Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Gospodine Mirko S.Z.
– morate mi se još dokazati kao lik na ovom forumu da bi vjerovala vašim savjetima, ovako mi na prvu djelujete kao ubačeni agent s foruma njihovnovac.com.
– moj omiljeni lik je dionicu slobodnu dalmaciju predvidio za zimsku rasprodaju, sory gospodine Mirko možda ste i u pravu, ali ja ipak puno više vjerujem gospodinu Znancu.
Pozdrav !

ćitaoci??? zapravo čitaoci…

Mauricije kako je rekao onaj kojot je stvarno pretjerao i zato je iskljucen za foruma mojnovac, osobno sam bio jednom suspendiran (na kratko) i naucio sam lekciju.
A sto se tice preporuke znanca, e pa ne bih se bas okladio u sve te dionice ( u oba smjera), misljenja sam da ce trziste nakon nove godine (kada se fondovi dokazu) ici dolje……

Danas sam napisao na forumu mojnovac.hr 2 kratka posta o INA-i i oba su nakon par minuta nestala. Drugi sam napisao nakon što je prvi nestao samo da vidim hoće li i taj nestati. Kaj da velim, Mauricije je napisao istinu.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Danas sam napisao na forumu mojnovac.hr 2 kratka posta o INA-i i oba su nakon par minuta nestala. Drugi sam napisao nakon što je prvi nestao samo da vidim hoće li i taj nestati. Kaj da velim, Mauricije je napisao istinu.

Vidiš mreich uopće nije bitno to, mene zanima kako ljudi s tolikim stažom na tržištu kapitala i pretpostavljam solidnom zaradom (hoteli, stanovi, novi automobili) pristupaju “novima” koji su kupovali INU po nekoliko paketića s toliko mržnje. Ako imam love, ne smeta mi neki mauricije. Dosta mojih postova bilo je na K/P samo što to nitko ne želi reći, znači, dobrovoljno puštao, kao mnogi, stanja na burzi (ali odustao kada sam vidio podlace kako mrze) + gomila citiranih novinskih članaka, tako da nije bilo puno mojih “slobodnih” postova kako se želi istaknuti. Lažima o dobrotojećoj firmi Slobodna Dalmacija i pljuvanju INE govori sve o tim ljudima koji izgledaju manje kao ljudi.
Svaki čas strepiš koja će nitkov ti uletjeti i nešto sablasno reći. To su (ne svi) isti ljudi s više nickova.
Neki za riječ dobro nikad nisu čuli, zlo i za.ebat nekoga čast je i uzdanica, a ako nisi ulizator kao neki koji su danas velikodušno lizali papke onom Worlocku ili kako već, čovjeku koji nema INU ali se raspisao sve u 16. Mogu samo reći, ljudi bez emocija i a neki i bez morala, uz svoje računalo i BUG-ove sve brojeve, od početka do kraja, a ženskica stran pojam.

Nemaju oni nikakvu zaradu a kamoli novi auto, sve mi se čini. A nove ne trpe iz straha da ne budu bolji od njih. Tipično ponašanje starih luzera.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.


Nemaju oni nikakvu zaradu a kamoli novi auto, sve mi se čini. A nove ne trpe iz straha da ne budu bolji od njih. Tipično ponašanje starih luzera.

Napravio sam puno za sebe, ali da sam startao 2002. ili 2003. godine kao mnogi tamo puni mržnje sigurno bi imao puno više kada je cijelo tržite bilo nisko, ali nakon toliko godina i dalje čitati BUG-ove i mirisati leševe, voziti fush automobile, ne loviti ženskice, to nema smisla, ali razumijem njihove frustracije kada dođe netko tko zna, s kupljenih 10 paketića IPO i hvali našu najveću hrv. kompaniju koja zaslužuje još više medijskog prostora nego što ga ima. Sve mi je jasno, ali neki mi nisu jasni.
Živjela demokracija i forum poslovni.hr na kojem moderatori (sadašnji i bivši) ne utječu na to kome se treba ili ne treba dopustiti pisanje! Dolje lokalni patriotizam i samoupravljanje! Dolje luzeri i čitači BUG-ova i smiješnih časopisa nepoznatih autora!

******
Znanac, kaj ti veliš na tu Arenu hoće li tu biti kruha?


Prodati ; DIOK, DDJH, INDG, BLJE, PTKM, INGR, SUNH, ADPL, BRST, HOMS, SLDM, PUNT, VPIK, PIVK, JLEN, VDKT, DLKV, LCDS, SLMK, PLJK,SSPL,TSH – EVO ZA POČETAK 22 ZA ZIMSKU RASPRODAJU Kupiti: SAPN, FNVC, MMTZ, INA, TNPL, ARNT, HIMR, LRH, FUNDAMENTI KOLEGE !!!

Na ovaj način pisati je stvarno previše radilo se o bilo kome.
Pa čak i gospodinu koji ima svoju vlastitu temu na ovome forumu .
Moje mišljenje – ništa osobno – osobno imam dvije dionice koje trebamo prodati jer tako kaže znanac a samo dvije koje treba kupiti.

Zanimljivo je da se među potencijalnim kupnjama nalazi i jedna montmontaža – nadam se da je gospodin upučen u stanje stvari – kao prvo da li se zna da je dio uprave rasprodavao svoje dionice?

A ove prepirke na postovima kasnije opet mi se čini da tu ima previše mlade – što je dobro – ali uzavrele krvi koja se rasplamsa čim tržište krene po njih u lošem smjeru.
Čisto moje razmišljanje ništa osobno prema nikome.

[color=blue][u][b]" pessimus dux Croatorum "[/b][/u][/color]

@domagoj

kolega ako ste primjetili sve manje iskusnih piše po forumima, jednostavno izgube se u moru loših postova i još gorih komentara. ja se divim volji slazica, buy_sella indijanca i ostalih nespmomenutih ali ne manje vrijednih da i dalje vrijedno postaju K/p jer kad vidim u što se ovo tu pretvara [smiley7] najgore mi je što često poželim vidjeti neki komentar nekog pametnog od prije 3 mjeseca, ali u moru stranica to postaje nemoguća misija.

ali da ne skrećem s teme, ja sam kolegu znanca često pratio i npr. mogao bi vam njegov post i nadugačko objasniti:
1. ova godina se može nazvati godinom špekulativnih dionica (DIOK, DDJH, INDG, BLJE, ADPL, BRST, SLDM…) koji su u posljednjih 12 mjeseci na krilima špekulacija značajno napuhali vrijednost, koja se sada kako vidimo na tržištu ispuhuje…daljnje ulaganje u ovakve dionice po nekima predstavlja rast rizika od gubitka svakim novim danom (normalno zbog svoje špekulativne prirode ove dionice mogu nekima još uvijek donjeti ogromnu zaradu)
2.postoje dionice koje su unatoč dobrim fundamentima (INGR, DLKV) imaju trenutno previsoku tržišnu kapitalizaciju u odnosu na tržište na kojem se nalaze…tako da i tu možemo očekivati laganu korekciju, pogotovo ako financijski rezultati posustanu u rastu.

Što se tiče izbora za kupnju MMTZ i INA su relativno nove na burzi i njihovi potencijali tek trebaju biti dosegnuti…neki su uspoređivali kretanje slabijih dionica u posljednje dvije godine i ako se samo dio tog rasta odrazi i na naše prinove, zarada je tu.
FNVC – oni koji trebaju znaju što se valja iza brda
LRH – rasplet oko ove dionice i fundamentalna vrijednost imovine

po meni kolega znanac nikada ne iznosi one prave prilike, što je i logično…bilo bi glupšo djeliti informaciju prije nego što se sam namiriš, zar ne?
[smiley2]

Moje tumačenje TA analize za FNVC ne daje signal za kupnju. Da li Znanac nešto zna što nije izašlo u javnost pa je preporučuje ?


Moje tumačenje TA analize za FNVC ne daje signal za kupnju. Da li Znanac nešto zna što nije izašlo u javnost pa je preporučuje ?

To je vjerovatno BRA analiza, moja TA mi govori da ovo strašilo koje je sada razvodnilo naloge , ( dio još čuva a prema informacijama koje ja imam stavit će ponovno na prodaju čim rješi ovaj izloženi dio… ), daje naslutiti da bi kratkoročno cijena mogla malo dolje ili u najboljem slučaju stagnirati.

Mislim da je uvaženi kolega znanac govorio o perspektivi dionice na nekakav srednji rok , a ne trenutno.

Ukratko i dalje imamo na FNVC – STRAŠLJENE ( strpljeni-spašeni ).
[smiley2]

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

to se zove pozicioniranje za budućnost i za jednu akviziciju po principu crni vitez – bijeli vitez.
ali moje je mišljenje da to slijedi iza HTa i HEPa [smiley2]

New Report

Close