Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



malo sam pogledo, au imam osjecaj da si jedini u dionici [shocked]
neznam,ne likvidnost je prevelika
treba jos pogledati i ostale parametre
sritno [thumbsup]

zelim ugodan vikend


Da,slažem se.Ali kada budeš imao osjećaj da su svi unutra i da svi pjevaju gaža će biti višestruko
veća.U žiru treba prepoznati hrast.To je smisao ovog posla i ekstraprofita.Na žalost većina žirova
ne postane hrast.Ali što se više trudiš imaš veće šanse da ga nađeš.
[/quote]
na bilo kojoj burzi žirevi tipa fmps, dkvs, hgsp i ostali bi bili ili pojedeni od divljih svinja ili bi istrulili za humus dok bi hratsovi trebali postati firme koje izbacuju odlična izvješća i bilježe dobit. Ali kod nas sve obratno [bye]

"ne vrijedi se raspravljati sa budalom, jer te spusti na svoj nivo, i onda te pobjedi na iskustvo" Mreich




malo sam pogledo, au imam osjecaj da si jedini u dionici [shocked]
neznam,ne likvidnost je prevelika
treba jos pogledati i ostale parametre
sritno [thumbsup]

zelim ugodan vikend


Da,slažem se.Ali kada budeš imao osjećaj da su svi unutra i da svi pjevaju gaža će biti višestruko
veća.U žiru treba prepoznati hrast.To je smisao ovog posla i ekstraprofita.Na žalost većina žirova
ne postane hrast.Ali što se više trudiš imaš veće šanse da ga nađeš.
[/quote]
na bilo kojoj burzi žirevi tipa fmps, dkvs, hgsp i ostali bi bili ili pojedeni od divljih svinja ili bi istrulili za humus dok bi hratsovi trebali postati firme koje izbacuju odlična izvješća i bilježe dobit. Ali kod nas sve obratno [bye]
[/quote]
Vidi npr ovih gore 10 navedenih firmi su već izrasli hrastovi i pitanje je koliko još mogu rasti i kojom brzinom mogu rasti , ( ja ih imam 4 sa liste i još dvije ćiribimbim ne bi li se ukazala kakva zgoda za kupiti)
Trenutna potražnja za kvalitetnim drvetom je slaba ,ali kvalitetne stvari doći će opet u modu [wink]


Malo sam se igrao fundamentalnom analizom s aspekta uspoređivanja povrata na kapital i odnosa P/B vrijednosti dionice. Uvjet je naravno bio da usporeim dionice sa što višim povratom na kapital (ROE) i što nižim P/B odnosom. Uvjet je također bio da je tvrtka poslovala sdobiti, da je dionica likvidna, da je koeficijent vlastitog financiranja preko 30 % i koeficijent likvidnosti preko 1.3. U nastavku Vam donosim 10 dionica koje navedene uvjete zadovoljavaju.

1. AUHR-R-A
2. KODT-R-A
3. FRNK-R-A
4. ADRS-P-A
5. KOEI-R-A
6. LEDO-R-A
7. KRAS-R-A
8. HT-R-A
9. ERNT-R-A
10. CKML-R-A

Tri dionice koje imaju definitivno najbolje pokazatelje ali nažalost manu nelikvidnosti jesu PKMI-R-A, KOKA-R-A i ELKP-R-A.
Među deset bi se našli neki od naših građevinaca tipa IGH-R-A i DLKV-R-A ali nažalost ne zadovoljavaju uvjete vlastitog financiranja i likvidnosti kao i jedan brodar ULPL-R-A.


Sve je u redu s nabrojenim dionicama ,ali kod ove tri nelividne(PKMI , KOKA , ELKP) u prvom redu bi dodao BZJK-R-A ,koja se trži na 150 kuna a BV je 877,46 kuna, dok joj je dobit po dionici za 2009.
46,92 kune .Je li ima neka dionica na ZSE bolje pokazatelje.
Nije za baciti ni ZVCV, a uz to se još vraća u redovno trgovanje.
Pozdrav

klodovik

Ja sam isto malo pregledo to i zaključio da imamo stvarno solidnu i jeftinu prehrambenu industriju.

Kod Božjakovine mi nije baš jasan račun dobiti i gubitka. Društvo ostvaruje operativni gubitak. Poslovni prihodi cca 22 mil kn, poslovni rashodi 45 mil. kn. ali zbog visokih financijskih prihoda cca 45 mil. kn ostvarena je dobit. Ne zanm na što se odnose ti financijski prihodi.

Zašto je dionica CRAL -R-A- odjedanput interesantna? Prodat će i ovu kompaniju ..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!


Malo sam se igrao fundamentalnom analizom s aspekta uspoređivanja povrata na kapital i odnosa P/B vrijednosti dionice. Uvjet je naravno bio da usporeim dionice sa što višim povratom na kapital (ROE) i što nižim P/B odnosom. Uvjet je također bio da je tvrtka poslovala sdobiti, da je dionica likvidna, da je koeficijent vlastitog financiranja preko 30 % i koeficijent likvidnosti preko 1.3. U nastavku Vam donosim 10 dionica koje navedene uvjete zadovoljavaju.

1. AUHR-R-A
2. KODT-R-A
3. FRNK-R-A
4. ADRS-P-A
5. KOEI-R-A
6. LEDO-R-A
7. KRAS-R-A
8. HT-R-A
9. ERNT-R-A
10. CKML-R-A

Nisi pojasnio kako si vrednovao ROE a kako P/B? I zašto ti se više sviđa P/B od P/E? Imam 5 od ovih 10 u portfelju (nedavno sam prodao Kraš): AUHR, KODT, FRNK, ADRS, ERNT

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.


Malo sam se igrao fundamentalnom analizom s aspekta uspoređivanja povrata na kapital i odnosa P/B vrijednosti dionice. Uvjet je naravno bio da usporeim dionice sa što višim povratom na kapital (ROE) i što nižim P/B odnosom.
1. AUHR-R-A
2. KODT-R-A
3. FRNK-R-A
4. ADRS-P-A
5. KOEI-R-A
6. LEDO-R-A
7. KRAS-R-A
8. HT-R-A
9. ERNT-R-A
10. CKML-R-A

Što viši ROE i što niži P/B?
Ne znam zašto tako? No rezultati su dobri.
Ja sam jednostavno uzeo P/E ( a book mi je bio kao druga opcija pri razmatranju) i u portfelju imam 4 od prvih 6 (portfelj od ukupno 13 dionica). Ali i ostale sam razmatrao. Tako adris nemam jer mi duhan ne leži i nemaju rast prihoda. Kraš nema rasta kapitala, a dobit i rast prihoda ne zadovoljavaju. KOEI nemam jer je KODT bolji, Erikson je dobra dionica, a kod Ht-a sam pogriješio. ČKML dobra dionica – dugo sam je imao u opciji za kupnju, no eto nisam je stavio u portfelj.

Mene je iznenadila proslogisnja razlika brojki u dobiti auhr, pa se nisam dugo zadrzao u toj dionici. od sveg navedenog nikad nisam imao kras i ledo. kras jer se mozda nisam razumio a mozda bio preskup tada, a ledo nisam razumio prije. svaka cast za dobit na kapital. ali sad mi je skup. trenutno ht, adrs-p-a i frnk. cekam izvjestaj franka i nadam se da su uspjeli ponoviti oko 50 mil kn dobiti. zdravi i veseli bili.

Evo u prilogu razlozi za uzimanje P/B i ROE i njihove međusobne usporedbe kao dobar pokazatelj identificiranja potenciajala među dionicama.


Evo u prilogu razlozi za uzimanje P/B i ROE i njihove međusobne usporedbe kao dobar pokazatelj identificiranja potenciajala među dionicama.

Hvala na pdf-u.

Ima argumenata i za ROE u kombinaciji sa P/E. Upravo u rukama držim knjigu Joela Greenblatt-a: The little book that beats the market gdje ono zagovara upravo kombinaciju ova 2 pokazatelja

The cure for low price is low price. Demand goes up, supply comes down, the price goes up.

Da li dolazi vrijeme todexa?
Belje ostvarilo dobit od 60 mil kn u jednom kvartalu.Za ne virovati.
Konzum povečao dobit u červrtom kvartalu 2009.za 100% u odnosu na 2008.
Dva najugodnija iznenađenja četvrog kvartala 2009.

New Report

Close