Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@croman – svi imamo pravu sanjati da smo uvijek u pravu i sve znamo – stvarnost je nešto drugo [cool]

imas i ti pravo na svoje misljenje o meni

Nadam se da u buducnosti ne postavis mi pitanje: Croman koliki pad jos ima za Crobex? [cool]



@croman – svi imamo pravu sanjati da smo uvijek u pravu i sve znamo – stvarnost je nešto drugo [cool]

imas i ti pravo na svoje misljenje o meni

A stvarno ako si takav ego trip da ne uvrijedilo – nisi BAŠ UVIJEK u pravu – idi šetaj.

Nadam se da u buducnosti ne postavis mi pitanje: Croman koliki pad jos ima za Crobex? [cool]
[/quote]

Ne pitam ja tebe ništa, pa ja čak ostavljam kao opciju Armaghedon 2012, zato sve nove pare što moja uspješna firma privredi trošim na uživanje, evo jos malo pa odo na Tenerife 10 dana da odmorim
[cool]

Hartije šta imam-imam ( TNPL, KODT ) nek stoje.

Croman – ako si takav ego trip da se uvrijediš na "Ne možeš baš uvijek biti u pravu", onda idi prošetaj [cool]

– jučer sam se dosta raspisala na ovoj temi.
– tražim odgovore na neka pitanja.

– tko nije, dobro bi bilo barem prolistati zadnjih desetak stranica,
– možda ima napisana i koja pametna stvar.

– dobila sam 2-3 pametna odgovora i zahvaljujem se na tome.
– ako još netko ima što pametnog za napisati bila bih zahvalna na tome.

– I love this game.
Pozdrav !


– jučer sam se dosta raspisala na ovoj temi.
– tražim odgovore na neka pitanja.

– tko nije, dobro bi bilo barem prolistati zadnjih desetak stranica,
– možda ima napisana i koja pametna stvar.

– dobila sam 2-3 pametna odgovora i zahvaljujem se na tome.
– ako još netko ima što pametnog za napisati bila bih zahvalna na tome.

– I love this game.
Pozdrav !


evo me……sad sa prelistao sta ste napisali……daklem jedino sto mogu reci pametno je da nista ne kazem
pomno sam promotrio koje dionice navodite i Vasa obrazlozenja i mogu reci da je to to…….jedino sam za jednu dionicu malo skeptičan pa cu sad skociti do nasih tehnicara na stranici tehnicka analiza i zamoliti da poblize postaju graf jer mi je na toj dionici na grafuMACD malo cudan ali kako sam ja jos bejbi tehnicar nisam siguran
odo ja do tehnicara pa Vam javim
enivej hvala Vam na svemu
pofuk


Croman – ako si takav ego trip da se uvrijediš na "Ne možeš baš uvijek biti u pravu", onda idi prošetaj [cool]

– takvim naćinom komuniciranja zbilja ništa nećemo postići na ovoj temi.

– Croman je i više nego o.k. lik, kuži burzu i zarađuje na burzi te ponekad na temi tehničke analize zbilja napiše jako pametne stvari.
– ali još nije ušao u štos zahebancija na ovome forumu.

– a vi gospodine Zmrklic pišete također više nego o.k. na temi TNPL.
– tako da ste i meni pomogli s dosta informacija o TNPL iako tamo takoreći i ne pišem.

– znaći vi spadate u stručne poznavatelje TNPL.
– a gospodin Croman spada u stručne poznavatelje TA, odnosno kretanje cijene dionica,
– o.k. sada možemo razglabati koliko je to pouzadano ako neće gore onda će dolje i kako se je graf kretao prije 10 dana je li tržošte padalo ili nije.

– ali ono najvažnije gospodine Zmrklic niste naučili od gospodina Cromana.
– stop loss, ili kako on kaže rezati loše, odnosno sprijećiti veći gubitak.
– e da ste to učinili ili znali na TNPL zarada bi bila punoooo veća.
– vidite da nije toliko važno što ste veliki stručnjak za neku dionicu ako se ne razumijete u tržište.

– I love this game.
Pozdrav !

evo mene opet—-tamo na stranici tehnicka analiza nema nikoga………izgleda da polako pocinje val strajkova………samo da ne izadju na ulice sa svim svojim alatima………ne preostaje mi nista drugo nego da skinem prsinu sa svojih krivuljara ,zafrknem rukave i pocnem brojati svijecice i ostale rekvizite na grafu……cim zavrsim javim Vam se(racunajte negde za mesec dana)……….za ove druge dionice mislim da ste ok napisali……..gore ste isto ok napisali i za gospodina cromana a i za gospodina zmrkica….a bogami i nama pocetnicima ste naglasili da ne valja smetnuti sa uma da je najbitnije kako trziste dise
sec…molim—–javim Vam se posle jer me sad nazvo jedan od Marfijevih sljedbenika sta ima neku svoju sektu tehnicara da kakav graf trebam i za koju dionicu
nemogu vjerovati da i oni citaju ovaj forum….svaka im cast kako su se brzo javili
…pofuk
……ajoj sto volim ovu igru!

CEBA-P-A

– evo jedna dionica koju imam, a o kojoj nikada ništa nisam napisala.
– jer o nelikvidnim zbilja rjetko ili nikako ne pišem.

– ali i tu je opet velika razlika kod mojeg ulaganja i ulaganja gospodina lopine u nelikvidne dionice tipa agressivo.

– ova dionica je u stvari jedna vrsta štednje.
– ona nikako ne smije biti puno zastupljena u portfelju,
– jer tu neke zarade niti ni nema.

– ali sama zarada je zanimljiva jer tu ide redovita dividenda, za razliku od povlaštene gdje je nema.
– cijena po nominali je 400kn i tako ju ta banka računa i dijeli redovitu dividendu kao da ste 400kn oročili kod njih na rok od 2 godine.

– tako da je ta dividenda zadnje 3 godine 24kn po dionici.
– na sadašnjoj cijeni to je prinos od 9.06% .
– ja sam tu dionicu kupila prije nešto više od godinu dana te mi je taj dividendni prinos na kupljenu cijenu cca 10% .
– uz to imam i porast cijene dionice od 8%, plus prošlogodišnja dividenda.
– nije sada tu neka zarada, ali je redovna i puno veća od bilo koje oročene štednje.
– samo je sada tu rizik ako banka propadne, nadam se da neće.

– a u nekoj budućnosti bi te kta. trebale padati, a cijena dionice rasti.
– ponavljam, tu imamo veliku sigurnost, ali nemamo veliki prinos.

– I love this game.
Pozdrav !

Ma evo isprike g. Cromanu , najbolji je , najjači , nova hrvatska zvijezda [cool]


CEBA-P-A

– evo jedna dionica koju imam, a o kojoj nikada ništa nisam napisala.
– jer o nelikvidnim zbilja rjetko ili nikako ne pišem.

Kriza na tržištu nekretnina se mora prije ili kasnije preliti na bankarski sektor. A ne tako davno smo vidjeli da to može biti jako bolno. To je ono što me najviše brine kod dionica banaka.

Druga stvar je da male banke teško i skupo dolaze do kapitala i ranjivije su na kreditne krize.

Treće u Hrvatskoj nije još došlo do propadanja banaka tako da ne postoji potencijal za rast zbog smanjenja konkurencije kao npr u US.

Dividenda je jako privlačna i to će sigurno braniti cijenu

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



CEBA-P-A

– evo jedna dionica koju imam, a o kojoj nikada ništa nisam napisala.
– jer o nelikvidnim zbilja rjetko ili nikako ne pišem.

Kriza na tržištu nekretnina se mora prije ili kasnije preliti na bankarski sektor. A ne tako davno smo vidjeli da to može biti jako bolno. To je ono što me najviše brine kod dionica banaka.

Druga stvar je da male banke teško i skupo dolaze do kapitala i ranjivije su na kreditne krize.

Treće u Hrvatskoj nije još došlo do propadanja banaka tako da ne postoji potencijal za rast zbog smanjenja konkurencije kao npr u US.

Dividenda je jako privlačna i to će sigurno braniti cijenu
[/quote]
Ivana7 kakav će biti prinos na CEBA-P-A ako kuna devalvira? Mi stariji se sjećamo kako je kada krene devalviranje.


Ivana7 kakav će biti prinos na CEBA-P-A ako kuna devalvira? Mi stariji se sjećamo kako je kada krene devalviranje.

– ako kuna devalvira tada će biti i veće kta. na kune pa ste opet na istome.
– ponavljam dividenda je vezana na oročenu štednju 2 god. po nominali 400kn, ali to vrijedi samo za povlaštene dionice ili serija p-a.

– a i inaće kada je u pitanju rušenje valute ili devalvacija kapital u dionicama je puno sigurniji nego novac u banci.
– samo do devalvacije vam kod nas sigurno neće doći jer bi to bitno narušilo ovu prezaduženu državu i stanovništvo, jer jednostavno ne bi mogli vraćati kredite.
– a opet za firme i izvoznike i rad u cjelini bi bilo jako dobro i poželjno kada bi se srušila odnosno devalvirala ova jaka kuna, jer ona jednostavno šteti našem gospodarstvu.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close