Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nmp

– vlds 164,98
– viro 147.52
– jnaf 27.61
– ht 20.39
– pbz 18.75

– I love this game.
Pozdrav !




Slabo plaćaš stručni stožer,pa tražiš besplatne savjete…to je reć recesije [lol]

– točno, osim što katkad platim piće to bi bilo sve.
– volim čuti više mišljenja,
– ali na kraju opet ulažem po svom izboru.

– evo za ovaj novi fond uži izbor dionica.

– HT
– ADRS
– ATGR
– KOEI
– VIRO

– a sada su kritike dobrodošle.
– mogući i novi prijedlozi.
– poželjno i u kojem omjeru ?????????
– s koliko % sada ući ???????
– koliku ostaviti keš poziciju ????????
– evo imam puno pitanja.
– svi savjeti su dobrodošli, ali ako može bez drukanja na svoje dionice.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
1)HT – 20% – po cijeni 250 kn i niže .
https://www.boerse-stuttgart.de/rd/en/finder/ko/?suche=1&wp_keyword=hrv

2)ADRS- 20% -po cijeni 240 kn i niže .
https://www.boerse-stuttgart.de/rd/en/finder/ko/?suche=1&wp_keyword=adr

3)ATGR -20% -po cjeni 600kn i niže .

4)KOEI -20% -po cjeni 370 /400 kn i niže..

5)VIRO -20 % -po cjeni 300 kn i niže.

CROBEX-
https://www.boerse-stuttgart.de/rd/de/finder/ko/?suche=1&wp_keyword=Cro

a što se tiče odabira navedenih dionica -čista petica-mlada damo.

[/quote]
I ja bi po tim cijenama.
Ali nije li to niže 15 do 20% od sadašnjih cijena.
Kada se formira portfelj kupuje se po sadašnjim cijenama o očekuje brzi rast.
Ove gore navedene u ovom trenutku dolaze u obzir samo za trejdanje.ATGR čak ne zbog market
kočničara.
Poznati nogometaši su preskupi.Treba nastojati otkriti nove zvijezde kao što je mali Livaja iz Hajduka u
nogometu.Odabrati nekoliko favorita ,ne moraju svi proigrati.Dovoljno jedan od pet da postane
zvijezda,jedan da bude solidan igrač,a ostali i ne moraju proigrati.
Fond rizičnog kapitala je šansa.
Takav oblik ulaganja u Hrvatskoj nije razvijen.I tu treba tražiti šansu.
Disperzija ulaganja obavezna:pročitati kako ulažu fondovi rizičnog kapitala

Sa svježih 100 000 kuna kupio bih 40% DSX na NYSE, 20% ADPL na cijeni ispod 90 kuna, 20% KOEI na cijeni oko 470,20% u pričuvu za moguć dokup ove dvije koje sigurno vrijede, ali na ovoj lopovskoj burzi se nikad ne zna, a sa DSX-om se lako da trejdat tako da dokup nije potreban, pa nije to ZSE. Moj portfelj je potpuno drugačiji i pun je dionica koje kad tad moraju u privatizaciju.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima

@lopina

da ,je niže i isplati se biti strpljiv (za pojačati pozicije)i trejdati svakako.
a što se tiče usporedbe koju navodiš, više sam za to da su dva zvjezde,a ostala tri solidni prinos.

Evo na kraju kako izgleda i moj trenutni portfelj.

– HT, morala sam ga cijelog prodati ali nisam, tu sam u dobrom plusu i to me je tu uspavalo, nema veze to će i dalje biti dobra obveznica, odnosno kad tržište padne to se prodaje i kupuje se ono što je na zanimljivim cijenama, tu me je uspavalo to što sam imala dosta keša a očekivala sam i veću obrano od mirovinskih fondova, a i država me zahebala s neočekivanom najavom prodaje ostatka ht-a, ali na koncu na ovim cijenama to i nije neko loše ulaganje, ipak sam tu skupila u cca godinu dana 64kn dividende.

– JNAF, tu su mi bila velika očekivanja, ali tu je zahebao stvar SLPF s svojim iskrcajem, evo već mjesec dana ne prodaju, opet sam se nakrcala toga, hoće li cijena gore nemam pojma, ali se barem nadam, na toj dionici sam dosta zaradila, a i dalje zarađujem, jedini mi je problem što tu kada padne ne mogu sve isprodavati, ali vas zato mogu dobro zbunjivati na burzi, po meni je to i dalje i više nego dobro ulaganje, ipak je to naša najmanje zadužena firma, s velikim investicijama koje su u toku, čisti monopolist i rade više nego o.k.

– I love this game.
Pozdrav !

eto niko nije odgovorio na moje pitanje a ono glasi u kojoj se dionici radi naj jaca akumulacija od strane mf


p/b

– vlds 0.16
– korf 0.19
– ddjh 0.36
– jdpl 0.43
– zvzd o.5
– tnpl 0.57

– I love this game.
Pozdrav !


Sve suzper:
VLDS ,kasno janko na kosovo stiže
KORF,prijeti opasnost od delistiranja
DDJH,teško ostvaruje dobit
JDPL,može
ZVZD,vrlo dobro
TNPL,pun pogodak

A što kažete na lopina najkonzervativ?
BV

VUPIK 0,25
VART 0,20
ELPR 0,06
ZTNJ 0,13
KOES 0,25
LPLH 0,35
Pa di toga ima?
S obzirom da sam najizloženiji ELPR prosječan P/E<0,19.

… nastavak.

– ERNT, e sve to sam isprodala na vrijeme, tu nisam učinila grešku kao na ht-u .
– a sada će ga opet polako trebati akumulirati, normalno na nižim cijenama.

– još sam isprodavala ATGR, KOEI, PODR… što radi panika, ali ispalo je o.k.

– trenutno malo kupujem KORF.

– I love this game.
Pozdrav !


eto niko nije odgovorio na moje pitanje a ono glasi u kojoj se dionici radi naj jaca akumulacija od strane mf

Od onoga što oni akumuliraju treba bježati ko đava od tamjana.Oni su jako poznati kao veliki gutaći
smeća.Ne samo u Hrvatskoj,nego diljem zemaljske kugle.Strogo se vodi računa da budući penzioneri
ne dobiju prevelike penzije.Ponavljam,ne samo u Hrvatskoj.

pa kolega lopi usporedi onda cijenu podravke prije godinu i sada eto samo toliko znam da su lose investirali za trajanja bear marketa ali u ovoj zabokrecini jedino oni imaju paru i drzim se njih pa pogledaj recimo ht prije godinu i sad

… nastavak.

– evo što nism prodavala.

– TNPL, po meni je na niskim cijenama i zbilja ga nema smisla prodavati jer je to naš najbolji brodar.

– ATPL, imam i toga, ali više od pola sam ga prodala, bolji je od TNPL zbog likvidnosti i transparentnosti uprave.

– KODT, zbilja naša najbolja firma, sada se je i cijena digla pa je dividendni prinos pao na 4.89%, ali je to i dalje o.k., ne treba ga prodavati, jedino što je previše nelikvidan, tu je puno bolji KOEI, ali koliko pratim tu država ide stalno s prodajama, a kada nečega ima previše cijena ide dolje.

– I love this game.
Pozdrav !


eto niko nije odgovorio na moje pitanje a ono glasi u kojoj se dionici radi naj jaca akumulacija od strane mf

imaju dosta HT,Magma po nenormalnim cjenama,Ingra da ne govorim, itd.
imaš pregled -samo pogledaj.

New Report

Close