Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



bric je definitivno precijenjen. tamo je trebalo ući prije krize jer sada su cijene već prešle ATH-ove što je ogroman rizik. smatram da je najbolje pozicionirati se na ZSE ili Belexu i ostaviti da odradi idućih par godina. Prinos je gotovo siguran. Kad već ispucavate nelikvidne, uvijek sam bio pristalica JDTC-a jadran tvornice čarapa, firme koja u recesijsko doba širi prodaju po njemačkoj, austriji i regiji, a nudi se po povoljnim cijenama. Malo proučite.

Ja bi kupio RIS (no risk) Tvornicu Kurtona…ali nema nikog na asku.
[/quote]
– da ti ga uvali?

I love this shame!





Zar nije ovo tema best buy?
Zar nije Lukla Ploče best buy?

Ima li netko tko tvrdi da nije tako, nastavno na jučerašnje Dnevnike Nova TV i HTV-a:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73338&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=2f6bbb243f

copirati link i pogledati video od 58 sec. na dalje ( tko želi naravno ) – Kina zainteresirana za ulaganje u Luku Ploče u razgovoru PRedjsednik Josipović sa kineskim predsjednikom

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73195&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=52e972aaac

" Samo je tijekom 2009. u hrvatske projekte uloženo 240 milijuna eura, a toliko se novca očekuje i ove godine.

" Neki od tih projekata odnose se na ulaganja koja su od osobite važnosti, ne samo za Hrvatsku, već i za susjedne zemlje – poput luke Ploče ili koridora 5c te podrške ulaganjima hrvatskih poduzeća prisutnih i na tržištima susjednih zemalja. "

A pogledajmo i kakve rezultate možemo očekivati u ovoj godini za Luku Ploče:

http://www.luka-ploce.hr/hr/statistika08.php

I najbitnije.. dokapitalizacija koja će biti objavljena, poziv na istu, u narednih mjesec dva dana..

Pa može li to bolje?
lp


– moglo bi to puno bolje kada bi ti prestao drukati.
– i puhati u onu zastavicu na dnevnom grafu.
– dok ti pušeš, ona leluja.
– a kada prestaneš, možda ju cijena napusti i poleti.

I love this game!

I love this
[/quote]

Ako nemate nešto pametno napisato bolje da šutite.
Šutnja je zlato, ponekad.

Što se LKPC tiče, ima jedna poslovica, kaže se – Vrata Ti mogu otvoriti, ali ući moraš sam.

lp
[/quote]
– gospodine plavi.
– obzirom da je šutnja zlato, vi očito nemate materijala ni za vjenčani prsten.
– kojim biste se oženili za lkpc.
– dakle, sa svojom priležnicom živite nezakonito.
– i želite je se što prije otresti.
– i uvaliti komu drugome.
– a sve to jer ste jako pobožni i zazirete od ovog svog vanbračnog statusa.
– vi biste da ju netko oženi zakonito, zlatnim prstenom, doživotno[lol]
– skroz ste altruistički raspoloženi, ko danijel na farmi.

I love this shame!

P.S.
Ako večeras nađem potencijalnog ženika za vašu priležnicu, upozorit ću ga da ste se duuugo hvalili njezinim, jeltega, "kvalitetama". I to javno! Sramota!
[/quote]

Bravo!
Vi zaista imate stila.

[lol]

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]




bric je definitivno precijenjen. tamo je trebalo ući prije krize jer sada su cijene već prešle ATH-ove što je ogroman rizik. smatram da je najbolje pozicionirati se na ZSE ili Belexu i ostaviti da odradi idućih par godina. Prinos je gotovo siguran. Kad već ispucavate nelikvidne, uvijek sam bio pristalica JDTC-a jadran tvornice čarapa, firme koja u recesijsko doba širi prodaju po njemačkoj, austriji i regiji, a nudi se po povoljnim cijenama. Malo proučite.

Ja bi kupio RIS (no risk) Tvornicu Kurtona…ali nema nikog na asku.
[/quote]

tvoj post zvuči podrugljivo ali navikao sam. konvencionalni umovi ne mogu shvatiti neke stvari. JDTC je monopolist, doduše nelikvidna je dionica ali očekujem znatnu likvidnost nakon 500-600 kuna budući da je većina ulazila na razinama iznad 300 kuna, a Kapitalni fond na 590 kuna. Sadašnja cijena je 80 kuna, prvi ask je na 300 kuna, a prvi idući 400. Dakle, dionica puna potencijala za enormnu zaradu. Posluje solidno, u krizi čak i bolje nego prije krize, ali puno ulažu u nova postrojenja pa stoga to nije vidljivo iz dobiti, no prihodi stalno rastu. Trži se na tek 0,02 BV-a uz jako nizak p/e. Idealno za kupiti i čekati 2-3 godine da se tržišta oporave. A ti i dalje kupuj ris ako njegove proizvode uopće znaš koristiti.
[/quote]

Ja se samo šalim…na kraju , svatko ulaže kako i kamo misli da je najbolje…
Za JTC znam da daje dobru dividendu (ili je davala), da je neki Barišić većinski vlasnik i predsjednik uprave i to je sve što znam…
Kako tekstilne tvrtke definitivno nisu moj izbor, dionice JTC me ne zanimaju previše.
Risov prozvod sam koristio samo jednom i jedva sam ga skinuo poslije jer je djelovao kao autoguma.
No ne koristim i Risu konkutentne proizvode. [wink]

PS

Ipak Ris ima zadovoljavajući Risk-reward ratio…jer je no risk. [thumbsup]

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Molio bi uvažene investitore da nam ne zagađuju temu sa zlato,srebrom,naftom,amerima i europljanima.Ove stranice su posvećene hrvatskom tržištu kapitala i mi se tu zabavljamo analizom zvjezda hrvatskog tržišta kapitala:
prva liga:HGSopt,DKVS,VLDS,ELPR,BZJK,FMPS,LPLH i sl
druga liga:JANAF,ADPL,TNPJ,ATPL,ADRS,ERNT.HT i sl

Svatko tko smatra da nisam naveo njegovog favorita može dopisati svog prvolidaša ili drugoligaša,a može formirati i treću ili četvrtu ligu.
Naravno samo sa popisa izlistanih d.d. na ZSE.

Nemojte kolega opet DKVS.
Još nam nije dlaka dovoljno narasla od vašeg zadnjeg šišanja.

DKVS i HGSP su "zona sumraka". Igralište sa nekolko špekulanata od kojih ste vi najglasniji na forumu.
I izvjesni Tin druka za te "jeftine dionice" u svom tekstu.
http://www.poslovni.hr/145074.aspx

I on je izgleda lopina (mislim na karakternu osobinu).

Ne znam kako je zaboravio PUNT i ostale "pump and dump" nelikviduše. Možda da ih malo napumpate? Šišajte koga ulovite samo nemojte, molim vas, opet drukati za DKVS.

Zrno do zrna pogača, burek do bureka pekara, pekara do pekare Mlinar.




Molio bi uvažene investitore da nam ne zagađuju temu sa zlato,srebrom,naftom,amerima i europljanima.Ove stranice su posvećene hrvatskom tržištu kapitala i mi se tu zabavljamo analizom zvjezda hrvatskog tržišta kapitala:
prva liga:HGSopt,DKVS,VLDS,ELPR,BZJK,FMPS,LPLH i sl
druga liga:JANAF,ADPL,TNPJ,ATPL,ADRS,ERNT.HT i sl

Svatko tko smatra da nisam naveo njegovog favorita može dopisati svog prvolidaša ili drugoligaša,a može formirati i treću ili četvrtu ligu.
Naravno samo sa popisa izlistanih d.d. na ZSE.

premier liga: CROS,KOES,SAPN
svi ostali druga klasa [thumbsup]
[/quote]

..zaboravio sam dodati Mundus i Finvest! [thumbsup]
Drvo je prvo! [thumbsup]
[/quote]
da potpuno se slažem,naročito sa Finvestom

Imam jedno malo pitanje.
Što mali investitori poduzimaju da bi te dionice ,kao i ostali bedaci ušle u redovno trgovanje?
Npr.ja sam spominjao DKVS_ušla u redovno trgovanje
Vupik_ušao u redovno trgovanje
Sada često spominjem ELPR_znaći da će ući u redovne
BZJK_i tu bi se moglo dogoditi isto

Razlog:oko tih bedaka treba se truditi i nastojati približiti kupnju i prodaju .
Ne moraju biti velike količine ni na kupnji i na prodaji,bitno da se trži.Provizije su male.Kod PBZ
investa minimalna 40 kn,a kod nekih prema prometu,tj.još i manje.
Jer pričati o dionici kao o vrijednosti a povremeno ne pukniti koji komad po bidu,ako nitko ne želi tući po asku,a pričati o podcijenjenosti i nije baš vjerodostojno.
Dakle,neka svak uloži malo truda u te svoje bedake i neka ih oživi.
Svakog dana u 10 min do 13h bi ulagaći trebali posvetiti malo više vremena tim zarobljenim novcima.

I dok je tzv. uvođenje Volatility Interruption odnosno blokada možda i imalo smisla u stvaranju špekulativnog balona na tržištu 2006.-2007- kad je i uvedeno, danas taj sustav , kao i sustav "bedaka" kako ih ti nazivaš nema apsolutno nikakvog smisla i dodatno guši i ovako jadnu likvidnost na domaćem TK.
Ali kako to biva kod mnogih zakonskih odredbi, jednom kad su uvedene imaju tendenciju da ostanu vječne iako se rjetko tko sjeća zašto su uopće bile uvedene.
Eto, to ti je moj stav o tome.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


I dok je tzv. uvođenje Volatility Interruption odnosno blokada možda i imalo smisla u stvaranju špekulativnog balona na tržištu 2006.-2007- kad je i uvedeno, danas taj sustav , kao i sustav "bedaka" kako ih ti nazivaš nema apsolutno nikakvog smisla i dodatno guši i ovako jadnu likvidnost na domaćem TK.
Ali kako to biva kod mnogih zakonskih odredbi, jednom kad su uvedene imaju tendenciju da ostanu vječne iako se rjetko tko sjeća zašto su uopće bile uvedene.
Eto, to ti je moj stav o tome.

Ja mislim da itekako ima smisla.. da je Amerika imama neki dan takav sustav, ne bi se desio onakav pad na tržištu u jednom trenutku.

Nego.. koji su restauranti zatvoreni u inspekciji za pušenje?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]

El Febo, 16.05.2010. u 19:23
Nego.. koji su restauranti zatvoreni u inspekciji za pušenje?

Dream Team nije jer pušimo na terasi….za ostale me briga.

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 

Plavi

Nisi otišao na Metallicu?

evo jedna prikladna…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 


Plavi

Nisi otišao na Metallicu?

evo jedna prikladna…

Ja ti to ne slušam..

Idem na Davida Guettu..

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Plavi

Nisi otišao na Metallicu?

evo jedna prikladna…

Ja ti to ne slušam..

Idem na Davida Guettu..

[/quote]

Ne moraš ti ulaziti unutra. Pusti dijecu neka se iskaču unutra, a ti ih sačekaj vani ispred dvorane.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Molio bi uvažene investitore da nam ne zagađuju temu sa zlato,srebrom,naftom,amerima i europljanima.Ove stranice su posvećene hrvatskom tržištu kapitala i mi se tu zabavljamo analizom zvjezda hrvatskog tržišta kapitala:
prva liga:HGSopt,DKVS,VLDS,ELPR,BZJK,FMPS,LPLH i sl
druga liga:JANAF,ADPL,TNPJ,ATPL,ADRS,ERNT.HT i sl

Svatko tko smatra da nisam naveo njegovog favorita može dopisati svog prvolidaša ili drugoligaša,a može formirati i treću ili četvrtu ligu.
Naravno samo sa popisa izlistanih d.d. na ZSE.

Nemojte kolega opet DKVS.
Još nam nije dlaka dovoljno narasla od vašeg zadnjeg šišanja.

DKVS i HGSP su "zona sumraka". Igralište sa nekolko špekulanata od kojih ste vi najglasniji na forumu.
I izvjesni Tin druka za te "jeftine dionice" u svom tekstu.
http://www.poslovni.hr/145074.aspx

I on je izgleda lopina (mislim na karakternu osobinu).

Ne znam kako je zaboravio PUNT i ostale "pump and dump" nelikviduše. Možda da ih malo napumpate? Šišajte koga ulovite samo nemojte, molim vas, opet drukati za DKVS.

[/quote]
Ako vi smatrate da je druk sve što se zasniva na temelju nama dostupnih izvješća ste u pravu.
Ali nakon saznanja o falsificiranim podacima u izvješćima DKVS ja sam zašutio,jer sve ono što sam pisao nije bilo realno već virtualno.
I svi izraćuni ,i sve analize bilo koje dionice su besmislene ,jer neistiniti podaci ubačeni u toćne formule daju krivi rezultat.
Ponavljam :Nije lopina Lopina,već su lopine falsifikatori.
Namjerno nanošenje štete nije moj stil.
U svakom slućaju pouka za sve,da sve treba prihvatiti sa rezervom na ZSE.

New Report

Close