Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


– o.k. ali to je već povijest.
– a nas zanimaju prvenstveno buduća predviđanja.
– ipak mi zarađujemo na predviđanju budućnosti,
– a što se tiće povijesti, to je naš portfelj i on nam kaže koliko smo o.k. radili.
– a od tih dionica imam kodt, ina i atpl.
– i što sada ??????
– kupovati ????????? prodavati ??????????? nešto drugo ????????

– I love this game.
Pozdrav !

Moram malo podsjetiti na povijest i na ispravna predviđanja.

Što se kupovine tiče, baš sam neki dan proučavao i tražio nešto što bih kupio, nisam uspio naći ni jednog zanimljivog kandidata. Lažem, jesam jednog ali toga neću spominjati jer nije baš likvidan.

Rekao bih da ako naša poduzeća nastave ovako poslovati i 2010 godinu onda će Crobex i na mizernih 2150 bodova djelovati kao precjenjen.
Ništa, čekamo sljedeću rundu izvješća pa ćemo biti pametniji.

Vidim da se digla prašina oko DKVS. Ja se ne usudim niti špekulantski trgovati sa dionicom koja navodno ima BV od -500kn. Ali tko voli neka izvoli, i tu će netko zaraditi, no dosta njih će ostati magarci kao što to ivana voli reći. Ali mora netko biti i magarac, otkuda bi inače došla zarada za ostale? [thumbsup]

dolazi vrijeme todexa ponovno, ali onakvi znatni rastovi i napucavanja tek dolaze na red iduće godine. posebno obratiti pažnju na tisak i najavu uprave da će se rezultati ulaganje vidjeti iduće godine. konzum ne treba niti spominjati – sve je poznato, a obratimo pažnju i na jamnicu.
od turističkih dionica definitivno će uskoro biti rasplet oko liburnije (LRH) pa stoga tu dionicu treba imati u porftelju jer morat će ići ponuda po barem 150% većoj cijeni od sadašnje ako dođe do dogovora sa SNHO-om. od nelikvidnih dno dna dosegle su JDTC, JDKM i ZVCV, a bogme i ATLS i BZJK. Sve će nam iduće godine prirediti pravi mali vatromet prinosa od par tisuća posto. sretno.

Delboy moram priznat da je ovo nalošiji porfelj koji sam ikad vidio. Većinu od tih dionica nebi nikome preporučio, treba stvarno biti lud za ući u JDTC ili JDKM.
Ali treba navući ljude da vam dignu cijenu tih sranja da se možete iskrcati.
Ajmo ljudi dignite TISK, LRH, JDTC, JDKM, ATLS, BZJK na ATH da Delboy može izaći bez minusa.

ako je o todexu rijec, najpotcjenjenija je Zvijezda

Poticaji prosvjetarima i seljacima, a ne Todoriću!!!!!!!!!!!



– o.k. ali to je već povijest.
– a nas zanimaju prvenstveno buduća predviđanja.
– ipak mi zarađujemo na predviđanju budućnosti,
– a što se tiće povijesti, to je naš portfelj i on nam kaže koliko smo o.k. radili.
– a od tih dionica imam kodt, ina i atpl.
– i što sada ??????
– kupovati ????????? prodavati ??????????? nešto drugo ????????

– I love this game.
Pozdrav !

Moram malo podsjetiti na povijest i na ispravna predviđanja.

Što se kupovine tiče, baš sam neki dan proučavao i tražio nešto što bih kupio, nisam uspio naći ni jednog zanimljivog kandidata. Lažem, jesam jednog ali toga neću spominjati jer nije baš likvidan.

Rekao bih da ako naša poduzeća nastave ovako poslovati i 2010 godinu onda će Crobex i na mizernih 2150 bodova djelovati kao precjenjen.
Ništa, čekamo sljedeću rundu izvješća pa ćemo biti pametniji.

Vidim da se digla prašina oko DKVS. Ja se ne usudim niti špekulantski trgovati sa dionicom koja navodno ima BV od -500kn. Ali tko voli neka izvoli, i tu će netko zaraditi, no dosta njih će ostati magarci kao što to ivana voli reći. Ali mora netko biti i magarac, otkuda bi inače došla zarada za ostale? [thumbsup]
[/quote]
Je li taj jedan možda Belišće? I ja sam neki dan tražio najbolji ulaz i odlučio se za njega.Ponovo nije prelikvidno ali u ovom slučaju to više nije ni bitno jer dolazi ponuda za preuzimanje pa će svatko tko to želi moći prodati.
I to uz dobru proviziju na trenutnu cijenu ili preuzimanje neće uspjeti a Duropack je navodno odlučan u svojoj namjeri.
Sve ispod 500 smatram dobrim ulazom jer bi uspješna ponuda trebala biti bar 550 po komadu – znači 10-ak% dobit u kratkom roku (možda već ovaj tjedan bude objava).


ako je o todexu rijec, najpotcjenjenija je Zvijezda

a ako je riječ o brodexu?

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!


i njušim VLDS.Dobro je posrnija,a izgleda mi dobro.

– dobro njušite, svaka čast.
– baš gledam kako su se tu vaši sljedbenici požurili u 10:00 da im kojim slučajem ne bi pobjegao i skinuli 2.000 dionica po 24kn.
– a on posrće sve više i više.

– evo tako i ja tu danas ušla, ali 16.66% jeftinije nego oni na početku trgovanja.
– samo radi se o maloj lovi.
– i što sada gospon Lopina, što da radim s tim dionicama ????????????
– da li rezati gubitak kada to padne još cca 30% ili čekati kao na Đakovštini raketu.
– ili nadokupljivati kao na Đakovštini te smanjivati cijenu ulaza.

– u ove i slične investivesticije ulazim više zabave radi.
– jer stvarno me oduševljavaju te velike oscilacije cijene.

– a o toj dionici VLDS zbilja nemam pojma o čemu se tu radi.
– za moj ukus to je pravo smeće od dionice.
– ali i na smeću se da zaradilti,
– samo oprez, može se i puno izgubiti.

– I love this game.
Pozdrav !

pripazite ekipa nema veze sa podcijenjenosti ali drzava je neke od dionica ovih firmi prenijela na fond branitelja moze to nize imam i sam tisak

Kakva su vasa ocekivanja glede janafa? Izgleda da se sfiz malo primirio s prodajom. Jel to znaci da mu je dosta prodavanja ili samo malo odmara ili trazi nove nacine kako da se rijesi tih 5 iljada dionica?

Ukratko, sto mozemo ocekivati na toj dionici u jednom kracem roku (2-3 mjeseca)?

JNAF, za gospodina integral.

– ovaj vikend sam imala 3 upita za tu dionicu.
– slpf ne prodaje već dva tjedna te se je zaustavio na brojci od 5.075 dionica.
– to je investicijski fond koji ima raznorazne dionice te vjerujem kako je na janafu samo skratio poziciju.
– a lova im je trebala da bi platili menagere fonda i izglasanu dividendu od 10kn, koja je u odnosu na velićinu fonda užasno velika, te su im te prodaje bile nužno zlo.
– samo što su tim prodajama zatvorili put dionice na cijenu od 4.000kn .

– sada je cijena pala, a taj slpf niti ne prodaje ispod 3.000kn, sada prodaju mali koji ulaze u VLDS i DKVS.
– evo i današnji prometi,
– JNAF 163.000kn,
– VLDS 872.000kn,
– DKVS 76.000kn,
– stvarno ne mogu kužiti zašto je investitorima draže kupovati Đakovštinu u stečaju nego JNAF zbilja jednu od najboljih firmi.
– ali to je tako, na jnafu nema ozbiljne kupnje, jer je svu ozbiljnu kupnju dobro uplašio taj slpf i to bi bilo to.
– i ja sam skratila poziciju na jnafu za cca 30%.
– padom cijene na 2.700 – 2.800kn smatram da je to i više nego dobra kupnja.
– a rast cijene ćemo trebati čekati sigurno 6 – 12 mjeseci.
– trebati će vremena dok se ne zaboravi na taj SLPF.
– a u tom vremenskom periodu bi i JNAF svojim financijskim izviješćima trebao opravdati porast cijene.

– za mene jo to i dalje jedna i više nego dobra investicija.
– samo to isto mora burza i prepotznati,
– a sada je ipak Đakovština puno zanimljivija nego JNAF.
– zašto je tome tako nemam pojma.
– ali znam da sam ja na tom JNAF-u zaradila lijepe novce, a na Đakovštini velika većina investitora je popušila ogromnu lovu, osim gospodina lopine koji je tu zaradio.
– ali i danas ni ja nisam kupovala JNAF, kupila sam VLDS i sitno HT.
– nisam kupila taj VLDS jer je o.k., tu sam se prilagodila stadu i burzovnoj publici.

– a kada će to stado opet navaliti na brodare, građevinare ili jnaf zbilja nemam pojma.

– I love this game.
Pozdrav !

Hvala moderatoru koji nije prebacio moje pitanje na janafov topic. Bice da vecina zna da je ovo pravo mjesto za dobit brzi odgovor.

I hvala Ivani na odgovoru.


Hvala moderatoru koji nije prebacio moje pitanje na janafov topic. Bice da vecina zna da je ovo pravo mjesto za dobit brzi odgovor.

I hvala Ivani na odgovoru.


zasto bi prebacili moderatori Vase pitanje na drugu temu molit cu lijepo?????
postavili ste pitanje na pravoj temi i jedinoj mjerodavnoj osobi na ovome forumu a i konacno sto Vas cudi sto su moderatori postupili ispravno jer mi imamo najbolje skolovane moderatore
nastavite samo tako dalje sa Vasim radom i ucinit cemo sve da Vas iz segmenta promatranja stavimo u segment trenutacnog i konzumiranja Vasih postova
pofuk
p.s. nego ja Vas molim za Vase misljenje glede misljenja cijenjene koleginice ivana7 o janafu
unaprijed hvala i prijatna vece


– sada je cijena pala, a taj slpf niti ne prodaje ispod 3.000kn, sada prodaju mali koji ulaze u VLDS i DKVS.
– evo i današnji prometi,
– JNAF 163.000kn,
– VLDS 872.000kn,
– DKVS 76.000kn,
– stvarno ne mogu kužiti zašto je investitorima draže kupovati Đakovštinu u stečaju nego JNAF zbilja jednu od najboljih firmi.

Nagađaš, ovo nije nikakav dokaz da oni koji prodaju JNAF kupuju DKVS i VLDS. I nema nikakvog dokaza da ovo prodaju mali dioničari.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

New Report

Close