Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




@ivana7

štovana kolegice,tko radi taj i griješi, trebala si rasprodati sve prije par dana(mislim ono što je bilo utrživo u tom trenutku) , ovo tržište nemože previše rasti,osijeti se nemogućnost napretka,a normalna pojava u suprotnom smijeru je pad,stoga 10%-15%-20% niže od trenutnog bida i lagano sakupljanje.
ulazimo u laganu korekciju ispod 2000 crobia.


mlada damo -nadam se da ste poslušali savjet od 30.04.2010
post-17:41
[/quote]

Mislim da je taktika 100% u cash ili 100% u dionice dugoročno siguran put u gubitak. Portfelj treba balasirati s obzirom na rizike u određenom trenutku.

Problem je što ako jedino ulažeš na domaćem tržištu nemaš dovoljno alata za balansiranje i diverzifikaciju. Malo je likvidnih dionica, a i sektorska diverzificiranost je jako slaba.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

– ovom prilikom bih čestitala gospodinu plavom na prinosu od 51%.

– I love this game.
Pozdrav !

Meni nikada neće biti jasno zbog čega ljudi koji tako precizno predviđaju kretanje tržišta ne trejdaju na tržištima gdje postoji short-selling. Jednostavno mogućnost zarade je dvostruka.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Da li je uobičajeno da se prinosi računaju od početka kalendarske godine ili je to pravilo….???

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Da li je uobičajeno da se prinosi računaju od početka kalendarske godine ili je to pravilo….???

Mislim da zbog sezonskih faktora, osobito činjenice da naša ekonomija jako ovisi o turizmu ima više smisla gledati prinos u zadnjih godinu dana.

U principu što je manji uzorak veći je šum i manja vjerodostojnost rezultata.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Da li je uobičajeno da se prinosi računaju od početka kalendarske godine ili je to pravilo….???

– zbilja nemam pojma što je uobićajeno a što nije.
– evo ove godine redovito tu pišem o tjednim prinosima i prinosima u ovoj godini,
– te iste prinose uspoređujem s indeksnim fondom i ostalom fondovskom industrijom.
– to je zgodno jer tu možete usporediti i svoj rad.
– lako je bilo ove godine u americi zaraditi lovu jer je tamo raslo tržište.
– nekada kada se gube novci dobro je znati da gubite manje od drugih.
– ja sigurno neću imati neki veliki prinos zbog velike disperzije i velikog portfelja.
– jedino mi je važno ne izgubiti novce i po mogućnosti da sam bolja od indeksnog fonda.

– I love this game.
Pozdrav !


Meni nikada neće biti jasno zbog čega ljudi koji tako precizno predviđaju kretanje tržišta ne trejdaju na tržištima gdje postoji short-selling. Jednostavno mogućnost zarade je dvostruka.

– možda zato jer je i mogućnost gubitka dvostruka.

– I love this game.
Pozdrav !


Mislim da je taktika 100% u cash ili 100% u dionice dugoročno siguran put u gubitak. Portfelj treba balasirati s obzirom na rizike u određenom trenutku.

– tu se radi o malim portfeljima tipa 50.000kn i manjim.
– ulaze, izlaze, zarađuju za burek,
– ali kod krive procjene ili znaćajnog neoćekivanog pada gube za velićinu njihova portfelja velike novce.
– tada su im izlazi veoma bolni, jer kada ide pad može se na našem tržištu izići iz cca 5 dionica bez znaćajnog pada portfelja.
– a u dionice toga tipa takvi investitori niti ne ulažu, jer su tu i mali prinosi.
– evo takav bi investitor np. bio splićo.
– tu se raspišu na nekoj dionici i tako pišu i na likvidnim dionicama tipa ht, atpl… pokušavajući ih rušiti svojim pisanjem nadajući se kako će dionički kapital ako iziđe iz tih dionica ući u njihove brzorastuće.
– na većinu pametnih postova dijele jedinice kako bi što više zbunili neiskusne.
– a u konaćnici to bude tako da izgube sve novce.
– a u gubljenju novca im znaćajno pomažu i krediti koje su uzeli.
– sada su tu i visoke kamate za te kredite, pa margini koji ih pritišću, velika nervoza jer su opterećeni kako moraju zaraditi.
– i na kraju takvi investitori jednostavno tiho nestanu s ovoga foruma.
– jer su pogubili lovu i burza ih više ne zanima.
– ja poznajem neke takve, imali su puno nickova, puno pisali, drukali na sve strane a danas ih više nema.
– stvarno su čudne te korekcije na burzi.

– I love this game.
Pozdrav !





@ivana7

štovana kolegice,tko radi taj i griješi, trebala si rasprodati sve prije par dana(mislim ono što je bilo utrživo u tom trenutku) , ovo tržište nemože previše rasti,osijeti se nemogućnost napretka,a normalna pojava u suprotnom smijeru je pad,stoga 10%-15%-20% niže od trenutnog bida i lagano sakupljanje.
ulazimo u laganu korekciju ispod 2000 crobia.


mlada damo -nadam se da ste poslušali savjet od 30.04.2010
post-17:41
[/quote]

Mislim da je taktika 100% u cash ili 100% u dionice dugoročno siguran put u gubitak. Portfelj treba balasirati s obzirom na rizike u određenom trenutku.

Problem je što ako jedino ulažeš na domaćem tržištu nemaš dovoljno alata za balansiranje i diverzifikaciju. Malo je likvidnih dionica, a i sektorska diverzificiranost je jako slaba.
[/quote]
Da kada bi prosiječni investitor na TK imao otprilike 100 tis.EUR.Ali nakon 2008.većina je posrnula
za otprilike 75%,a ako su bili u marginu i više.Za nas većinu je i ova bara prevelika s obzirom na kapital
kojim raspolažemo.Ali na tih 100 do 200 tis.kn./15 d0 25 tis.EUR/ se vrlo lako da godišnje zaraditi 100% i više. ako crobeex stagnira.Samo treba aktivno trgovati i puno učiti i raditi.Mislim da sve do 500.000 kn uloga ne bi smanjivalo prosječan prinos.
Dakle,ZSE je zlatna koka za ozbiljne ulagaće do 5oo k.kn.
Naravno da sam 100% u dionicama.Najbolje bi bilo da imam keša nakon ovakvog četvrtka i petka.
Nemam ni prebijene kune.Ja sam četvrtak i petak prebrodio bez ogrebotine,čak mislim da sam u laganom plusu s obzirom da na jednom posuđenom brokerskom računu dugujem ADRS i HT koje sam u nekom boljem vremenu skuplje proda.I tako šortam.I naravno kupio:
ELPR,BZJK,VART,ADPL,VUPIK,Žitnjak i već prije tri dana napustio JANAF i uleti u VART.Kupujem dionice koje puno padaju.
Ipak imam malo i sreće jer ovi iz Fime pričaju da Mimović spašava Validus i PLURIS.Da li to znaći da će prestati rasprodaja Varteksa.Dakle pozitivna sedmica je iza mene,jer sam ostvario daleko manji gubitak od pada crobexa.
Zadovoljan sam što je moj "agressive fond" ponovo postao najkonzervativniji portfelj u Hrvatskoj.
Prosječan P/BV bliži 10 nego pet.
Jedino ADPL mi ruši ovaj prosijek.
Riješio sam se JANAF koji me gušio i uleti u VART na 22,65 i 23.Janaf me puno košta jer sam
proda VLDS i uletija u JANAF.Velika pogreška.



Meni nikada neće biti jasno zbog čega ljudi koji tako precizno predviđaju kretanje tržišta ne trejdaju na tržištima gdje postoji short-selling. Jednostavno mogućnost zarade je dvostruka.

– možda zato jer je i mogućnost gubitka dvostruka.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
I zarada dvostruka.Prilika više za ozbiljnog investitora.


Riješio sam se JANAF koji me gušio i uleti u VART na 22,65 i 23.Janaf me puno košta jer sam
proda VLDS i uletija u JANAF.Velika pogreška.

– evo i kako bi gospodin lopina napisao,
– "i zarada dvostruka. Prilika više za ozbiljnog investitora."

– a ja bih nadodala,
– riješili smo se gospodina lopine koji je gušio JNAF.
– sada će najvjerovatnije JNAF opet ići na 3.000kn i više.

– a na temi Varteksa sada možemo očekiva mnogo postova tipa.
– VART će kupiti kinezi isto kao što su kupili i LKRI,
– zatim ćemo tu dobiti brojne izračune vrijednosti zemlje i dućana.
– možda ćemo otkiti da su i dugovi puno veći nego što su u knjigama, ali za to nikako nije kriv gospon lopina, to su vam tvz. krivotvorena izvješća.

– ali nažalost jedina je istina da je najbolje zatvoriti svu tu tekstilnu industriju.
– što prije to bolje.

– I love this game.
Pozdrav !



Riješio sam se JANAF koji me gušio i uleti u VART na 22,65 i 23.Janaf me puno košta jer sam
proda VLDS i uletija u JANAF.Velika pogreška.
[/quo

– sada će najvjerovatnije JNAF opet ići na 3.000kn i više

– I love this game.
Pozdrav !


Nemam ništa protiv da JNAF raste kao što je isti dan kada sam kupio varteks po 22,65 skočio na 25./cca 10%/.Dakle Janaf bi trebao skočiti sa zadnjih 2.800X1,10 =3080.
Ipak,mislim da je ova zadnja cijena Varteksa od 25 je pokušaj pumpanja cijene i da je zadnja cijena prosjek , a to je stvarno ispod 23.
Za burek investitore daleko je povoljnije kupovati ove dionice sa manjim cijenama jer one jače rade.Više je jedna kuna na Vart nego što je 100 kn na JANAF.Ne treba zaboraviti da su na ZSE
većina slabi matematičari i tu se da lijepo zaraditi.Što manje cijene veća zarada.Ali stalno
treba čekati kamikaze da to "bezvrijedno"prodaju u bescjenje.I to je jako unosno.


– ali nažalost jedina je istina da je najbolje zatvoriti svu tu tekstilnu industriju.
– što prije to bolje.

– I love this game.
Pozdrav !


A mi bi se trebali baviti visokoumnim poslovima.Da ,ali za takve poslove bi trebali biti pametniji /obrazovaniji/nego što smo sada.Svako radno mjesto je naš zajednički interes.
Ako se vozimo u stranim automobilima,ako koristimo tehnički najzahtjevnije strane strojeve i aparate,pa bar bi trebali oblačiti i odijevati i hraniti sami sebe.Pa neće nam valjda sve to
pokloniti,jer plaćati sigurno nećemo moći ako se ne opametimo.
I zato vjerujem da će nešto od te tekstilne industrije opstati,a Varteks ipak ima brend i mogao bi
se i održati.Ali da ga je kriza uzdrmala nema govora.A što se tiće hvalospjeva o VART,taj film nećete gledati.Nije se za hvaliti osim da je BV 119 kn i da sam ga kupio na petinu netto kapitala.
Naravno ako su izvješća i blizu istine.

New Report

Close