Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ovo je još jači biser, to bi trebalo ući u "best of poslovni.hr" [lol]


Vlada je donijela mjere radi kojih ne treba bježati.Dapaće,ove mjere ne mogu donijeti ništa loše,a to je tržište i nagradilo sa rastom ova tri zadnja dana.


Ovo je još jači biser, to bi trebalo ući u "best of poslovni.hr" [lol]


Vlada je donijela mjere radi kojih ne treba bježati.Dapaće,ove mjere ne mogu donijeti ništa loše,a to je tržište i nagradilo sa rastom ova tri zadnja dana.

[/quote]

Neću komentirati Lopinine preporuke jer za pola tih skraćenica i ne znam što znače, a kamo li da imam mišljenje o njima.

Mislim da mjere kao mjere i nisu tako bitne za burzu. Meni se mnoge ne sviđaju. Međutim ono što je bitno, i što će burza sigurno pozitivno prihvatiti je promjena tona kojim vlada komunicira sa biračkim tijelom. Ovo je prvi put da vlada iznosi konkretne brojke o rezanju državnih zaposlenika. To je signal da se u društvu stvorila kritična masa koja zahtijeva razanje troškova države i veću fiskalnu disciplinu vlade.

Do sada smo i od potzcije i od opuzicije dobivali samo populistička naklapanja u kojima se nabrajalo kome će se dati, a nikada i kome će se uzeti. Ovo bi mogao biti početak diskusije koja će voditi ka smanjenju državne potrošnje i rasterećenju ekonomije.

Jadranka Kosor je do sada održavala popularnost puneći Remetinec. To je dobra taktika kupovanja vremena ali to neće oživiti ekonomiju niti vratiti ljude na posao. Njoj je krajnje vrijeme da krene sa konkretnim mjerama koje će povećati konkurentnost domaće ekonomije. Mjerama koje će investitorima dati razloga da vjeruju u jačanje ekonomije i najbitnije koje će im dati razlog da počnu zapošljavati ljude.

Ako netko zna da će sutra morati financirati još skuplju državu i plaćati još veće namete on danas neće zapošljavati ljude. S druge strane ako netko zna da će sutra plaćati manje nameta i da će biti konkurentniji na tržištu on će već danas početi razmišljati o zapošljavanju ljudi i sigurno neće nastaviti sa otpuštanjima.

Kažem ja ovo vidim samo kao pozitivan signal, ništa zbog čega bi pao u euforiju.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ovo je još jači biser, to bi trebalo ući u "best of poslovni.hr" [lol]


Vlada je donijela mjere radi kojih ne treba bježati.Dapaće,ove mjere ne mogu donijeti ništa loše,a to je tržište i nagradilo sa rastom ova tri zadnja dana.

[/quote]
Nadam se da ste shvatili da se ovaj bjeg odnosi na ZSE.
dakle da nabrojim pozitivne stvari:
-ukida se mali harač 1.7.
-ukida se veliki harač 1.10.
-povečava se plaća uz isti trošak poslodavcu za većinu građana zbog nižih poreznih stopa
-država i svi poslovni subjekti u kojima je država većinski vlasnik smanjuju plaćanja
na maksialno 60 dana,a kasnije na 45
-program A,B,C za oživljavanje poduzeća i novog zapošljavanja i pad kamatnih stopa
-smanjenje troškova/zaposlenih/ u javnom sektoru
-rasterečenje po osnovi parafiskalnih nameta
-itd..itd….
Sve gore navedeno iza sebe ima konkretne brojeve i nisu politički pamflet.
Iskreno mislim da u ovom trenutku stružemo po dnu i da će oporavak uslijediti sa turističkom sezonom ,a naročito na jesen.Ove mjere će to ubrzati.



@Lopina

Ht najskuplja dionica [undecid] Znao sam da nemas pojma, ali ovo izvalit [lol]

Sada je malo jeftinija,ali još uvijek preskupa.Mislim da će do 250 poslije kvartalnpg izvješća.
Naravno,ako fondovi ne odluće drukćije.

Ja prodao HT prije D day-a. Po svemu sudeći je bila dobra odluka. Nadokupio malo brodara, imam još cca. 100K

– čini mi se da je još rano za ulazit u građevinare
– u nelikvidne i sumnjive dionice mi se ne ulazi
– ovi drugi likvidni su dosta rasli i visoko su

a ne da mi se sve ulupati u brodare.

Ako ima tko kakavu ideju, bilo bi lijepo.

Bez štovane kolegice Ivane je mrtav topic.

Pitam se kako je ona reagirala s HT-om. Vjerojatno ostala unutra??

Pozzz
i sretno svima.

:)))

@BornaST

Kupi HT i nist se ne sekiraj

Nije bolest sve što boli

Dok s nestrpljenjem čekamo tjedni izvještaj Ivaninog balasnog fonda, želim iskoristiti priliku i čestitati rođendan jednoj mojoj dobroj prijateljici.

U nedjelju je rođendan Renee Zellweger.

I wish you a joyeful birthday and another fulfilling year in your life

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


Ja prodao HT prije D day-a. Po svemu sudeći je bila dobra odluka. Nadokupio malo brodara, imam još cca. 100K

– čini mi se da je još rano za ulazit u građevinare
– u nelikvidne i sumnjive dionice mi se ne ulazi
– ovi drugi likvidni su dosta rasli i visoko su

a ne da mi se sve ulupati u brodare.

Ako ima tko kakavu ideju, bilo bi lijepo.

Bez štovane kolegice Ivane je mrtav topic.

Pitam se kako je ona reagirala s HT-om. Vjerojatno ostala unutra??

Pozzz
i sretno svima.

:)))

citiram: "čini mi se da je još rano za ulazit u građevinare".

Eto, obzirom da su vam likvidna izdanja visoko, a ostalo sumnjivo, jedino vam je rijesenje na banku poloziti novac od ht-a. pa onda nakon nekog vremena cete znati jel to bilo najpametnije. I pazite da vam gradjevinari ne pobjegnu dok ocjenjujete koliko je rano. A ne dolazi vam u obzir lagani dokup? A dokup ht-a dok raste ili pada svejedno?


Dok s nestrpljenjem čekamo tjedni izvještaj Ivaninog balasnog fonda, želim iskoristiti priliku i čestitati rođendan jednoj mojoj dobroj prijateljici.

– balanced fund.

– ovaj tjedan napravila minus od -0.17%, u ovoj godini plus +7.83%.
– čak 8 fondova ima bolji rad od mene.
– otp indeksni +9.79%, bolji od mojeg rada za 1.96% .

– ovaj tjedan sam dosta radila na burzi.
– kad je jedan ministar izjavio da bi on prodavao, tada sam i ja odlučila prodavati.
– na prodaji sam izložila cca 15 dionica.
– dosta toga sam prodala po dobroj cijeni.
– za ht mi se je nekako činila jako loša cijena, nadala sam se nekom odbijencu, koji je i došao ali u krivom smijeru, nadolje.
– prodavala sam i neke dionice, ali bez uspjeha, slaba trgovina a nije mi se dalo rušiti cijene.
– i normalno, ostala sam u svim nelikvidnim dionicama, a ovaj likvidni dio portfelja je stvarno prošao s lakoćom, tako koliko sam izgubila na ht-u na ovim drugim dionicama sam dobila.
– sve u svemu nadala sam se i puno većem gubitku, tako da je gubitak od -0.17% stvarno neznatan.
– a u portfelju računam i dividendu ht-a, koja je u mojem slućaju nešto preko 32kn po dionici zbog opće poznate pljačke ove vlade.

– sada imam dosta keša, ipak sam ja bila onaj kotačić koji je pokrenuo pad naše burze.
– a što ću sada raditi zbilja nemam pojma.

– I love this game.
Pozdrav !


– evo vrtim ovu temu malo unazad stvarno zanimljivo.
– nekad bila raketa, ali ponestalo goriva te se srušila.
– tako je to kod gospon Lopine.

– i koliko je samo magaraca ostalo na toj Đakovštini.
– ali da stvar bude smješnija tu će se opet moći lijepo zaraditi.
– samo velika većina onih koji su to kupovali na osnovi drukanja gospon Lopine su popušili lovu.
– jer kupnja po cca 8kn je bila mala cca 45.000kn, pa je išlo na 12kn….

– ali i sada će tu biti fenomenalnih prilika za zaradu u kratkom roku.
– kupite za 8kn prodate za 10kn i zarada 20%.
– ili kupite za 2kn, prodate za 4kn zarada 100%.
– stvarno postoje velike mogućnosti i veliki prostor za raznorazne igrice.

– ali već je sada tu ostalo magaraca ko u prići.
– tu će se sigurno još moći zaraditi.
– ali će na kraju opet ostati sami magarci.

Đakovština.

– ovo sam napisala 10/4.
– evo stvarno se je moglo zaraditi cca 30%.
– ali niti nema nekog prometa.

– I love this game.
Pozdrav !

@ ivana7
– sve u svemu nadala sam se i puno većem gubitku, tako da je gubitak od -0.17% stvarno neznatan.

Dali to znači da ste očekivali veće potonuće ht-a nakon dividend day-a?

Srdačan pozdrav!

– sada imam dosta keša, ipak sam ja bila onaj kotačić koji je pokrenuo pad naše burze.
– a što ću sada raditi zbilja nemam pojma.

– I love this game.
Pozdrav !

O čemu ti trabunjaš????

New Report

Close