Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Ove godine ja nisam ostvario nikakav prinos (oko 3%) pa mi dojadilo, izvadio pare i prije mjesec dana bubnuo u aureus us equity. Za sada prezadovoljan, to nikada nebi napravio na našoj burzi, a i nemoram buljiti u ekran.

Odličan potez.
Think global, act local. [thumbsup]

vlds po 9 kn [lol]

Mean people suck and nice people swallow!

Evo da navratim i ja malo ovdje… Kao što svojedobno davnih dana predvidjeh, narasle su LRH i INA. KODT se također ima čime pohvaliti.

ATPL je čemerno ispod 1000kn, sjećam se da su me drukeri napadali kad sam se drznuo reći nešto protiv te dionice.


Evo da navratim i ja malo ovdje… Kao što svojedobno davnih dana predvidjeh, narasle su LRH i INA. KODT se također ima čime pohvaliti.

ATPL je čemerno ispod 1000kn, sjećam se da su me drukeri napadali kad sam se drznuo reći nešto protiv te dionice.

– o.k. ali to je već povijest.
– a nas zanimaju prvenstveno buduća predviđanja.
– ipak mi zarađujemo na predviđanju budućnosti,
– a što se tiće povijesti, to je naš portfelj i on nam kaže koliko smo o.k. radili.
– a od tih dionica imam kodt, ina i atpl.
– i što sada ??????
– kupovati ????????? prodavati ??????????? nešto drugo ????????

– I love this game.
Pozdrav !


Nekoliko paketa HT držim još od javne ponude i ne mislim ga prodavati.Nakon isplate
dividende od 34kn nabavna cijena će biti ispod 156 kn.

špekuliranje ili investiranje.

– to što pišete o ht-u je investiranje.
– i činjenica je kako su svi oni nepismeni koji su kupili ipo ht profitirali.
– a oni najpametniji koji špekuliraju u velikoj većini broje minuse.
– ali to je bila previše jednostavna i glupa investicija da bi se tu ulagalo.

– a ne tako davno to se moglo kupiti i po 190kn, sada cca 330kn,
– razlika je 140kn, plus jedna isplaćena dividenda 30kn, ukupno 170kn.
– eto u godinu i nešto dana pa skoro da imamo ukupni povrat investicije.
– na kodt to izgleda puno ljepše u istom vremenskom periodu.
– a nismo se ni kockali, ulaganje je bilo slićno ulaganju novca u banku samo što je tu prinos bio puno veći.

– i što sada ??????????
– ht, sigurno neće rasti kao do sada.
– kodt, što cijena bude više rasla dividendni prinos će biti manji.
– ali i ht i kodt će na osnovni ulog još i dalje nositi lijepi prinos.
– sada možemo i pola toga prodati, vraćamo osnovni ulog, ono što smo uložili.
– ako nemamo što pametnije možemo s dividendama tu i povećati poziciju kad cijene malo padnu.

– stvarno nema boljeg osijećaja nego biti u dionici koja nam je povratila sva uložena sredstva, a ona je i dalje o.k dionica .

– I love this game.
Pozdrav !


Ove godine ja nisam ostvario nikakav prinos (oko 3%) pa mi dojadilo, izvadio pare i prije mjesec dana bubnuo u aureus us equity. Za sada prezadovoljan, to nikada nebi napravio na našoj burzi, a i nemoram buljiti u ekran.

– i ja sam isto mjerkala taj aureus pa sam odustala, i nešto sitnog uložila u neke druge koji ne investiraju u hr dionice, čisto zbog disperzije rizika.

– ali zbilja morate biti oprezni kod tog aureusa.
– provizije su im jedne od najvećih.
– sada imaju neko spajanje s još jednim fondom, tu mi neke stvari ipak nisu jasne.
– a kada su osnovali svoj prvi fond, velikim prinosom su privukli mnoge investitore, koji su gledali prinos, a ne u što fond i ulaže, a oni su ulagali u desetak nelikviduša kojima su sami i dizali cijene,
– sve je to bilo dobro dok je tržište raslo, a onda je uslijedio veliki pad.
– mnogi su tu izgubili velike novce.
– zato stalno to trebate pretiti, jer bar ja očekujem jednu korekciju kod amera, a tada će se vidjeti koliko o.k. ulažu.
– moja preporuka bi bila, čim padnu 5%, obavezno to prodajte i pokupite dobit koju su vam ostvarili.
– samo opet ponavljam, velike su im te provizije, pogotovo izlazne gdje investitore destimuliraju za prodaju udjela,
– ali to je ona velika zamka kada se mogu ostvariti i veliki minusi,
– zbog toga je dobro rezati te minuse dok su još mali.

– I love this game.
Pozdrav !

Zanimljivosti.

– sada ću pisati o jednoj osobi, možda je i fond menager, ali je sigurno u nekim nadzornim odborima, malo surfam, dobro pamtim, i to bi bilo to, zlata vrijedi ovaj internet.

– a ta osoba bi bila xy ili neka bude M.B.

– nalazi se u nadzornom odboru Đakovštine.
– sada možemo uoćiti kako je zbilja slabo nadzirao, ali je najvjerovatnije bio dobro plaćen za taj rad.
– a taj isti nadzire ili vodi jedan fond koji je najveći vlasnik te Đakovštine.
– već pogađate kako se lijepe menagerske plaće dobijaju za vođenje jednog takvog fonda.
– u konkretnom slućaju za svoj katastrofalni rad uzimaju godišnje 3% vrijednosti toga fonda.
– a na skupštini daju prijedloge kako im ni to nije dosta jer takve menagere se mora još i više nagraditi.
– jer oni znaju svoj posao.
– podijelili su prvi put dividendu 10kn, te zbog te dividende moraju rušiti jnaf jer im je to jedina kvalitetna dionica.
– sada mi nije jasno zašto se ne može djeliti svake godine kunu ili dvije dividenda, nego idu na jednu veliku za koju nemaju novca.
– i što su postigli, ništa, za toliko, i više od toga im je pala vrijednost dionica fonda.
– i sada je pitanje hoće li u narednih 10 godina podjeliti opet dividendu.

– a kako su isti najveći vlasnici Đakovštine, sada bi i njima trebala pasti cijena na burzi.
– ali vrate se neće.
– jer sada te dionice kupuje neki drugi fond koji neda da tu padne cijena iako to sigurno ne vrijedi te novce.

– namjerno tu nisam pisala imena, firme, ali je sve ovo što sam napisala točno.
– sada se pitam što rade naše državne službe koje su zadužene za ovu vrstu kriminala.
– a najvjerovatnije su i oni u tom povezanom lancu provizija i mutnih radnji.

– zbog ovakvih mutnih radni zbilja ne vidim razlog zbog čega uopće ulažete u takve sumnjive investicije koje su pune kriminala.
– jer na našem tržištu ima i desetak firmi u kojima nema kriminala ili nije na tako visokom nivou.

– I love this game.
Pozdrav !


Da li dolazi vrijeme todexa?
Belje ostvarilo dobit od 60 mil kn u jednom kvartalu.Za ne virovati.
Konzum povečao dobit u červrtom kvartalu 2009.za 100% u odnosu na 2008.
Dva najugodnija iznenađenja četvrog kvartala 2009.

dolazi vrijeme todexa ponovno, ali onakvi znatni rastovi i napucavanja tek dolaze na red iduće godine. posebno obratiti pažnju na tisak i najavu uprave da će se rezultati ulaganje vidjeti iduće godine. konzum ne treba niti spominjati – sve je poznato, a obratimo pažnju i na jamnicu.
od turističkih dionica definitivno će uskoro biti rasplet oko liburnije (LRH) pa stoga tu dionicu treba imati u porftelju jer morat će ići ponuda po barem 150% većoj cijeni od sadašnje ako dođe do dogovora sa SNHO-om. od nelikvidnih dno dna dosegle su JDTC, JDKM i ZVCV, a bogme i ATLS i BZJK. Sve će nam iduće godine prirediti pravi mali vatromet prinosa od par tisuća posto. sretno.

...povijest se ponavlja...


Zanimljivosti.

– sada ću pisati o jednoj osobi, možda je i fond menager, ali je sigurno u nekim nadzornim odborima, malo surfam, dobro pamtim, i to bi bilo to, zlata vrijedi ovaj internet.

– a ta osoba bi bila xy ili neka bude M.B.

– nalazi se u nadzornom odboru Đakovštine.
– sada možemo uoćiti kako je zbilja slabo nadzirao, ali je najvjerovatnije bio dobro plaćen za taj rad.
– a taj isti nadzire ili vodi jedan fond koji je najveći vlasnik te Đakovštine.
– već pogađate kako se lijepe menagerske plaće dobijaju za vođenje jednog takvog fonda.
– u konkretnom slućaju za svoj katastrofalni rad uzimaju godišnje 3% vrijednosti toga fonda.
– a na skupštini daju prijedloge kako im ni to nije dosta jer takve menagere se mora još i više nagraditi.
– jer oni znaju svoj posao.
– podijelili su prvi put dividendu 10kn, te zbog te dividende moraju rušiti jnaf jer im je to jedina kvalitetna dionica.
– sada mi nije jasno zašto se ne može djeliti svake godine kunu ili dvije dividenda, nego idu na jednu veliku za koju nemaju novca.
– i što su postigli, ništa, za toliko, i više od toga im je pala vrijednost dionica fonda.
– i sada je pitanje hoće li u narednih 10 godina podjeliti opet dividendu.

– a kako su isti najveći vlasnici Đakovštine, sada bi i njima trebala pasti cijena na burzi.
– ali vrate se neće.
– jer sada te dionice kupuje neki drugi fond koji neda da tu padne cijena iako to sigurno ne vrijedi te novce.

– namjerno tu nisam pisala imena, firme, ali je sve ovo što sam napisala točno.
– sada se pitam što rade naše državne službe koje su zadužene za ovu vrstu kriminala.
– a najvjerovatnije su i oni u tom povezanom lancu provizija i mutnih radnji.

– zbog ovakvih mutnih radni zbilja ne vidim razlog zbog čega uopće ulažete u takve sumnjive investicije koje su pune kriminala.
– jer na našem tržištu ima i desetak firmi u kojima nema kriminala ili nije na tako visokom nivou.

– I love this game.
Pozdrav !

Mislim da pretjeruješ. To što netko nije dobro radio u nadzornom odboru nije kriminal. Pitanje je koliko je uopće MB mogao utjecati na rad uprave DKVS s obzirom na veliki postotak države u vlasništvu. A političari takve firme ne koristi za stvaranje dobiti dioničarima nago za kupovanje glasova. Dakle, dok god je uprava DKVS otkupljivala pšenicu visoko iznad tržišne cijene bili su dobri političarima, njihovim glasačima i nije ih se smjelo dirati.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan

Ovdje upišite svoj komentar…

akiko


Sve će nam iduće godine prirediti pravi mali vatromet prinosa od par tisuća posto. sretno.

– baš ste skromni,
– gospon lopina takve investicije naziva raketama.
– a što ako eksplodiraju pri lansiranju ???????????’

– I love this game.
Pozdrav !


Mislim da pretjeruješ. To što netko nije dobro radio u nadzornom odboru nije kriminal….

– mislim da tu ništa suvišnog nisam napisala,
– to su činjenice do kojih sam slučajno došla jer pratim tržište kapitala.
– tko aktivno sudjeluje na tržištu kapitala biti će mu jasno i o kojim firmama je riječ.
– a sada je li ili nije kriminal pa tko sam ja da tu sudim.
– ionako me nije briga za sve to.
– jedini cilj pisanja mi je bio, što dalje od takvih i slićnih investicija.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close