Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Informanka.

– best buy, trenutno nema takvih dionica, jer je očito kako sve pada.

– I love this game.
Pozdrav !

glupost, pogledaj atln

Đakovština.

– evo čitam malo financijsko izvješće koje me je zbilja nasmijalo.
– imamo firmi koje su doslovno tvornice novca, i normalno one ne vrijede na ovom našem tržištu.
– za razliku od tih Đakovštinu bih mogla nazvati uništivaćima novca.
– super to njima ide.
– prošle godine su uspjeli uništiti svaki radni dan jedan milijun kuna.
– a za to imaju zbilja i opravdanih razloga,
– evo što su naveli,
– poslovanje u složenim okolnostima (vjerovatno su složene jer im je prošle godine bio veliki kalo na pšenici) pri čemu su vanjski i unutrašnji neprijatelji imali veliki utjecaj.

– zamolba za gospodina Lopinu.
– daj molim te pronađi za ove naše investitore željne love još jednu dionicu tipa Đakovštine.

– I love this game.
Pozdrav !

Pa našao ti je ELPR [thumbsup]


Informanka.

– best buy, trenutno nema takvih dionica, jer je očito kako sve pada.

– I love this game.
Pozdrav !

Mislim da je to netočno draga kolegice.
LKPC mi je porasla preko 20 % u nekoliko dana.
Sreća pa mi to većina portfelja.

lp

[b]MOŽE LI BOLJE ?![/b]



Pa to je i logično, bar im firme imaju dobre rezultate zadnjih par kvartala. I makroekonomski pokazatelji su sve bolji. Što se ne može reći za nas.

– i kod nas imate nešto malo firmi koje imaju dobre rezultate, nađe se tu i tamo koja.
– bar ja ulažem u takve.
– ali njima cijena očito ne ide gore, nekima i pada.

– a imate dosta gubitaša, prezaduženih ili u stečaju i cijena ide gore.

ali kod nas na burzi se ne investira, tu se kocka.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
– sada ipak moram malo pojasniti svoju izjavu
– ja jesam na burzi, jer se tu kocka
– i to za veliku lovu
– a u casinu mi to ne bi nikad dozvolili

I love this game!



Poštovani kolege,

kako su mi se oslobodila određena finan.sreds.u nedoumici sam u kojem smjeru da ih plasiram.

Razmišljam o dokupu ERNT – kako ide i dividenda ili kupnja dionica koje u portfelju još nemam, a na cijenama kojima trenutno jesu (vjerujem u njihov -5% pad) TISK i ZABA mi izgledaju primamljivo.

Evo ako je tko voljan pomoći kakvom sugestijom i mišljenjem, svakako je dobrodošao.

Unaprijed hvala

Pola novaca stavi u Ivana Balasni a pola u Lopina Agressive.

Zezam se, nemam neku ideju. Od gore navedenih moj prvi izbor bi bio ERNT, mada je trenutno dionica u jako lošem trendu.
[/quote]
Ivanin balansni je agressive u odnosu na moj konzervative.Ja sam vjerovatno najkonzervativniji ulagač
na ZSE.
P/E
ELPR 25/420=0,06
BZJK 125/875=0,14
Vpik 117/350=0,33
Ima još dvije koje skupljam,ali ne odstupaju od gornjih omjera.
Jedino Ivanin JNAF/djelomično sam ga konvertira u ELPR i ADPL/mi kvari prosijek.P/E od 0,9 je preagresivan i prerizičan pristup za ZSE.Inaće nikada me JANAF ne bi vidija da nisam godišnje izvješće pročitao kao kvartalno i vidio P/E 5,a ono 20.
A greške se plaćaju.

Ivanin balansni je agressive u odnosu na moj konzervative.Ja sam vjerovatno najkonzervativniji ulagač
na ZSE.
P/E
ELPR 25/420=0,06
BZJK 125/875=0,14
Vpik 117/350=0,33
Ima još dvije koje skupljam,ali ne odstupaju od gornjih omjera.
Jedino Ivanin JNAF/djelomično sam ga konvertira u ELPR i ADPL/mi kvari prosijek.P/E od 0,9 je preagresivan i prerizičan pristup za ZSE.Inaće nikada me JANAF ne bi vidija da nisam godišnje izvješće pročitao kao kvartalno i vidio P/E 5,a ono 20.
A greške se plaćaju.

[/quote]
nije P/E nego P/BV,lapsus…


Jedino Ivanin JNAF/djelomično sam ga konvertira u ELPR i ADPL/mi kvari prosijek.P/E od 0,9 je preagresivan i prerizičan pristup za ZSE.Inaće nikada me JANAF ne bi vidija da nisam godišnje izvješće pročitao kao kvartalno i vidio P/E 5,a ono 20.
A greške se plaćaju.

Devil is in the details

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Đakovština.

– zamolba za gospodina Lopinu.
– daj molim te pronađi za ove naše investitore željne love još jednu dionicu tipa Đakovštine.

– I love this game.
Pozdrav !


Tko kuca otvorit će mu se,a tko traži dat će mu se.
Gledate,a ne vidite.
Cijeli dan sam OPET bio na kupnji Đakovštine.
P/BV=10/119 =0,08 se lijepo uklapa u moj ulagački horizont.
Netko mulja na Đakovštini.Pa nije valjda stečajni upravitelj,. PONOVNO nakon otpisa preko 200
mil kn u odnosu na predhodno izvješće,lažirao izvješće.
Ali on je pričao o jazovki tj.o gubitku od preko 400 mil kn preko tem.kapitala.Ili laže on ili papir.
Pošto smatram da je kod Đakovštine napravljeno sve da se netko dočepa jeftino,a na
teret radnika iz Esopa i malih dioničara,kojima se za ovaj biser koji vrijedi barem 119 kn po dionici
namjerava dati ništa.Za mene dovoljan izazov da ponovno budem na kupnji gdje sam bio i danas
do 13h kada sam do posljednje kune upuca u ELPR,ljubavi moja……




Pa to je i logično, bar im firme imaju dobre rezultate zadnjih par kvartala. I makroekonomski pokazatelji su sve bolji. Što se ne može reći za nas.

– i kod nas imate nešto malo firmi koje imaju dobre rezultate, nađe se tu i tamo koja.
– bar ja ulažem u takve.
– ali njima cijena očito ne ide gore, nekima i pada.

– a imate dosta gubitaša, prezaduženih ili u stečaju i cijena ide gore.

ali kod nas na burzi se ne investira, tu se kocka.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
– sada ipak moram malo pojasniti svoju izjavu
– ja jesam na burzi, jer se tu kocka
– i to za veliku lovu
– a u casinu mi to ne bi nikad dozvolili

I love this game!

[/quote]

Bez uskličnika "I love this game". Svaka crtica završava točkom, čak i kada se sastoji od jedne riječi.

Teško je kopirati velike majstore [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan





Pa to je i logično, bar im firme imaju dobre rezultate zadnjih par kvartala. I makroekonomski pokazatelji su sve bolji. Što se ne može reći za nas.

– i kod nas imate nešto malo firmi koje imaju dobre rezultate, nađe se tu i tamo koja.
– bar ja ulažem u takve.
– ali njima cijena očito ne ide gore, nekima i pada.

– a imate dosta gubitaša, prezaduženih ili u stečaju i cijena ide gore.

ali kod nas na burzi se ne investira, tu se kocka.
– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
– sada ipak moram malo pojasniti svoju izjavu
– ja jesam na burzi, jer se tu kocka
– i to za veliku lovu
– a u casinu mi to ne bi nikad dozvolili

I love this game!

[/quote]

Bez uskličnika "I love this game". Svaka crtica završava točkom, čak i kada se sastoji od jedne riječi.

Teško je kopirati velike majstore [smiley]
[/quote]
– teško je ponekad i samu sebe kopirati, da!
-pogotovo kad se malo napiješ radi mogućih gubitaka.

I love this game!

New Report

Close