Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sve osim građevinara je dobro.U svako trenutku prijet im blokada računa,potencijalni stečaj
i domino efekt.Bježim iz njih ko đavo od tamjana.

Upravo zbog ovakvog razmišljanja su postali prilika. Ja recimo mislim da će preživjet bez većih problema bar 2010tu, ali i ono bitnije da će im se to odraziti u cijenama dionica…


DLKV i LVCV i adio.Možda IGH.Nemam ih.Na jedan sat ili na jedan dan,uvijek postoji mogućnost
ulaska.Uvijek mogu izaći iz JNAF kada se otvori dobra prilika za ulazak,ili je to neprilika.
Da sam vidio izvješče ADPL prije već bi JANAF bio na bubnju,a ja u ADPL.

Dakle ipak nisu svi tako loši… Dovoljno je pogledati izvješća i odvojit žito od kukolja. Jnaf je zasad izvan mojih kombinacija, dok ne bude vidljivo moguće rješenje sa slpf. Davit će dionicu dok ih netko jači ne makne, a takvog zasad nema na vidiku. Šteta, jer je firma sjajna i mogla je još više dogurat. Mislim da je uskoro jedan summit koji bi mogao dosta toga promjenit, pa ćemo vidjeti što bude. Na wačlisti je svakako. Adpl isto nemam namjeru kupovat, nisam dovoljno upoznat s poslovanjem. Općenito kupovanje dionice zbog izvješća nije naročito mudra strategija, treba gledati poslovanje i dobar dio tih izvješća se može predvidjeti…

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Nije li Sveti Jeronim izjavio:Oprosti mi Bože,što sam Dalmatinac.
Brojevi su hladni i konkretni.Dosta ih koristim.
Rijeći su osjećaji.
I to je ravnoteža.Ma šalim se.
Ako pričaš osjećajima i ako to čitaoci prepoznaju ,jer proživljavamo slićne situacije,ljudi te rado čitaju,
a tada ti se pruža prilika da provučeš i svog favorita.Vidiš da je to Susan Bojl,a svi se prave gluhi.
Neki to nazivaju drukanjem,a neki privlačenjem pažnje.
Druker nisam i neću nikada biti.

lopina,
sačuvano je dosta djela sv. Jeronima, ali ako ti ili netko drugi nađeš di je zbilja izjavija tu rečenicu, javi se za nagradu, može i 100-ak kom ELPR-R-a ako oćeš? Tj.nigdi u poznatim njegovim djelima nema te rečenice… [wink]

Inače, moram priznati da se zbilja divim ekipi koja može trgovati na ZSE, i još uspješno. Pa likvidnost je katastrofalna, izuzev eventualno 5-6 dionica. Sve drugo ništa. Zatim, elementarni instrumenti trgovanja poput stop-lossa i sl. uopće ne postoje. Da imaš ne znam kakvu strategiju i znanje, skoro pa je nemoguće provesti je s obzirom na sve. [thumbsup]



Nije li Sveti Jeronim izjavio:Oprosti mi Bože,što sam Dalmatinac.
Brojevi su hladni i konkretni.Dosta ih koristim.
Rijeći su osjećaji.
I to je ravnoteža.Ma šalim se.
Ako pričaš osjećajima i ako to čitaoci prepoznaju ,jer proživljavamo slićne situacije,ljudi te rado čitaju,
a tada ti se pruža prilika da provučeš i svog favorita.Vidiš da je to Susan Bojl,a svi se prave gluhi.
Neki to nazivaju drukanjem,a neki privlačenjem pažnje.
Druker nisam i neću nikada biti.

lopina,
sačuvano je dosta djela sv. Jeronima, ali ako ti ili netko drugi nađeš di je zbilja izjavija tu rečenicu, javi se za nagradu, može i 100-ak kom ELPR-R-a ako oćeš? Tj.nigdi u poznatim njegovim djelima nema te rečenice… [wink]

Inače, moram priznati da se zbilja divim ekipi koja može trgovati na ZSE, i još uspješno. Pa likvidnost je katastrofalna, izuzev eventualno 5-6 dionica. Sve drugo ništa. Zatim, elementarni instrumenti trgovanja poput stop-lossa i sl. uopće ne postoje. Da imaš ne znam kakvu strategiju i znanje, skoro pa je nemoguće provesti je s obzirom na sve. [thumbsup]
[/quote]
Do 200 tis.kn u nelikvidnima i do 500.000 u najlikvidnijih 10.I skakanje sa cvijeta ma cvijet.Med i mlijeko na ZSE.Sve preko,zaista.samo HT,ADRS,ERNT..i nema više.Možda IGH.

Lopina svaka ti čast na –
znanju
mudima
dobrom nosu
entuzijazmu
i odlučnosti………..
Zaista te cjenim kao pravog investitora a ne ove krezube babe i starce kojima su puna usta ht i sličnih dionica ………
Uvjek sam govorio da nam je ht uništo burzu jer je isisao svu likvidnost i postao igračka zalizanih kvazi fond neznalica —menađera………

pozdrav i samo tako………..
večć sam zaradio nešto para poslušajući tvoje savjete i na tome ti hvala…………

ma imaš nos ko everest……………

lp

POŠTOVANI KOLEGA ===DELUX===VI STE JEDNA OBIČNA DRUMSKA- BRDSKO- PLANINSKA BUDALETINA

Poštovani kolege,

kako su mi se oslobodila određena finan.sreds.u nedoumici sam u kojem smjeru da ih plasiram.

Razmišljam o dokupu ERNT – kako ide i dividenda ili kupnja dionica koje u portfelju još nemam, a na cijenama kojima trenutno jesu (vjerujem u njihov -5% pad) TISK i ZABA mi izgledaju primamljivo.

Evo ako je tko voljan pomoći kakvom sugestijom i mišljenjem, svakako je dobrodošao.

Unaprijed hvala


Poštovani kolege,

kako su mi se oslobodila određena finan.sreds.u nedoumici sam u kojem smjeru da ih plasiram.

Razmišljam o dokupu ERNT – kako ide i dividenda ili kupnja dionica koje u portfelju još nemam, a na cijenama kojima trenutno jesu (vjerujem u njihov -5% pad) TISK i ZABA mi izgledaju primamljivo.

Evo ako je tko voljan pomoći kakvom sugestijom i mišljenjem, svakako je dobrodošao.

Unaprijed hvala

Pola novaca stavi u Ivana Balasni a pola u Lopina Agressive.

Zezam se, nemam neku ideju. Od gore navedenih moj prvi izbor bi bio ERNT, mada je trenutno dionica u jako lošem trendu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Informanka.

– evo više nemam niti luka, ne luk za jelo već pomorske luke.
– jednu sam prodala kinezima a drugu pitaj boga kome.

– I love this game.

Pozdrav !

Izgleda da je kolegica savršeno odredila tajming za prodaju luka!
Vjerujem da su kinezi, a ovi drugi zadovoljni trgovinom s Ivanom!
Prodati LKPC par dana prije objave dokapa koji se čeka godinama sigurno boli!


Poštovani kolege,

kako su mi se oslobodila određena finan.sreds.u nedoumici sam u kojem smjeru da ih plasiram.

Razmišljam o dokupu ERNT – kako ide i dividenda ili kupnja dionica koje u portfelju još nemam, a na cijenama kojima trenutno jesu (vjerujem u njihov -5% pad) TISK i ZABA mi izgledaju primamljivo.

Evo ako je tko voljan pomoći kakvom sugestijom i mišljenjem, svakako je dobrodošao.

Unaprijed hvala

Na koji period ulažeš, što očekuješ od dionice koju kupiš, koliko si sklon riziku, kakvi te prinos zadovoljava, koji sektor ti je privlačan a koji ne dolazi u obzir?
To su sve informacije koje trebamo znati da bi odredili pravu dionicu za tebe?

Ulažem na dugi period, pod tim smatram 7 do 10g.Volim više riskirat, ali na period od 10 g, smatram da i veći rizik, postaje umjereni. Prinos što veći, tim bolje [rolleyes]. Što se sektora tiče portfelj je sljedeći 75% diok, tnpl, ernt, a 25% igh,ingr,lkri, bd62. Tako vjerujem da je bankarski i malotrgovački dobrodošao…. ali sam neodlučan…..



Poštovani kolege,

kako su mi se oslobodila određena finan.sreds.u nedoumici sam u kojem smjeru da ih plasiram.

Razmišljam o dokupu ERNT – kako ide i dividenda ili kupnja dionica koje u portfelju još nemam, a na cijenama kojima trenutno jesu (vjerujem u njihov -5% pad) TISK i ZABA mi izgledaju primamljivo.

Evo ako je tko voljan pomoći kakvom sugestijom i mišljenjem, svakako je dobrodošao.

Unaprijed hvala

INGRU KOLEGA NEĆETE POGRIJEŠIT!


Ulažem na dugi period, pod tim smatram 7 do 10g.Volim više riskirat, ali na period od 10 g, smatram da i veći rizik, postaje umjereni. Prinos što veći, tim bolje [rolleyes]. Što se sektora tiče portfelj je sljedeći 75% diok, tnpl, ernt, a 25% igh,ingr,lkri, bd62. Tako vjerujem da je bankarski i malotrgovački dobrodošao…. ali sam neodlučan…..

Ako ulažeš tako dugo nebi ti preporučio ni građevinare, ni brodare zbog cikličnosti poslovanja iako su cijene trenutno diskontne ali na taj period bez da diraš porfelj puno je pametnije ulagati u sektore koji imaju stabilnije poslovanje.
Evo par firmi koje bi ja držao deset godina a da mirno spavam.

-KOEI industrija,
mogli bi se najviše okoristiti novim investicijskim ciklusom u energetiku i ulaganjima u alternativnu energiju, stabilna bilanca, nisu previše ovisni o stanju državnog proračuna, gotovo polovicu prihoda ostvaruju u inozemstvu

– BLJE, prehrambeni sektor
– najveći hrvatski proizvođač hrane, dok je pod Todorićem ima sigurni distributivni kanal, u budućnosti se očekuje rast cijena hrane a i poljoprivrednog zemljišta što bi višestruko moglo povećati kapitalizaciju Belja, u zadnjih par godina su imali agresivan rast prihoda

-PTKM industrija
ovdje nema puno priče, dok je pod državnim vlasništvom za mene ne vrijedi ništa, ako se privatizira i počme raditi po tržišnim načelima ovo je izvanredna prilika za ulaz

-OPTE, telekomunikacije
ovo je ulaganje ako voliš rizik, stabilan i perspektivan sektor ali prezadužena firma koja ne može servisirati svoje obveze. Trenutno u milosti Zabe koja refinancira njihove dugove. Poslovanje se popravlja ostvaruje operativnu dobit, a i neke regulative HAKOM-a idu u prilog alternativnim operaterima. Telekomunikacije su sektor u koji se teško ulazi, ali kad se uđe i pozicionira omogućava stabilno i profitabilno poslovanje.
Od navedenih firmi ja sam odlučio biti dugoročni u Optimi, ali ne na tako dug period već na dvije-tri godine, pa šta bude.


Poštovani kolege,

kako su mi se oslobodila određena finan.sreds.u nedoumici sam u kojem smjeru da ih plasiram.

Razmišljam o dokupu ERNT – kako ide i dividenda ili kupnja dionica koje u portfelju još nemam, a na cijenama kojima trenutno jesu (vjerujem u njihov -5% pad) TISK i ZABA mi izgledaju primamljivo.

Evo ako je tko voljan pomoći kakvom sugestijom i mišljenjem, svakako je dobrodošao.

Unaprijed hvala


skupi te pare i bjezi iz ove barustine od burze….

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close