Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Treće u Hrvatskoj nije još došlo do propadanja banaka tako da ne postoji potencijal za rast zbog smanjenja konkurencije kao npr u US.

– hvatske banke zbilja ne mogu propasti jer ih takoreći niti nemamo.
– o.k. one su ipak subjekti koji posluju na našem tržištu pa možemo napisati hrvatske ali u stranom vlasništvu.
– a ti stranci ili te strane banke nisu tu došle kako bi bile socijelne ustanove.
– one su tu došle zaraditi, i u ovoj krizi više nego dobro zarađuju.
– imaju strašno velike kta. na kredite koji su fenomenalno dobro hipotekarno osigurani.
– možda imaju i cca 10% rizičnih plasmana,
– svi ti rizični plasmani im stanu u dobit od jedne poslovne godine.
– pa vidite da i u krizi dijele dividende, bar neke.

– znaći nikako te i takve hrvatske banke ne možemo usporediti s vašim trulim američkim bankama.

– I love this game.
Pozdrav !



Treće u Hrvatskoj nije još došlo do propadanja banaka tako da ne postoji potencijal za rast zbog smanjenja konkurencije kao npr u US.

– hvatske banke zbilja ne mogu propasti jer ih takoreći niti nemamo.
– o.k. one su ipak subjekti koji posluju na našem tržištu pa možemo napisati hrvatske ali u stranom vlasništvu.
– a ti stranci ili te strane banke nisu tu došle kako bi bile socijelne ustanove.
– one su tu došle zaraditi, i u ovoj krizi više nego dobro zarađuju.
– imaju strašno velike kta. na kredite koji su fenomenalno dobro hipotekarno osigurani.
– možda imaju i cca 10% rizičnih plasmana,
– svi ti rizični plasmani im stanu u dobit od jedne poslovne godine.
– pa vidite da i u krizi dijele dividende, bar neke.

– znaći nikako te i takve hrvatske banke ne možemo usporediti s vašim trulim američkim bankama.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kolateral banaka je izgubio vrijednost i dalje nastavlja gubiti vrijednost. Nekretnina koje čine taj veliki dio tog kolaterala gube vrijednost. 10% rizičnih plasmana je puno, u US je 5% loših stambenih kredita srušilo tržište. To je ono što mene brine.

Istina je da imaju visoke kamate na kredite, ali visoka je i cijena po kojoj nabavljaju novac. Pogotovo male banke. Visoke kamate su rezultat visokog rizika.

U americi je napravljena velika konsolidacija bankarskog sustava, puno banaka je propalo. Oni koji su opstali sada imaju prostor za širenje. Time se može nadoknaditi smanjenje potrošnje i nastaviti rast. Čime će domaće banke nadoknaditi smanjenje potrošnje i osigurati rast ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

… ovo je pravo sr … izostao je ciklični proljetni uzlet (travan+svibanj) i (eventualno) povlačenje u cash fondove tijekom ljetnog zatišja … (@ sell in may & run away …). krenulo je nekako, a onda grčka kriza srušila entuzijazam i kod nas … a tek jadranka i njezine (zakašnjele) mjere!? …
ništa, treba očeličiti živce i stomak i zatomiti nagon za prodajom/gubicima i čekati očekivani oporavak i 0,00+ rast bdp-a itd najesen i (eventualni) rast blue-chip dionica …

iako na ovom topicu (i općenito ovom forumu) većina forumaša piše razibrige radi (pa evo, i ja se pridružujem), ipak se našlo dosta korisnih postova koji su ukazali na moguću dobitnu kombinaciju/ulaganje (npr opte-r-a, lkri-r-a, adpl-r-a … op: na svim navedenim solidno se zaradilo), uz dakako i obratne primjere (dkvs-r-a … iako ta priča nije gotova, ali je jako neizvjesna …).
ukratko, mjera i određena doza stila je sačuvana, iako mislim da se to prvenstveno zahvaljuje prisutnim moderatorima …

p.s. nestao nam nekada vrlo aktivni yomiiii!?

pozz zajednici


p.s. nestao nam nekada vrlo aktivni yomiiii!?

pozz zajednici

Ive,

Gdje ti je nestao prijatelj Alien ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Gdje ti je nestao prijatelj Alien ?

– nadam se kako je bankrotirao.
– a možda ga je pojeo koji bijeli medvjed jer je sklon ići tamo na sjever slikati.
– uglavnom sviđaju mi se obje kombinacije.
– ipak sam zbog njega puno puta bila moderirana, a otkad ga nema sve je na ovoj temi i više nego o.k.

– I love this game.
Pozdrav !



Gdje ti je nestao prijatelj Alien ?

– nadam se kako je bankrotirao.
– a možda ga je pojeo koji bijeli medvjed jer je sklon ići tamo na sjever slikati.
– uglavnom sviđaju mi se obje kombinacije.
– ipak sam zbog njega puno puta bila moderirana, a otkad ga nema sve je na ovoj temi i više nego o.k.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Ne vjerujem da se to desilo. Alien je inteligentan i snalažljiv tip, potrebno je puno više od jedne ekonomske krize i bijelog medvjeda da ga se zaustavi.

Da čujemo tjedni izvještaj balasnog fonda.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan, i usporedba s fondovskom industrijom.

– evo ovaj tjedan napravila plus +0.25% , u ovoj godini plus +5.66% .
– napokon sam bolja od otp indeksnog, on je u plusu +5.24% .
– u zadnja tri mjeseca je napravio minus -1.42% .
– puno truda a rezultat nikakav, jedan tjedan sitan minus, drugi plus, a ukupno bez nekog rezultata.

– to se najbolje vidi po fondovskoj industriji koja posluje van Hrvatske.
– svi ti fondovi su u lijepom plusu, odnosno rade puno bolje od mene.
– a ima ih 15, previše njih radi bolje nego ja.
– a nisam pravila neke velike greške, bolja sam i od indeksnog.
– ali barem ja trenutno ne mogu zaraditi na ovom tržištu.
– trebati ću nešto promijeniti u strategiji.

– ali kako zaraditi na padajućem tržištu ???????????????????
– kako sada vidim situaciju do jeseni mogu od ovog nikakvog plusa samo napraviti veći minus.
– ali barem ću malo ispromiješati portfelj, možda na jesen nešto i bude.

– I love this game.
Pozdrav !


– trebati ću nešto promijeniti u strategiji.

Mislim da ti strategija nije loša. Ova kriza sa Grčkom može potjerati novac u obveznice što znači da će pasti yield na iste. U tom slučaju će dionice za visokim dividendama biti atraktivnije i trebale bi proći bolje nego prosjek tržišta. Tebi su takve većina portfelja. Problem je jedino što su neke nelikvidne.

Sada pitanje je kolika može biti korekcija i kolika bi trebala biti cash pozicija.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Informanka.

– ovaj tjedan sam se raspisala na ovoj temi.
– trebale su mi neke informacije.
– nadala sam se kako ću ih dobiti puno više.
– ali većinu vas je doslovno ubila ova burza pa nekih korisnih informacija niti nema.
– zanimljivo je to da vam se ne da niti drukati na ovoj temi.

– a ja radim i previše.
– evo krenula sam u kupnju fondova za jednu firmu, ispucala sam 10% planirane love.
– a krenulo je investiranje i u još jedan fond, ali o tome vas neću izvjećivati na ovoj temi.

– dosta vas napušta burzu, pitam se s kolikim minusima.
– ali to je jednostavno tako, kockali ste se i pogubili lovu.
– nema veze, burza će raditi i bez vas.
– ipak je netko kupio vaše dionice.
– a dolaze nam i nove svježe snage željne brze i lake zarade na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

Što više ljudi priča o jačoj korekciji, to više sumnjam da će se ista desiti.

No sad smo u periodu kad burze ovise o osjetljivim makroekonomskim faktorima, vidimo kako neka vijest lako uzdrma burze, a isto tako ih lako i digne. Svakako treba imati casha, rekao bih bar 50%. A ako se drže dionice onda one koje neće toliko potonuti u slučaju potopa, po mogućnosti da isplaćuju i dividendu pa se može lakše preživjeti sa minusom do nekih boljih vremena.

ivana7@ svaki drugi post o odlasku ljudi s crobija….nije ti bas sjela ta cinjenica ha? eto i samom kupnjom dolara vec je tu profit…. [cool]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak


Što više ljudi priča o jačoj korekciji, to više sumnjam da će se ista desiti.

No sad smo u periodu kad burze ovise o osjetljivim makroekonomskim faktorima, vidimo kako neka vijest lako uzdrma burze, a isto tako ih lako i digne. Svakako treba imati casha, rekao bih bar 50%. A ako se drže dionice onda one koje neće toliko potonuti u slučaju potopa, po mogućnosti da isplaćuju i dividendu pa se može lakše preživjeti sa minusom do nekih boljih vremena.

Ja isto ne vidim što bi moglo pogurati tržište prema gore prije slijedeće serije izvještaja. Ako i bude nekog rasta ne vjerujem da će biti spektakularan. Doći će nešto novaca od dividendi i prodaje Belišća i to bi moglo pomoći. Međutim, casha sa strane i sada ima jako puno i čini mi se da dotok novog neće značajno izmjeniti situaciju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close