Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Budući da nitko ne želi odgovoriti na moja pitanja- zaključujem da još uvijek velik dio profesionalaca koji se prenemažu na ovom forumu- boluje od dječjih bolesti…a dječje igre s novcima- kao i sa šibicama- mogu biti opasne….
Zato neodgovornim osobama koje – izbjegavaju odgovore na realne i vrlo aktualne probleme današnjice a koji tiču se ozbiljnih ugovornih odnosa za obje ugovorne strane- kad je u pitanju upravljanje kapitalom- !- treba izbjegavati , sve njihove prezentacije uzeti sa oprezom- i nikad im ne povjeriti svoj novac na upravljanje….
Tuđi kapital nije zezancija o kojoj se raspravlja na forumu!..Još Vam samo fali ime i prezime
investitora kojem ste složili obleku po posljednjoj modi…..

Čiji je konj bolje potkovan- pokazat će vrijeme…budite pošteni- pa napišite koliko ste novaca u
Ugovorima o vođenju portfelja – upropastili- ? Kolike prinose izgubili i da li se zbog toga osjećate krivi…..i što su Vam lijepog rekli investitori čiji ste novac zeznuli…..
/ Da ste nešto novo naučili- ne sumnjam..!..Velka stvar kupiti dionice koje su u plusu i imaju ih svi fondovi ……!? Pih..
Još me zanima- da li ima kakav aktualan sudski spor oko te teme?………….ne, bolje zabijte glave u pijesak i nastavite sa svojom promiđbom…. besplatna je …ne?


Dok ne dođu nove ovce koje će dati novac FM-ovima neće niti crobex značajnije up. Petrov je pisao prije o imovini OIF-ova to jest mjesečnom povećavanju ili smanjivanju, bilo je dosta davno,ali se sjećam da se imovina povećala zbog love mirovinaca,možda netko od forumaša to prati?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima


Budući da nitko ne želi odgovoriti na moja pitanja- zaključujem da još uvijek velik dio profesionalaca koji se prenemažu na ovom forumu- boluje od dječjih bolesti…a dječje igre s novcima- kao i sa šibicama- mogu biti opasne….
Zato neodgovornim osobama koje – izbjegavaju odgovore na realne i vrlo aktualne probleme današnjice a koji tiču se ozbiljnih ugovornih odnosa za obje ugovorne strane- kad je u pitanju upravljanje kapitalom- !- treba izbjegavati , sve njihove prezentacije uzeti sa oprezom- i nikad im ne povjeriti svoj novac na upravljanje….
Tuđi kapital nije zezancija o kojoj se raspravlja na forumu!..Još Vam samo fali ime i prezime
investitora kojem ste složili obleku po posljednjoj modi…..

Čiji je konj bolje potkovan- pokazat će vrijeme…budite pošteni- pa napišite koliko ste novaca u
Ugovorima o vođenju portfelja – upropastili- ? Kolike prinose izgubili i da li se zbog toga osjećate krivi…..i što su Vam lijepog rekli investitori čiji ste novac zeznuli…..
/ Da ste nešto novo naučili- ne sumnjam..!..Velka stvar kupiti dionice koje su u plusu i imaju ih svi fondovi ……!? Pih..
Još me zanima- da li ima kakav aktualan sudski spor oko te teme?………….ne, bolje zabijte glave u pijesak i nastavite sa svojom promiđbom…. besplatna je …ne?


Vođenje portfelja je protuzakonita radnja.
Za to treba imati zvanje financijskog savjetnika.
I zato pisani ugovori ne dolaze u obzir.
Mi priućeni investitori ipak znamo toliko da možemo biti malo bolji od investitora koji pojma nemaju i
možemo biti toliko etični da pomognemo onome tko želi ulagati na TK.
Jedan moj poznanik je uložio 60.000 kn u HPB dionički i spušija 27.000 kn.I požalio mi se.
Ja sam mu preporuča da to podigne,33.000 kn i dodatno paket HT 69 kom i ADRS 60 kom i da ću
u vremenu od dvije godine vjerovatno nadoknaditi gubitak od tih 27 tis kn.I do prije petnaestak dana
tj prije ove korekcije ,u vremenu od nešto preko jedan mjesec dana sam uspio nadoknaditi
taj minus.Ali zadnjih desetak dana me karta baš i ne ljubi tako da sam izgorija desetak tisuća kn.
Tako da sam u plusu samo 17.000 kn tj.nekih 20%.Istovremeno taj HPB agresiv je bio nešto
malo u plusu.Dakle,napravio sam dobro djelo i smatram da sam u dužem vremenskom razdoblju
sposoban zarađivati više od većine tih fondova ,ne zbog toga što sam sposobniji nego pošteniji.
A 2008.samo HT,INA I LCDS su donosili profit.Sve ostalo je bio ambis,ali onaj tko je pratio svoj
ulog izgubio je manje od onih koji su pasivno pratili taj pad .
Normalno da mi koji smo proživili 2008.imamo dovoljno iskustva da znamo kako u ovom poslu neikada nema sigurne zarade.Normalno da je moj poznanik jako zadovoljan,ali da je krenulo lošije i čak da sam u minusu
u vremenu od slijedeće dvije godine bi se to dalo lako nadoknaditi.Osnovno pravilo je disperzija
uloga i držanja osnovnih pravila o ulaganju,sa što više discipline,naročito,sa tuđim novcem.


Budući da nitko ne želi odgovoriti na moja pitanja- zaključujem da još uvijek velik dio profesionalaca koji se prenemažu na ovom forumu- boluje od dječjih bolesti…a dječje igre s novcima- kao i sa šibicama- mogu biti opasne….
Zato neodgovornim osobama koje – izbjegavaju odgovore na realne i vrlo aktualne probleme današnjice a koji tiču se ozbiljnih ugovornih odnosa za obje ugovorne strane- kad je u pitanju upravljanje kapitalom- !- treba izbjegavati , sve njihove prezentacije uzeti sa oprezom- i nikad im ne povjeriti svoj novac na upravljanje….
Tuđi kapital nije zezancija o kojoj se raspravlja na forumu!..Još Vam samo fali ime i prezime
investitora kojem ste složili obleku po posljednjoj modi…..

Čiji je konj bolje potkovan- pokazat će vrijeme…budite pošteni- pa napišite koliko ste novaca u
Ugovorima o vođenju portfelja – upropastili- ? Kolike prinose izgubili i da li se zbog toga osjećate krivi…..i što su Vam lijepog rekli investitori čiji ste novac zeznuli…..
/ Da ste nešto novo naučili- ne sumnjam..!..Velka stvar kupiti dionice koje su u plusu i imaju ih svi fondovi ……!? Pih..
Još me zanima- da li ima kakav aktualan sudski spor oko te teme?………….ne, bolje zabijte glave u pijesak i nastavite sa svojom promiđbom…. besplatna je …ne?

Ja ti ne mogu odgovoriti jer nisam portfolio manager niti poznajem iti jednoga u Hrvatskoj. Mislim da bi taj odnos između klijenta i portfolio managera trebao biti određen ugovorom. Portfolio manager je odgovoran davati klijentu istinite podatke o stanju portfelja, a klijent na osnovu tih podataka može u svakom trenutku odlučiti što da čini sa investicijom. Dakle može je prodati, tražiti promjenu ili povećati investiciju.

U Americi su neki lagali o stanju investicija i tako prevarili ljude koji su im dali novce na ulaganje (Madoff, Stanford). To je kriminal. Sve dok porfolio manager transparentno i točno izvještava klijenta o stanju ulaganja nema nikakve krivice sa njegove strane. Ima dobrih i loših portfolio managera. Oni koji su izabrali loše mogu kriviti zbog toga samo sebe. Oni koji su odabrali dobre u ovoj krizi (Kyle Bass, John Paulson,… i drugi koji su šortali MBS) su prošli jako dobro.

Ja primam svaki mjesec na mail izvještaj fondova sa kompletnom strukturom ulaganja. U Hrvatskoj sam uplatio u jedan fond i za godinu dana sam dobio samo jedan mail, ukupno dvije rečenice. To sam prodao. U Hrvatskoj fondovi objavljuju izvještaje svako tri mjeseca, a neki nisu objavili godišnji financijski izvještaj od 2007-e. Ja u takvo nešto netransparentno ne ulažem, ali očigledno ima ljudi kojim to ne smeta. Međutim to je isključivo njihov izbor i eventualni gubitak je rezultat takvog izbora.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


A 2008.samo HT,INA I LCDS su donosili profit.Sve ostalo je bio ambis,ali onaj tko je pratio svoj
ulog izgubio je manje od onih koji su pasivno pratili taj pad .

Koja je to osoba imala u 2008-oj preko 50% u gore navedenim dionicama ? [wink]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



A 2008.samo HT,INA I LCDS su donosili profit.Sve ostalo je bio ambis,ali onaj tko je pratio svoj
ulog izgubio je manje od onih koji su pasivno pratili taj pad .

Koja je to osoba imala u 2008-oj preko 50% u gore navedenim dionicama ? [wink]
[/quote]
Samo sretnici.Ivana je bila u HT te paklene 2008.i manje izgubila.




A 2008.samo HT,INA I LCDS su donosili profit.Sve ostalo je bio ambis,ali onaj tko je pratio svoj
ulog izgubio je manje od onih koji su pasivno pratili taj pad .

Koja je to osoba imala u 2008-oj preko 50% u gore navedenim dionicama ? [wink]
[/quote]
Samo sretnici.Ivana je bila u HT te paklene 2008.i manje izgubila.
[/quote]

Znaš kako kažu amerikanci.

You have to be good to be lucky and lucky to be good.

She was good not only lucky

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Velite, Ugovori o vođenju portfelja su protuzakoniti…. zar ih nema u ponudi svih brokerskih kuća?…..

A kako se zove pismeni dogovor – kojim investitor daje novce brokerima da im zarade novac na burzi …..koliko god se dade ..? Koliko je takvih Ugovora o ovoj državi sklopljeno a da pravne osobe
nikad nisu prijavile prihode s te osnovne …niti platili porez..

p.s. Slušam samo financijske savjetnike- i njima povjeravam svoj novac! Preporučam
to svima na forumu. Raspitajte se tko su ljudi – koji Vas savjetuju.
Drage Kolege, o ovoj državi- ja opet ponavljam: NITKO SE NE ZNA U VLADI-BAVITI TRŽIŠTEM KAPITALA… Jednostavno- do toga JOŠ NISU DOŠLI…..kao, to je na kraju, imaju prečih posla….

A, pojma nemaju…zbilja pojma nemaju…gdje se stvara novac- prihod- i gdje uopće nitko
nikome nije još ništa zaljepio u krivičnom smislu!
Razlog tome je NEZNANJE ove nesposobne Vlade ! Totalno financijsko NEZNANJE!
Tamo- na glupostima – maltretiraju ljude kroz porezne prijave – naročito za gluposti kroz
porez na DOHODAk…A ovjdde CURIE RIJEKE NOVACA mimo Proračuna- jerbo….BURZA NIJE
DRŽAVI BITNA !……….Pa, neka im je nebitna !

Doći će sposobniji, kojima je način zarade i važnost tržišta kapitala- MALO BITNIJA I JASNIJA!

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!



Da se vratimo na best buy temu.
Tko ima strpljenja i dovoljno šuške mislim da treba iskoristiti ovaj gubitak i ogromna ulaganja Ine u obnovu rafinerija pa ubaciti tu dionicu u portfelj.
(naravno nema garancije da ju neće za koji mjesec srušiti na još niže razine u slučaju da opet nastane strka, panika i opća bježanija u cash, a da li će se to desiti neka svatko sam procijeni)

Mislim da je to daleko bolja kupnja od HT.

Dapaće prodati HT i kupiti INU.

Ali da može niže .Može.Uvijek može i sve može biti niže.O tome odlučuje oni gore.

To me ne interesira jer smo na to oguglali.

Intersira me tko će gore prije i tko će manje doli,ako krene doli..Dionice su moj izbor dok crobex
ne udre barem 3.000.A neće svi rasti prosječno 100%.Neke će i niže.

Ali nadam se da za INU ima vremena,a sada se treba odlučiti za dionice koje će izbaciti dobro izvješće
za IV Q.Sutra i preksutra dan D.

Pa koja je ovo burza.Gotovo pa svi čekaju zadnji dan za izvješće.Ne možeš okrenuti istu lovu
desetak puta a da se kladiš na ozvješća.Ne daju špekulantima šansu.A špekulanti su toč burze.
Triba ih njegovati ko cviće u pitaru.A ne ovako.Sram ih bilo sve skupa.
[/quote]

Nema napredtka u HR.Sto pomaze mogucnost tehnike ako ima ljudi koji neznaju kako cinit stvari jednostavne i efikasne.

* Prije 1 min kupnja na burzei (5 sek i sve uredeno).totalni pogled i prodaja kad ja vidim i zelim.Nikakvih brokera sto smetaju ili usporavaju.

To što se gospodin Croman pojavio na forumu mi govori da će biti dobrog rasta u idućem periodu ( godinu-dvije) [cool]

To što bi on još malo jeftinije kupovao od ovog – e to je drugi par cipela [lol]

Naravno treba imati prave dionice [cool]


To što se gospodin Croman pojavio na forumu mi govori da će biti dobrog rasta u idućem periodu ( godinu-dvije) [cool]

To što bi on još malo jeftinije kupovao od ovog – e to je drugi par cipela [lol]

Naravno treba imati prave dionice [cool]


@zmrklic

Svi imamo pravo sanjati, nazalost stvarnost je nesto drugo.

* ne kupujem na ZSE

@croman – svi imamo pravu sanjati da smo uvijek u pravu i sve znamo – stvarnost je nešto drugo [cool]

quote
Goldmanovi traderi savršen su kvartal uspjeli ostvariti prvi put u dugoj povijesti banke, a inače barem u nekoliko dana kvartala izgube novac.

Uspjeh postaje još impresivniji kada se u obzir uzme činjenica da su traderi čak 35 radnih dana završili s dnevnom zaradom većom od 100 milijuna dolara, a u ostalim su danima uspjeli zaraditi barem 25 milijuna dolara dnevno.
unquote

gornje je copy/paste članka iz kojeg je razvidno (hura za novo-hr jezik!) da bez trejdanja nema
burze i obratno … koliko god nas "učili" da se kapital ulaže pa drži par godina bez intervencija .. ;-))
ajmo domaći brokeri malo komentara na gornje (sigurno ih ima ovdje) … meni ovako na prvu na pamet padaju dvije asocijacije – sindrom debelog prsta od prije par dana i onaj čuveni "akushi" (ili tako nekako) sindrom mladog japanskog brokera kojem otkazalao srce u 25. (!?) …

p.s.
dečki – pazite se ;-))

pozz zajednici

New Report

Close