Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– sada imam dosta keša, ipak sam ja bila onaj kotačić koji je pokrenuo pad naše burze.
– a što ću sada raditi zbilja nemam pojma.

Sreća da si bila zaokupljena pokretanjem pada burze. Da si kojim slučajem odlučila pokrenuti vulkane promet preko antlantika još bi bio blokiran.

Za početak, uozbilji se.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Dok s nestrpljenjem čekamo tjedni izvještaj Ivaninog balasnog fonda, želim iskoristiti priliku i čestitati rođendan jednoj mojoj dobroj prijateljici.

U nedjelju je rođendan Renee Zellweger.

I wish you a joyeful birthday and another fulfilling year in your life


jooooojj, takni me!!!



– sada imam dosta keša, ipak sam ja bila onaj kotačić koji je pokrenuo pad naše burze.
– a što ću sada raditi zbilja nemam pojma.

Sreća da si bila zaokupljena pokretanjem pada burze. Da si kojim slučajem odlučila pokrenuti vulkane promet preko antlantika još bi bio blokiran.

Za početak, uozbilji se.

[/quote]

Kakvi Vulkani, to je Chuck Norris imao roštiljadu.

… donje je copy&paste komentara na dkvs od prije par dana, koji je aktuelan i ovdje … :-)) …
pozz zajednici!

///


@mrasic6

…. mali, nemoj zekat … uletio sam u ovu zahebanciju s 130k kn "zahvaljujući" lopini …
i sad gledam i čudim se …. ili se ne čudim? …. osobno mislim da se navlače mali kupci-
gnjurci da bi se izvuklo s manjim gubitkom ….

ako ovo cita g lopina – prije bih se uhvatio jaraka i lopate nego ovdje sjedio pon-petak /
1000-1600++ i gubio zdravlje i živce za sitniš … što je kod njega vidljivo … :-))
a što se tiče informanke, po n-ti put joj poručujem da svoj egzibicionizam radije troši
na iskrici … eto, ja je pozivam na druženje u drugčijem ozračju od ovog (nick mi je
istovjetan ;-))

Tehničari, obratite pozornost na Viro! MACD prelazi nulu, ADX jako lijepo izgleda, formiran rastući kanal…

Tko umre u jesen za njega nema zime

… nešto zgodno :-)) primjećujem već odavno – kad se ja javim (sve rjeđe, istina), sve ko’ da zamre …
haha … nema ocjena, novi komentari slabo pristižu …. ;-))

ok … ajmo ozbiljno! ovak’ – vnutri (volim zg kajkavski – izrazito je flexibilan i ko’ stvoren za zekanje :-)) sam do grla – po principu – il’ bum se obogatil, il’ bum u bankrot … :-))) dakako da tipujem na prvo.
istina (to mi priznaje i osobna bankarica u zabi+pbz) da sam sve dobro ocijenio/procijenio, ali mislim
da sam pametnije trebao ulaziti/izlaziti (2/3-mjesečni ciklusi) i da sam za prošlu god mogao ostvariti
daleko bolji rezultat izlaskom na strane burze …
kako bilo – ne dozvoljavam si više kiks od početka lipnja prošle god kad iz +700k kn odo’ u minus
u roku mjesec i po .. ne, ne! … praxa jednostavno pokazuje regularnost ciklusa, i ako ista veli da
u "šestom prodaj i briši (na kupanje)" – onda je to tak’!!

eto, samo mali priliog diskusiji … dakako da bi mogli sad tri+++ dana razglabat … ;-))

p.s.
ovaj rasplet oko igh/tehnike sam "predvidio", ali sam se ipak radije ukopao u vdkt+dlkv …
uz priznanje da mi je hdel total fijasko (srećom samo 100k kn vnutri), a što se tiče ingr-e …
hm, hm … to je dionica s "mafijaškim" predigreom (čitaj: ak’ nemaš fe stomak, ne vataj se
toga) …

pozz zajednici :-))


istina (to mi priznaje i osobna bankarica u zabi+pbz) da sam sve dobro ocijenio/procijenio, ali mislim
da sam pametnije trebao ulaziti/izlaziti (2/3-mjesečni ciklusi) i da sam za prošlu god mogao ostvariti
daleko bolji rezultat izlaskom na strane burze …

[lol] [lol]

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

haha … evo ga …. dečec ConOBrien se valja od smijeha … ;-))
super … s dodatkom da su pomenute osobne bankarice jaaako simpa babe,
pa ponekad s izlikom razmjene iskustva skočim do njih i na pokušaj razmjene nekih drugih
parametara …. ;-))

p.s.
a da se meni informanka (konačno) javi na pm? … hm … pusssa**


@ ivana7
– sve u svemu nadala sam se i puno većem gubitku, tako da je gubitak od -0.17% stvarno neznatan.

Dali to znači da ste očekivali veće potonuće ht-a nakon dividend day-a?

Srdačan pozdrav!

– sasvim normalno je bilo za očekivati pad ht-a za dividendu ili 10%.
– ali sam očekivala i manji odbijenac, odnosno stabilizaciju cijene od strane fondova, jer i na ovoj cijeni ht da i značajnije smanji dividendu ostaje zanimljiv mirovincima s dividendnim prinosom.

– ali nakon vrlih komentara iz naše vlade uslijedio je neočekivani pad od dodatnih 10%.

– smatram kako je stvarno neozbiljno od naše vlade što u javnost izlaze s informacijama koje ruše cijenu dionice.
– oni su naumili prodati dionice koje imaju, ta vijest će u ovoj godini biti i sprovedena.
– a to će dodatno srušiti tržište 10-30%.
– čitam temu portfelja, vidim da je većina u dionicama.
– i ja sam većinskim dijelom u dionicama, ali imam i dosta keša zlu ne trebalo.
– malo se blesavo osijećam s tim kešom kada tržište raste.
– a opet mi se neda kupiti dionice po cijenama na kojima sam ih i prodala.
– možda sam i pogriješila, zbilja pojma nemam, ali sam oprezna, ulažem na sigurno, i stvarno nemam volje gubiti novce na burzi.
– zarade su mi nikakve, ali nisu gubitci, a to je ono najvažnije.

– možda taj ht dođe ponovno na 200-220kn, a to bi stvarno bila prilika.
– a sada se jedino možemo igrati igh dobije posao, ne dobije posao.

– strane burze su ostvarile rast, mi nismo.
– realno je za očekivati i hlađenje kod tih stranih burzi.
– a u ovo doba godine je obićno i pametno praviti bar neku keš poziciju.

– možda i griješim, ali pušem i na hladno.

– I love this game.
Pozdrav !


– ali sam očekivala i manji odbijenac, odnosno stabilizaciju cijene od strane fondova, jer i na ovoj cijeni ht da i značajnije smanji dividendu ostaje zanimljiv mirovincima s dividendnim prinosom.

Fondovi tu baš ti koji ruše cijenu. Oni će dobiti dividendu, to će biti ubilježeno kao realizirani dobitak i lova će doći na račun.

Mali ulagači su mislim uglavnom:
A) Prodavali prije D-day
B) Odlučili čuvati HT do daljnjega

A sada fondovi slobodno mogu rušiti cijenu, istovremeno lagano kupovati, pa do kraja godine opet dignuti cijenu, ionako im na mjesečnoj razini nije toliko važno da HT bude sa cijenom što više, nego samo da ga imaju dovoljno kad dođe vrijeme za iduću dividendu.

– a to će dodatno srušiti tržište 10-30%.
– čitam temu portfelja, vidim da je većina u dionicama.
– i ja sam većinskim dijelom u dionicama, ali imam i dosta keša zlu ne trebalo.
– a opet mi se neda kupiti dionice po cijenama na kojima sam ih i prodala.
– možda sam i pogriješila, zbilja pojma nemam, ali sam oprezna, ulažem na sigurno, i stvarno nemam volje gubiti novce na burzi.
– možda taj ht dođe ponovno na 200-220kn, a to bi stvarno bila prilika.
– a u ovo doba godine je obićno i pametno praviti bar neku keš poziciju.

– možda i griješim, ali pušem i na hladno.

– tržište neće i nemože više padati pogotovo ne 30%
– pametni investitori su uglavnom većinom u dionicama
– ako se bojite biti u dionicama budite u cashu
– svi burek trejderi prodaju pa kupuju skuplje, nema tu pomoći
– griješite puno iako igrate na sigurno, ako se bojite gubitaka onda burza nije za vas već kako je jedan kolega neki dan rekao: kuhača, pregača, pogača
– očekivati HT na 200-220 kn nije baš normalno
– u ovo doba godine je najgluplje raditi cash poziciju, u zadnjih 4-5 godina dionice najviše rastu u proljeće

Kolegice ako vam baš i ne ide na burzi pitajte pomoći ćemo vam da i vi zaradite koju kunu.
Nije grijeh pitati, grijeh je živjeti u neznanju!!!

Lp!



@ ivana7
– sve u svemu nadala sam se i puno većem gubitku, tako da je gubitak od -0.17% stvarno neznatan.

Dali to znači da ste očekivali veće potonuće ht-a nakon dividend day-a?

Srdačan pozdrav!

– sasvim normalno je bilo za očekivati pad ht-a za dividendu ili 10%.
– ali sam očekivala i manji odbijenac, odnosno stabilizaciju cijene od strane fondova, jer i na ovoj cijeni ht da i značajnije smanji dividendu ostaje zanimljiv mirovincima s dividendnim prinosom.

– ali nakon vrlih komentara iz naše vlade uslijedio je neočekivani pad od dodatnih 10%.

– smatram kako je stvarno neozbiljno od naše vlade što u javnost izlaze s informacijama koje ruše cijenu dionice.
– oni su naumili prodati dionice koje imaju, ta vijest će u ovoj godini biti i sprovedena.
– a to će dodatno srušiti tržište 10-30%.
– čitam temu portfelja, vidim da je većina u dionicama.
– i ja sam većinskim dijelom u dionicama, ali imam i dosta keša zlu ne trebalo.
– malo se blesavo osijećam s tim kešom kada tržište raste.
– a opet mi se neda kupiti dionice po cijenama na kojima sam ih i prodala.
– možda sam i pogriješila, zbilja pojma nemam, ali sam oprezna, ulažem na sigurno, i stvarno nemam volje gubiti novce na burzi.
– zarade su mi nikakve, ali nisu gubitci, a to je ono najvažnije.

– možda taj ht dođe ponovno na 200-220kn, a to bi stvarno bila prilika.
– a sada se jedino možemo igrati igh dobije posao, ne dobije posao.

– strane burze su ostvarile rast, mi nismo.
– realno je za očekivati i hlađenje kod tih stranih burzi.
– a u ovo doba godine je obićno i pametno praviti bar neku keš poziciju.

– možda i griješim, ali pušem i na hladno.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
svatko se s vremena na vrijeme pogubi malo…. [rolleyes]

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

New Report

Close