Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Što više ljudi priča o jačoj korekciji, to više sumnjam da će se ista desiti.

No sad smo u periodu kad burze ovise o osjetljivim makroekonomskim faktorima, vidimo kako neka vijest lako uzdrma burze, a isto tako ih lako i digne. Svakako treba imati casha, rekao bih bar 50%. A ako se drže dionice onda one koje neće toliko potonuti u slučaju potopa, po mogućnosti da isplaćuju i dividendu pa se može lakše preživjeti sa minusom do nekih boljih vremena.

Ja isto ne vidim što bi moglo pogurati tržište prema gore prije slijedeće serije izvještaja. Ako i bude nekog rasta ne vjerujem da će biti spektakularan. Doći će nešto novaca od dividendi i prodaje Belišća i to bi moglo pomoći. Međutim, casha sa strane i sada ima jako puno i čini mi se da dotok novog neće značajno izmjeniti situaciju.
[/quote]
Kolega, potpuno ste u pravu po pitanju keša sa strane, svi se nadaju kako će svježi kapital od dividende pomaknuti crobex ka gore, ali na moju žalost i žalost većine mislim da se takvo što neće dogoditi. Zaključak: keša je bilo i prije, dovoljno je samo pogledati dnevni promet i zaključiti kamo će crobex u ponedjeljak.


Kolega, potpuno ste u pravu po pitanju keša sa strane, svi se nadaju kako će svježi kapital od dividende pomaknuti crobex ka gore

Tko to svi? Uopće ne kužim.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


Ja isto ne vidim što bi moglo pogurati tržište prema gore prije slijedeće serije izvještaja. Ako i bude nekog rasta ne vjerujem da će biti spektakularan.

A kao rast je do sada bio spektakularan.

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


@ Ivana,
pa lako ti je pobijediti indeksni fond, kad on ne može prodati kad se očekuje pad, a ti možeš. I odmah eto te u plusu. Aj pobijedi lopinu, ako si majstorica [wink]


Do ulaska u JANAF sam bio nepobjediv.
Izlet Validus-prodaja,Janaf kupnja pa prodaja,pa ponovni ulazak u Validus sam "platio"sa velikih
16% gubitka.A htio sam napraviti isto sa malim dobitkom.Dan nakon prodaje VLDS stavili su ga u blokadu.
Pokoji put treba imati i sreće.A strategija mi je bila dokupljivati VLDS kada padne na 18,50 ,a ne
prodavati.Strategija pogođena,ali krv ne da mira.I ode lova.
A nakon ovakvog umiranja burze moje nelikviduše umiru.A kada umiru ne padaju nego se strmopizde u bezdan.Moj cjelokupni portfelj je uglavnom kupljen na jako niskim cijenama,
VPIK na 101 ćini mi se da ide prema 80
BZJK na 1115 ćini mi se da ide 110
ELPR,tugo moja na 25 klizi prema 20
LPLH na 153,otvara se na 145
Vart sa 22,70.otvara se na 15
Međutim,jako sam zadovoljan jer ako se i ovaj scenari dogodi još uvijek ću biti na desetak posto
dobitka.
Ipak,za malog špekulanta,buregđije kako nas nazivaju zločesti veliki pušioničari,najgore je ovo
umiranje.Najbolje se snalazim u dionicama koje rade ,kao sada Validus.
Ipak,divdenda HT će zaustaviti ovaj pad ,pa očekujem da će se dogoditi preokret,pa će
npr.ELPR,tugo moja.. ponovno postati ELPR,ljubavi moja…
Normalno da sam 100 % u dionicama..Ja drukćije ne znam.Uvijek imam više ideja za kupiti,a kada
nemam novca uvijek se nešto proda.
I normalno da sam razočaran sa našim fond menađerima koji nemaju takve kreativnosti.Kao nojevi
zabili nos u pijesak i čekaju egzibiciju.Za zaraditi na burzi morate imati kreativnu maštu,a to vi
nazivate drukanjem.Naši fond menađeri na žalost nemaju tu kreativnu maštu,nego samo kreativni
pristup prema rastu vlastitih portfelja.Blago onima koji su blizu oltara_mirovincima.


Usput, prije par mjeseci sam se nakupovao zlata (fizickog naravno) a posto se na ovom forumu o tome ne pise, onda nisam ni vidio smisla da tu piskaram o tome. Mislim da pogledi na graf cijena zlata tamo negdje od sijecnja pa na ovamo sve govore o prinosima. [wink] Na ZSE imam izuzetno malo dionica tek toliko iz zajebancije.

Kakvog smisla ima hvaliti se sa time da ste kupili zlato na povjesno najvećim cjenovnim razinam?
Sve preko 1000 $ je dugoročno rizik i sad je samo pitanje kad će tamo netko odlučiti da to vrati na neke normalne cijene. Uporabna vrijednost zlata u industriji pada iz godine u godinu i već se odavno preko 70% proizvodnje potroši za nakit čiji su najveći kupci Azijati. Moš si misliti koliko nečiji nakit može dugoročno utjecati na razvoj čovječanstva. Kad se to malo ozbiljnije sagleda ispadne da je zlato u ovom trenutku razvoja čovječanstva trivijalna stvar kome su date nadnaravne sposobnosti i vrijednosti.

who dares, wins

ivana7 @ sto drugom zelis obije ti se o glavu sa kamatama…naravno da sam u kesu ali u zelembaćima
$$$$$$$$ [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




ivana7@ svaki drugi post o odlasku ljudi s crobija….nije ti bas sjela ta cinjenica ha? eto i samom kupnjom dolara vec je tu profit…. [cool]

– evo kada me već potežete za jezik.
– pratim što pišete, svaki dan imamo barem tri vaša posta gdje se vidi kako ste sve rasprodali i otišli s ovoga tržišta.
– pa ako već uspješno trgujete u Americi zbog čega gubite vrijeme tu promatrajući ovu burzu i pišući glupe komentare.
– ili koliko ste samo bili dosadni drukajući doslovno na svaku dionicu koju kupite.
– a kada istu prodate odmah ide i serija postova kako ta dionica ništa ne valja kako će pasti….

– da skratim i molim bez svađanja, spadate u burek investitore, uvijek ste kapitalizirali zaradu kad vam je dostigla par bureka, a na svakoj koorekciji ste gubili lovu.
– i niste sami, takva je većina.
– i sada kolektivno plačete na temi komentari trgovanja već tjedan dana.
– muka me hvata uopće čitati tu temu, ali zbog psihologije burze ju jednostavno moram pročitati.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
pisat cu koliko god mi se bude pisalo….ali i kod tebe ima toliko gluposti za procitati ,ne brini…..
jos jednaput ….nije ti sjela cinjenica sto su otisli oni koji imalo imaju muda se uhvatit u kostac sa drugim trzistima…..puna su ti usta odlaska ljudi iz ove barustine [cool] kod mene nema plakanja….zamjenila si me s nekim….smijem se ekipi koja place na spomeutoj temi…. [lol] a tek je pocelo rokanje…..brzo preslaguj svoj fond da ne pogubis novcice [smiley]
[/quote]
drago mi je da sam barem nekog nasmijo jer ja plačem čim se sjetim burze….kad bolje razmislim od početka…..kaj se tiče pisanja gluposti milsim da je bilo kome drugome neprihvatljivo pripisati zasluge za donosenje glupih postovay na forum jer sam ipak ja za to zaduzen
kaj se tice gazde stranice best buy tj. nae drage koleginice ivana7 sad sam cito kaj je napisala tzadnjih tjedan dana i u jednom postu Vam je sve objasnila kakvo je stanje na burzi i kakvo ce sa 90 postotnom sigurnoscu biti u jednom sljedecem periodu………samo Vam skrecem paznju i nadam se da Vas nisam naljutio jer mi puno Vasa razmisljanja u Vasim postovima pomazu u ocuvanju moje prividne i krhke psihicke stabilnosti
hvala Vam
pofuk

Zar nije ovo tema best buy?
Zar nije Luka Ploče best buy?

Ima li netko tko tvrdi da nije tako, nastavno na jučerašnje Dnevnike Nova TV i HTV-a:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73338&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=2f6bbb243f

copirati link i pogledati video od 58 sec. na dalje ( tko želi naravno ) – Kina zainteresirana za ulaganje u Luku Ploče u razgovoru PRedjsednik Josipović sa kineskim predsjednikom

Pa još EBRD:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73195&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=52e972aaac

copirati link i pročitati ( tko želi naravno ):

" Samo je tijekom 2009. u hrvatske projekte uloženo 240 milijuna eura, a toliko se novca očekuje i ove godine.

" Neki od tih projekata odnose se na ulaganja koja su od osobite važnosti, ne samo za Hrvatsku, već i za susjedne zemlje – poput luke Ploče ili koridora 5c te podrške ulaganjima hrvatskih poduzeća prisutnih i na tržištima susjednih zemalja. "

A pogledajmo i kakve rezultate možemo očekivati u ovoj godini za Luku Ploče:

http://www.luka-ploce.hr/hr/statistika08.php

I najbitnije.. dokapitalizacija koja će biti objavljena, poziv na istu, u narednih mjesec dva dana..

Svi žele Luku Ploče, kako se čini, pa može li to bolje?

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]


Zar nije ovo tema best buy?
Zar nije Lukla Ploče best buy?

Ima li netko tko tvrdi da nije tako, nastavno na jučerašnje Dnevnike Nova TV i HTV-a:

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73338&tx_ttnews%5BbackPid%5D=23&cHash=2f6bbb243f

copirati link i pogledati video od 58 sec. na dalje ( tko želi naravno ) – Kina zainteresirana za ulaganje u Luku Ploče u razgovoru PRedjsednik Josipović sa kineskim predsjednikom

http://www.hrt.hr/index.php?id=48&tx_ttnews%5Btt_news%5D=73195&tx_ttnews%5BbackPid%5D=38&cHash=52e972aaac

" Samo je tijekom 2009. u hrvatske projekte uloženo 240 milijuna eura, a toliko se novca očekuje i ove godine.

" Neki od tih projekata odnose se na ulaganja koja su od osobite važnosti, ne samo za Hrvatsku, već i za susjedne zemlje – poput luke Ploče ili koridora 5c te podrške ulaganjima hrvatskih poduzeća prisutnih i na tržištima susjednih zemalja. "

A pogledajmo i kakve rezultate možemo očekivati u ovoj godini za Luku Ploče:

http://www.luka-ploce.hr/hr/statistika08.php

I najbitnije.. dokapitalizacija koja će biti objavljena, poziv na istu, u narednih mjesec dva dana..

Pa može li to bolje?
lp


– moglo bi to puno bolje kada bi ti prestao drukati.
– i puhati u onu zastavicu na dnevnom grafu.
– dok ti pušeš, ona leluja.
– a kada prestaneš, možda ju cijena napusti i poleti.

I love this game!

I love this



Usput, prije par mjeseci sam se nakupovao zlata (fizickog naravno) a posto se na ovom forumu o tome ne pise, onda nisam ni vidio smisla da tu piskaram o tome. Mislim da pogledi na graf cijena zlata tamo negdje od sijecnja pa na ovamo sve govore o prinosima. [wink] Na ZSE imam izuzetno malo dionica tek toliko iz zajebancije.

Kakvog smisla ima hvaliti se sa time da ste kupili zlato na povjesno najvećim cjenovnim razinam?
Sve preko 1000 $ je dugoročno rizik i sad je samo pitanje kad će tamo netko odlučiti da to vrati na neke normalne cijene. Uporabna vrijednost zlata u industriji pada iz godine u godinu i već se odavno preko 70% proizvodnje potroši za nakit čiji su najveći kupci Azijati. Moš si misliti koliko nečiji nakit može dugoročno utjecati na razvoj čovječanstva. Kad se to malo ozbiljnije sagleda ispadne da je zlato u ovom trenutku razvoja čovječanstva trivijalna stvar kome su date nadnaravne sposobnosti i vrijednosti.
[/quote]

Meni zlato također izgleda napuhano. Koji su razlozi za kupovanje zlata
1) zaštita od inflacije
2) zaštita od pada vrijednosti drugih oblika investiranja (dionice, obveznice, nekretnine)
3) ukras, nakit

1) Prvo upitno je koliko smo daleko od inflacije u trenutku kada su interest rates na povjesno niskim razinama. Vlade su prezadužene, povećavaju dug. Smanjuje se državno investiranje u mnogim zemljama i pada kupovna moć stanovništva. Meni je to više deflatorni nego inflatorni pritisak.
Vlade na printaju novac, oni printaju dug. To su dvije različite stvari. Kupovna moć građana ne raste, a infalcija je kada "too much money is chasing too few goods".
Nekada je zlato bilo gotovo jedina zaštita od inflacije. Danas možeš kupovati ETF-ove svih drugih metala.

2) Zlato kao zaštitia od pada burze nema više nikakog smisla. Danas postoje put opcije koje su puno sigurniji hedge na pad burze. Ako kupiš put opcije onda ćeš 100% smanjiti gubitak ako burza pada. S druge strane nitko ti ne garantira da će vrijednost zlata rasti ako burza pada.

3) Nekada je zlato bilo dominantno sredstvo prikazivanja bogastva. Danas postoji masa drugih stvari kojima netko može pokazati svoje bogatstvo, a koje su uz to funkcinalne i korisne (automobili, tehnologija,…)

Po svijetskim medijima se već mjesecima druka na kupnju zlata. Ko ga je mislio kupiti već je to vjerojano i napravio. Mislim da je u ovom trenutku puno više onih koji su spremni prodavati, nego onih koji još nisu kupili zlato.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Samo da dodam na Twixera jer je je dobro uočio da je fiat money ustvari dug. A pošto je potpuno izvjesno da će dugovi biti otpisani onda je izvjesno da tog novca neće biti i da neće doći do inflacije nego do deflacije jer i sve drugo upućuje na to. Da li netko još stvarno misli da se dugovi mogu vratiti?

Naslov članka:
Eric Berglof: EBRD će kupovati dionice i tako pomagati razvoj tržišta kapitala u regiji!

… iz teksta:
Svoj doprinos EBRD će davati, među ostalim, kroz operacije financiranja u lokalnoj valuti, tehničku suradnju s ciljem razvoja infrastrukture domaćeg tržišta, ulaganje u dionice radi jačanja lokalne baze investitora, te posebice kroz podupiranje mirovinskih fondova i osiguravateljskog sektora.

///

meni je ovo značajnije za postati nego se napucavati u bla-bla stilu i bez njega …

pozz zajednici

New Report

Close