Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



…Tko nanjuši jeftinog bedaka neka javi.Tu leži lova.

Kaj mislis o kutjevu?
[/quote]

– najbolja vam je Đakovština.
– trenutno je pala 6.36%, znaći tu ide jedan jaći odbijenac.
– a koliko vidim bez problema prolaze i transakcije od 21.78kn,
– i sada ako toliko uložite, dionica se digne za 50%, pa moglo bi se zaraditi za burek.
– a zgodno je i to što sama dionica nije u onom sistemu trgovanja u 13.00 sati.

– I love this game.
Pozdrav !



…Tko nanjuši jeftinog bedaka neka javi.Tu leži lova.

Kaj mislis o kutjevu?
[/quote]
Sve najbolje.Ali još bolja je Božjakovina,jer Božjakovina kao vlasnik Kutjeva /mislim 85%/
je tri puta jeftinija na cijenu od 130,od Kutjevo na 25.
Jasno je da nemam Kutjevo nego Božjakovinu.Ja ovo nazivam elemenratnom matematikom,a neki
drukanjem.Ja druker nisam,ali ću javno iznositi prednosti svoje imovine.Svaki cigo svoga konja hvali.
Evo i Ivana se hvali sa kladionicom i zaradom.Barem negdje.Ja sam ziheraš u odnosu na Ivanu.

Informanka.

– evo danas imamo ponovno ludi promet na našoj burzi od preko 111 milijuna kuna.
– koliko vidim i danas su investitori u minusima, barem po padu crobexa.
– ja sam na nekim kupnjama, ali ne ide pa ne ide.
– slabo mi ovi investiori režu svoje minuse.

– pa ne morate mi i vi dijeliti jedinice, to su umjesto vas već učinili moderatori.
– i ne mora svaki post biti ozbiljan, malo zahebancije nitkome ne škodi.

– I love this game.
Pozdrav !




…Tko nanjuši jeftinog bedaka neka javi.Tu leži lova.

Kaj mislis o kutjevu?
[/quote]

– najbolja vam je Đakovština.
– trenutno je pala 6.36%, znaći tu ide jedan jaći odbijenac.
– a koliko vidim bez problema prolaze i transakcije od 21.78kn,
– i sada ako toliko uložite, dionica se digne za 50%, pa moglo bi se zaraditi za burek.
– a zgodno je i to što sama dionica nije u onom sistemu trgovanja u 13.00 sati.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Ivana ja sam bio ponosan vlasni DKVS dok je BV bio na 422 kn,a onda je stećajni upravitelj objavio da je isto toliko i malo više ali suprotnog predznaka.I ja sam uteka sa posljednim ostacima.
Evo danas ponosni vlasnici Viadukta koji je u prvom kvartalu spušija blizu 60 mil kn./istina knjigovodstveno/ne bježe već čekaju zeleni val.Miševi moraju bježati na znak opasnosti.Ali vlasnici
Viadukta su čvrsti.Ipak mislim da će popustiti.
Meni je žao svih dioničara Viadukta što firma tako loše posluje,ali mi nije žao malih investitora koji
ulažu novac i ne vode o njemu računa.
Ivana razlikuje ulog u HT od kladionice.TH je dugoročno mala zarada,a kladionica dugoročno
sigurni gubitak.


Ja ovo nazivam elemenratnim drukanjem,a neki drukanjem. Ja druker nisam,ali ću javno drukati i iznositi prednosti svoje imovine.Svaki cigo svoga konja hvali.

– malo sam popravila gornji tekst i pukla od smijeha.
– nadam se da nisam naljutila gospodina lopinu.

– nego gospon lopina kada će krenuti za jnaf tekstovi elementarnog drukanja.
– pa ne mislite da ja taj posao obavim za vas.

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– evo nakon dugoooooo vremena da se i ja pohvalim.
– danas napravila plus od +0.90%, na velikom portfelju lijepa lova.
– a kada gledam crobex -0.43 ili crobex10 -0.70%, danas stvarno fenomenalno.

– dobro su krenuli ameri, pa bi sutra i kod nas mogao biti preokret, ali amerima nikada nije za vjerovati.
– nego sutra ipak čekam neka izvješća za 1Q, jedno će biti dobro a drugo loše, ali nadam se najboljem, da mi i sutra portvelj naraste punoooo više nego danas.
– ima šanse.

– a za ove koji se vole kockati kao ja još za večeras ostaje Liverpool i to bi bilo to.

– I love this game.
Pozdrav !


– a za ove koji se vole kockati kao ja još za večeras ostaje Liverpool i to bi bilo to.

– evo moj mentor koji je trenutno na tretmanu liječenja odnosno odvikavanja od kocke mi javlja kako ovo i nije toliko sigurno.
– tu se moram potpuno složiti s mišljenjem moga mentora, ali je svakako sigurnija investicija od np. Đakovštine ili onih lopinovih bisera.

– I love this game.
Pozdrav !



– a za ove koji se vole kockati kao ja još za večeras ostaje Liverpool i to bi bilo to.

– evo moj mentor koji je trenutno na tretmanu liječenja odnosno odvikavanja od kocke mi javlja kako ovo i nije toliko sigurno.
– tu se moram potpuno složiti s mišljenjem moga mentora, ali je svakako sigurnija investicija od np. Đakovštine ili onih lopinovih bisera.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ovi tvoji dobici su smješni u odnosu na moje.Ako se budem ovako razvija uskoro ću postati veliki investor koji će početi ulagati i u skupe dividendne dionice.
A kako je ELPR nakon izlaska kamikaza,ST invest jer je mora izaći zbog naredbe Hanfe i PBZ skrbn.
neki ruski fond zabili su nas na 15,a sve što se zabije mora se i odbiti pa ćemo nazad jer je
od ovih 21.000 dionica u rukama večih investitora preko 18.000
ne postoji razlog da bi nas cidilo ovako nisko.Dakle ,kako će ELPR nazad na 40 do 50 tako ću i ja nadoknaditi ovaj gubitak od 18%
na portfelj.U samo jedan dan sam poskočio 8% pa sam na preko 50% dobiti od početka godine.
20% će odraditi ELPR na cjelokupni portfelj,a valjda će i ovaj Janaf malo povući jer me počeo žuljati.


valjda će i ovaj Janaf malo povući jer me počeo žuljati.

Počeo te žuljati Janaf a imaš ga samo 1 dan…

Što se ELPR tiče, piše da je BV preko 400kn po dionici a trži se na 20kn. Podsjeća li to na neku firmu koja je nedavno otišla u stečaj? U par godina ode cijena dionice sa 400kn na 20kn. Kako bi rekla ona popularna reklama "smrdi, smrdi, užasno smrdi" [lol]


Ovi tvoji dobici su smješni u odnosu na moje.

– smješni ne smješni ja i večeras dobila 5.708kn, a igrala samo dva para liverpool i fulham.
– ali kako ja nemam granica kod toga klađenja sutra ću u jedan fond uložiti 1.800kn da zaokružim ulaganje i u još jedan fond 10.000kn, sve dobitci u ovih par dana.

– a sutra će sigurno i naša burza dobro povući gore,
– možda mi neke dionice odu i u blokadu, barem se nadam.

– ali danas i burza i kladiona i više nego dobro.

– I love this game.
Pozdrav !



Ovi tvoji dobici su smješni u odnosu na moje.

– smješni ne smješni ja i večeras dobila 5.708kn, a igrala samo dva para liverpool i fulham.
– ali kako ja nemam granica kod toga klađenja sutra ću u jedan fond uložiti 1.800kn da zaokružim ulaganje i u još jedan fond 10.000kn, sve dobitci u ovih par dana.

– a sutra će sigurno i naša burza dobro povući gore,
– možda mi neke dionice odu i u blokadu, barem se nadam.

– ali danas i burza i kladiona i više nego dobro.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Ivana,nadam se da ne ljutiš.Ovo je samo igra.Ali ulagati u fond dobitak.Disperzija uloga je poželjna,
ali novac najviše raste u našim rukama.
Da si tih 10.000 kn uložila u ELPR,ljubavi moja…mislim na ELPR, skinula 100 % u sedmicu dana,mogla
si uložiti u fond isto,a i spiskati na kladionici još toliko.



valjda će i ovaj Janaf malo povući jer me počeo žuljati.

Počeo te žuljati Janaf a imaš ga samo 1 dan…

Što se ELPR tiče, piše da je BV preko 400kn po dionici a trži se na 20kn. Podsjeća li to na neku firmu koja je nedavno otišla u stečaj? U par godina ode cijena dionice sa 400kn na 20kn. Kako bi rekla ona popularna reklama "smrdi, smrdi, užasno smrdi" [lol]
[/quote]
ELPR BV, pardon blizu 500 Prema FI 2009 BV=494
Cijena sa 400 pala na 100 u kataklizmi 2008
Sa objavom stečaja sklizla sa 100 na 30-ja kupio/-jednodnevni udar -pad preko 7o%
U stećaju se trgovalo na cca60/ja prodao/
Izlazak iz stečaja,uz obrazloženje stečajnog upravitelja da nema razloga za stečaj jer ELPR ima/imao/višestruko veću imovinu od potraživanja ga vratio u život.Stečaj pokrenuo,vjerovali ili ne,većinski vlasni Michael Ljubas da bi socijalističkim ostacima neradnika mogao podijeliti otkaz.Nekada preko
300 zaposlenih,prema zadnjim informacijama pali ispod 25.Za dioničare bolje jer će biti manji gubici iz poslovanja kojeg ionako više nema.
ELPR se pretvorio u "fond za nekretnine"sa kapitalom od 494 kn koje se trže po 21.
Kod
FMPS diskont 78:24= 3,25
ELPR 494:21.07=23,45
Što je loš glas fimaša u odnosu na gosp.ljubasa Ljubas:FIMA=7:1
Ja mislim da je to previše.On je ipak sam,a fimaša je puno više.
Do pred mjesc dana sam se igrao u ELPR u rasponu od 50 do 70,jednom prilikom 30:60 u dan dva
a onda je ST invest,koji je dobio opomenu Hanfe da mora izaći iz ELPR –
u dogovorenoj transakciji ga zakuca na 40.Mislim 16.000 kom./10.000 ST invest,6.000 kom neki PBZ skrb.kažu neki
ruski fond_bili i u BZJK koju su zakucali na 120 i 110 _i tu sam uštinija zeru/.
A Rusi ko rusi preko PBZ investa igrali igru daj što daš,nekih 1.000 kom prodali na 20/većinu meni/
a onda ga dotukli na 15/naravno da sam i ja bio na kupnji sa tri naloga,ali zbog bahatosti najveći mi nije proša1,580 kom po 15.Ode mojih 3 do 4.000 eura.Crna srijeda i to bjesan ukuca u JANAF.
A pratio rusa u stopu cijeli mjesec dana.Majstor mi skinuo ispred nosa.
I kao što su nas ST invest i rusi zakucali na 15 tako ćemo brzo i isplivati na 40 do 50.
A tko će kupovati.Ja.Pa neću valjda u Janafu ostati duže od dva dana.Otkuda toliko novaca.
Pa jedan moj pajdaš koji je sudejlovao u kupnji ELPR na proljetnoj rasprodaji ,kaže da će za ovih 750 kom koje je kupio prosječno po 19
19 izvući lovu iz kasice prasice i čuvati djeci za fakultet ili za biznis ako ne budu
htjeli studirati.Mislim da se neće moći kupiti više od 2.000 kom između 21 i 50.Toliko su skupili mali ali možda i oni razmišljaju kao moj pajdaš.Ja mislim da je to predugo razdoblje za čekati.Vremenski horizont dva tri mjeseca,
ulazak u redovno trgovanje,smanjiti spreed da bi se više trgovalo da se nešto događa,izlazak na 50
do 70/što bude bliže 50 apetiti će mi se povečati,pohlepa će proraditi pa ću tada sanjati 100/
I mislim da taj okrugli broj lijepo zvući .a to može biti vrlo interesantan u budućem preuzimanju.
Dati 100 za 500 i nije loše za kupca.A prodati ove kupljene po 20 na 100.I to je isto pet puta.
Pet puta zarade kupcu ,pet puta zarade prodavačima koji su kupovali po 20.Pa to je pošteno.
A oni koji su kupovali po 400 neka čekaju bolja vremena.Oni su zakomili.Niti kupuju ,niti prodavaju.Samo aktivan pristup i strategija i rad i učenje i informacije i dobro poznavanje ove
naše hrvatske močvare može donijeti veliki ulov.
ELPR,ljubavi moja,nado moja …..

New Report

Close