Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

goldy, 28.04.2010. u 18:24
Mislim da mi je ELPR kupnja godine.

Ti Lopina izgleda imaš neki ‘stečaj fetiš’ – radi se o tome da što je firma bliže stečaju i bankrotu
kod tebe se javljaju ‘pregrijani oscilatori’ te te tjeraju na kupnju…

smanjuje se minus.......

izgleda da je lopini dosta firmi koje propadaju i koje su u stečaju,konačno se opredjelio za firme ,koje imaju dobre fundamente.

@lacoste

Ne misliš valjda na ELPRo ?

smanjuje se minus.......

@goldy

mislim na Janaf..kolega lopina je izgleda spreman na obilje postova na toj temi, pripremljena enciklopedija-no mora se priznati da je čovjek uporan u pisanju, zbog toga čestitke kolegi lopini na ustrajnosti.

Hm, ali tu nema nekog diskonta na NAV, kako će to riješiti? [lol]



Ivana pokoji put i ti pogodiš.
Janaf najugodnije iznenađenje kvartrala.
Ne vjerujem da si ovo pisala a da nisi vidjela izvješče.
Ja danas uša na Janaf 16 kom sigurno sa največim prosjekom.Nisam želio čekati iako se moglo
kupiti jeftinije.Ali ovu dionicu treba poznavati.

– da, desi se da i ja katkad ponešto pogodim.

– ali vi me gospodine lopina uvijek zadivite sve više i više.
– evo iskreno nisam vidjela izvješće kvartala,
– pa napisala sam kako je ovo čisto kockarski potez.

– a vi imate zbilja dobre veze kada znate za izviješće koje će na burzi izići u petak, 30. travnja 2010. u 10.00 sati.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
Mislim da nisam pogriješio s obzirom da je dobit sve veća.Godišnji rast dobiti od 120% u odnosu na prošlu godinu ,a zadnji kvartal 2009 jači za 70 % od zadnjeg kvartala 2008 me potaknulo na brzu
reakciju.Mislija sam da je zec pa da će mi uteći.
A rast us$ u drugom kvartalu je bio čitavih 8% što bi moglo jako podići dobit i u prvom kvartalu.
A i nafta je sve skuplja.Dakle,očekujem još jedanput šokantan rast dobiti .I to ćemo znati do petka kada izađe kvartalno izvješće,a kako sam ja dugoročni investitor od dan dva, kupnja Janafa se pod ovakvim očekivanja idealno
uklapa u moj ulagački horizont.
Međutim,ne bih se začudio da Janaf sutra i malo potone,jer kada se ATPL koja ostvaruje konstantne gubitke ovako drži očito je da je pamet odavno napustila ZSE.Kod nas na ZSE su često dobit i cijena dionice obrnuto proporcionalne vrijednosti.Ali vrijeme sve stavi na svoje mjesto.
A ja vremena nemam.Meni se žuri,ali me u zadnje vrijeme karta baš i ne ljubi.Sa preko 70% dobiti
od početka godine do prije mjesec dana sada sam zeru preko 40%.Nisam zadovoljan.Jer sam spušija više od 18%
u zadnji mjesec dana.Ubio me ELPR i očekujem da će se to brzo i vratiti.
A vi kupujte HT i čulite u njemu.I ATPL je popularna.A sve što je popularno je skupo.Ja tražim
buduće zvijezde tj.brzih 100 do 200%.


A rast us$ u drugom kvartalu je bio čitavih 8% što bi moglo jako podići dobit i u prvom kvartalu.
A i nafta je sve skuplja.Dakle,očekujem još jedanput šokantan rast dobiti .I to ćemo znati do petka kada izađe kvartalno izvješće,a kako sam ja dugoročni investitor od dan dva, kupnja Janafa se pod ovakvim očekivanja idealno

Kako rast cijene nafte i rast dollara utječu na dobit JNAF-a ?

Koliko ja znam oni transportiraju naftu, ne prodaju je.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Hm, ali tu nema nekog diskonta na NAV, kako će to riješiti? [lol]

Kod Janafa dugoročni fundamentalnisti su moja meta.Dam im JANAF po 3.300 do petka do 16 h Ako neće može i niže.
Samo da se Ivana ne dišpeta i počme rušiti ,a ja para za dokup nemam.Pa neću prodavati
ELPR po 20.Tu postajem dugoročni.
NAV ELPR=BV- gosp.Ljubas=426 – X= 50/moja ciljana cijena-rok 3 mjeseca tj ulazak u redovno trgovanje
Dakle,mislim da jako cijenim gosp.Ljubasa jer dajem diskont 426-50=376/88%/
Važna napomena:ELPR je bio u stečaju,ali je stečajni upravitelj donio odluku da razloga za stečaj nema,jer je imovina višestruko veča od dugovanja.



A rast us$ u drugom kvartalu je bio čitavih 8% što bi moglo jako podići dobit i u prvom kvartalu.
A i nafta je sve skuplja.Dakle,očekujem još jedanput šokantan rast dobiti .I to ćemo znati do petka kada izađe kvartalno izvješće,a kako sam ja dugoročni investitor od dan dva, kupnja Janafa se pod ovakvim očekivanja idealno

Kako rast cijene nafte i rast dollara utječu na dobit JNAF-a ?

Koliko ja znam oni transportiraju naftu, ne prodaju je.
[/quote]
Utječe sve.Puno je lakše naplatiti maržu od 6% u us$ na cijenu nafte od 85$,nego 15 % na cijenu nafte od davnih 34 US$.Lakše se ljudi dogovore jer je u igri veća lova za isti posao.


Mislim da nisam pogriješio s obzirom da je dobit sve veća.Godišnji rast dobiti od 120% u odnosu na prošlu godinu ,a zadnji kvartal 2009 jači za 70 % od zadnjeg kvartala 2008 me potaknulo na brzu
reakciju.Mislija sam da je zec pa da će mi uteći.
A rast us$ u drugom kvartalu je bio čitavih 8% što bi moglo jako podići dobit i u prvom kvartalu.
A i nafta je sve skuplja.Dakle,očekujem još jedanput šokantan rast dobiti .I to ćemo znati do petka kada izađe kvartalno izvješće,a kako sam ja dugoročni investitor od dan dva, kupnja Janafa se pod ovakvim očekivanja idealno uklapa u moj ulagački horizont.
Ja tražim buduće zvijezde tj.brzih 100 do 200%.

Ja tebe obožavam [thumbsup]

E moj lopina, treba predvidjeti takve rezultate, pitaj ivanu zašto je skupljala janaf još dok je bio ekstra jeftin.

A što se brze zarade tiče, ne mora biti da će cijena instant skočiti za 50%, ovo je jedna od dionica koje kupiš danas i onda za 10 godina prodaš uz par stotina % zarade.

I ne bih se baš kladio da je njihova dobit vezana uz cijenu nafte, pa prije 2 godine je cijena nafte bila 140$. A te godine su zaradili dvostruko manje nego prošle godine.

Gledaj to na ovaj način: da li je skuplji prijevoz pšenice ili prijevoz bakra, ako utovariš jednaku količinu na identičan brod? Odgovor bi bio da je cijena prijevoza jednaka. Ali ako je potreba za prijevozom veća nego što ima kapaciteta, tek tada cijena prijevoza strelovito raste. Karikiram ali valjda shvaćaš što želim reći.

Lopina, priznaj konačno da si ti Nenad Bakić [cool]

Vaš link

Stoga će tvrtke koje prežive, a ako su im dionice kupljene vrlo jefitno (s obzirom na bilancu i prihode) ostvariti prinose od više stotina %, dakle nadoknaditi gubitke na onim dionicama koje eventulano propadnu. U U grubo, ako su P/B i P/S izrazito niski, spreman sam (zbog portfolio pristupa) snositi i značajan rizik propasti tvrtke.

U ovakvim okolnostima, ako neka dionica s (ilustrativno što se tiče pokazatelja i njegove vrijednosti), napreduje s P/B=0,4 na P/B = 1,2 ona može nadoknaditi totalne gubitke u 2 dionice.

4. Investicijska strategija se izrazito oslanja na portfeljni pristup odabirom dionca; dakle spreman sam kupovati značajno rizične dionice.

5. U skladu s gornjim, uglavnom izbjegavam ‘usual suspects’ na hrvatskom tržištu, popularne dionice tvrki koje posluju (za hrvatske prilike) dobro, ali su im dionice skupe. Primjerice, od brodara imam samo LPLH, građevinare praktički nisam imao, HT nemam itd.

[lol]

Ovdje upišite svoj komentar…

New Report

Close