Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ima jedan zicer za danas. Oko 5% u nekoliko sati.

Može jedno početničko pitanje gospodinu mreichu (sada kada je obavio transakciju):

Na temelju čega je predvidio ovaj porast, koji se koliko vidim i ostvario i to u točnom postotku?

Hvala. Pozdrav.

Neke će dionice vrijditi više od sadašnje cijene. Puno puno više. Donirajte humanitarnoj organizaciji po vašem izboru klikom na ovaj link http://www.thenonprofits.com

evo ja ću…

dionica raste već od 1800kn pa sve do sada na temelju prodane nekretnine i udjela kvarner banke i blabla…

ako u tom rastu ove godine je netko bio unutra barem jedno vrijeme i zaradio lakše mu je i dalje zaradjivati na istoj dionici te svaki dan očekuje kao i ostali što očekuju porast do Samodolove granice…

pošto uvijek postoji rizik pada baš zbog tako velikog rasta otprije udje unutra i ako krene gore proda…

ako krene dole čeka i moze riskirati dio novaca koji je vec zaradio na istoj

pa sad ti misli… nisi u njoj od početka nista zaradio i naravno da je rizik ulaska sada u nju s tom tehnikom riskantniji nego njemu, ali zbog tog riskantnijeg dijela ja recimo nisam niti probao na 6000kn a mogao sam… sada neka svako procijeni za sebe dalje

nema mi druge nego se zae..ti


…, tko prati forum moj novac sigurno nije kupio inu oni će je kupovati kad se spusti ispod 1400kn, ali zato će se svi oni obogatiti na slobodnoj dalmaciji.

[smiley2][smiley2]
…točno tako.


mreich:

Ima jedan zicer za danas. Oko 5% u nekoliko sati.

Može jedno početničko pitanje gospodinu mreichu (sada kada je obavio transakciju):
Na temelju čega je predvidio ovaj porast, koji se koliko vidim i ostvario i to u točnom postotku?
Hvala. Pozdrav.

Na osnovu uzastopnih 3 dana trgovine do iste granice (samodol), pa je bilo sigurno i četvrti. Najvjerojatnije, gotovo sigurno i sutra.
Čim se tako kupuje sigurno je da neko zna više, zato i kupuje, a danas se čak stavio s kupnjom na maksimalnu cijenu. Vjerojatno bu sutra skinuo sve do iduće granice, ako uopće neko bude htio prodavati.
Ja s ostatkom dionica neću sigurno prodati, bar ne sutra.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

Tema je best buy, ali ovom prilikom me interesira sale ili put on sale, ili po naši prodaja.
– ostala sam bez novaca (još kažu da na burzi rade oni s viškom novca).
– vidim ovih dana da će biti dobrih prilika za kupnju INE i nekih drugih dobrih prilika.
– molim savjete čega se riješiti, imam dosta toga, koja dionica u narednih 30 dana neće rasti, dosta nezgodno jer na forumu se samo savjetuju kupnje.
Pozdrav hrabrima koji odgovore na ovaj izazov.

Gledam jučer onog našeg predsjednika uprave INE , kakav li je to pedsjednik uprave koji umjesto da priča pozitivno o firmi i promovira ju, on govori da je cijena dionice Ine realna i trkelja gluposti??
Za očekivati je da ( u svijetu barem ) takvi čelnici kompanija govore uvijek u prilog svoje firme ( a time i svoj ) , pa bi se onda ovo moglo okarakterizirati da je cijena dionice trenutno napumpana ?!.
Katastrofa.

Onda dalje u sljedećem prilogu govori se o rastu kamata u bankama slijedeće godine ( kao nemaju i ovako dovoljno velike profite ) , pa zaključuju da rasta neće biti jer se niti jedna banka neće usuditi krenuti prva?!

Znaći trebalo bi zaključiti da je porast kamata ipak potreban , ali eto banke se boje koja će prva?
Da mi je samo znati gdje li je ta računica o ” potrebi ” porasta kamata na tržištu , zar zbog restrikcija HNB-a?
Zato im onda profiti rastu?[smiley9]

Ivana koliko sam u svom ni polagodisnjem iskustvu na burzi uspio shvatiti puno je lakse odrediti moment kad nesto treba kupiti a kad prodati. Ja se ne bi usudio sugerirat sto prodati.


Tema je best buy, ali ovom prilikom me interesira sale ili put on sale, ili po naši prodaja. – ostala sam bez novaca (još kažu da na burzi rade oni s viškom novca). – vidim ovih dana da će biti dobrih prilika za kupnju INE i nekih drugih dobrih prilika. – molim savjete čega se riješiti, imam dosta toga, koja dionica u narednih 30 dana neće rasti, dosta nezgodno jer na forumu se samo savjetuju kupnje. Pozdrav hrabrima koji odgovore na ovaj izazov.

moj guess je TNPL i ARNT

“Please, God, Just One More Bubble.”

moj savjet je prodaj inu[smiley2]

ne mari za male stvari i ostat ce male

Bilo što prodaš uvijek ispadne dobro. Samo se treba odlučiti i dati nalog u realnom okviru, a ako još pogodiš najvišu cijenu dana, nitko stretniji od tebe. Ivana samo hrabro, što god prodaš osječat ćeš se jače i bolje.

Bez straha, pohlepe i sentimentalnosti.

iako moj savjet smatram nepreciznim, ipak smatram da može biti koristan:
Prodaj one dionice koje su u posljednje vrijeme odradile značajan (najveći) rast i sad se zaustavile


Tema je best buy, ali ovom prilikom me interesira sale ili put on sale, ili po naši prodaja.
– molim savjete čega se riješiti, imam dosta toga, koja dionica u narednih 30 dana neće rasti, dosta nezgodno jer na forumu se samo savjetuju kupnje.
Pozdrav hrabrima koji odgovore na ovaj izazov.

DIOK, DDJH, INDG, BLJE, PTKM, INGR, SUNH, ADPL, BRST, HOMS………..dosta 10 ili treba još ? ):

New Report

Close