Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


za špekulante je ovo sada zaista ne predvidiva faza. kako je kolega lopina rekao ni ja nisam mogao sanjati da lova od dividende neće završiti ovdje. No eto nekad je i najbolje po sebi prosuditi, ni moja lova nije završila na burzi, ali je završila u ht-u i to u obliku mobitela. I dvije nove pretplate potpisane ovaj mjesec

To ti je gore nego da si kupio HT na 330…………… [bye]

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA


za špekulante je ovo sada zaista ne predvidiva faza. kako je kolega lopina rekao ni ja nisam mogao sanjati da lova od dividende neće završiti ovdje. No eto nekad je i najbolje po sebi prosuditi, ni moja lova nije završila na burzi, ali je završila u ht-u i to u obliku mobitela. I dvije nove pretplate potpisane ovaj mjesec

nitko nije mogao vjerovat, ali stanje u EU je vrlo zabrinjavajuce htjeli mi to vidit ili ne ,a ako se pogorsa gledat cemo mi dax i crobex i sve ostalo jos -30% zato pametno s novcima bice vremena za zaradit.

Informanka.

– evo danas sam se nakupovala dosta likvidnih i više nego o.k. dionica.
– a sada je li to pametno ili nije vrijeme će pokazati.

– I love this game.
Pozdrav !


lopina@ sam sa sobom pricas…. [rolleyes]

– gospon lopina je na ovoj temi napisao puno pametnih stvari za razliku od vas.
– te bi bilo puno bolje da i vi odete na komentare tržišta prićati sami s sobom i rušiti tržište.

– I love this game.
Pozdrav !


Ali moj fond lopina najkonzervative je jučer doživio havariju,tako i da pored pozitivnih utjecaja
na osnovi pada Adrisa i HT i dalje u značajnom minusu.Najgori dan od 2008.Ali puno bolji od
pušaća prebjega u Americi.

Pušači prebjezi su u velikom broju prije par tjedana vidjeli što slijedi i većinu prodali, malo zaradili i na shortanju pa pokrili gubitke na dionicama koje su ostavili, tako da sada sjede na cashu i uživaju. [thumbsup]

A što se naše burze tiče, Crobex ima puls 100 godišnjeg starca na samrti. No možda je i bolje da nema participacije pa da je tako nego da ronimo kao neke druge burze.

Ja nisam optimist što se tiče našeg gospodarstva u skorije vrijeme, što ne znači da Crobex neće skočiti jer stvarno nije potrebna velika lova za to, vjerojatno bi 5-10 milja € bilo dovoljno za solidno dizanje, a to je kikiriki lova u svjetskim razmjerima, na nekim USA dionicama se sa toliko protrguje u 10ak sekundi trgovine.

Evo malo štiva:

Visoki pad industrijske proizvodnje u travnju
Vaš link
Nakon što su tijekom prvog tromjesečja tekuće godine zabilježena nešto povoljnija kretanja, odnosno rast industrijske proizvodnje od 0,3%, u travnju je zabilježen njen pad, pri čemu su negativna kretanja intenzivirana. Tako je prema preliminarnim podacima Državnog zavoda za statistiku kalendarski prilagođena industrijska proizvodnja u travnju smanjena za 6,6% u odnosu na isti mjesec prethodne godine, unatoč činjenici da je u travnju prošle godine zabilježen relativno visoki pad industrijske proizvodnje.

Vaš link
”Broj umirovljenika od 1952. do 2010. porastao je za 11 puta, a broj zaposlenih za tek dva puta”, istaknuo je frapantni podatak Kovačević

Mirovinski sustav je nereformiran, drži HNS-ovac, pa napominje da moramo pod hitno reformirati prvi mirovinski stup, odnosno redefinirati pojam međugeneracijske solidarnosti. Ono što ističe kao glavni problem jest da je tek 23 posto umirovljenika odradili čitav radni vijek, a svi ostali su umirovljeni po nekim od posebnih uvjeta.

Ovo je već tragikomično [lol]

Informanka.

Tjedno izvješće s usporedbom fondovske industrije.

– opet sam napravila veliki minus -1.14%, ali u ovoj godini još uvijek u plusu +4.46%, samo što se taj plus stalno topi i topi.

– ali ovaj tjedan sam napredovala na listi fondovske industrije koja je napravila strašno velike minuse.
– tako sam s prinosom od +4.46% trenutno na 7. mjestu fondovske industrije.
– znaći njih 6 radi bolje nego ja.
– aureusUS je najviše podbacio, još uvjek je u plusu +11.78%, ali jako brzo mu se istopilo cca 20% plusa, jer je do nedavno bio +30%.
– sada je na prvom mjestu Mena, ulaže kod arapa.
– OTPindeksni je pao na 11. mjesto s +1.96%, on mi je najznaćajniji za usporedbu prinosa.

– I love this game.
Pozdrav !



lopina@ sam sa sobom pricas…. [rolleyes]

– gospon lopina je na ovoj temi napisao puno pametnih stvari za razliku od vas.
– te bi bilo puno bolje da i vi odete na komentare tržišta prićati sami s sobom i rušiti tržište.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
cudim se tebi i tvojim "sposobnosima" da se ovdje na ovom mrtvom trzistu bakces sa ovcicama….
pravi znalci su ovdje oprali lovu i otisli….a ti ostala zarobljena u u nekakvim nelikvidusama tipa BRIN itd…..zato i jesi ovdje jer ti je lova zarobljena i nemas kome prodati…bit ce da su tebe osisali VELIKI DECKI

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak



Ali moj fond lopina najkonzervative je jučer doživio havariju,tako i da pored pozitivnih utjecaja
na osnovi pada Adrisa i HT i dalje u značajnom minusu.Najgori dan od 2008.Ali puno bolji od
pušaća prebjega u Americi.

Pušači prebjezi su u velikom broju prije par tjedana vidjeli što slijedi i većinu prodali, malo zaradili i na shortanju pa pokrili gubitke na dionicama koje su ostavili, tako da sada sjede na cashu i uživaju.

…..vjerojatno bi 5-10 milja € bilo dovoljno za solidno dizanje, a to je kikiriki lova u svjetskim razmjerima, na nekim USA dionicama se sa toliko protrguje u 10ak sekundi.
[/quote]

gospodine Rocky5.

– mislila sam neke druge citirati i od njih napraviti budalaše, ali mi onda to i dobro zapamte pa me trpaju jedinicama sve dok ne bankrotiraju na burzi i prestanu pisati na ovome forumu jer im tada ova igrica više nije zanimljiva.

– a vama gospodine Rocky5 vjerujem, a jedan ste od rijetkih koji je napisao i obrazložio kako se otvori račun i kako se trguje kod amera, te sam vam zahvalna i zbog toga, jer ste me nećemu novom naučili.

– ali ne trgujem kod amera, i ovo kod nas mi je previše.

– stvarno sam zapanjena količinom informacija kako se kod amera zarađuje na rastu, pa ako niste uspijeli na rastu, onda zarađujete na padu…..
– o.k. slažem se kako neki genijalci to i mogu.
– ali sami ste u postu napisali koliki se tamo novac okrene u jednoj dionici u desetak sekundi.
– i svi zarađuju, svi u plusu.
– to jednostavno nije točno, jer ako je netko zaradio netko drugi je morao izgubiti.

– evo primjera.
– AureusUS, pa tamo radi stručna ekipa, lijepo su zaradili na plusu, i kod nas svaka budala zaradi kad se tržište digne, jedini je uvijet da posjedujete dionicu, samo neki znaju zaraditi dok se neki zadovoljavaju s burekom.
– nedavno sam napisala kako treba pratiti taj AureusUS kada krene pad kod amera, i što se dešava, padaju ko blesavi, zašto ne šortaju, zašto ne zarađuju na padu tržišta, pa stručniji su od većine ovdje priućenih.

– i naši mirovinci isto išli preko bare, što mislite kako su oni prošli ???????????

– ali ja barem nisam ljubomorna, i zbilja mi je drago da tamo zaradite što više love, jer ipak će ta lova doći na ovo tržište.

– I love this game.
Pozdrav !

stotka od mene ivana

i od mene. ovo je lijep opis stručnosti našeg kadra u svjetskim morima punih pravih morskih pasa. kod nas su u moru plišani morski psi. umjesto da ovdje ulažu i pomognu domaćoj burzi kad joj je najteže, naši vrli domoljubi odoše preko bare da budu ošišani, a ovdje bi oni imali škare. vrlo glupo. zar su tako brzo zaboravili one divne godine prije 7-10 godina kad si sa 100.000 kuna morao raditi što želiš. e pa te godine su sve vratile dječaci. vratite pare natrag na ZSE, napucajte ga na 5000 bodova, uvalite dionice novim početnicima i ide kolo ispočetka. tako ste već radili pa imate iskustva. pustite vi kinu, indiju, brazil i amere – ništa to ne valja. nema do naše burze. ajde još mogu i regionalne, ali ne ići u daleke zemlje jer ne poznaješ jezik, običaje, zajebe i ostalo. vraćajte pare amo. i dignite više te fondove ili dajte otkaz. što glumite znanje. vaše je znanje citiranje cnbc-a i bloomberga a oni postoje kako bi navukli kućanice na dionice, zlato, šortanje i ostala sranja prokletog kapitalizma.

...povijest se ponavlja...

hahahah ,slažem se delboy !


– evo primjera.
– nedavno sam napisala kako treba pratiti taj AureusUS kada krene pad kod amera, i što se dešava, padaju ko blesavi, zašto ne šortaju, zašto ne zarađuju na padu tržišta, pa stručniji su od većine ovdje priućenih.

AureusUS nije Hedge fond tako da ne smije ulaziti u short pozicije, on može samo biti long u nekom short ETF-u kao što je nekad i bio (npr. 6.94% portfelja u 6. mj. 2009 imao je u Ultrashort Russell 2000 Proshares).

I Love the Smell of Profits in the Morning!

New Report

Close