Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Da li dolazi vrijeme todexa?
Belje ostvarilo dobit od 60 mil kn u jednom kvartalu.Za ne virovati.
Konzum povečao dobit u červrtom kvartalu 2009.za 100% u odnosu na 2008.
Dva najugodnija iznenađenja četvrog kvartala 2009.

Todorić Belje iz gubitka doveo do 63,9 milijuna kuna dobiti

Poljoprivredno-prehrambena tvrtka Belje iz sastava koncerna Agrokor Ivice Todorića ostvarila je u prošloj godini dobit od 63,9 milijuna kuna za razliku od godine ranije kada je ostvaren gubitak veći od 45 milijuna kuna, podaci us iz financijskog izvješća tvrtke objavljenog na Zagrebačkoj burzi.

http://www.business.hr/hr/Kompanije/Rezultati-poslovanja/Todoric-Belje-iz-gubitka-doveo-do-63-9-milijuna-kuna-dobiti

Don't be convinced of your super knowledge of the market, the market does what it wants, and you are just along for the ride!

U trčanju promjena ritma tj ubrzanje i usporavanje traži veću potrošnju energije.
Ali promjena smjera je daleko teža.Belje je to uspjelo i to u godini krize.Gotovo pa nemoguće.
Od gubitaša postaje veliki dobitnik.Bravo!


U trčanju promjena ritma tj ubrzanje i usporavanje traži veću potrošnju energije.
Ali promjena smjera je daleko teža.Belje je to uspjelo i to u godini krize.Gotovo pa nemoguće.
Od gubitaša postaje veliki dobitnik.Bravo!

Gospon lopina skužili smo da ste kupili Belje, ne morate ići od teme do teme.To trebate napisati na temi Što smo danas tržili



U trčanju promjena ritma tj ubrzanje i usporavanje traži veću potrošnju energije.
Ali promjena smjera je daleko teža.Belje je to uspjelo i to u godini krize.Gotovo pa nemoguće.
Od gubitaša postaje veliki dobitnik.Bravo!

Gospon lopina skužili smo da ste kupili Belje, ne morate ići od teme do teme.To trebate napisati na temi Što smo danas tržili
[/quote]
Oštar dar zapažanja.Skupljao po 80,a jučer sa ostatkom po 84.Nadam se da me slijedite.



U trčanju promjena ritma tj ubrzanje i usporavanje traži veću potrošnju energije.
Ali promjena smjera je daleko teža.Belje je to uspjelo i to u godini krize.Gotovo pa nemoguće.
Od gubitaša postaje veliki dobitnik.Bravo!

Gospon lopina skužili smo da ste kupili Belje, ne morate ići od teme do teme.To trebate napisati na temi Što smo danas tržili
[/quote]
A LPLH sa starim kantama u 4.kvartalu prošle godine ostvarila dobit od 15 kn.Na cijenu od 160
previše.ATPL bi za istu stvar trebala imati dobit od 91 kn po dionici u kvartalu.A drugi kvartal bi
LPLH je ostvarila dobit vjerovtno duplo veću od ove.Očekujem cca 30 kn u prvom kvartalu.
ATPL bi trebala ostvariti dobit od 182 kn analogno LPLH.A mislim da će i prvi kvartal 2010. biti
negativan.Razlog je totalno izgubljen menađment ATPL od 2008.Opili se od uspjeha.
Bitno je da je LPLH ovaj rezultat napravila iz osnovnog posla,a ne od prodaje brodova ili
ostalih poslova.
Najbolji pick na ZSE je LPLH.Za mjesec dana će to biti vidljivo na FI IQ 2010.
A vi kupujte dividendu od HT.
Analizirajte LPLH i onda možete reći da sam druker.Ja znam čitati brojeve.


A ja sam u raketi i nastojim iskočiti prije nego se potroši gorivo.Ali neke od njih i nakon
potrošnje goriva ne padaju nego nastave put ali na tim visokim razinama.Ne slušajte Ivanu.
Tražite svoje rakete.Za ovo treba jako puno učiti.
Za sada pogađam izvrsno i da nemam iskustvo 2008.postao bih ohol .
Želio bih da i drugima krene.Što više vi zaradite i meni pripada više.

– evo vrtim ovu temu malo unazad stvarno zanimljivo.
– nekad bila raketa, ali ponestalo goriva te se srušila.
– tako je to kod gospon Lopine.
– samo morate biti svjesni kako se takvim ulaganjem može puno zaraditi ali i puno izgubiti.
– pogađa otprilike 50 : 50 .
– ali zna izgubiti i 90% portfelja.
– ako nije prodao i na DKVS će sada izgubiti 30% portfelja.

– i koliko je samo magaraca ostalo na toj Đakovštini.
– ali da stvar bude smješnija tu će se opet moći lijepo zaraditi.
– samo velika većina onih koji su to kupovali na osnovi drukanja gospon Lopine su popušili lovu.
– jer kupnja po cca 8kn je bila mala cca 45.000kn, pa je išlo na 12kn….

– ali i sada će tu biti fenomenalnih prilika za zaradu u kratkom roku.
– kupite za 8kn prodate za 10kn i zarada 20%.
– ili kupite za 2kn, prodate za 4kn zarada 100%.
– stvarno postoje velike mogućnosti i veliki prostor za raznorazne igrice.

– ali već je sada tu ostalo magaraca ko u prići.
– tu će se sigurno još moći zaraditi.
– ali će na kraju opet ostati sami magarci.

– I love this game.
Pozdrav !

U igri tko zadnji magarac uvijek pobjeđuje iskustvo naspam mladosti. Zato početnici čuvajte se dok vas netko nije očerupao.



A ja sam u raketi i nastojim iskočiti prije nego se potroši gorivo.Ali neke od njih i nakon
potrošnje goriva ne padaju nego nastave put ali na tim visokim razinama.Ne slušajte Ivanu.
Tražite svoje rakete.Za ovo treba jako puno učiti.
Za sada pogađam izvrsno i da nemam iskustvo 2008.postao bih ohol .
Želio bih da i drugima krene.Što više vi zaradite i meni pripada više.

– evo vrtim ovu temu malo unazad stvarno zanimljivo.
– nekad bila raketa, ali ponestalo goriva te se srušila.
– tako je to kod gospon Lopine.
– samo morate biti svjesni kako se takvim ulaganjem može puno zaraditi ali i puno izgubiti.
– pogađa otprilike 50 : 50 .
– ali zna izgubiti i 90% portfelja.
– ako nije prodao i na DKVS će sada izgubiti 30% portfelja.

– i koliko je samo magaraca ostalo na toj Đakovštini.
– ali da stvar bude smješnija tu će se opet moći lijepo zaraditi.
– samo velika većina onih koji su to kupovali na osnovi drukanja gospon Lopine su popušili lovu.
– jer kupnja po cca 8kn je bila mala cca 45.000kn, pa je išlo na 12kn….

– ali i sada će tu biti fenomenalnih prilika za zaradu u kratkom roku.
– kupite za 8kn prodate za 10kn i zarada 20%.
– ili kupite za 2kn, prodate za 4kn zarada 100%.
– stvarno postoje velike mogućnosti i veliki prostor za raznorazne igrice.

– ali već je sada tu ostalo magaraca ko u prići.
– tu će se sigurno još moći zaraditi.
– ali će na kraju opet ostati sami magarci.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

kakve rezultate postiže moj fond.

– ovo vam i nije toliko zanimljivo pa o tome pišem sve rjeđe, ali je po meni zanimljivo uspoređivati na forumu rad i prinos.

– ovaj tjedan napravila sam plus 0.14%, prošli +0.36%, pa onaj prije toga +0.03%, -0.02% .
– na početku godine se je i napravio neki plus ali ovo sada je zbilja puževim korakom.
– ove godine sam u plusu +8.11%, kada sada to usporedim s OTP indeksnim +8.00% moram biti zadovoljna.
– ali i 9 fondova je radilo bolje od mene (a kažu da su fondovi loši za ulaganje), samo većina tih fondova radi, odnosno ulaže na druge burze, te možemo vidjeti kako i oni koji nemaju previše pameti su lijepo zaradili ulažuči u americi ili rusiji, ali te su burze ostvarile rast, a naša nije, i to bi bilo to.

– od zanimljivosti bih spomenula jedino HT koji mi je porastom cijene sada u portfelju došao do 27.04%, i zbilja nemam pojma bi li ga prodala ili ne, nekako mi žao tu ne dići dividendu snova, a za godinu dana biti će još jedna.
– još sam u cca 15 dionica koje su o.k., pretežno dividendne, disperzija zbog ht-a, i cca desetak nelikvidnih dionica.
– cca 85% kapitala je uloženo u sigurne investicije gdje niti ne očekujem neki veći prinos.

– I love this game.
Pozdrav !

Nekoliko paketa HT držim još od javne ponude i ne mislim ga prodavati.Nakon isplate
dividende od 34kn nabavna cijena će biti ispod 156 kn.

Bez straha, pohlepe i sentimenta.



A ja sam u raketi i nastojim iskočiti prije nego se potroši gorivo.Ali neke od njih i nakon
potrošnje goriva ne padaju nego nastave put ali na tim visokim razinama.Ne slušajte Ivanu.
Tražite svoje rakete.Za ovo treba jako puno učiti.
Za sada pogađam izvrsno i da nemam iskustvo 2008.postao bih ohol .
Želio bih da i drugima krene.Što više vi zaradite i meni pripada više.

– evo vrtim ovu temu malo unazad stvarno zanimljivo.
– nekad bila raketa, ali ponestalo goriva te se srušila.
– tako je to kod gospon Lopine.
– samo morate biti svjesni kako se takvim ulaganjem može puno zaraditi ali i puno izgubiti.
– pogađa otprilike 50 : 50 .
– ali zna izgubiti i 90% portfelja.
– ako nije prodao i na DKVS će sada izgubiti 30% portfelja.

[/quote]
Ivana bio sam stalno u LPLH,Belju prije izvješća ,Vupiku kada se vrtio od 90 do 110,VLDS i pisao
na tim temamama tj.bio u tim dionicama.Sa kojom lovom.Nešto se moralo prodati.Kupio malo ELPR,BZJK a love malo.
Sada stvarno izgleda da sam bio druker na DKVS.Razmišljao sam da su funancijska izvješča mali
falsifikati i knjigovodstvena kozmetika.Ali ovaj slučaj sa DKVS je krivično djelo kompletne uprave.Išli su u zatvor i nadam se da neće tako brzo izaći.Falsificirano izvješće je velika prevara i ne stvara samo štetu dioničaru nego i cijelom tržištu,a naročito firmama u kojima država ima značajno
vlasništvo. Pošto sam
aktivni sudionik na tržištu i stalno pratim vijesti najčešće uspijevam izbjeći katastrofalan pad jer
brzo djelujem na loše vjesti.Ali sve do jednog puta.Ali ne izlažem se više od 20% u jednoj dionici.
Sada mi je jedini rizik ELPR.Sve ostalo fundamentalno zdrave dionice.
LPLH,BZJK,VPIK,KOES,ELPR,i njušim VLDS.Dobro je posrnija,a izgleda mi dobro.
I pored skoka HT od desetak posto u ovom kvartalu za sada je to smješno malo.Na moj mali potrfelj
skočio sam od početka godine preko 40%.
Zadnju sedmicu me karta baš ne ljubi.Na pozitivnoj nuli.

Ove godine ja nisam ostvario nikakav prinos (oko 3%) pa mi dojadilo, izvadio pare i prije mjesec dana bubnuo u aureus us equity. Za sada prezadovoljan, to nikada nebi napravio na našoj burzi, a i nemoram buljiti u ekran.

New Report

Close