Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


jel’ mozda danasnji izlet na forum ingre bilo nesto ozbiljno ili samo pregled situacije…
unaprijed se ispricavam ako se radi o slucajnosti ili mozda o sestri blizanki…ali neupitno je kako imate bas identicnu zavrsnicu.(lp)

– niti imam ingre, niti pratim tu temu.
– ali sam i ja primjetila na dosta foruma da se zahebavaju s mojim imenom.
– a ja ne pišem na niti jednom drugom forumu.
– a i na ovom forumu pišem takoreći samo na ovoj temi.

– I love this game.
Pozdrav !

Eto, kako i sam povremeno pratim i ovu temu pa tako uocih i neobicno veliku slicnost u stilu pisanja s tim novim nickom sto se tek neobicno danas pojavio na temi ingra pod "ivana1309"…
nevjerojatno samo koliko je stil pisanja identican kao i na ovoj temi…ali eto kako i sami sada demantiraste, moze se onda samo konstatirati koliko zbilja ovdje ima i svakavih bolesnih likova…

lijep pozdrav i nemrejte nikaj zamerit

Optimist - loše informirani pesimist


@ ivana7
Pa kakva ti je to strategija, pred malo si sve rasprodavala, sad bi sve kupovala. Ozbiljno pitam, čemu neodlučnost i koje te dvojbe muče?

– nisam sve rasprodala, teoretski je nemoguće puno toga rasprodati.
– rasprodala sam likvidne cca 30%, ali to je zbilja bilo po super cijenama.
– u međuvremenu sam opet ušla u dosta toga po niskim cijenama.
– kockam se na burzi, barem radim promet, ali nemam prinosa.
– sve krive procjene, zbilja nisam neodlučna.
– jer trebala sam donijeti odluku o rasprodaji pa o kupnji, ali tržište mi ne ide na ruku.
– sada ponovno ovog vikenda moram donijeti odluku što dalje.
– trenutno nemam pojma što bi bilo pametno.
– tako da su dobrodošli svi savjeti i ideje.

– mislim da mi je cijelokupni portfelju u dionicama koje su i više nego o.k., ali ne ide.
– tu jedino može zaraditi gospon lopina, jer ja u takva smeća od dionica ne ulažem.
– a tržište je koma.
– pa vidite da se trguje s firmama koje su u stečaju i bez imovine i cijena raste,
– isto tako i firme s dugovima koje teoretski ne mogu vratiti i cijena raste.
– pa onaj badel je prošle godine svaki radni dan pravio jedan milijun kuna gubitka.
– ili jedan građevinar koji je u 1Q svaki dan također pravio milijun kuna gubitka.
– ali tim dionicama cijena ide gore.
– kad firma ima izvješće o.k. cijena ide dolje, ili je bez ikakva pomaka.
– stvarno bolesno tržište.
– dobro da sam u barem nekakvom plusu.
– divim se svima koji su ove godine uspjeli učiniti prinose preko 10%.

– I love this game.
Pozdrav !


– trenutno nemam pojma što bi bilo pametno.
– tako da su dobrodošli svi savjeti i ideje.

Ova godina zasad definitivno nije povoljna za investitore, budući da je crobex praktički ravna crta. Čast izuzecima. Meni se čini da bi trebala odvagnuti jesi li bullish ili bearish za naredna dva mjeseca, jer kako sama kažeš promet super, prinos nikakav. Nastaviti tako nema smisla. Treba očito mijenjati strategiju, možda da probaš više fokusirano ulagati umjesto ogromne disperzije koju koristiš (ili si bar koristila). Eto samo ideja 🙂


– mislim da mi je cijelokupni portfelju u dionicama koje su i više nego o.k., ali ne ide.
– tu jedino može zaraditi gospon lopina, jer ja u takva smeća od dionica ne ulažem.
– a tržište je koma.

Treba se prilagoditi, na početku godine sam bio u sličnim dionicama da bi iskoristio ht za preslaganje portfelja. Naše tržište je malo, poneka dionica može iskočiti no samo su dva sektora koja mogu vući burzu gore ili dolje. Iako sam cijelu prošlu i pretprošlu godinu izbjegavao građevinare, došlo je vrijeme kad špekulacije dominiraju. Uopće ne sumnjam da će se posao stoljeća ili nešto novo pojaviti. Zato i cvjeta trgovina gubitašima gdje se mogu naplatiti potezi određenih fondova, a špekulacije su neizbježne. Brodari, tu bi moglo biti svašta, no opet su u igri.

Ok izvješća su velikim dijelom već uračunata u cijenu, traže se znakovi oporavka kod onih firmi koje je kriza pogodila prošle godine ili jednostavno podcijenjenost neovisno o riziku… Bez obzira što trenutno špekulanti/trgovci dominiraju, investitori će profitirati prvim većim pomakom tržišta. Ne podleći emocijama i vrijeme će sve staviti na svoje mjesto. [wink]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

hahahhahha…strašan si sa tim svojim ELPR.Strašni prometi…kupaca koliko ti bog oće…..


hahahhahha…strašan si sa tim svojim ELPR.Strašni prometi…kupaca koliko ti bog oće…..


Da ste bili pametni kupovali biste ovo"smeće" u padu sa 40 na 15 i sada likovali u rastu.Padalo je
na malom prometu ,pa će tako rasti.Ali treba to ubrati.Pa na dvadesetak tisuća kuna u nepuni
mjesec dana se moglo skinuti /mislim do 100%/.Taj mali promet ako odradim ja za mene veliki biznis.Zašto ste zavidni.
S obzirom na moj portfelj ulupa sam velikih 50.000 kn u JANAF.Igrao na dobar poslovni rezultat.
I pogodio rezultat,a dionica u padu.Frustrirajuće za ozbiljne investitore kao što je Ivana.
Vodite računa o čemu pišem.To je uvijek fundamentalno jaka dionica za dugoročne ulagaće,ili
čista špekulacija.ELPR po 30 je i jedno i drugo.
Naravno ako su FI imalo blizu stvarnom stanju,fundamentalno najpodcijenjenija na tržištu i po 50 kn.

@lopina

Janaf-prekasno si igrao na dobar rezultat,to je trebalo raditi mjesecima prije, ne u ovom trenutku kada je razvidno klizanje cjene neglede (na rezultate )na niže razine.


Informanka.

– danas živa katastrofa,
– odavno nisam izgubila -1.38% u jednom danu, i crobex je pao -0.77%.

– ono jučer i nije bila neka prognoza već velika želja.
– danas se neću niti kladiti jer nemam ni volje za to.
– danas sam kupila 3 investicijska fonda za 20.200kn, 2 koja pretežno rade na drugim tržištima i indeksni, plus sam na burzi kupila dvije nelikvidne dionice.

– ovaj vikend ipak trebam izanalizirati neke stvari, jer radim velike greške.

– I love this game.
Pozdrav !


Mislim da nigdje ne griješiš samo u HT.Jučer je HT trebao skliznuti barem 5% s obzirom na kvartalne rezultate.Pad dobiti,smanjenje BV s obzirom na veću dividendu od dobiti,loše ekonomska
situacija i u drugom kvartalu,konkurencija koja daje jeftiniju uslugu što smanjuje tržišni udio HT
čini najskupljom i naneperspektivniju dioinicu s obzirom na cijenu,u odnosu na sve firme/dionice/
kojima ne prijeti bankrot.Naravno da HT ne ide u tu skupinu bankrot firmi.
Ali očekivanja za poslovne rezultate su loša.I to je katastrofalna greška.Ponašala si se kao leming
/kolektivno/a trebalo je plivati protiv struje.Posljenje ostatke HT sam prodao na 326 za otplatu
kredita ,a "posudio"sam još jedan paket_šort_.Prodao sam u rastu na 280Još ne kupujem,čekam ga poslije divdendne euforije
u toku ljeta padne na 240_250-Očekivani P/E 10.Više ne plaćam.Inače svatko tko je ovisan od mirovinskim fondovima griješi.



@lopina

Janaf-prekasno si igrao na dobar rezultat,to je trebalo raditi mjesecima prije, ne u ovom trenutku kada je razvidno klizanje cjene neglede (na rezultate )na niže razine.


Eh,kada bi sve pogodio.Kod janafa nisam pogriješio poslovne rezultate,dapaće.
A cijenu dionice ne određujem ja.Za to treba biti veliki igrač.A ako se veliki igrač digne na krivu
nogu ode ja u provaliju.





I sada ćete opet reći da sam druker,a napisao sam više brojeva i izračuna u gornjem tekstu nego neki
forumaši u cijeloj svojoj forumskoj karijeri.Matematika je egzaktna nauka i ona je moj kredo.

Nije loše [cool]
[/quote]
Nije loše?Odlično je.S obzirom da je ovo čudo od ELPR,ljubavi moja… ponovno skočilo,ali to je tek
početak,moj poirtfelj luduje i ELPR mi već ćini četvrtinu portfelja.Ako ovako nastavi to bi uskoro
moglo postati i rizična investicija, jer sve preko 30% u jednoj dionici u portfelju je velik rizik.
A ja kao ozbiljan invesatitor se ne želim previše izlagati riziku.
Nadam se da neću morati u prodaju prije nego što udre 50 i da će i JANAF povući i povečati svoj udio u mom portfelju.Sve me više žulja.
Naravno da HT kao sigurna Investicija može činiti i veći postotak od 30 % što može potvrditi i Ivana.
[/quote]

Moram ti reći da previše emocija unosiš u postove, ne znam kakav si po karakteru inače, no djeluje previše impulzivno.

Nemoj krivo shvatiti.

Sretno s portfeljem.

Srdačan pozdrav
[/quote]
Nije li Sveti Jeronim izjavio:Oprosti mi Bože,što sam Dalmatinac.
Brojevi su hladni i konkretni.Dosta ih koristim.
Rijeći su osjećaji.
I to je ravnoteža.Ma šalim se.
Ako pričaš osjećajima i ako to čitaoci prepoznaju ,jer proživljavamo slićne situacije,ljudi te rado čitaju,
a tada ti se pruža prilika da provučeš i svog favorita.Vidiš da je to Susan Bojl,a svi se prave gluhi.
Neki to nazivaju drukanjem,a neki privlačenjem pažnje.
Druker nisam i neću nikada biti.



– trenutno nemam pojma što bi bilo pametno.
– tako da su dobrodošli svi savjeti i ideje.

Iako sam cijelu prošlu i pretprošlu godinu izbjegavao građevinare, došlo je vrijeme kad špekulacije dominiraju.
[/quote]
Sve osim građevinara je dobro.U svako trenutku prijet im blokada računa,potencijalni stečaj
i domino efekt.Bježim iz njih ko đavo od tamjana.
DLKV i LVCV i adio.Možda IGH.Nemam ih.Na jedan sat ili na jedan dan,uvijek postoji mogućnost
ulaska.Uvijek mogu izaći iz JNAF kada se otvori dobra prilika za ulazak,ili je to neprilika.
Da sam vidio izvješče ADPL prije već bi JANAF bio na bubnju,a ja u ADPL.




@lopina

Janaf-prekasno si igrao na dobar rezultat,to je trebalo raditi mjesecima prije, ne u ovom trenutku kada je razvidno klizanje cjene neglede (na rezultate )na niže razine.


Eh,kada bi sve pogodio.Kod janafa nisam pogriješio poslovne rezultate,dapaće.
A cijenu dionice ne određujem ja.Za to treba biti veliki igrač.A ako se veliki igrač digne na krivu
nogu ode ja u provaliju.
[/quote]
slažem se kolega,no ovdje je jaki igrač u fazi iskrcaja i štopanja cjene već nekoliko mjeseci,i primjetan je lagani pad vrjednosti dionice,koji će (neznam možda griješi) nastaviti svojim smjerom..

no svakako želim ljepu zaradu na ovoj dionici..u idućem razdoblju.

New Report

Close