Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



i njušim VLDS.Dobro je posrnija,a izgleda mi dobro.

– dobro njušite, svaka čast.
– baš gledam kako su se tu vaši sljedbenici požurili u 10:00 da im kojim slučajem ne bi pobjegao i skinuli 2.000 dionica po 24kn.
– a on posrće sve više i više.

– evo tako i ja tu danas ušla, ali 16.66% jeftinije nego oni na početku trgovanja.
– samo radi se o maloj lovi.
– i što sada gospon Lopina, što da radim s tim dionicama ????????????
– da li rezati gubitak kada to padne još cca 30% ili čekati kao na Đakovštini raketu.
– ili nadokupljivati kao na Đakovštini te smanjivati cijenu ulaza.

– u ove i slične investivesticije ulazim više zabave radi.
– jer stvarno me oduševljavaju te velike oscilacije cijene.

– a o toj dionici VLDS zbilja nemam pojma o čemu se tu radi.
– za moj ukus to je pravo smeće od dionice.
– ali i na smeću se da zaradilti,
– samo oprez, može se i puno izgubiti.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
I ja uša na 20 .Možda prerano,jer izlaze prva dva sa "samo"1.3 miliona komada.
Jutros se u Validus ulazilo zbog infornacije da Mimi kupupuje i Validus_preuzimanje?
A kasnije se strmopizdila na 20 zbog informacije da je cijela ekipa iz Fime i Kutle pod istragom ,čak i neki
javni bilježnik.Njemci tuže i traže 2/3 Fiminog vlasnika za koje tvrde da su ih pokrali.Pa di sada nakon
dvanaest godina.Biće da državi nedostaje dovoljno mesa da Polanćecu i ostaloj ekipi iz Podravke
nađu velike grijehe.Sve ovo može biti samo političko suđenje i treba se osuditi sve koji su u
Remetincu.Pa se izvlaće stare arhive.I pored te loše informacije odlučio sam se na ulazak jer je ovo dosta palo.A Da uvijek može niže,jasn je da može.
Prema izvješćima VLDS je solidno i stabilno društvo.Ali samo prema izvješćima.
Dovoljno je iskustvo DKVS da se uvijek treba ograditi.Ako je veliki Enron falsificirao knjigovodstvene podatke valjda mogu i svi ostali.
Da Ivana,dobro njušim.Pa nije li danas VLDS pao najviše od svih likvidnih.A ja to uvijek kupujem.
Ali di je dno,sam bog će znati,Evo uša i Split jer to pokazuje tehnička analiza.
A ja to tome puno ne vjerujem,ali ipak pogledam.



ako je o todexu rijec, najpotcjenjenija je Zvijezda

a ako je riječ o brodexu?
[/quote]
ATPL klizi,TNPL pada,JDPL isto tako,a LPLH se strmopizdi.LPLH je najbolja kupnja na ZSE,ali ne tući
po ASKU.Tamo vas čekam ja jer bi htio još dokupiti VLDS ako sklizne ispod 17 ili 18.
LPLH treba čekati nisko ,maksimalno 150.Ali treba biti strpljiv jer je vlasnici ne prodavaju.
S njom se uopće ne trži,a promet će pojačati kada bude 200.A biti će vrlo brzo.


dolazi vrijeme todexa ponovno, ali onakvi znatni rastovi i napucavanja tek dolaze na red iduće godine. posebno obratiti pažnju na tisak i najavu uprave da će se rezultati ulaganje vidjeti iduće godine. konzum ne treba niti spominjati – sve je poznato, a obratimo pažnju i na jamnicu.
od turističkih dionica definitivno će uskoro biti rasplet oko liburnije (LRH) pa stoga tu dionicu treba imati u porftelju jer morat će ići ponuda po barem 150% većoj cijeni od sadašnje ako dođe do dogovora sa SNHO-om. od nelikvidnih dno dna dosegle su JDTC, JDKM i ZVCV, a bogme i ATLS i BZJK. Sve će nam iduće godine prirediti pravi mali vatromet prinosa od par tisuća posto. sretno.

Delboy moram priznat da je ovo nalošiji porfelj koji sam ikad vidio. Većinu od tih dionica nebi nikome preporučio, treba stvarno biti lud za ući u JDTC ili JDKM.
Ali treba navući ljude da vam dignu cijenu tih sranja da se možete iskrcati.
Ajmo ljudi dignite TISK, LRH, JDTC, JDKM, ATLS, BZJK na ATH da Delboy može izaći bez minusa.
[/quote]

samo budala može drugome reći da ima najgori portfelj. da malo čitaš novine primjetio bi da je od šime krasić sin odustao od pamučne industrije duga resa a prvi idući ponuđač je JDTC – koji na računu još ima cca 9,5 milijuna eura (da prijatelju upravo toliko novaca) od prodajte zgrade Mešiću prije par godina i to sve će podijeliti nama dioničarima tj. sebi. prošli put smo dobili dividendu od 30% vrijednosti dionice pa se ti slobodno i dalje smij. Inače, uopće ne planiram prodavati moje dionice. To je zalog za budućnost a u toj istoj budućnosti budi uvjeren da ću se ja najslađe smijati. Ovo je bilo samo za jednu dionicu pojašnjenje, a za druge ćeš već saznati kad bude kasno. Inače, FIA fond preuzima FIMU, a time i JDKM jer orešar više nema prava glasa, dok je u Tisak ušao Braniteljski fond kojem je HFP dodijelio sve svoje dionice TISKA tj. 13,5%. I dalje je smiješno jel tako…Neka , pusti ti debila sa najgorim portfeljem jer ti ne možeš shvatiti moj stil ulaganja. preplitko ti je pamćenje.

...povijest se ponavlja...

ADRS spreman za lansiranje, zadnje sekunde za ukrcaj – ako nekoga zanima +25% u mjesec dana nek brzo kupi kartu [thumbsup]

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

samo budala može drugome reći da ima najgori portfelj. da malo čitaš novine primjetio bi da je od šime krasić sin odustao od pamučne industrije duga resa a prvi idući ponuđač je JDTC – koji na računu još ima cca 9,5 milijuna eura (da prijatelju upravo toliko novaca) od prodajte zgrade Mešiću prije par godina i to sve će podijeliti nama dioničarima tj. sebi. prošli put smo dobili dividendu od 30% vrijednosti dionice pa se ti slobodno i dalje smij. Inače, uopće ne planiram prodavati moje dionice. To je zalog za budućnost a u toj istoj budućnosti budi uvjeren da ću se ja najslađe smijati. Ovo je bilo samo za jednu dionicu pojašnjenje, a za druge ćeš već saznati kad bude kasno. Inače, FIA fond preuzima FIMU, a time i JDKM jer orešar više nema prava glasa, dok je u Tisak ušao Braniteljski fond kojem je HFP dodijelio sve svoje dionice TISKA tj. 13,5%. I dalje je smiješno jel tako…Neka , pusti ti debila sa najgorim portfeljem jer ti ne možeš shvatiti moj stil ulaganja. preplitko ti je pamćenje.

Evo malo se informirao:
– ne vidim na JDTC dividendu od 30% u zadnje dvije godine, a ni 9,5 mil eura na računu,
– ne vidim Braniteljski fond u top10 Tiska još uvijek je tu HFP s 13,5%
– o JDKM ne znam ništa niti želim znati
Možda nebi bilo loše da provjerite svoje izvore informacija, navest će vas na pogrešne odluke.

Što treba razumjeti u vašem stilu ulaganja, što ima pametno u ukrcaju na ATH i držanju dionica deset godina da bi se eventualno izašlo s malim minusom.
U međuvremenu priznajete da nebi ništa dokupili bez obzira koliko još palo, a puni ste love.
Ako su vam te dionice bile dobre prije dvije-tri godine što im fali sada na 20% ATH?

Lipo sam vam govorija da kupujete LPLH.Stare kante iznjedrile novi brod.
Tržišna kapitalizacija LPLH nešto preko 100 mil kn.A taj novi brod vjerovatno 150 mil.
I takvih prilika ima na ZSE,ali naravno vi volite HT kao Ivana.Meni je draže zarađivati kvartalno
u LPLH ,nego kao Ivana godišnje u HT.A vrijeme sve stavi na svoje mjesto.
Ipak ne bi bilo pošteno reći da ovaj brod od 150 mil pripada samo nama dioničarima,jer kako
je manjinski udio u brodarima 50 % nama pripada pola:75 mil.kn.
Dakle,MCAP cca 100 mil,pola nove lađe cca 75 mil.dioničarima.
Recimo da bi to za ATPL predstavljalo na sadašnji MCAP 926 mil kn ili 75 sadašnje BV,a kod LPLH 22% na BV
75:22= 3,40
Kako god okreneš LPLH podcijenjena tri puta u odnosu na ATPL.


Kako god okreneš LPLH podcijenjena tri puta u odnosu na ATPL.

A gdje je onda danas bid? Zašto se ne čisti po asku?



Kako god okreneš LPLH podcijenjena tri puta u odnosu na ATPL.

A gdje je onda danas bid? Zašto se ne čisti po asku?
[/quote]
Fundamentalna analiza,fundamentalne vrijednosti i ZSE.Najčešće, obrnuto proporcionalne veličine.Po bidu će se čistiti kada dođemo na 200.
To očekujem sa izlaskom FI1Q2010 tj do 15.05.2009.Naravno da ovdje nije uračunata euforija
na tržištu sa dividendom HT.


ADRS spreman za lansiranje, zadnje sekunde za ukrcaj – ako nekoga zanima +25% u mjesec dana nek brzo kupi kartu [thumbsup]

Lijepo sam vam napisao što je ovih dana Best buy a vi meni jedinice. Tako je bilo i prije par mjeseci kada sam za HT govorio da ga treba kupovati još i još, premda je bio na cijeni od 258 kn dok su "pametni" govorili da ne može više rasti.
Ma neću vam više ništa pisati – kupujte i dalje DKVS, HOMS, PUNT,…itd

SERO VENIENTIBUS OSSA[color=black][/color]

Volim ovakve dane, iako su rijetki. Ne treba crobex letit, bitno je da mi portfelj (9 od 10 dionica u ovom casu, 95% portfelja) tuce crobex. Ako ostane slicno do 4 umislicu si da sam kupovao best buy zadnjih godinu dana [smiley]


samo budala može drugome reći da ima najgori portfelj. da malo čitaš novine primjetio bi da je od šime krasić sin odustao od pamučne industrije duga resa a prvi idući ponuđač je JDTC – koji na računu još ima cca 9,5 milijuna eura (da prijatelju upravo toliko novaca) od prodajte zgrade Mešiću prije par godina i to sve će podijeliti nama dioničarima tj. sebi. prošli put smo dobili dividendu od 30% vrijednosti dionice pa se ti slobodno i dalje smij. Inače, uopće ne planiram prodavati moje dionice. To je zalog za budućnost a u toj istoj budućnosti budi uvjeren da ću se ja najslađe smijati. Ovo je bilo samo za jednu dionicu pojašnjenje, a za druge ćeš već saznati kad bude kasno. Inače, FIA fond preuzima FIMU, a time i JDKM jer orešar više nema prava glasa, dok je u Tisak ušao Braniteljski fond kojem je HFP dodijelio sve svoje dionice TISKA tj. 13,5%. I dalje je smiješno jel tako…Neka , pusti ti debila sa najgorim portfeljem jer ti ne možeš shvatiti moj stil ulaganja. preplitko ti je pamćenje.

Evo malo se informirao:
– ne vidim na JDTC dividendu od 30% u zadnje dvije godine, a ni 9,5 mil eura na računu,
– ne vidim Braniteljski fond u top10 Tiska još uvijek je tu HFP s 13,5%
– o JDKM ne znam ništa niti želim znati
Možda nebi bilo loše da provjerite svoje izvore informacija, navest će vas na pogrešne odluke.

Što treba razumjeti u vašem stilu ulaganja, što ima pametno u ukrcaju na ATH i držanju dionica deset godina da bi se eventualno izašlo s malim minusom.
U međuvremenu priznajete da nebi ništa dokupili bez obzira koliko još palo, a puni ste love.
Ako su vam te dionice bile dobre prije dvije-tri godine što im fali sada na 20% ATH?
[/quote]

dječače, to što ti nešto ne vidiš nije problem nas na forumu nego tvojeg okulista kojeg hitno moraš promijeniti. ja niti jednu dionicu nisam kupio na ATH niti budem za razliku od 90% vas koji ste prodali na ATL a uzeli na ATH pa tu pametujete. ti ne broji moje novce dječače jer kamo ću ja sa svojim novcima nije tvoja briga niti se moraš brinuti za moju imovinu. slobodno pronađi drugoga čije će te imovno stanje bolje utješiti jer to sigurno nisam ja. oko braniteljskog fonda – ti mora da si slijep – pa pisalo ti je na teletekstu par dana, bilo je u svim medijima i imaš na http://www.vlada.hr pa malo prosurfaj – ja ti sigurno neću davati informacije. to što nešto piše u top 10 ništa ne znači jer još nije provedeno niti će to tako brzo biti upisano. o JDKM nemaš pojma, ali voliš kritizirati.
Sve u svemu – mlatiš praznu slamu, a prvu si dionicu kupio u javnoj ponudi HT-a, dakle nemaš mi što više reći jer ne volim pričati s ljudima od kojih ne mogu ništa naučiti. a sad mi više sjaši jer si postao naporan. ako ti ne pašu moje dionice, kloni se tih tema o tim dionicama i riješen problem.

...povijest se ponavlja...

LKPC.

– evo ja sam danas tamo bila.
– iznenadilo me je to što je autoput došao jako blizu Ploča.
– a ostala sam također zadivljena brojnim jezerima.
– ima ih puno više nego na Plitvicama.
– šteta što to ne znaju iskoristiti u turističkoj ponudi.
– a u samoj luci sam vidjela 3 broda, crni, plavi i zeleni.
– možda ih ima i još ali to je bio moj pogled iz kafića.
– dizalise su se micale, znaći radi se, a i vlakovi su se nešto muvali.
– sada koliko imaju posla stvarno nemam pojma.
– ali su mi se Ploče svidjele onako na prvi pogled.
– ovo nikako nije nagovor za kupnju LKPC, ovo je više zapažanje s jednog putovanja.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close