Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

U posebnom trgovanju ELPR tržišni lider.
Slučajno ili ne,ali opet skidam zicere.
Promet je jadnih 100.000 kn,ali tih protgovanih 4.500 kom/1,23% dionica /ćini cca 2 mil,kn knjigovodstvene
imovine.Zaista respektabilno.
Naravno ako su izvješća vjerodostojna.
Pa nisu valjda svi na ZSE kao i Đakovština.
ELPR vam je idealna šansa za veliku zaradu.
Ali postoji i ona crna strana.
Tko voli nek izvoli.


U posebnom trgovanju ELPR tržišni lider.
Slučajno ili ne,ali opet skidam zicere.
Promet je jadnih 100.000 kn,ali tih protgovanih 4.500 kom/1,23% dionica /ćini cca 2 mil,kn knjigovodstvene
imovine.Zaista respektabilno.
Naravno ako su izvješća vjerodostojna.
Pa nisu valjda svi na ZSE kao i Đakovština.
ELPR vam je idealna šansa za veliku zaradu.
Ali postoji i ona crna strana.
Tko voli nek izvoli.

Ne da ti vrag mira. Adrenalina nikad dosta.

who dares, wins


Informanka.
– evo danas sam se nakupovala dosta likvidnih i više nego o.k. dionica.
– a sada je li to pametno ili nije vrijeme će pokazati.

– evo što je bio cilj moje kupnje, korf, jnaf, tnpl, lrh, ernt, ina, zaba, ht, lkpc, koei i još par nelikvidnih.
– e sada puno toga na ciljanim cijenama nisam uspijela uhvatiti,
– ali neke dionice su išle bez problema na kupnji.
– tako da nekih od tog izbora uopće niti nemam, a nekih imam zbilja previše.

– u srijedu i četvtak bilo je jako teško bilo što jeftinoga kupiti.
– ali u petak ujutro je bila pometena većina mojih kupovnih naloga.
– a poslje toga sam bez problema upucala ostatak love pa što bude.

– i kako mi se sada čini izgleda sam opet uspijela pogoditi neko dno.
– jedna od najtežih stvari je kupovati padajuće noževe, jer nikada ne znate koliko ludi investitori još mogu spustiti dolje.
– a opet ako čekam siguran siglal propustim dobru zaradu, jer kada krene rast određene dionice moram plaćati 5-10% skuplje, a ne vjerujem da možemo rasti 20-30%.

– u petak je bio mali promet, kada izuzmemo ht, 15 milijuna.
– većina u kešu.
– a sada mi samo preostaje gledati rast i pomalo vam prodavati dionice.

– možda u svemu ovome i griješim, ali u velikoj većini slućajeva pogađam.
– smijali ste se i kada sam prva krenula u rasprodaju, a sada se vidi kako je to bio sam vrh.

– I love this game.
Pozdrav !

Poštovana kolegice Ivana 7 ,ja sam uglavnom u cash poziciji i iako sam bio na bidu na otprilike pola
dionica koje ste nabrojali nisam ništa uspio kupiti jer sam očito bio prenisko.
Nije mi žao jer po meni će se pad na burzi nastaviti,a ako i ne bude tako sigurno je da neće biti euforije
niti naglog rasta.
Dolazi i ljetna letargija,a izvješća firmi i makroekonomski pokazatelji nisu optimistični.
Dnevni prometi su također mizerni,a špekulativni kapital "zarobljen" u visoko rizičnim"
dionicama.
Dio kapitala je "izvučen" na američko tržište i to je dodatni minus našem plitkom tržištu.
No cijenim Vaše pisanje,a vidim da su nam i "dioničke mete" vrlo slične(osim ernt i zaba te
LKPC za koju mislim da će niže).Također mislim da će KORF ići znatno niže.
Pozdrav kolegice i sretno

Lopina, koje su po tvom mišljenju redovi veličina portfelji- sa kojima investitori mogu izlaziti-i ulaziti bez problema u sadašnje vrijeme…. do 1 MIL kuna….više?…par stotina KUNA…?..Ove egzibicije koje ja čitam, ne mogu biti veliki portfelji…..jer se kod prodaje velikog broja dionica- zbog nedostatka kupnje- dobit poništava prodajom na sve nižim cijenama…
Nema teorije- da se investitor rješava portfelja od prije mjesec dana..tako da ga tek sada cijelog rasproda…i još zaradi…sa prinosom od 01.01.2010. do 5 % ..??? Svašta..
Da je većina u kešu- to je najveća glupost koju čitam…to su neznatne količine novca….koje ni na što ne utječu…
Svoj portfelj ne diram. ..samo dokup i prodaja minimalnih količina ako je kakva frka…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

– gospođo simonice, pardon miami.
– imate prevelik portfelj za HuRa tržište.

I love this game!

Ivana 1309 ubaci sliku,uljepšaj nam dan i pitaj nas zašto imamo tako velike uši i zube…….crvenkapica
brzo idem na balot,nogomet,fudbal…..Vetran [cool]

Pustite priče,memojte da vas prevedu žedne preko vode


…. Ivanu7…..bude na prvom mjestu..npr. bahatosti… [proud]


…Ivana7 prema kritikama nije dobronamjerna – dapače- napada svakog uvredom i ciničnim komentarom i to joj zamjeram..eto, kratko- na tu temu..vratimo se dionicama.

– ja vas do sada niti jednim jedinim postom nisam uvrijedila,
– a vi konstantno već mjesecima ovako pišete za mene.

– na burzu se ulaže višak novaca, koji vi očito i imate.
– ali taj višak većina dobije prodajom zemlje, nasljeđem, ili zaradom u nekom drugom biznisu.
– i sada pokušavaju na tom kapitalu zaraditi tu na burzi,
– ali kako vidimo to ne ide tako lako, većina vas tu gubi lovu, a i vi gospođo miami ste izgleda pogubili dosta love, te po vašim postovima vidim kako krivce tražite u državi, hdz-u, sdp-u, a koliko vidim i ja sam vam također kriva za vaše velike gubitke.

– za razliku od vas ja sam veliki dio svoga kapitala zaradila upravo na burzi.
– a vi očito nemate pojma o investiranju, ulazite u investicije koje su osuđene na propast.
– ali svi investitori vašega tipa su i više nego poželjni na našoj burzi.
– možda ste se prepoznali u mojim ovćicama.
– ali burza je jednostavno takva, ipak je to lova.

– i umjesto velike ljutnje koju u vama vidim, rađe iskoristite ove stranice u vašu korist,
– na burzi radite velike greške, a ni sami niste svjesni koje su.
– zbog toga bi vam puno pametnije bilo pitati za savjete na ovoj temi nego se bezveze svađati i pisati jer od toga nitko nema koristi.

– I love this game.
Pozdrav !

Ostajem kod svih svojih stavova o tebi.Uvrede i verbalnu agresivnost pažljivo skrivaš- ali ona pršti u svakom tvom obračanju ljudima.Psihoanaliza je ipak- moja struka….tebi svaka čast na radu
sa dionicama.Kako si rekla velik dio svog kapitala stekla si na burzi, a ja svojim radom sav kapital.
I još ću ga više zaraditi..ma, ne na burzi!.Zato se za burzu ne sekiram, iako bi rast dionica donio brža rješenja.
Rukovodim se činjenicom- ne gubim- tako dugo dok ne prodam sa minusom….Kako si i sama rekla-kapital -imam. ..
No, s godinama vrijednosti poprimaju drukčije značenje..o tome , na drugim temama.
Ako te bio što zanima osobno o meni- slobodno me pitaj…molim te, nemoj slušati tračeve..ljudi vole klišeje, primitivne senzacije pune predrasuda …Istine o bogatijim ljudima su obične, jednostavne i dosadne priče….uglavnom odricanje i rad..odricanje i rad..odricanje i rad….Lijepi pozdrav.

p.s. NItko od mene – ne kupuje -niti mi ne prodaje…moj portfelj stoji.Izlazim iz njega kad je dionica
u plusu ili blizu plusa…..znači- nemoj me zvati ovcom…o.k.?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

RIBA.

– više puta, u ovoj godini sam na ovoj temi spomenula i tu banku RIBA.
– činila mi se je nakako jeftina, plus lijepa solidna dividenda kad je banka u pitanju.
– a znala sam da su imali neke dokapitalizacije 700-800kn.

– u par navrata sam ju kupovala, a jednom pola i prodala kad se je cijena malo digla.
– ništa spektakularnog, ulaz cca 360kn, tu sam više ušla zbog disperzije nego što sam očekivala neki veliki rast.
– dvoumila sam se ZABA, PBZ i RIBA, i odlučila za riba jer imaju bolje rezultate od ove dvije.
– od banaka sam sada kupila malo zaba, o cebi sam pisala prošli tjedan, još imam jednu banku s lijepom dividendom, i imam jednu bezveznu koju ću prodati ćim prije.
– ponavljam te banke su mi služile prvenstveno zbog disperzije rizika, eto čisto slućajno je bio najveći ulog u RIBI.
– šteta što te banke više neće biti na tržištu.
– i stvarno ne kužim zašto im smeta 3.5% malih dioničara.
– i ova cijena na kojoj sam ipak lijepo zaradila je više nego smiješna, pa što je s onim dokapitalizacijama, što je s pustim zadržanim dobitima.
– opet su mali dioničari prevareni,
– ali ni to im nije bilo dosta te su ove godine odlućili dati najmanju dividendu, sada kada se riješavaju malih dioničara, te je opet većina love išla u zadržanu dobit.

– a dogodine ta ista banka lijepo može sama sebi, odnosno stranom vlasniku isplatiti dividendu u visini sadašnje cijene isplaćene malim dionićarima.
– ovo s ribom kod nas prolazi zbilja bez problema i nitko se neće buniti, a sutra će to isto ućiniti ZABA i PBZ jer je slićna dionička struktura.

– puno ne pratim te banke, ali se pitam gdje nestaju sve te zadržane dobiti.
– a i s našeg tržišta polako nestaju kvalitetne dionice RIBA, ZAPI, Zdenka uskoro i Đakovština….

– I love this game.
Pozdrav !


Lopina, koje su po tvom mišljenju redovi veličina portfelji- sa kojima investitori mogu izlaziti-i ulaziti bez problema u sadašnje vrijeme…. do 1 MIL kuna….više?…par stotina KUNA…?..Ove egzibicije koje ja čitam, ne mogu biti veliki portfelji…..jer se kod prodaje velikog broja dionica- zbog nedostatka kupnje- dobit poništava prodajom na sve nižim cijenama…
Nema teorije- da se investitor rješava portfelja od prije mjesec dana..tako da ga tek sada cijelog rasproda…i još zaradi…sa prinosom od 01.01.2010. do 5 % ..??? Svašta..
Da je većina u kešu- to je najveća glupost koju čitam…to su neznatne količine novca….koje ni na što ne utječu…
Svoj portfelj ne diram. ..samo dokup i prodaja minimalnih količina ako je kakva frka…


Lopina fond najkonzervative u ovom trenutku je težak dvadesetak tisuća EUR.
Problem je što mi uvijek nedostaje keša s obzirom koliko imam ideja.
ELPR,BZJK,VUPIK,LPLH,ZTNJ,KOES,VLDS,VART
Dakle,kako mi nedostaje keša bez problema bih se bio nakrcao 50.000 EUR ovih bisera,a da ulazne
cijene ne bi bile više od sadašnjih.I još 20 kEUR u zasjedi na likvidnim dionicam sa dnevnim tejdanjem.Dakle,sa cca 70.000 EUR ili 500 k kn bi bio optimalan portfelj.

Tek preko tog iznosa bi ulazio i u popularne dionice koje su možda malo i podcijenjene,ali višestruko precjenjene u odnosu na gore navedene.
Međutim,ima jedan veliki problem kod ovih dionica.Najčešće se trže u 13 sati/poseban režim/i tada
se često događaju atomski udari s lijeva ili desna i za to treba biti spreman.U tih nekoliko sekundi
zaradi se više nego na ovoj nelikvidnoj bari ako ćuliš cijeli dan.A i gubi kao zadnjih desetak dana.
Najgore je za ove bedake /poseban režim/ovakvo tržište koje lagano klizi na dole i to ove bedake
strmopizdi na desetke posto i to ne postepeno nego iznenada.Ali to je dio ovog posla i rada sa
nelikvidušama.
Nikako ne prihvaćam taj vaš pristup da ne prodajete dionice sa gubitkom i da vas Ivana ne šiša.
Svaka informacija podiže ili spušta cijenu dionice.
Ako sam nešto kupio po 100 i za dan dva utvrdio da sam pogriješio spreman sam to prodati i za 50
ako sam utvrdio veliki falingo.Bolje spušiti pola nego sve.Ovo se meni češće događa jer sam brz.
Ali u toj brzini više puta pogodim nego promašim pa u miksu prolazim puno bolje nego da pasivno
promatram.
Samo aktivan pristup,konverzija iz dionice u dionicu,rad i poznavanje dionica,kao i ponašanje
investitora na ovoj našoj bari pomaže da poslujemo bolje od prosjeka Crobexa.Ja to radim bez ikakvih problema ,a nema ni prevelikog rizika s obzirom na disperziranost uloga.
Ali ipak imam manju disperziju od Ivane,koja ide preširoko,a samim time i smanjuje rizik,ali i dobit
ide prema prosjeku,pa rad na burzi postaje gubitak vremena.
Ja sam najkonzervativniji investitor od svih forumaša i svi vi koji smatrate drukćije trebali bi dobro
analizirati dionice,ali ne kao Splićo junior po TA,nego fundamentalno.
Naravno,Miami,ovo se ne odnosi na vas.Kulturno ste me zamolili i ja sam to shvatio da tražite pomoć i ja nastojim to i napraviti.

El Febo, 22.05.2010. u 18:50
Problem je što mi uvijek nedostaje keša s obzirom koliko imam ideja.
ELPR,BZJK,VUPIK,LPLH,ZTNJ,KOES,VLDS,VART

…. .brzo buš ti ostao bez keša sa tim tvojim idejama [lol]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

New Report

Close