Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

– ovo mi više izgleda kao reklama portfelja.
– vi vjerujete kako bi svaka od nabrojanih dionica mogla ove godine narasti više od 50%.

– evo mene niti ne zanima koliko će narasti koja dionica.
– ali jako važno mi je pronaći dionice koje imaju :
– prihvatljiv p/e i bvps,
– rast prodaje i prihoda,
– povećanje neto dobiti,
– porast kapitala,
– mali dug ili da se isti smanjuje,
– div. prinos, poželjno da svake godine raste,
– ima tu i još nekih sitnica ali ove gore su mi ipak najvažnije.

– eto tražim dionice koje će mi zadovoljiti većinu gore navedenih uvjeta.
– ako tko ima ideju ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Od navedenih dionica imam samo tri u porfelju, niti jednog brodara.

Vjerovatno svaki dan prodajete i kupujete dionice jer vam je žao brokera pa da i oni zarade koju kunu.
Vaše kriterije je teško zadovoljiti a meni se čini da ni vi ne znate što želite!

Kako znaš da su svi mirovinci osim AZ izašli? Imaš uvid dublje od top 10?

A kako su krenuli za 4-5 godina neće uspjeti zaraditi ni 20% od toga što će doći na naplatu.
Nadam se da se varam jer ne volim monopol koji drži HT.

I kakvi su to luđački targeti? IPO cijena?

Imam uvid dublje od top10, evo ti top35.

Moj prvi target target na OPTE je 1000 kn! [wink]




DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

– ovo mi više izgleda kao reklama portfelja.
– vi vjerujete kako bi svaka od nabrojanih dionica mogla ove godine narasti više od 50%.

– evo mene niti ne zanima koliko će narasti koja dionica.
– ali jako važno mi je pronaći dionice koje imaju :
– prihvatljiv p/e i bvps,
– rast prodaje i prihoda,
– povećanje neto dobiti,
– porast kapitala,
– mali dug ili da se isti smanjuje,
– div. prinos, poželjno da svake godine raste,
– ima tu i još nekih sitnica ali ove gore su mi ipak najvažnije.

– eto tražim dionice koje će mi zadovoljiti većinu gore navedenih uvjeta.
– ako tko ima ideju ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Od navedenih dionica imam samo tri u porfelju, niti jednog brodara.

Vjerovatno svaki dan prodajete i kupujete dionice jer vam je žao brokera pa da i oni zarade koju kunu.
Vaše kriterije je teško zadovoljiti a meni se čini da ni vi ne znate što želite!
[/quote]

Ja bih ovoj listi dodao IPKK i TISK a definitivno izbacio HDEL

http://www.poslovni.hr/145990.aspx

Zbog čega misliš da je fiksna telefonija visokoprofitabilan sektor ?

Kako doći do beskamatnog kapitala ?

HT kao lider sektora s 73% udjela je visoko profitabilna firma. Na temelju toga se može reći da je telefonija visokoprofitabilan sektror.
Ako Optima preživi fazu rasta i ulaganja u vlastitu infrastrukturu i ona će biti visokoprofitabilna.

Do kapitala se može doći dokapitalizacijom, Optimi su bile u planu dvije od po 150 mil kuna u 2008g i 2009g koje su propale zbog nereda na tržištima kabitala u protekle dvije godine.

Drugi način je ulazak streteškog partnera tj. nekoga tko će prepoznati potencijal i dati lovu u zamjenu za ulazak u vlasničku strukturu.

U bilanci OPTE najveći teret su financijski rashodi 88 mil kn u 2009g, u 2009g EBITDA je bio 22 mil kn a u 2010g se očekiva EBITDA OD 65 mil kn.
[/quote]

U Hrvatskoj je to još uvijek dosta profitabilan bussines ali u ostatku svijeta nije. A Hrvatska baš i nije zemlja koja diktira globalne trendove. Evo ti po kojim cijenama se razgovara sa Hrvatskom iz sjeverne amerike.

Vaš link

Po meni je potencijal fiksne telefonije izuzetno ograničen. Ne vidim otkuda bi mogao doći rast.

Jedini koji bi tu po meni eventualno imao interes da uđe je VIP. U ovoj situaciji HT pruža mnogo širu ponudu od VIP-a, pa može preoteti kupce kroz bolje bundle opcije. Međutim ako se to i desi imat ćeš samo jednog zainteresiranog kupca, što znači da neće puno platiti za udio u firmi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

U Hrvatskoj je to još uvijek dosta profitabilan bussines ali u ostatku svijeta nije. A Hrvatska baš i nije zemlja koja diktira globalne trendove. Evo ti po kojim cijenama se razgovara sa Hrvatskom iz sjeverne amerike.

Vaš link

Po meni je potencijal fiksne telefonije izuzetno ograničen. Ne vidim otkuda bi mogao doći rast.

Internet, internet telvizija??? [shocked]

Nemogu nać sada točan podatak ali Hrvatska je debelo ispod europskog prosjeka korisnika širokopojasnog interneta.

Internet televizija je jedna nova usluga koja će sigurno dodatno uljepšati bilance naših teleoperatera.


Imam uvid dublje od top10, evo ti top35.

Moj prvi target target na OPTE je 1000 kn! [wink]

Svaka čast na popisu, a ovaj target… khm, da nisi napisao nulu viška?

Pa da bi se taj target ostvario oni bi morali moći ostvariti barem 250-300 milja čiste dobiti svake godine, očišćena dugovanja i prihode barem 4-5 puta veće nego sada…

Mislim da je to ipak science fiction i da je OPTE više paravan za izvlačenje para nego što je perspektiva za budućnost.

Napisao je dvije nule viška,forum guta svakakove umotvorine,neka.

obožavam strvine-posebno ovce




DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

– ovo mi više izgleda kao reklama portfelja.
– vi vjerujete kako bi svaka od nabrojanih dionica mogla ove godine narasti više od 50%.

– evo mene niti ne zanima koliko će narasti koja dionica.
– ali jako važno mi je pronaći dionice koje imaju :
– prihvatljiv p/e i bvps,
– rast prodaje i prihoda,
– povećanje neto dobiti,
– porast kapitala,
– mali dug ili da se isti smanjuje,
– div. prinos, poželjno da svake godine raste,
– ima tu i još nekih sitnica ali ove gore su mi ipak najvažnije.

– eto tražim dionice koje će mi zadovoljiti većinu gore navedenih uvjeta.
– ako tko ima ideju ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Od navedenih dionica imam samo tri u porfelju, niti jednog brodara.

Vjerovatno svaki dan prodajete i kupujete dionice jer vam je žao brokera pa da i oni zarade koju kunu.
Vaše kriterije je teško zadovoljiti a meni se čini da ni vi ne znate što želite!
[/quote]




DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

– ovo mi više izgleda kao reklama portfelja.
– vi vjerujete kako bi svaka od nabrojanih dionica mogla ove godine narasti više od 50%.

– evo mene niti ne zanima koliko će narasti koja dionica.
– ali jako važno mi je pronaći dionice koje imaju :
– prihvatljiv p/e i bvps,
– rast prodaje i prihoda,
– povećanje neto dobiti,
– porast kapitala,
– mali dug ili da se isti smanjuje,
– div. prinos, poželjno da svake godine raste,
– ima tu i još nekih sitnica ali ove gore su mi ipak najvažnije.

– eto tražim dionice koje će mi zadovoljiti većinu gore navedenih uvjeta.
– ako tko ima ideju ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Od navedenih dionica imam samo tri u porfelju, niti jednog brodara.

Vjerovatno svaki dan prodajete i kupujete dionice jer vam je žao brokera pa da i oni zarade koju kunu.
Vaše kriterije je teško zadovoljiti a meni se čini da ni vi ne znate što želite!
[/quote]
Ove kriterije zadovoljava jedino F…..

obožavam strvine-posebno ovce



Imam uvid dublje od top10, evo ti top35.

Moj prvi target target na OPTE je 1000 kn! [wink]

Svaka čast na popisu, a ovaj target… khm, da nisi napisao nulu viška?

Pa da bi se taj target ostvario oni bi morali moći ostvariti barem 250-300 milja čiste dobiti svake godine, očišćena dugovanja i prihode barem 4-5 puta veće nego sada…

Mislim da je to ipak science fiction i da je OPTE više paravan za izvlačenje para nego što je perspektiva za budućnost.
[/quote]

Na 1000 kn MCAP bi bio 3 mlrd kn.
Recimo za usporedbu INGR je 2007g imala MCAP od 3 mlrd kn s prihodima od 750 mil kn, dobiti 78 mil kn i sličnim dugovanjima.
Ma zezam se za target uopće ne razmiljam o tome, neka stoji trenutno ne vidim bolje ulaganje




Imam uvid dublje od top10, evo ti top35.

Moj prvi target target na OPTE je 1000 kn! [wink]

Svaka čast na popisu, a ovaj target… khm, da nisi napisao nulu viška?

Pa da bi se taj target ostvario oni bi morali moći ostvariti barem 250-300 milja čiste dobiti svake godine, očišćena dugovanja i prihode barem 4-5 puta veće nego sada…

Mislim da je to ipak science fiction i da je OPTE više paravan za izvlačenje para nego što je perspektiva za budućnost.
[/quote]

Na 1000 kn MCAP bi bio 3 mlrd kn.
Recimo za usporedbu INGR je 2007g imala MCAP od 3 mlrd kn s prihodima od 750 mil kn, dobiti 78 mil kn i sličnim dugovanjima.
Ma zezam se za target uopće ne razmiljam o tome, neka stoji trenutno ne vidim bolje ulaganje
[/quote]

Svi nesto kritiziraju bilancu, ali u slicnoj situaciji je bila i cuvena ATPL. Samo je nekolicina vizionara kupovala po 2x, 3x i 4x kn 2003.g.
Vjerojatno su bili vodjeni mislju kao i ja danas.
Ne zanima mene kolika ce biti kapitalna dobit na moje ulaganje, mene zanimaju dividende na moju ulaznu cijenu.
Smatram kao i Antisa da nista trenutno na ZSE ne nudi takav potencijal u dividendnom prinosu na dugi rok.

Informanka.

– evo više nemam niti luka, ne luk za jelo već pomorske luke.
– jednu sam prodala kinezima a drugu pitaj boga kome.
– ma ne rade mi ovi brokeri u redu,
– srećom da radim preko dvije kuće.
– kod jednih tučem prevelike naloge pa možda to zaguši sistem.
– zbilja se ne kužim u tu tehniku, ali loše to nešto ide.

– I love this game.
Pozdrav !

Informanka.

– evo ja danas u strašnom plusu od nevjerovatnih +0.01%.
– dobro je to, jer danas je crobex potonuo -0.33%.

– jučer je bio veliki promet na građevincima, bila su velika i očekivanja.
– ali na koncu velika pušiona.
– je li se režu minusi ili se gomilaju gubitci, tko će ga znati.
– ali ovo zbilja postaje zanimljiva igrica hoće ili neće graditi cestu.
– idealno bi bilo da svakih desetak dana dođe vijest da će raditi, pa nova da nema ništa od posla.

– evo ja danas prodala malo neke nelikvidne, pa prodala luke.
– kupila malo korf, mislim da sam prošla po najnižoj cijeni.
– pa na nekim dionicama imala neke velike kupovne naloge, ali kako kupujem jeftino nije ništa prošlo i to bi bilo to za danas.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close