Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

eto, to Vam je profil prosiječnog investitora na zse [thumbsup]

E moj lopina, radije bih kupio JNAF na razinama 2700-2800 i mirno spavao nego VART pa da se živciram svaki trgovinski dan.

Btw, sjećam se kad me ivana pitala ovdje prije nekih pola godine što treba kupovati na ZSE pa sam rekao da treba malo po malo skupljati LRH dok je na onim razinama (1400-1600). Eto meni se strpljenje isplatilo. Nadam se da nisam jedini.

Na Varteksu ti je problem izaći sa 10 000 kn. To o izlazu, da ne pričam o drugim rizicima na toj dionici.

who dares, wins


…A što se tiće hvalospjeva o VART,taj film nećete gledati.Nije se za hvaliti osim da je BV 119 kn i da sam ga kupio na petinu netto kapitala.
Naravno ako su izvješća i blizu istine.

kolega lopina, tako ste i za DKVS mislili da ga kupujete za 10% BV-a, a na kraju je ispalo da BV ne pokriva niti pola duga Đakovštine. Sad će rasprodaja imovine Đakovštine, a nakon toga ide gašenje firme.
Za Varteks se sve više priča da čak niti rasprodajom imovine koju sada radi neće uspjeti pokriti velike gubitke iz poslovanja i dugove te da će također u stečaj, zato jako oprezno jer ako dođe vijest o stečaju ovdje nećete uopće uspjeti izaći a cijena će zveknuti na 5-10 kn, uz gubitak 50-70% na sadašnju cijenu

moji postovi na forumu su moje mišljenje, nisu financijski savjeti niti poziv na kupnju/prodaju dionica ili ulaganje u iste

Što se to jučer dogodilo da je crobex skočija 1.6% a, danas pada -1.27%. Jesu li došli neki loši izvještaji o lošem poslovanju naših firmi. NISU ? Zašto ? Pa skočio je Dow Jones, S&P. Pa što oni imaju veze sa npr. ERNT ATPL (BDI iša gore 140 punata) i mnogim drugim , ma neda mi se više pisati… ali isto tako kažem
I live this game !

du du du .. nema nam pomoći


Što se to jučer dogodilo da je crobex skočija 1.6% a, danas pada -1.27%. Jesu li došli neki loši izvještaji o lošem poslovanju naših firmi. NISU ? Zašto ? Pa skočio je Dow Jones, S&P. Pa što oni imaju veze sa npr. ERNT ATPL (BDI iša gore 140 punata) i mnogim drugim , ma neda mi se više pisati… ali isto tako kažem
I live this game !

Što tebe te briga [smiley]
Ovo je zadnji kvartal pada, a ono što vrijedi (koliko vidim ti imaš) će već u drugom dijelu godine doći na cijenu, jer budući poslovni rezultati jednostavno ne mogu biti lošiji od ovih.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..

@medobudo + ostali

… burzovna ulaganja su u kolerativnom odnosu .. nema burze koja moze samostalno djelovati u
okruzenju globalnog miješanja kapitala!
Dečki, evo vam dobar link za pogledat svaki dan prije početka otvaranja ZSE, radi ravnanja
o općim trendovima (uključujući ZSE):
http://money.cnn.com/data/premarket/index.html

Mislim da je drax01 dao ok nagovještaj ;-))

Osobno, iako ne (pre)dugo na ZSE kao individualni ulagač (godinu i po) imao sam sreću/nesreću
svjedočiti slomu, oporavku i katarzi … (ovo potonje čitaj kao – sazrijevanje burze i njenih sudionika).
Ako ništa drugo, danas ne svjedočimo virtualnom napuhavanju cijena. Ipak se gledaju FI, poslovne
vijesti itd …

Pozz zajednici

Informanka.

– danas u plusu, jučer u plusu, u ovom tjednu +1.11%
– i više nego zadovoljna.

– I love this game.
Pozdrav !

Komentar komentara.

– evo baš sam prelistala ovaj forum.
– dosta njih nas je napustilo, trenutno napušta ili će nas napustiti.
– za neke mi je i drago, jer su mi zbilja bili dosadni s svojim drukanjem.
– ali ne mogu kužiti, ako su prodali svoj portfelj prešli s lovom u neke druge brzorastuće burze zašto tu na ovom forumu i dalje imaju potrebu za pisati kako tu ništa ne valja.
– ovo me podsjeća na ono doba kada je dosta vrlih investitora s ove burze prešlo u Srbiju ili Bosnu.
– a kako su tamo prošli svima nam je dobro poznato.
– tako sam mišljenja kako će i sada ti investitori koji nas napuštaju također kroz neko vrijeme ostati bez gaća, neće ih niti na štapu donijeti.

– meni je ova naša burza sasvim o.k.
– samo treba znati pravilno raditi.

– I love this game.
Pozdrav !

Raspad moga stručnog stožera za financijska ulaganja.

– evo nerado o tome pišem,
– nekada sam stalno spominjala taj stručni stožer za financijska ulaganja.
– stvarno to je bila i više nego stručna ekipa za TA, kompjutore, drukanje.
– ali ova kriza je učinila svoje.
– nisu željeli ulagati na sigurno kao i ja, a i portfelji su im bili bitno manji od mojeg.
– te se je ulagalo po sistemu portfelja by lopina agressive.
– stvarno je ubitačno kada se sjedi za komp. danima, mjesecima, godinama.
– uhvate se neki dobitci, ali jedno pogrešno ulaganje pomete sav uloženi trud.
– evo i na našoj burzi se je dalo ove godine zaraditi 5-10% .
– pa onda imamo jedan konstantni pad od desetak dana.
– mogi su ulazili nakon drugog, trećeg … dana pada.
– a ono pada i dalje.
– i sada ako se je ušlo u krivu dionicu,
– a najčešće su se kupovale pogrešne,
– i eto sav mukotrpni rad u ovoj godini se je istopio u par dana pada.

– sada sam opet u fazi stvaranja novog tima.
– a možda mi se priključi i stari tim kada se obogate na stranim tržištima ili dobiju na lotu.

– I love this game.
Pozdrav !


Komentar komentara.

– evo baš sam prelistala ovaj forum.
– dosta njih nas je napustilo, trenutno napušta ili će nas napustiti.
– za neke mi je i drago, jer su mi zbilja bili dosadni s svojim drukanjem.
– ali ne mogu kužiti, ako su prodali svoj portfelj prešli s lovom u neke druge brzorastuće burze zašto tu na ovom forumu i dalje imaju potrebu za pisati kako tu ništa ne valja.
– ovo me podsjeća na ono doba kada je dosta vrlih investitora s ove burze prešlo u Srbiju ili Bosnu.
– a kako su tamo prošli svima nam je dobro poznato.
– tako sam mišljenja kako će i sada ti investitori koji nas napuštaju također kroz neko vrijeme ostati bez gaća, neće ih niti na štapu donijeti.

– meni je ova naša burza sasvim o.k.
– samo treba znati pravilno raditi.

– I love this game.
Pozdrav !


ja Vas nikadnecu napustiti
pofuk


Btw, sjećam se kad me ivana pitala ovdje prije nekih pola godine što treba kupovati na ZSE pa sam rekao da treba….

– ne jednom, više puta ste na ovoj temi pisali i uvjek su te dionice kroz neko vrijeme odradile lijepi rast.
– da barem imamo više likova poput vas na ovoj temi.
– ja sam vam barem zahvalna na tome.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close