Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kolegice ako vam baš i ne ide na burzi pitajte pomoći ćemo vam da i vi zaradite koju kunu.
Nije grijeh pitati, grijeh je živjeti u neznanju!!!

– trenutni portfelj mi je ht, jnaf, kodt, tnpl i ostalo neke nelikvidne, i ostaci ostataka likvidnih, plus puno keša.
– evo tražim pomoć, zbilja je glupo živjeti u neznanju.

– I love this game.
Pozdrav !



Eto, mozda bi netko upozorio na djakovstinu na 200 kn, samo nije bilo teme za to.

– pisalo se na ovoj temi.
– ja sam napisala par postova o tome.
– samo ako idete kupovati jednu takvu dionicu i netko vas treba upozoriti, onda vam je puno pametnije ostaviti se burze.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Zaista? Netko je pisao da se u djakovstini dogadja pljacka kad je cijena bila 200 kn? Ja nisam kupovao tu dionicu ikada. Ja sam se osvrnuo na to kako da ne postoji tema "Koje dionice je najbolje prodati", ili vam best sell, vec samo best buy. A znate sto je zanimljivo, kad dodje novi balon, opet ce netko pisati na temi "best buy". Jel mi mozete pronaci vas komentar u vezi djakovstine koji je negativan a da se to odnosi na period prije objave u medijima da je dkvs popljackana? e ta tema bi bila vrlo korisna, npr da se otvori tema "skrivene stavke u FI". Npr, poduzece ima dobit u 9 mjeseci, a onda se pojavi 500 mil kn duga. Fantasticna drzava. Ne mislim samo na dkvs, ima tih bisera nase mlade drzave na pretek. A i "elita" nas vodi, pa nam valjda tako treba biti.

– trenutni portfelj mi je ht, jnaf, kodt, tnpl i ostalo neke nelikvidne, i ostaci ostataka likvidnih, plus puno keša.
– evo tražim pomoć, zbilja je glupo živjeti u neznanju.

– I love this game.
Pozdrav !

DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

HT po ovoj cijeni na Crobexu 2200 bodova nebi imao u porfelju jer mi izgleda kao mrtvi kapital, ne vjerujem da će išta ozbiljno napraviti do 3300 bodova.


i joker OPTE.

To je stvarno joker… jesi li svjestan koliko love ta firma duguje? Porast prihoda im je posustao. Moglo bi biti gusto.

Ali možda ga naši institucionalci napumpaju da se izvuku iz toga.


– trenutni portfelj mi je ht, jnaf, kodt, tnpl i ostalo neke nelikvidne, i ostaci ostataka likvidnih, plus puno keša.
– evo tražim pomoć, zbilja je glupo živjeti u neznanju.

– I love this game.
Pozdrav !

DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

HT po ovoj cijeni na Crobexu 2200 bodova nebi imao u porfelju jer mi izgleda kao mrtvi kapital, ne vjerujem da će išta ozbiljno napraviti do 3300 bodova.
[/quote]

Može neko kratko objašnjenje sa svaku od ovih ili barem za sektor. Hvala.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



i joker OPTE.

To je stvarno joker… jesi li svjestan koliko love ta firma duguje? Porast prihoda im je posustao. Moglo bi biti gusto.

Ali možda ga naši institucionalci napumpaju da se izvuku iz toga.
[/quote]

Firme čije se obveznice prodaju po 65 kuna su ogroman rizik. Naravno u slučaju da prežive i nagrada je ogromna.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– trenutni portfelj mi je ht, jnaf, kodt, tnpl i ostalo neke nelikvidne, i ostaci ostataka likvidnih, plus puno keša.
– evo tražim pomoć, zbilja je glupo živjeti u neznanju.

– I love this game.
Pozdrav !

Obzirom na sastav portfelja provjeri ADRS-P-A i ako se uklapa u tvoj pogled na investiranje obzirom na sigurnost investicije mislim da ti je 10% za ovu godinu pristojan prihod. A dividenda može biti samo plus.

Da li znades rodjace da je standard pokvario ljude...jedu govna i sanjare..



i joker OPTE.

To je stvarno joker… jesi li svjestan koliko love ta firma duguje? Porast prihoda im je posustao. Moglo bi biti gusto.

Ali možda ga naši institucionalci napumpaju da se izvuku iz toga.
[/quote]

Mirovinci su već izašli, ostao samo AZ.
Duguju puno 970 mil kn od toga polovica dolazi na naplatu tek za 4-7 godina znači imaju vremena, da smisle kako će to vratiti.
To je firma koja je počela iz ničega, iz dugova i uspješno se pozicionirala u visoko profitabilnom sektoru u koji se teško ulazi ali kad se uđe onda je teško izgubiti poziciju.
Recesija je zaustavila agresivniji rast ali vidljivi su pozitivni pomaci u poslovanju.
Ako uspiju doći do svježeg beskamatnog kapitala, moji targeti za OPTE su luđački.

Čuj, ima bv -126kn… To je -335 milja kn.

Dakle trebaju puno puno love zaraditi da dođu na nulu.

Mislim da se ZABA tu malo zaletila sa kreditiranjem i da su mutni poslovi u igri.

Ali mora se odati priznanje majstoru, gospodin Martić je sa minimalnim ulaganjem od 20 mil dobio većinski udjel u firmi koju su financirali drugi a još su i naguzili male ulagače na IPO koji je prodavan po nepovoljnoj cijeni. [thumbsup]


DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

– ovo mi više izgleda kao reklama portfelja.
– vi vjerujete kako bi svaka od nabrojanih dionica mogla ove godine narasti više od 50%.

– evo mene niti ne zanima koliko će narasti koja dionica.
– ali jako važno mi je pronaći dionice koje imaju :
– prihvatljiv p/e i bvps,
– rast prodaje i prihoda,
– povećanje neto dobiti,
– porast kapitala,
– mali dug ili da se isti smanjuje,
– div. prinos, poželjno da svake godine raste,
– ima tu i još nekih sitnica ali ove gore su mi ipak najvažnije.

– eto tražim dionice koje će mi zadovoljiti većinu gore navedenih uvjeta.
– ako tko ima ideju ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

Mislim da se ZABA tu malo zaletila sa kreditiranjem i da su mutni poslovi u igri, kolega zar mislite da bi se ZABA ulazila u mutne poslove?



DLKV, VDKT, HDEL, ATPL, ULPL, JDPL, KORF, BLJE, ZVZD i joker OPTE.
Sve su dionice koje su u početnoj fazi rastućeg trenda ili u fazi kosolidacije, ja vjerujem da bi svaka od njih mogla ove godine narasti više od 50%.

– ovo mi više izgleda kao reklama portfelja.
– vi vjerujete kako bi svaka od nabrojanih dionica mogla ove godine narasti više od 50%.

– evo mene niti ne zanima koliko će narasti koja dionica.
– ali jako važno mi je pronaći dionice koje imaju :
– prihvatljiv p/e i bvps,
– rast prodaje i prihoda,
– povećanje neto dobiti,
– porast kapitala,
– mali dug ili da se isti smanjuje,
– div. prinos, poželjno da svake godine raste,
– ima tu i još nekih sitnica ali ove gore su mi ipak najvažnije.

– eto tražim dionice koje će mi zadovoljiti većinu gore navedenih uvjeta.
– ako tko ima ideju ?????????????

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

Kolega/ice ideje su tu, samo znate onu – oko za oko, zub za zub

Srdačan pozdrav

New Report

Close