Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Informanka.

– danas crobex u plusu +0.56%, a ja u minusu 0.03% .
– teško mi je to za gledati, crobex raste a ja očito u krivim dionicama.

– I love this game.
Pozdrav !

dječače, to što ti nešto ne vidiš nije problem nas na forumu nego tvojeg okulista kojeg hitno moraš promijeniti.

Preduhitrio sam vas, kupio nove naočale prije dva dana, dolaze idući tjedan. Malo je narasla dioptrija pa možda s novim očima ugledam braniteljski fond u top10 Tiska. [wink]

Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan, usporedba s fondovskom industrijom.

– nikako nisam zadovoljna, po mojim mjerilima jako loš rad.
– u ovom tjednu napravila minus od -0.07%, od početka godine u plusu +8.03%.
– gledam fondovsku industriju, 14 fondova je bolje radilo od mene.
– o.k. oni koji ne ulažu kao ja na ovoj jadnoj burzi.
– ali i OTP indeksni je radio bolje od mene +9.36%, a taj mi je glavni za uspoređivanje rada, bolji su od mene za 1.33%, a to je puno, ipak je to indeksni fond.

– zaključak je da sam u pogrešnim dionicama, dionicama koje nisu ostvarile rast.
– ht, mi je i dalje najzastupljeniji u porefelju trenutno 27.04%, ali i to će dobro pasti u ponedjeljak.
– a taj ht nisam prodala, nisam se puno niti mislila, želim svakako dobiti tu dividendu, ipak je to velika lova.
– a ostale dionice koje su mi značajno prisutne u portfelju su jnaf kojemu cijena pada i brodari kojih sam se nakupila u zadnje vrijeme, a oni ni gore ni dolje.
– zadovoljna sam sa kodt, iako bi i to moglo bolje.
– s ernt sam prezadovoljna, ali nemam toga puno.
– imam i tri bankarske dionice, ni tu se nisam usrećila.
– a i ina me isto razočarala, a još imam tri dionice koje se ponašaju poput ine.
– još sam najbolji posao napravila s svim dionicama tipa smeće ili gubitaši, samo sam tu uvijek išla s previše sitnim ulozima tako da su svi ti profiti ili gubitci više nego smiješni.

– a gledala sam onaj ddjh kad je bio na najnižim cijenama i počeo rasti, imam i toga malo, pa se mislim kako bi bilo dobro prodati pola ht-a i tu dići cijenu, ali nisam, rizik mi se činio prevelik te sam odustala.
– morati ću nešto promijeniti, ali neznam što, puno radim a rezultat loš, ali tješi me to što sam u pozitivi, a do jeseni niti ne vidim neke prilike za našu burzu.
– teško je tu zaraditi, takva su vremena.
– a možda krenu i moje dionice.
– ali ipak će sada krenuti te dugoočekivane dividende koje će me oraspoložiti.
– a portfelj ću uvećati kada za to i budu uvjeti na ovoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

pošteno od tebe,i moj portfelj nit smrdi nit miriše,brodari ni gori ni doli jedino fond i ernt će nešto napraviti,ht svjesno prodao po dosta nižoj cijeni od sadašnje ali u plusu da pomognem prijatelju,tako da ništa od dividende,ali nije mi žao… [smiley]


Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan, usporedba s fondovskom industrijom.

– nikako nisam zadovoljna, po mojim mjerilima jako loš rad.
– u ovom tjednu napravila minus od -0.07%, od početka godine u plusu +8.03%.
– gledam fondovsku industriju, 14 fondova je bolje radilo od mene.
– o.k. oni koji ne ulažu kao ja na ovoj jadnoj burzi.
– ali i OTP indeksni je radio bolje od mene +9.36%, a taj mi je glavni za uspoređivanje rada, bolji su od mene za 1.33%, a to je puno, ipak je to indeksni fond.

– zaključak je da sam u pogrešnim dionicama, dionicama koje nisu ostvarile rast.
– ht, mi je i dalje najzastupljeniji u porefelju trenutno 27.04%, ali i to će dobro pasti u ponedjeljak.
– a taj ht nisam prodala, nisam se puno niti mislila, želim svakako dobiti tu dividendu, ipak je to velika lova.
– a ostale dionice koje su mi značajno prisutne u portfelju su jnaf kojemu cijena pada i brodari kojih sam se nakupila u zadnje vrijeme, a oni ni gore ni dolje.
– zadovoljna sam sa kodt, iako bi i to moglo bolje.
– s ernt sam prezadovoljna, ali nemam toga puno.
– imam i tri bankarske dionice, ni tu se nisam usrećila.
– a i ina me isto razočarala, a još imam tri dionice koje se ponašaju poput ine.
– još sam najbolji posao napravila s svim dionicama tipa smeće ili gubitaši, samo sam tu uvijek išla s previše sitnim ulozima tako da su svi ti profiti ili gubitci više nego smiješni.

– a gledala sam onaj ddjh kad je bio na najnižim cijenama i počeo rasti, imam i toga malo, pa se mislim kako bi bilo dobro prodati pola ht-a i tu dići cijenu, ali nisam, rizik mi se činio prevelik te sam odustala.
– morati ću nešto promijeniti, ali neznam što, puno radim a rezultat loš, ali tješi me to što sam u pozitivi, a do jeseni niti ne vidim neke prilike za našu burzu.
– teško je tu zaraditi, takva su vremena.
– a možda krenu i moje dionice.
– ali ipak će sada krenuti te dugoočekivane dividende koje će me oraspoložiti.
– a portfelj ću uvećati kada za to i budu uvjeti na ovoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

Yesterday,
All my troubles seemed so far away,
Now it looks as though they’re here to stay,
Oh, I believe in yesterday.

Suddenly,
I’m not half the woman I used to be,
There’s Goldman Sachs hanging over me,
Oh, yesterday came suddenly.

Why JANAF
Had to go down I don’t know, she wouldn’t say.
I said,
Something wrong, now I long for yesterday.

Yesterday,
ZSE was such an easy game to play,
Now I need a place to hide away,
Oh, I believe in yesterday.

Why JANAF
Had to go down I don’t know, she wouldn’t say.
I said,
Something wrong, now I long for yesterday.

Yesterday,
ZSE was such an easy game to play,
Now I need a place to hide away,
Oh, I believe in yesterday.

Mm-mm-mm-mm-mm-mm-mm.

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Twixer….nadmašio si samog sebe..umjesto Janafa, u stihove ubaci različite dionice..i HIMNA JE TU!
Pohvale Ivana7 na iskrenosti.

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

@ivana7

Uspjela si falit prognozu za ernt.Rekla si da je dividenda ukljucena u cijenu, a ja sam se fino krcao.Sada kada je narastao si zadovoljna [lol] Uvijek ista prica kako je dividenda ukljucena u cijenu, a tako je bilo i sa ht-om.Mogu reci da je ovaj 4 mjesec bio odlican i zarada je bla jako dobra, a sto dalje?
Kvalitetne dionice su skupe, a tako i treba da bude.Dok su neki kupovali "jeftine dionice" skupe dionice su rasle, a sada se cude da nisu nista zaradili.Mozda te skupe dionice nisu skupe,a jeftine su skupe? Ja puno bolje spavam kada imam skupe dionice, jer me strah da jeftine ne budu jos jeftinije.

WWW.THEVENUSPROJECT.COM


Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan, usporedba s fondovskom industrijom.

– nikako nisam zadovoljna, po mojim mjerilima jako loš rad.
– u ovom tjednu napravila minus od -0.07%, od početka godine u plusu +8.03%.
– gledam fondovsku industriju, 14 fondova je bolje radilo od mene.
– o.k. oni koji ne ulažu kao ja na ovoj jadnoj burzi.
– ali i OTP indeksni je radio bolje od mene +9.36%, a taj mi je glavni za uspoređivanje rada, bolji su od mene za 1.33%, a to je puno, ipak je to indeksni fond.

– zaključak je da sam u pogrešnim dionicama, dionicama koje nisu ostvarile rast.
– ht, mi je i dalje najzastupljeniji u porefelju trenutno 27.04%, ali i to će dobro pasti u ponedjeljak.
– a taj ht nisam prodala, nisam se puno niti mislila, želim svakako dobiti tu dividendu, ipak je to velika lova.
– a ostale dionice koje su mi značajno prisutne u portfelju su jnaf kojemu cijena pada i brodari kojih sam se nakupila u zadnje vrijeme, a oni ni gore ni dolje.
– zadovoljna sam sa kodt, iako bi i to moglo bolje.
– s ernt sam prezadovoljna, ali nemam toga puno.
– imam i tri bankarske dionice, ni tu se nisam usrećila.
– a i ina me isto razočarala, a još imam tri dionice koje se ponašaju poput ine.
– još sam najbolji posao napravila s svim dionicama tipa smeće ili gubitaši, samo sam tu uvijek išla s previše sitnim ulozima tako da su svi ti profiti ili gubitci više nego smiješni.

– a gledala sam onaj ddjh kad je bio na najnižim cijenama i počeo rasti, imam i toga malo, pa se mislim kako bi bilo dobro prodati pola ht-a i tu dići cijenu, ali nisam, rizik mi se činio prevelik te sam odustala.
– morati ću nešto promijeniti, ali neznam što, puno radim a rezultat loš, ali tješi me to što sam u pozitivi, a do jeseni niti ne vidim neke prilike za našu burzu.
– teško je tu zaraditi, takva su vremena.
– a možda krenu i moje dionice.
– ali ipak će sada krenuti te dugoočekivane dividende koje će me oraspoložiti.
– a portfelj ću uvećati kada za to i budu uvjeti na ovoj burzi.

– I love this game.
Pozdrav !

"a i ina me isto razočarala, a još imam tri dionice koje se ponašaju poput ine."

da mi je znati koje su to tri dionice. ja ne vodim racuna o postocima rasta, samo vidim da portfelj raste, mozda oko 5-10%, vecinom ht i adrs-p-a. samo drzim, bio sam nesto malo prodao jdpl i adrs-p-a da kupim malo bzjk ali to je sve sitno u principu drzim dionice i gledam kako lijepo rastu. sigurno su tri perjanice adrs-p-a, ht i dlkv i tako bi za fondove moglo biti jos neko vrijeme.
bilo je i spekulativne kupnje badela, pa sam u minusu i gledam sto se tamo dogadja, no u principu ovo je godina rasta i akumulacije.

Informanka.

– danas sam se zbilja umorila od kucanja pustih naloga.
– isprodavala sam puno toga.
– skratila dosta portfelj.
– danas crobex u plusu a kod mene minus od -0.56%.
– napravila zaheb na ht-u što ga nisam prodala, a njega i još par dionica trenutno niti ne mislim prodavati.
– normalno da sam i u nekim nelikvidnim dionicama, a to niti ne mogu prodati i da hoću.
– uplašile me ove vladine mjere.
– imam još dosta dionica, zbilja nemam pojma hoću li i sutra nastaviti akciju rasprodajmo hrvatske dionice.
– uglavnom sada sam i ja spremna na nove vladine mjere.

– stvarno je žalosno sve ovo što nam rade, a moj kapital je jako plašljiv.

– I love this game.
Pozdrav !

– stvarno je žalosno sve ovo što nam rade, a moj kapital je jako plašljiv.

Gadno je kad se nađeš na krivoj strani vage, nemoj samo iz lošeg krenuti u gore [wink]

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Informanka.

– napravila zaheb na ht-u što ga nisam prodala, a njega i još par dionica trenutno niti ne mislim prodavati.
– normalno da sam i u nekim nelikvidnim dionicama, a to niti ne mogu prodati i da hoću.
– uplašile me ove vladine mjere.
– imam još dosta dionica, zbilja nemam pojma hoću li i sutra nastaviti akciju rasprodajmo hrvatske dionice.

– stvarno je žalosno sve ovo što nam rade, a moj kapital je jako plašljiv.

– I love this game.
Pozdrav !


-napravila si najveću grešku kada si kupovala HT
-druga greška je što ga nisi prodala
-treća greška slijedi uskoro kada dobit u prvom kvartalu bude vjerovatno 25% manja nego lani
-HT je najskuplja dionica,a sada i ERNT,tu će se investitori provesti kao i kod HT
Prodaja portfelja i ulazak u keš.Mislim da je to pametno.
Moji favoriti:LPLH,BZJK,KOES super
VLDS šepa_stagnira_bolje nego HT
jedino Vupik ne radi,A ELPR će na nula
Vlada je donijela mjere radi kojih ne treba bježati.Dapaće,ove mjere ne mogu donijeti ništa loše,a to je tržište i nagradilo sa rastom ova tri zadnja dana.Naime,i u ponedjeljak iako je crobex pao
1,12 radi se o porastu s obzirom da je HT utjecao 2% pada crobexa
Napravio đir u Badelu,dva uspješna đira u VLDS skinuo cca 15% u tri dana ali na minimalni ulog.
i dalje gotovo 100% u dionicama -logično kada je VLDS na 19 do 20

@Lopina
Ht najskuplja dionica [undecid] Znao sam da nemas pojma, ali ovo izvalit [lol]

WWW.THEVENUSPROJECT.COM

New Report

Close