Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Informanka.

– evo padamo već šesti trgovinski dan, ono svakodnevno, barem kada je pitanje o crobexu.
– ali ovaj dan će izgleda biti rekordni, barem što se pada tiće.
– jedino je dobro što se pada na malom prometu.
– a vidi se kako pratimo i svijet, odnosno i mi spadamo ili pratimo taj svijet, pa kad već oni padaju što i mi ne bismo padali malo više od njih.
– za sve one koji me trpaju jedinicama, imam i jednu malu željicu, da vam portfelj što više padne, odnosno što veći gubitak love na burzi.
– e sada slobodno dajte jedinicu.

– I love this game.
Pozdrav !

da, samo smo jucer cini mi se preskocili pratiti ih…aha sad tek vidim zasto, pa oni rasli i to debelo, DJ +1,31 cini mi se…

al zato smo se danas uredno prikljucili padu..hebes this game..i tako stalno



ali kod nas na burzi se ne investira, tu se kocka.
– I love this game.
Pozdrav !

– sada ipak moram malo pojasniti svoju izjavu
– ja jesam na burzi, jer se tu kocka

I love this game!
[/quote]
maske su napokon pale…ili u lazi su kratke noge…
a to znaci da je ‘1307’ ipak bacila malo oko i na ingru…(lp)

Optimist - loše informirani pesimist

ode mast u propast…..ovdje treba sve rasprodat…..ili kao neki nepresušno dokupljivat….. [lol]

@Ivana

Preskočeno današnje izvješće?

smanjuje se minus.......



@Ivana

Preskočeno današnje izvješće?

Informanka, ili kako smo i danas dobro ronili.

– evo nije preskočeno današnje izviješće, tek sam se uključula, jer ponekad je puno pametnije kada sam isključena.
– evo više niti ne brojim te ganove dane padaline ove prekrasne naše burze.
– evo ja i danas bolja od crobexa, ali što mi to vrijedi kada je i moj pad preko 1%.
– zanimljivo je to što su mi danas i tri dionice u plusu.
– ali većina u minusu.

– danas je išao jedan manji odbijenac, i dobro da nisam ništa kupovala, jer su se mnogi zahebali na tom odbijencu.
– a danas smo imali i solidan promet,
– tako da se više ne može govoriti pad na malom prometu.
– 5 dionica s milijunskim prometom i još ljepšim padom.

– I love this game.
Pozdrav !


– evo nije preskočeno današnje izviješće, tek sam se uključula, jer ponekad je puno pametnije kada sam isključena.
– evo više niti ne brojim te ganove dane padaline ove prekrasne naše burze.
– evo ja i danas bolja od crobexa, ali što mi to vrijedi kada je i moj pad preko 1%.
– zanimljivo je to što su mi danas i tri dionice u plusu.
– ali većina u minusu.

3 od 28, nije loše. KORF, MDKA i koja je treća ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


3 od 28, nije loše. KORF, MDKA i koja je treća ?

– jedna iz tipa portfelja lopina agressive,
– MGMA, ali sitno toga imam,
– računam tamo je dosta mirovinaca, ali najbolje je zaobići tu dionicu.

– ali imate i jednu dobru stvar kod tog portfelja agressive.
– s dosta dionica se uopće nije niti trgovalo,
– tako da tu i nije bilo nekog pada,
– ali kada padne onda je to na takvim dionicama znaćajan minus.

– I love this game.
Pozdrav !

Jnaf by Lopina.

– evo danas je i taj janaf padao zahvaljujući stop loss nalozima našega lopine.
– on je jako dobar metematičar i zna kada se trebaju rezati gubitci.
– ali to je jednostavno tako kada kapital tipo agressivo ulazi u neku dionicu.
– barem da je kupio atpl, jer je ona puno manje padala.
– a sada kad sam spomenula atpl moram komentirati i lplh.
– e taj lplh nije padao, a nije se niti trgovalo.
– a što će se tu trgovati kada nema ni 100 dionica na kupnji.
– evo i da hoćete tu ne možete prodati dionica ni za 20.000kn.
– i gledam malo Đakovštinu,
– dobro ju brani gospon lopina, ipak je on mali investitor.

– I love this game.
Pozdrav !



@ivana7

štovana kolegice,tko radi taj i griješi, trebala si rasprodati sve prije par dana(mislim ono što je bilo utrživo u tom trenutku) , ovo tržište nemože previše rasti,osijeti se nemogućnost napretka,a normalna pojava u suprotnom smijeru je pad,stoga 10%-15%-20% niže od trenutnog bida i lagano sakupljanje.
ulazimo u laganu korekciju ispod 2000 crobia.


mlada damo -nadam se da ste poslušali savjet od 30.04.2010
post-17:41

Ozbiljno se sumnja da je Dow Jonesov pad od gotovo 1000 bodova, a koji je izbrisao više od bilijun dolara tržišne vrijednosti dionica, pokrenula pogreška brokera nakon koje su kompjutori isprogramirani za prodaju nakon detekcije snažnog pada pokrenuli masovnu prodaju.

///

… iole iskusnijem ulagaču dovoljno! …
pozz zajednici!


Ozbiljno se sumnja da je Dow Jonesov pad od gotovo 1000 bodova, a koji je izbrisao više od bilijun dolara tržišne vrijednosti dionica, pokrenula pogreška brokera nakon koje su kompjutori isprogramirani za prodaju nakon detekcije snažnog pada pokrenuli masovnu prodaju.

///

… iole iskusnijem ulagaču dovoljno! …
pozz zajednici!

Pad se dogodio nesto ispod razine S&P od 1150. To je razina koja je već dva puta bila snazan otpor i dva pute se S&P odbijao od nje na gore. Mnogi su stavili stop-loss naloge ispod ove razine. Jednom kada je brana pukla ogromna kolicina stop-loss naloga se aktivirala. Ti nalozi su aktivirali stop-loss naloge ispod sebe i za kratko vrijeme imali smo pad.

Inicijator probijanja je bio izuzetno bearish interview sa EL-Erianom u 1.00 PM EST . El-Erinan vodi najveći Bond fond na svijetu PIMCO, zajedno sa Billom Grossom. Ukratko on misli da se Grčki dug može riješiti ili restruktiuranjem grčkog duga ili printanjem eura. U oba slučaja to zanači značajan gubitak za one koji drže dug u eurima.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan, usporedba s fondovskom industrijom.

– ne pamtim kada je bilo ovako loše, minus od -2.12%.
– u ovoj godini u plusu +5.39%, topi li se topi.
– promatrano prema fondovima moj rad se popravlja jer su oni imali još veću katastrofu od mene.
– još 6 fondova radi bolje od mene.
– OTP indeksni je tu negdje s prinosom kao i ja +5.65%, u ponedjeljak će još pasti zbog današnjeg pada.
– sada je na vrhu MP-Mena s prinosom +17.85%, ulaže kod arapa.
– kao zanimljivost bih spomenula AureusUS, on je prošlih tjedana bio apsolutni pobjednik, te sam tada napisala kako će ga biti zanimljivo promatrati kad ameri budu padali.
– i kako radi ????????
– pada kao trula jabuka s stabla, izgubio je 50% plusa, te je trenutno na još visokih +16.44%, ali to je bilo i preko +30% .
– a sada gledam i uplate, najviše se njega kupovalo.
– i normalno lova se izgubila, pojela je maca.
– a vi koji ste osobno napravili minuse utjeha vam može biti da je također 15 fondova u ovoj godini u minusu.

– ovom prilikom bih čestitala gospodinu plavom na prinosu od 51%.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close