Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


25% BRICs
25% Long AUD/JPY
25% Oil CFD
25% Grčke Obveznice

Mislio sam napisati Cash
No odnos Rizik / Prinos prevagnu je u korist spomenutih


commodity i grčka, sve na jednu kartu?

Hrvatsko tržište me ne zanima. ATGR, ULPL i LKPC već imam.

BRIC – Kina, Rusija, Dugoročno ne riskiram puno.
AUD – Australija recesiju nije niti osjetila, počeki dizati kamatne stope.
Nafta – 140 $ će za par godina biti dobra pogodba.
Grčka – Sljedećih 3 godine imam garantiranu glavnicu, pristojna kamata.

BRIC, AUD i nafta su ista karta.
Long commodity je bio najbolji izbor prošle godine, sumnjam da će opet i ove.
Slažem se da je JPY najslabija karika uz EUR i GBP, igro bih čisto USD/JPY.
Umjesto grčke obveznice bih uzeo grčku banku (NBG) i telekom (OTE) ili za min. rizik Coca Cola Hellenic (CCH).

Jedna Molba. Ako nemate svoje mišljenje. I ili ga ne možete argumentirati, nemojte davati loše ocjene drugima. Hvala



Zar nije ovo tema best buy?
Zar nije Lukla Ploče best buy?

Ima li netko tko tvrdi da nije tako, nastavno na jučerašnje Dnevnike Nova TV i HTV-a:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73338&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=2f6bbb243f

copirati link i pogledati video od 58 sec. na dalje ( tko želi naravno ) – Kina zainteresirana za ulaganje u Luku Ploče u razgovoru PRedjsednik Josipović sa kineskim predsjednikom

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73195&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=52e972aaac

" Samo je tijekom 2009. u hrvatske projekte uloženo 240 milijuna eura, a toliko se novca očekuje i ove godine.

" Neki od tih projekata odnose se na ulaganja koja su od osobite važnosti, ne samo za Hrvatsku, već i za susjedne zemlje – poput luke Ploče ili koridora 5c te podrške ulaganjima hrvatskih poduzeća prisutnih i na tržištima susjednih zemalja. "

A pogledajmo i kakve rezultate možemo očekivati u ovoj godini za Luku Ploče:

http://www.luka-ploce.hr/hr/statistika08.php

I najbitnije.. dokapitalizacija koja će biti objavljena, poziv na istu, u narednih mjesec dva dana..

Pa može li to bolje?
lp


– moglo bi to puno bolje kada bi ti prestao drukati.
– i puhati u onu zastavicu na dnevnom grafu.
– dok ti pušeš, ona leluja.
– a kada prestaneš, možda ju cijena napusti i poleti.

I love this game!

I love this
[/quote]

Ako nemate nešto pametno napisato bolje da šutite.
Šutnja je zlato, ponekad.

Što se LKPC tiče, ima jedna poslovica, kaže se – Vrata Ti mogu otvoriti, ali ući moraš sam.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Hrvatsko tržište me ne zanima. ATGR, ULPL i LKPC već imam.

BRIC – Kina, Rusija, Dugoročno ne riskiram puno.
AUD – Australija recesiju nije niti osjetila, počeki dizati kamatne stope.
Nafta – 140 $ će za par godina biti dobra pogodba.
Grčka – Sljedećih 3 godine imam garantiranu glavnicu, pristojna kamata.

..i sve to za milijun kuna, možda da još 20 % od toga uložiš i u nekretnine….
BTW, ako igraš na long na naftu na 140$ trebao bi imati i casha za pokriće margin call-ova…

 I m a g i n a t i o n * a t * w o r k 




Zar nije ovo tema best buy?
Zar nije Lukla Ploče best buy?

Ima li netko tko tvrdi da nije tako, nastavno na jučerašnje Dnevnike Nova TV i HTV-a:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73338&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=2f6bbb243f

copirati link i pogledati video od 58 sec. na dalje ( tko želi naravno ) – Kina zainteresirana za ulaganje u Luku Ploče u razgovoru PRedjsednik Josipović sa kineskim predsjednikom

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73195&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=52e972aaac

" Samo je tijekom 2009. u hrvatske projekte uloženo 240 milijuna eura, a toliko se novca očekuje i ove godine.

" Neki od tih projekata odnose se na ulaganja koja su od osobite važnosti, ne samo za Hrvatsku, već i za susjedne zemlje – poput luke Ploče ili koridora 5c te podrške ulaganjima hrvatskih poduzeća prisutnih i na tržištima susjednih zemalja. "

A pogledajmo i kakve rezultate možemo očekivati u ovoj godini za Luku Ploče:

http://www.luka-ploce.hr/hr/statistika08.php

I najbitnije.. dokapitalizacija koja će biti objavljena, poziv na istu, u narednih mjesec dva dana..

Pa može li to bolje?
lp


– moglo bi to puno bolje kada bi ti prestao drukati.
– i puhati u onu zastavicu na dnevnom grafu.
– dok ti pušeš, ona leluja.
– a kada prestaneš, možda ju cijena napusti i poleti.

I love this game!

I love this
[/quote]

Ako nemate nešto pametno napisato bolje da šutite.
Šutnja je zlato, ponekad.

Što se LKPC tiče, ima jedna poslovica, kaže se – Vrata Ti mogu otvoriti, ali ući moraš sam.

lp
[/quote]
– gospodine plavi.
– obzirom da je šutnja zlato, vi očito nemate materijala ni za vjenčani prsten.
– kojim biste se oženili za lkpc.
– dakle, sa svojom priležnicom živite nezakonito.
– i želite je se što prije otresti.
– i uvaliti komu drugome.
– a sve to jer ste jako pobožni i zazirete od ovog svog vanbračnog statusa.
– vi biste da ju netko oženi zakonito, zlatnim prstenom, doživotno[lol]
– skroz ste altruistički raspoloženi, ko danijel na farmi.

I love this shame!

P.S.
Ako večeras nađem potencijalnog ženika za vašu priležnicu, upozorit ću ga da ste se duuugo hvalili njezinim, jeltega, “kvalitetama”. I to javno! Sramota!

zna li ko koliko su Kinezi uložili u Hr od posjeta njihovog presjednika? [sealed]

-dividenda HT=1 mlrd kn potencijalno=barem 200 mil bi trebalo ući u kupnju dionica
-BLSC,UNPR,BLKL-preuzimanje
-Medika- preuzimanje
-VLDS? možda se dogodi preuzimanje
-tko je slijedeći na redu?
-EBRD prijeti da će pokupovati jeftine dionice u jugoistočnoj Europi i da će dodatno ulagati u tu regiju radi pokretanja proizvidnje
-Hrvatska prednjaći u uvođenju anti recesijskih mjera/Grčka,Portugal/ kaskaju za nama
Kešoljupci ne bi vam se rado našao u koži.
A ovaj Balgač kaže da ulazimo u ljetnu letargiju.Izgleda da on guta previše tableta za smirenje.
Što smo više u dionicama više ćemo zaraditi.Nakon četiri sedmice pada vrijeme je za ..RAST.



Pitanje.

Da imate 1 000 000 (milju) kuna, kud bi s njima?

a ko je reko da nemamo? [lol]
[/quote]
Nadam se samo da nisu u kešu,pa još u kunama ili u eurima.

Molio bi uvažene investitore da nam ne zagađuju temu sa zlato,srebrom,naftom,amerima i europljanima.Ove stranice su posvećene hrvatskom tržištu kapitala i mi se tu zabavljamo analizom zvjezda hrvatskog tržišta kapitala:
prva liga:HGSopt,DKVS,VLDS,ELPR,BZJK,FMPS,LPLH i sl
druga liga:JANAF,ADPL,TNPJ,ATPL,ADRS,ERNT.HT i sl

Svatko tko smatra da nisam naveo njegovog favorita može dopisati svog prvolidaša ili drugoligaša,a može formirati i treću ili četvrtu ligu.
Naravno samo sa popisa izlistanih d.d. na ZSE.

mislim da ako okreneš prvu ligu za drugu ligu ,bit ćeš sigurno prvak (lige prvaka)

New Report

Close