preksutra, nije nego drugi dan, naravno cijene rastu i opet isti scenarij… pad.
BLJE priča dali se ABC sir prodaje, dali istog okusa.. ma dajte ljudi… o čemu vi pričate.
Možda je i dobro da se sve čuje, svaka priča.
VLDS dali je Mimović došao u HR ili nije… dali je sklopija ugovor… i tako danima ….

du du du .. nema nam pomoći

mali osvrt na trgovanje/ulaganje u dolar/devize: … u dvorištu mi parkirana opel-meriva stara god i koji mjesec – kupljena od zarade na trgovini devizama na internet pbz tečajnici!
kako? … sjećate se oštrih padova/dizanja/volatilnosti burzi/tečajeva krajem 2008/početkom 2009? … pbz ima odličan instrument dostupan svakom za brzinsko i neopterećeno trgovanje devizama – direktno na njihovoj tečajnici i to uz stimulans +/- 0,15% i uz dozvoljeni dnevni limit u prometu od pola mil kn (sada, a u pomenuto vrijeme bio je ograničen na 750.000 kn – daleko, daleko bolje nego u susjednoj zabi koja ima vrlo restriktivno ograničenje na 200k kn/dan … jednom riječju pravi raj za male, a i veće špekulante ;-))) …. međutim uz jedno ograničenje koje se tu i tamo aktivira i na koje se mora povremeno računati – obrambeni mehanizam same banke da standardnih +/-1,5-2% razlike glede kupovni/srednji/prodajni tečaj poveća na +/-5% ….
bilo kako bilo, ja sam svoje odradio uspješno, i moram reći da mi je tio bilo najdraže iskustvo/zadovoljstvo u "mešetarenju" ….
egotrip me pogurao da se malo "pohvalim" svojim dragim bankaricama, i gle čuda … nakon nekog vremena ja u st podružnici rfa banke otvaram novi rč, a mala me pita – … a jeste vi onaj s b… za kojeg se priča da je dobro zaradio na internet tečajnici … haha
(i jedna zanimljivost … najveći prihod je donijelo trgovanje jap yenom … ali kad je došlo vrijeme naplate/prodaje – gle čuda – vele u pbz da nemaju na stocku toliko, a ja htio podići i isto prodati lokalnom mjenjaču uz višu cijenu … (na ovom "izgubio" nekih 15-tak k kn), a na oštar prigovor rekoše da nisam cash niti uložio pa ne mogu insistirati niti na isplati – i da moram čekati dok skupe … haha, mislim si ja, kad bih tako "trgovao" na tečajnici gdje se stvari mijenjaju iz sata u sat, onda bi se zaposlio kod vas :-))

a sad? … bla je prilika i po! … u recimo par sedmica, na recimo pola m početnih, gore ca +20% tj. 100k kn (taman za godišnji životni trošak) … ali , eto nisam :-((( … zaglavih se u dionicama …. ;-))

///

uživajte u današnjem danu …. ja još ne trgujem … na meti (djelomične) prodaje su mi adpl / atln / lkri …. ostalo se još paca :-)))

pozz zajednici




Ostalo mi još 4.000 kn.Čuvao bid na VARTEKSU i VUPIKU na jazovkama od preko 20%.

S obzirom da je danas 25. svibnja izdajem ti slijedeću naredbu: "Varteks ne smije pasti"
[/quote]
I Varteks ode na 50kn iza te naredbe!!!
[thumbsup]
[/quote]
Teško na 50.Bitno je da ne ide na 16 kao što si bio predvidio.

Pokoji put treba imati i malo sreće.Država spašava Varteks i Čateks sa šivanjem uniforma.Posao
vrijedan 50 mil kn.
Ovo spašava Varteks da prebrodi 2010.I da smanji dugove prema državi i popravi loš koeficijent
likvidnosti.
Ima nade i za Varteks.





Ostalo mi još 4.000 kn.Čuvao bid na VARTEKSU i VUPIKU na jazovkama od preko 20%.

S obzirom da je danas 25. svibnja izdajem ti slijedeću naredbu: "Varteks ne smije pasti"
[/quote]
I Varteks ode na 50kn iza te naredbe!!!
[thumbsup]
[/quote]
Teško na 50.Bitno je da ne ide na 16 kao što si bio predvidio.

Pokoji put treba imati i malo sreće.Država spašava Varteks i Čateks sa šivanjem uniforma.Posao
vrijedan 50 mil kn.
Ovo spašava Varteks da prebrodi 2010.I da smanji dugove prema državi i popravi loš koeficijent
likvidnosti.
Ima nade i za Varteks.
[/quote]

Mogu oni sami sebe spasiti samo da pošalju u penziju one starke što rade po dućanima i zaposle mlade mace u minićima.
Inače volim njihovu odjeću ali čim uđem kad vidim one polužive babe prođe me volja za trošenjem love. Idem radije negdje di će mi neka dugonoga sisata crnka reći kako mi sve odlično stoji. [wink]

Antiša je odlično primjetio, smatram da nije potrebno restrukturiranje već je potrebno izbaciti stare babetine i dovesti, ponavljam opet, samo zgodne i predivne cure oko 25-30.g. s izraženim atributima. Osim aktivnog sudjelovanja u prodaji curke bi na veće kupnje izvodile i striptiz ili masažu klijentima u posebnim salonima (jako mala ulaganja) uz domaća Badel vina ili Pelinkovac.

26.11.2010 - Dan D

Moram reći da su uniforme za mup danas stigle i gore ne mogu izgledati. Svi se žale, cajkani će izgledati kao Mađari u 90-tima hahahha


Antiša je odlično primjetio, smatram da nije potrebno restrukturiranje već je potrebno izbaciti stare babetine i dovesti, ponavljam opet, samo zgodne i predivne cure oko 25-30.g. s izraženim atributima. Osim aktivnog sudjelovanja u prodaji curke bi na veće kupnje izvodile i striptiz ili masažu klijentima u posebnim salonima (jako mala ulaganja) uz domaća Badel vina ili Pelinkovac.

Ne znam za tebe ali kod mene prolazi sve od 18-35g, prednost tamnokosim.

New Report

Close