Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Cinjenica da ne postoji tema "best sell" ipak govori o tome da je optimizam ipak dominatan nad pesimizmom u ljudskoj prirodi. Ili mozda nije vrijeme za to, sad je sve super za kupiti, a doci ce vrijeme rasprodaja opet. Eto, mozda bi netko upozorio na djakovstinu na 200 kn, samo nije bilo teme za to.


– smatram kako je stvarno neozbiljno od naše vlade što u javnost izlaze s informacijama koje ruše cijenu dionice.
– oni su naumili prodati dionice koje imaju, ta vijest će u ovoj godini biti i sprovedena.
– a to će dodatno srušiti tržište 10-30%.

Mislim da ta prodaja neće imati većeg utjecaja na tržište u cijelini. Mada bi u slučajevima nekih firmi koje jedva preživljavaju to mogao biti značajan pritisak.

Novca sa strane ima jako puno i on je će zamjeniti državni udio. Dionice se kupuju radi profita i tamo gdje se stvara profit biti će i puno zainteresiranih da kupe državne udjele.

Pad i rast tržišta će odrediti razultati poslovanja. Ima i više nego dovoljno casha sa strane, pitanje je koliko će biti atratikvnih prilika za ulaganje na našoj burzi i koliko će te prilike biti atraktivne u odnosu na strana tržišta.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


– tržište neće i nemože više padati pogotovo ne 30%.

– dobro bi bilo da date i neke garancije, np. garantna kartica adezea.

– što mislite ako ovi budalaši iziđu na tržište s više milijardi dionica, obratite pozornost na milijardi ne milijuna.
– adeze ministri misle da će tada tržište rasti,
– ja odgovorno tvrdim da će znaćajno pasti.

– a oni stvarno imaju dionice i žarku želju za prodati iste, pa nisu ni orali i kopali za njih, što ih briga.
– love nemaju.
– i što mislite da će učiniti ???????????????

– I love this game.
Pozdrav !

– što mislite ako ovi budalaši iziđu na tržište s više milijardi dionica, obratite pozornost na milijardi ne milijuna.
– adeze ministri misle da će tada tržište rasti,
– ja odgovorno tvrdim da će znaćajno pasti.

Ja sam siguran da za takav paket dionica postoji puno zaineresiranih, čak i van granica lijepe naše.
Najave prodaje na burzi su stvarno bile glupe, ali vjerujem da je to samo igra da bi netko to ugrabio što jeftinije i da država dobije što manje love( zato će biti provizija)
Nezahvalno je prognozirati ali ako bude rasprodaje to će biti na ovim razinama, najniže može ići po IPO cijeni.

Gotovo je s padanjem, dosta se padalo, sad je vrijeme da se koju godinu raste, a nema nikakvih predpostavki za pad!



Ti si bila nezaposlena prošle godine u ovo vrijeme. Barem si to napisala na forumu. [wink]

– sve točno.
– ma naslijedila spletom nekih životnih okolnosti.
– i tako preko noći postala menagerica novog kova.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
kako napustam forum lagano prelistavam prijasnje postove i ovaj mi je promakao…….hm……imate i Vi neke dobre štoseve iz vrtica ….svaka čast
pofuk


– griješite puno iako igrate na sigurno, ako se bojite gubitaka onda burza nije za vas već kako je jedan kolega neki dan rekao: kuhača, pregača, pogača.

– na našoj burzi se je izgleda skupila poveća kolićina kockara.
– želi se zaraditi na silu.
– ali jedino se u rastućem trendu može zaraditi lijepa lova.
– e sada je li situacija u državi za jedan zdravi trend, sami razmislite.
– ubitačno je ovo ni gore ni dolje,
– ja bar pišem o mojim zaradama u ovoj godini, koje su stvarno skromne.
– i ujedno se divim svima vama koji ostvarujete lude prinose.

– koliko znam i na kladioni koga god pitam dobija.
– a burza je za ulaganje a kladionica za klađenje.
– samo većina vas na burzu gleda kao na kladionicu.
– a ja sam na nekoj listi jedne kladionice skoro u vrhu na top listi za cijelu hrvatsku.
– za pretpostaviti je da sam i tu ludo zaradila ako sam među najboljim u hrvatskoj.
– ali činjenice kažu sasvim suprotno.
– pravim plus na mjesećnom nivou cca jedna dobra plaća.
– a ne može biti više jer i tu igram na dva para, ali češće dobijem nego li izgubim iako se stvarno puno ne kužim u nogomet niti me to zanima, ali pogađam i igram čisto na statistiku.

– I love this game.
Pozdrav !

Ivana, nije vlada za… la ht nego tvoj pametni Kalmeta [smiley]


Eto, mozda bi netko upozorio na djakovstinu na 200 kn, samo nije bilo teme za to.

– pisalo se na ovoj temi.
– ja sam napisala par postova o tome.
– samo ako idete kupovati jednu takvu dionicu i netko vas treba upozoriti, onda vam je puno pametnije ostaviti se burze.

– I love this game.
Pozdrav !

– ja sam jedno vrijeme imao dobru taktiku na kladionici, 3-4 para, max koef do 10 i kontrola uplata i dobiti, 80% dobiti se reinvestiralo 20% je uvijek išlo u potrošnju
– taj "fond" je bio u rastućem trendu sve dok nije pohlepa proradila i uništila taktiku, tako ti je i na burzi
– samo burza je puno poštenija ovdje je teže izgubiti
– nema nikakvih razloga da ovo ne bude zdrav trend, realni sektor je dotakao dno i lagano se odbija

Moj prinos ove godine je mizernih 8%, ali u zadnja dva mjeseca nemam niti jednu transakciju, toliko sam siguran u trend da bi mogao do kraja godine ugasiti komp.


Ivana, nije vlada za… la ht nego tvoj pametni Kalmeta [smiley]

– dobra je ta vlada, iako ih katkad kritiziram, da se ne uspavaju.
– samo im se treba prilagoditi s ulaganjima i uspjeh je potpun.
– a Kalmeta je tamo stvarno najpametniji, završio je agrar, ali osim veza i prometa vidite kako fenomenalno vlada i s tržištem dionica.

– a ja, i svi u mome selu su protiv crvenih ma kako se oni nazivali.
– ali i u adeze se je uvuklo 50% crvenih.
– evo np. onaj iz Koprivnice najcrveniji je od svih.
– zbog toga su ga i uputili na daljnje školovanje u remetincu, neka akademija, zaboravila sam ime.

– I love this game.
Pozdrav !


kako napustam forum lagano prelistavam prijasnje postove i ovaj mi je promakao…….hm……imate i Vi neke dobre štoseve iz vrtica ….svaka čast
pofuk

– imam udio u jednoj maloj firmici.
– usput to i vodim, ekonomski dio, ipak mi je to struka.

– evo neke male zanimljivosti.

– došla obavijest iz porezne kako više ne treba uplaćivati 15.000kn poreza na dobit jer sam u prošloj godini taj porez preplatila.
– sada će mi zbog preplate prva rata u proračun ove države ići tek u devetom mjesecu, ali i tada umanjena zbog smanjenja prometa u prošloj godini.
– većina malih firmica ima istu situaciji.
– a našem ministru financija će tek najesen možda biti jasno o čemu se tu radilo.
– vidjeti će on da nema love u kasici prasici.
– on će se i dalje zaduživati i objašnjavati nam kako nismo puno dužni.
– a dionice jednostavno moraju prodati jer love nema pa nema.

– I love this game.
Pozdrav !



Ivana, nije vlada za… la ht nego tvoj pametni Kalmeta [smiley]

– dobra je ta vlada, iako ih katkad kritiziram, da se ne uspavaju.
– samo im se treba prilagoditi s ulaganjima i uspjeh je potpun.
– a Kalmeta je tamo stvarno najpametniji, završio je agrar, ali osim veza i prometa vidite kako fenomenalno vlada i s tržištem dionica.

– a ja, i svi u mome selu su protiv crvenih ma kako se oni nazivali.
– ali i u adeze se je uvuklo 50% crvenih.
– evo np. onaj iz Koprivnice najcrveniji je od svih.
– zbog toga su ga i uputili na daljnje školovanje u remetincu, neka akademija, zaboravila sam ime.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]

Vlada je samo slika svog naroda. Nije HDZ poslao Polančeca u Remetinec zato što je to želio nego što ga je javnost prisilila na to.

U krizi se enormno smanjio pritok novaca izvana i količina novca kojim političari mogu kupovati glasove. Ljudi su se uplašili da bi im politike koje su vodile prijašnje vlade mogle ugroziti egzistenciju i značajno srozati standard života. Zbog svega toga smanjila se tolarancija ne kriminal, tolerancija na državno rasipanje novca i tolerancija na neodgovornost. Zahtijevi javnosti su danas drugačiji nego prije dvije godine, pa se i politika pokušava tome prilagoditi.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close