Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo malo “navlačenja” :

FNVC BV 795 kuna

Tržišna vrijednost 530 kuna ( 0.66% booka )

Free float cca 40 mil kuna.

Poslovica: Ako neki gubitaši mogu biti na 3 booka valjda i FNVC može na 1.5 book !

Naravoučenje; Ne čekajte Božić praznih ruku. Kupite i nagradite se sami. Cijena vrijedi samo do rasprodaje zaliha.[smiley2]

Ja bih rekao ne manje bitnu činjenicu kod FNVC – 09.01.2006. – cijena 495 kuna.
Unazad skoro godinu dana cijena se gotovo nije pomaknula , stalno je u rasponu od nekih 5 %.

Navodno je došlo do odblokiravanja, STRAŠLJENI će postati SPAŠENI?
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Znači jedan od darova ispod bora bi trebao biti FNVC na BV? [smiley2]


Ja bih rekao ne manje bitnu činjenicu kod FNVC – 09.01.2006. – cijena 495 kuna. Unazad skoro godinu dana cijena se gotovo nije pomaknula ,

Ovo je najbitniji razlog zbog kojeg ne vjerujem u ovu dionicu. I ja sam čučio u njoj i čekao da se nešto desi, ali…No, svaka čast strpljivima.


” Ovo je najbitniji razlog zbog kojeg ne vjerujem u ovu dionicu. I ja sam čučio u njoj i čekao da se nešto desi, ali…No, svaka čast strpljivima.

Upravo treba procijeniti trenutak kada će dionica izaći iz letargije a to se upravo dogodilo.
Zadnjih par dana sam nešto skupio i danas zadnje pokupio po 515 jer je očigledno nastala ” prekretnica ” .

Žao mi samo , što sam krivo procijenio za danas , očekivao sam stagnaciju ili pad malo prema dolje , a kad ono otišlo sve.Bio je plan još više uzeti , možda bude opet prilike.

[smiley6]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

Ne znam zašto mi je post izbrisan ali FNVC proučavam već mjesec dana. Pogledao sam sva FI i zaključio da ova dionica posjeduje znatan potencijal. To se pokazalo i danas kad kupnja raste a prodaja se smanjuje uz porast cijene iznad 5%.

Logično je da će Aureus i Fima lagano uspjeti podići cijenu kad im to odgovora.

Po meni realna cijena FNVC je cca 1060 kuna a book 795 kuna.

E sad Vi procijenite sami da li je 540 dobra cijena za kupnju.

Ja jesam.

Zanima me jel imate kakve informacije o Zagrebačkoj pivovari. Gledao sam malo fundamantalne pokazatelje i ispada da su jedna od najboljih naših firmi.
Čuo sam i da plaćaju jako dobru dividendu.
Zašto usprkos svemu tome promet njihovih dionica je minoran ili ga uopće nema?


Ne znam zašto mi je post izbrisan ali FNVC proučavam već mjesec dana. Pogledao sam sva FI i zaključio da ova dionica posjeduje znatan potencijal. To se pokazalo i danas kad kupnja raste a prodaja se smanjuje uz porast cijene iznad 5%. Logično je da će Aureus i Fima lagano uspjeti podići cijenu kad im to odgovora. Po meni realna cijena FNVC je cca 1060 kuna a book 795 kuna. E sad Vi procijenite sami da li je 540 dobra cijena za kupnju. Ja jesam.

Dakle, cjena je vec mjesecima ista, nista se nije promjenilo u poslovanju vec mjesecima, BV i druge stvari odavno se zna, i sada, ti si kupio i napisao da vrijedi 1000, i to tebi nije navlacenje, chochikun bi te u najmanju ruku suspendirao (na fnvc je posebno osjetljiv [smiley2] )


Zanima me jel imate kakve informacije o Zagrebačkoj pivovari. Gledao
sam malo fundamantalne pokazatelje i ispada da su jedna od najboljih
naših firmi.
Čuo sam i da plaćaju jako dobru dividendu.
Zašto usprkos svemu tome promet njihovih dionica je minoran ili ga
uopće nema?


Možda nitko ne želi prodati, a kupci nude premalo.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Dakle, cjena je vec mjesecima ista, nista se nije promjenilo u poslovanju vec mjesecima, BV i druge stvari odavno se zna, i sada, ti si kupio i napisao da vrijedi 1000, i to tebi nije navlacenje, chochikun bi te u najmanju ruku suspendirao (na fnvc je posebno osjetljiv [smiley2] )

Naravno da nije navlačenje jer su to činjenice koje nikad nisam osporavao. Gledajući sveukupnu situaciju na tržištu zaključio sam da če prinosi fondova slijedeće godine vjerovatno biti manji po mišljenju većine analitičara. Da bi zadržali ulagače fondovi će podizati cijene dionica odmah na poletku godine želeći zadržati ulagače a kao što znamo fondovi s najvećim prihodom su Aureus i Fima ( također i ZB Aktiv ).
Obzirom da su oba u FNVC-u mislim da neće imati problema s podizanjem cijene FNVC-a koji realno vrijedi koliko sam napisao.

Što se tiče Chochikuna volio bi mu u najmanju ruku onako neformalno objasniti u četiri oka da nije u pravu kad bi me susprendirao.[smiley16]

P.S. Jel onaj forum još uopće radi ili moderatori sami sebi pišu poruke ???
[smiley2]


P.S. Jel onaj forum još uopće radi ili moderatori sami sebi pišu poruke ??? [smiley2]

radi, radi, sad će još početi naplaćivati taksu za pristup navlakačkom forumu, što nije loše jer će opet biti isti broj sudionika foruma što govori da se ništa neće promijeniti, jedino će inteligentne ostraniti

INA po njima ništa ne valja, ali je Slobodna dalmacija vrlo perspektivna, Vupik samo što Srbi nisu kupili, a SNHO leti u nebo i ne daj bože nešto protiv napisati


bulakov: ” Dakle, cjena je vec mjesecima ista, nista se nije promjenilo u poslovanju vec mjesecima, BV i druge stvari odavno se zna, i sada, ti si kupio i napisao da vrijedi 1000, i to tebi nije navlacenje, chochikun bi te u najmanju ruku suspendirao (na fnvc je posebno osjetljiv [smiley2] ) ” Naravno da nije navlačenje jer su to činjenice koje nikad nisam osporavao. Gledajući sveukupnu situaciju na tržištu zaključio sam da če prinosi fondova slijedeće godine vjerovatno biti manji po mišljenju većine analitičara. Da bi zadržali ulagače fondovi će podizati cijene dionica odmah na poletku godine želeći zadržati ulagače a kao što znamo fondovi s najvećim prihodom su Aureus i Fima ( također i ZB Aktiv ). Obzirom da su oba u FNVC-u mislim da neće imati problema s podizanjem cijene FNVC-a koji realno vrijedi koliko sam napisao. Što se tiče Chochikuna volio bi mu u najmanju ruku onako neformalno objasniti u četiri oka da nije u pravu kad bi me susprendirao.[smiley16] P.S. Jel onaj forum još uopće radi ili moderatori sami sebi pišu poruke ??? [smiley2]

slažem se potpuno sa znancem. nikoga nije navlačio. rekao je istinu. napravi sam fundamentalnu analizu.

"Dragi investitore, greška nije u zvijezdama, niti u dionicama, već u nama samima..."

New Report

Close