Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




i joker OPTE.

To je stvarno joker… jesi li svjestan koliko love ta firma duguje? Porast prihoda im je posustao. Moglo bi biti gusto.

Ali možda ga naši institucionalci napumpaju da se izvuku iz toga.
[/quote]

Mirovinci su već izašli, ostao samo AZ.
Duguju puno 970 mil kn od toga polovica dolazi na naplatu tek za 4-7 godina znači imaju vremena, da smisle kako će to vratiti.
To je firma koja je počela iz ničega, iz dugova i uspješno se pozicionirala u visoko profitabilnom sektoru u koji se teško ulazi ali kad se uđe onda je teško izgubiti poziciju.
Recesija je zaustavila agresivniji rast ali vidljivi su pozitivni pomaci u poslovanju.
Ako uspiju doći do svježeg beskamatnog kapitala, moji targeti za OPTE su luđački.
[/quote]

Zbog čega misliš da je fiksna telefonija visokoprofitabilan sektor ?

Kako doći do beskamatnog kapitala ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

– ovo mi više izgleda kao reklama portfelja.
– vi vjerujete kako bi svaka od nabrojanih dionica mogla ove godine narasti više od 50%.

– evo mene niti ne zanima koliko će narasti koja dionica.
– ali jako važno mi je pronaći dionice koje imaju :
– prihvatljiv p/e i bvps,
– rast prodaje i prihoda,
– povećanje neto dobiti,
– porast kapitala,
– mali dug ili da se isti smanjuje,
– div. prinos, poželjno da svake godine raste,
– ima tu i još nekih sitnica ali ove gore su mi ipak najvažnije.

– eto tražim dionice koje će mi zadovoljiti većinu gore navedenih uvjeta.
– ako tko ima ideju ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Ovo ne zadovoljavaju ni APPLE ni CISCO recimo, a kamo li dionice na burzi kakva je hrvatska

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


kolega zar mislite da bi se ZABA ulazila u mutne poslove?

Naravno da ne, poštena je to banka [cool]

Nije valjda da se već zaboravilo na ono doba kad su pumpali cijenu dok je Luković iskrcavao svoje dionice?

– ali jako važno mi je pronaći dionice koje imaju :
– prihvatljiv p/e i bvps,
– rast prodaje i prihoda,
– povećanje neto dobiti,
– porast kapitala,
– mali dug ili da se isti smanjuje,
– div. prinos, poželjno da svake godine raste,
– ima tu i još nekih sitnica ali ove gore su mi ipak najvažnije.

– eto tražim dionice koje će mi zadovoljiti većinu gore navedenih uvjeta.
– ako tko ima ideju ?????????????

DIOKI
Ova dionica sigurno nema (trenutno) navedene pokazatelje koji su tebi primarni, ali mislim da ima strašnog potencijala. Dio cash r-a izdvojit za cijenu od 110 kn mislim da je više nego prihvatljiv rizik. Ali ponavljam ako se gleda vizionarski,a ne po gore navedenim crticama.

TNPL i ERNT

Evo sjetih se jedne smijesne situacije koja se dogodila 97′ – Exportdrvo – Horvat kupuje za Kutlu – uvjerava tadašnje dioničare da je to fair value za dionicu, danas kada pormatram to,dobra lova mogu reći [thumbsup]

Srdačan pozdrav


Obzirom na sastav portfelja provjeri ADRS-P-A i ako se uklapa u tvoj pogled na investiranje obzirom na sigurnost investicije mislim da ti je 10% za ovu godinu pristojan prihod. A dividenda može biti samo plus.

– ne volim taj adrs,
– imate zakone o pušenji i stalne restrikcije koje će utjecati na smanjenje prodaje, a time i dobiti.
– ove godine će i država puno love izgubiti zbog toga zakona i kafića, naročito u zimskom periodu.
– i uvijek kada država ne bude imala love, a stalno je nema, mogu se uvijek očekivati dodatni nameti poreza na cigarete.
– ta firma nikada nije isplatila poštenu dividendu.
– cijena te dionice nikada nije bila na nekim velikim visinama.
– ali slažem se da rade o.k., samo su im dividende smiješno male.

– I love this game.
Pozdrav !

Može neko kratko objašnjenje sa svaku od ovih ili barem za sektor. Hvala.

Dalekovod je već par mjeseci prema TA u rastućem trendu što pokazje i ADX na tjednom grafu. Reultati poslovanja su bolji nego što su bili kad je bio na ATH.
Narudžbe novih poslova za građevinare su dotakle dno krajem prošle godine i nove investicije države bi trebale biti pokretač rasta dionica. Neke od navedenih su na 10% ATH što je meni jedna od garancija sigurnosti ulaganja i potencijala rasta.

Brodari su također preokrenuli iz padajućeg trenda u fazu akumulacije. Vozarine lagano rastu i trebale bi rasti bar još mjesec dana i doseći novi vrh ( prijeći 4661 bodova). Prema nekim mojim analizama to bi brodarima omogućilo rast od najmanje 30% u narednih mjesec dana.

Od svih analiza meni je draži moj osjećaj a on mi govori da bi se moglo dobro zaraditi.


Mirovinci su već izašli, ostao samo AZ.
Duguju puno 970 mil kn od toga polovica dolazi na naplatu tek za 4-7 godina znači imaju vremena, da smisle kako će to vratiti.
To je firma koja je počela iz ničega, iz dugova i uspješno se pozicionirala u visoko profitabilnom sektoru u koji se teško ulazi ali kad se uđe onda je teško izgubiti poziciju.
Recesija je zaustavila agresivniji rast ali vidljivi su pozitivni pomaci u poslovanju.
Ako uspiju doći do svježeg beskamatnog kapitala, moji targeti za OPTE su luđački.

Kako znaš da su svi mirovinci osim AZ izašli? Imaš uvid dublje od top 10?

A kako su krenuli za 4-5 godina neće uspjeti zaraditi ni 20% od toga što će doći na naplatu.
Nadam se da se varam jer ne volim monopol koji drži HT.

I kakvi su to luđački targeti? IPO cijena?

P.S. Beskamatni kapital? Gdje toga ima? I ja bih malo [lol]


mislim da ti je 10% za ovu godinu pristojan prihod. A dividenda može biti samo plus.

– evo već sam u plusu +7.83% .
– tu sam uključila div. ht-a.
– cilj mi je cca +20% .
– ali to zbilja ne ovisi o meni već o tržištu.

– I love this game.
Pozdrav !


Može neko kratko objašnjenje sa svaku od ovih ili barem za sektor. Hvala.

Dalekovod je već par mjeseci prema TA u rastućem trendu što pokazje i ADX na tjednom grafu. Reultati poslovanja su bolji nego što su bili kad je bio na ATH.
Narudžbe novih poslova za građevinare su dotakle dno krajem prošle godine i nove investicije države bi trebale biti pokretač rasta dionica. Neke od navedenih su na 10% ATH što je meni jedna od garancija sigurnosti ulaganja i potencijala rasta.

Brodari su također preokrenuli iz padajućeg trenda u fazu akumulacije. Vozarine lagano rastu i trebale bi rasti bar još mjesec dana i doseći novi vrh ( prijeći 4661 bodova). Prema nekim mojim analizama to bi brodarima omogućilo rast od najmanje 30% u narednih mjesec dana.

Od svih analiza meni je draži moj osjećaj a on mi govori da bi se moglo dobro zaraditi.
[/quote]

"Narudžbe novih poslova za građevinare su dotakle dno krajem prošle godine i nove investicije države bi trebale biti pokretač rasta dionica."

Na čemu se ovo temelji. Koliko ja vidim ta država nema novaca da isplati regres i božićnice, a kamo li da gradi infrastrukturu.

"Brodari su također preokrenuli iz padajućeg trenda u fazu akumulacije. Vozarine lagano rastu i trebale bi rasti bar još mjesec dana i doseći novi vrh ( prijeći 4661 bodova)"

Možda dosegnu i 7000. Meni se čini da se BDI stalno vrti oko 3000. Šta će ga podići preko 4661 ?

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Zbog čega misliš da je fiksna telefonija visokoprofitabilan sektor ?

Kako doći do beskamatnog kapitala ?

HT kao lider sektora s 73% udjela je visoko profitabilna firma. Na temelju toga se može reći da je telefonija visokoprofitabilan sektror.
Ako Optima preživi fazu rasta i ulaganja u vlastitu infrastrukturu i ona će biti visokoprofitabilna.

Do kapitala se može doći dokapitalizacijom, Optimi su bile u planu dvije od po 150 mil kuna u 2008g i 2009g koje su propale zbog nereda na tržištima kabitala u protekle dvije godine.

Drugi način je ulazak streteškog partnera tj. nekoga tko će prepoznati potencijal i dati lovu u zamjenu za ulazak u vlasničku strukturu.

U bilanci OPTE najveći teret su financijski rashodi 88 mil kn u 2009g, u 2009g EBITDA je bio 22 mil kn a u 2010g se očekiva EBITDA OD 65 mil kn.


Dio cash r-a izdvojit za cijenu od 110 kn mislim da je više nego prihvatljiv rizik. Ali ponavljam ako se gleda vizionarski,a ne po gore navedenim crticama.

TNPL i ERNT

– o.k. je imati u portfelju i nešto nelikvidnih dionica.
– ali i tu gledam na tu dividendu.
– tako da mi zbilja nije prihvatljiv taj rizik za dioki.
– ali ako se tu bude nešto kuhalo onda ući na vrijeme.
– ovako mi je stvarno bezveze ući u dionicu i čekati tko zna koliko veremena neki pomak.

– ERNT.
– e toga sam imala nešto otprije, dosta nadokupila nakon objave o velikoj dividendi i sada prodala po dobroj cijeni, da sam barem prodala i ht, ali nisam.
– e sada ako cijena padne na ernt, zbilja ga je šteta ne kupiti ponovno.

– nego me zanima što mislite na kojoj cijeni bi bilo pametno kupovati ht ?????????

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close