Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


u redu, malo sam pretjero, ja se ovim putem ispricavam i kolegici ivani
mene nervira kad se neargumentirano govori (i nije moderiran pa se post odma pojavi, a ja kad bi tako piso odma bi me izbriso post)
a za FMPS, prica uopce nije rjesena, jasno je da ce tamom cjena ic preko 30 kuna, samo treba vremena da se svi ovi spekulanti iskrcaju
a ovo sto kazes je tocno, racuno sam, na 100k u ova dva dana se moglo dignuti 4-5k kuna, to je prosjecna placa u hrtvskoj, samo trebalo je uci s tolko, uso sam s manje i zato cu pricekati da vidim sto ce se dogodit, ovdi moze bit svasta, racunam na najmanje 50% zarade sad cemo vidit u koje vrjeme ce to biti (onaj ko misli drukcije nek radi onak kako misli da ne ispadne da drukam)
evo ti stotka jel sve sto si reko je tocno,osim za burek na FMPS, mislim da se moze dignut puno vise od bureka [smiley]

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


.I tako mi pobježe burek u FMPS

Burek mi je dosta,ali kako imam veliki apetit uzimam i više.A to mislim ostvariti u ELPR.
Prije dva tri dana sam van napisao da mi se ćini da će u ELPR biti preuzimanje.Kad jučer na ZSE
informacija o obaveznom preuzimanju od Michaela LJubasa većinskog vlasnika sa cca 25%.
Cijena preuzimanja 400 kn
Oh kako to gordo zvući.Naravno da nećemo gledati taj film.Ali ako
gosp.Ljubas nešto ne iskemija gubi upravljačka prava.A bez njega bi ELPR moga postati
interesantan na ovim cijenama.

ELPR P=55 kapital 143 mil br. dioinica 334.860 BV 426

P/E=55/426=o,13

FMPS =25,50:78,85=0,32

FMPS/ELPR=0,32:0,13= 2,46

Dakle FMPS je 2,46 ne posto nego puta skuplji nod ELPR.A FMPS je sigurno jeftin i podcijenjen.
A ELPR ima sličnu strukturu imovine kao i FMPS.Sva imovina uglavnom u nekretninama.A Ljubas
gubi vlast?A udio prvih deset raste.A fondovi potjerani bez velikog pada.
Ćeka nas burno razdoblje.

Mislim da ovo nije druk jer su ovo činjenice.

ne znam, nisam pratio ELPR
a sto ti mislis, kolko bi se moglo u kratko vrjeme dignut na ELPR (samo nemoj meni prodavat stosove, provjericu sve prije nego udem, zanima me sto ti mislis kad dajes cinjenice a ne drukas)

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


ne znam, nisam pratio ELPR
a sto ti mislis, kolko bi se moglo u kratko vrjeme dignut na ELPR (samo nemoj meni prodavat stosove, provjericu sve prije nego udem, zanima me sto ti mislis kad dajes cinjenice a ne drukas)

Baci oko na ELPR.Tamo sam sam ko udovica u stara vrimena.Nešto računa i komentira te brojeve.To ti ekipa naziva drukom ,a ja
argumentima.

malo sam pogledo, au imam osjecaj da si jedini u dionici [shocked]
neznam,ne likvidnost je prevelika
treba jos pogledati i ostale parametre
sritno [thumbsup]

zelim ugodan vikend

moje pisanje na forum nije nagovor na kupnju prodaju ili bavljenje dionicama ... moj odlazak sa foruma je zbog moderatora


malo sam pogledo, au imam osjecaj da si jedini u dionici [shocked]
neznam,ne likvidnost je prevelika
treba jos pogledati i ostale parametre
sritno [thumbsup]

zelim ugodan vikend


Da,slažem se.Ali kada budeš imao osjećaj da su svi unutra i da svi pjevaju gaža će biti višestruko
veća.U žiru treba prepoznati hrast.To je smisao ovog posla i ekstraprofita.Na žalost većina žirova
ne postane hrast.Ali što se više trudiš imaš veće šanse da ga nađeš.

Molio bih poštovane kolege koji su pratili godišnja financijska izvješća dali je još neka firma osim ADPL u 2009. godini koja je bila krizna imala rast prihoda?


Molio bih poštovane kolege koji su pratili godišnja financijska izvješća dali je još neka firma osim ADPL u 2009. godini koja je bila krizna imala rast prihoda?

KODT , KRAŠ, DLKV . ATGR ……, ima još

Molim komentar kolege mihajla – prihodi

KODT
2005 240 mil kn
2006 384 mil kn
2007 487 mil kn
2008 581 mil kn
2009 625 mil kn

ADPL
2005 870 mil kn
2006 560 mil kn
2007 608 mil kn
2008 581 mil kn
2009 608 mil kn
[lol] [lol]

12. mj. 2006 prihod 560 mil. cijena 170,00 kn kapital 350 mil. kn
12. mj. 2007 prihod 608 mil. cijena 210,00 kn kapital 669 mil. kn
12. mj. 2008 prihod 581 mil. cijena 40,00 kn kapital 611 mil. kn
12. mj. 2009 prihod 608 mil. cijena 80,00 kn kapital 613 mil kn

KODT
12.mj. 2006 prihod 384 mil.kn, cijena 1850 kn. kapital 86 mil.kn.
12.mj. 2007 prihod 487 mil.kn, cijena 4800 kn. kapital 100 mil kn
12.mj. 2008 prihod 581 mil.kn, cijena 1300 kn, kapital 118 mil kn
12.mj. 2009 prihod 625 mil.kn cijena 1900 kn, kapital 138 mil,kn

Svaka čast. Potukao si me.
[thumbsup]

P.S.
tržišna vrijednost KODT 185 mil kn 31.12.2009. (bilanca vlastiti kapital 138 mil.kn)
ADPL 336 mil. kn. 31.12.2009. (bilanca vlastiti kapital 613 mil.kn)

Malo sam se igrao fundamentalnom analizom s aspekta uspoređivanja povrata na kapital i odnosa P/B vrijednosti dionice. Uvjet je naravno bio da usporeim dionice sa što višim povratom na kapital (ROE) i što nižim P/B odnosom. Uvjet je također bio da je tvrtka poslovala sdobiti, da je dionica likvidna, da je koeficijent vlastitog financiranja preko 30 % i koeficijent likvidnosti preko 1.3. U nastavku Vam donosim 10 dionica koje navedene uvjete zadovoljavaju.

1. AUHR-R-A
2. KODT-R-A
3. FRNK-R-A
4. ADRS-P-A
5. KOEI-R-A
6. LEDO-R-A
7. KRAS-R-A
8. HT-R-A
9. ERNT-R-A
10. CKML-R-A

Tri dionice koje imaju definitivno najbolje pokazatelje ali nažalost manu nelikvidnosti jesu PKMI-R-A, KOKA-R-A i ELKP-R-A.
Među deset bi se našli neki od naših građevinaca tipa IGH-R-A i DLKV-R-A ali nažalost ne zadovoljavaju uvjete vlastitog financiranja i likvidnosti kao i jedan brodar ULPL-R-A.

Evo 100, svaka čast.

New Report

Close