Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Treba platiti i zakup sefa, pa gorivo do Austrije, pa ostali troškovi puta u inozemstvo pa to sve
nadodati na nabavnu cijenu zlata, tako da burek trejding na zlatnim polugama nekako ne drži vodu.
Ne znam imaju li to u vidu oni kojima se porfelj svodi na jednu ploćicu?!
Bolje da ulože u po’ke ‘ašiša…isplativije je. [thumbsup]

– nisam ni sumnjala da gospon febo zna što je dobro pušenje!!!

I love this game!



Evo i da Vam zli Alien kojem zelite propast pomogne. Moro je skuplji od austrijanaca…

– nemojte tako, zar nisam upravo vas savjetovala na ovoj temi da zlato nikako ne kupujete od roma.

– a evo upravo sam upoređivala cijene na današnji dan.
– kod austrijanaca 250g 8.050 eura.
– kod slovenaca moro 250g 7.986 eura.

– nagradno pitanje, tko je jeftiniji ????????????’

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. zahvaljujem vam na odgovoru.

[/quote]

Po meni je zlato trenutno najveći rizik. Zlato se prvenstveno kupuje kao zaštita od inflacije. A inflacija je vrlo malo vjerojatna ako padaju cijene nafte i metala. Mislim da je bakar pao 15% u zadnjih mjesec dana. Platinum je samo danas pao 5%.

Kupovati zlato kao zaštitu od pada burze je besmisleno. Nitko ne garantira da će u slučaju pada cijena dionica rasti cijena zlata. Ako se bojiš veće korekcije burze shorts ti garantiraju hedge na takav razvoj situacije.

Po meni ono što ima smisla u ovom trenutku su obveznice stabilnih država i dionice sa visokim dividendnim yieldom i niskom zaduženošću. Ugodno sam iznenađen izvedbom hrvatskih državnih obveznica od početka grčke krize do sada.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Informanka.

– imam neki ludi osjećaj kako ću sutra lijepo zaraditi na jednoj dionici.
– a ja rijetko griješim.
– a dosta i imam tih dionica.

– sutra ćete i doznati koja je to dionica s lijepim rastrom.
– a vi i dalje uživajte u kešu,
– ili se možete kititi tim zlatom, koje opet niti nije u modi.

– I love this game.
Pozdrav !


Informanka.

– imam neki ludi osjećaj kako ću sutra lijepo zaraditi na jednoj dionici.
– a ja rijetko griješim.
– a dosta i imam tih dionica.

– sutra ćete i doznati koja je to dionica s lijepim rastrom.
– a vi i dalje uživajte u kešu,
– ili se možete kititi tim zlatom, koje opet niti nije u modi.

– I love this game.
Pozdrav !

Hoćeš da ja kažem koja je dionica, ako ti nemaš hrabrosti [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Hoćeš da ja kažem koja je dionica, ako ti nemaš hrabrosti [smiley]

– nemojte nikako, sutra ću je gledati još nadokupiti ako uspijem.
– a vi ju prodali, a ja još nadokupila kad je pala.
– ipak je dividendna.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. ipak trebam nadoknaditi današnji minus.

Ivana7, koju brokersku kuću zastupaš?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!





Uvazena kolegice Vi vjerojatno pricate o platini. [cool]

– ma to sam gledala one slićice na http://www.moro .

– nego je li morate dati neki identifikacijski dokument kada to kupujete.
– jer ja to namjeravam prošvercovati, nisam luda plaćati tolike poreze, carine plus pedeve.
– pa se jedino bojim da ti Slovenci ne dojave našima na carini ime i prezime.
– jer ako je tako onda netko drugi mora kupiti, a ja prošvercovati.

– nitko mi nije odgovorio zašto toga nema kod nas za kupiti, tih ploćica.
– i zašto se na to ne gleda kao na ostale valute.
– stvarno je puno toga blesavog u ovoj lijepoj našoj.

– a kako se slabo kužim u kemiju kog vraga vi to kupujete Rh,
– ja sam isto mislila kupiti uran ali sam odustala zbog njegove radioaktivnosti.
– a tu bi se dalo dosta zaraditi ako bi to preprodala arapima.

– I love this game.
Pozdrav !

Kao prvo papirici i certifikati o zlatu ili bilo kojem metalu me ne zanimaju jer kao sto (krivo rekoh 15%) pokrivenost realnim je cca 4,5%. Dakle onaj veci ostatak je tariguz koji vecina jos ne kuzi da je. Sto se tice dionica rudnika nekad je to bilo pravilo sto kazete, no iz dana u dan rastu troskovi kopanja istog brze nego sto raste kolicina (ako uopce raste) sto znaci da se profitabilnost samog rudnika smanjuje iz dana u dan. Hint: pogledajte si izvjesca recimo od GOZ.V – taman su manja firma u Svedskoj (Bjorkdal) koja kopa zlato i upravo su primjer gdje im raste kolicina izvadjenog zlata, ali im troskovi rastu bitno vise.
[/quote]

Evo i da Vam zli Alien kojem zelite propast pomogne. Moro je skuplji od austrijanaca i kod njega stanje robe na lageru se mjeri u minutama tj. stogod mu dodje pocisti se nabrzaka. Stoga pravac Austrija i to Erste jer je najjeftiniji a cijene su tu Vaš link

[/quote]

Zar nije jednostavnije kupiti SPDR Gold ili neki drugi ETF. Ako baš neko vjeruje jako u zlato najbolje je kupiti neku manju kompaniju koja se bavi vađenjem zlata. Te obično najviše rastu sa porastom cijene zlata, ali najviše padaju kada zlato gubi na cijeni.
[/quote]

postoje zato i inverzni gold ETF-ovi tako da može biti i obratno…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 



Evo i da Vam zli Alien kojem zelite propast pomogne. Moro je skuplji od austrijanaca…

– nemojte tako, zar nisam upravo vas savjetovala na ovoj temi da zlato nikako ne kupujete od roma.

– a evo upravo sam upoređivala cijene na današnji dan.
– kod austrijanaca 250g 8.050 eura.
– kod slovenaca moro 250g 7.986 eura.

– nagradno pitanje, tko je jeftiniji ????????????’

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. zahvaljujem vam na odgovoru.

[/quote]

Vasi savjeti su debelo zakasnjeli jer ja fizicko zlato imam odavno dok se Vi tek spremate u kupovinu. Dakle to je kao da pile ide kokos savjetovati. I ak su Vama Erste romi onda su daljnji komentari suvisni.

Usput cijena kod Moro za recimo za zlatni Filharmoniker od 1 unce je 1.014,76 dok je u Ersteu 1014, no srebrni Filharmoniker od unce je kod Moroa (i nema ga) 20,66 dok je kod Erstea 18,50 a to bas i nije mala razlika. Morate malo dulje vrijeme pratiti te odnose pa cete shvatiti da je Moro ipak najcesce skuplji i to vrlo cesto ne bas zanemarivo skuplji. Uz najveci minus da robu ili nema ili kad ju ima rasproda ju dok si rekao keks. I to sto su mu 1 ili 2 artikla u odredjenom momentu jeftinija od Erstea ne znaci da je generalno jeftiniji. Dakle, ponovno proucite materiju.


Ivana7, koju brokersku kuću zastupaš?

ivana7, zastupa svoj ego.Programi, alati za manipulaciju i izazivanja reakcija publike su mu potpuno neprilagođeni novim uvjetima i okolnostima.Idealno vrijeme je da promjeni posao i upozna tajne svoje nove realnosti.

evo danas best sell.. usd dolar …15% + pametnom dosta….
danas sutra malo dionica +

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


– imam neki ludi osjećaj kako ću sutra lijepo zaraditi na jednoj dionici.
– a ja rijetko griješim.
– a dosta i imam tih dionica.

– i stvarno nisam pogriješila.
– mislila sam još toga kupiti, ali nije išlo.
– cijena je išla previše gore tako da se niti nije trgovalo.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close