Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



cijenjeni lopina…..pa dajte molim Vas procitajte prije nego sta u eter pustate Vase postove…….imam dojam da Vas kao nadasve simpaticnog forumasa ljudi rado citaju i moglo bi se desiti da na osnovu Vasih postova popuse lovu…….pofuk

Ako pišem o nekoj dionici pozitivno znaći da tako i mislim.Renome na forumu se u dužem razdoblju
postiže samo sa korektnim pristupom.
za sada sam najviše truda uuložio:
TNPL,odlična firma ali loša dionica,odlična kupnja na ovim cijenama,ali uvijek može niže
LPLH,najpodcjenjenij brodar-fundamentalno,loša dionica kojo su zvijezde naklonjene
FRNK,odlična firma,katastrofalna dionica
KOES,izvrsna firma,katastrofalna dioica,za dugoročnog ulagača zicer
DKVS,najača kampanja kada je došla na 12,50 do 8,50-uvijek sam naglašavo mogućnost velikog gubitka,ali i mogućeg velikog gubitka
VPIK,aktivirao se na kupnji od 90 do 110 i pokušao ohladiti plavog.Za sada uspješno.
ELPR_podcijenjen BV 426 a cijena 49,Diskont na Ljubasa,rizik ali manji nego u DKVS jer je ELPR
bio u stečaju ,ali je ukinut jer nije ni bilo razloga za stečaj
Ivana je opasnija od mene.Dok FMPS kupuje američki menađer i već je na blizu 25% ona to naziva smeće.čovjek hoće nekretnine jeftino.I dobit će ih uz veliki diskont.HT je smeće u odnosu na
FMPS jer FMPS će donijeti dobit od 100% u godinu dvije,a ht će sve teže ostvarivati p/e 10 ,što
bi donijelo u najboljem slućaju povrat uloženog za desetak godina.Mislim da je Amer pametniji od
Ivane jer on traži podcijenjeno i nepopularne dionice,a to je najjeftinije.
[/quote]
da kao i uvijek kao i kod svakog posta bilo kojeg forumasa ja Vas u potpunosti podrzavam i shvacam
makar kad na sekund razmislim pada mi jedno vrlo bitno pitanje na pamet….da li semoze desiti da u trenutku pisanja posta mislite dobro o dionici a trenutak dva poslije o istoj dionici loše
milsim znate kakva su vremena na burzi….kao i uvijek sve se velikom brzinom odvija da ne kazem brzinom misli
pofuk

burza.

– i dalje sam bez ideje.
– ima dosta toga jeftinog tipa HGSP, DKVS, DDJH, PRFC….
– ali se mislim kako je ipak puno sigurnije ulaganje np. Barcelona .

– I love this game.
Pozdrav !


Ne fercera link. Ukratko ovi iz Kraša najavljuju daljni iskorak na izvoz i tu vidim prostor za daljnji rast prihoda. Na domaćem tržištu su uspješno lansirali nove proizvode-dobre proizvode.
Nedavno je Nadan imao na TV jedan jako inspirativan govor i pretoči li samo dio toga na Kraš ne bi trebalo biti zime za KRAŠ-R-A.

– molila bih bez drukanja na ovoj temi.
– Kraš vam je narastao jer je ušao u crobex.
– nrastao je dosta, ali ga je trebalo prije rasta i kupiti.
– sada tu idu kapitalizacije dobiti, a možda i kraš kupuje svoje dionice.
– ne vjerujem sada u neki veći rast kraša.
– a možda i griješm.

– I love this game.
Pozdrav !

jnaf.

– evo baš gledam kupujete svakakvo smeće na burzi.
– a na janafu niti jedna jedina transakcija.
– evo kraš vam je narastao jer je ušao u crobex, a jnaf nije.

– znam, uplašila vas je moja možebitna prodaja,
– jer znate da sam ja toga krcata.
– ali isto nije lijepo od vas da masovno bojkotirate moju dionicu.

– I love this game.
Pozdrav !



Najgori rezultat od početka godine imam u Ht koji mi služi kao depozit za kredit.Slabo sam proša
i sa ADRS.

– ovo mi je zbilja zanimljivo.
– pa tko bi mogao pretpostaviti da naš lopina ulaže u HT i ADRS kojega niti ja nemam trenutno, svašta.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. znaći, pišemo o svakakvim glupostima ali ipak ulažemo u sigurno.

[/quote]
HT su bile deponirane dionice za kredit-27.000 kn dionice 69 kom.Uzeo 11.000 kn kao povrat jer
je lova sjela na drugi tekućo račun druge banke.60 dionica,dobio 9 nagradnih i prošle godine mi je banka oslobodila 19 kom.Glupi kompjuter ili programer očito tražio manje pokriće od kreditnog duga.Normalno da sam tih 19 HT odma prodao i lani okrenuo u LPLH.Zarada blizu 200% u dva tri mjeseca.I sada kada ovih 50 dionica ćini 16.000 kn, a toliki je i kreditno zaduženje dao nalog za
otplatu kredita.Logično.Riješio se jednog kredita.
A ADRS je moje najdraže utočište kada mi bedaci ne rade.Ulazim poslije 13 sati u ADRS,DLKV,
JDPL,ATPL ili neku drugu i izlazim sutra ujutro sa minimalnim gubitkom ili dobitkom.Ali tržište
loše diše pa najčešče i pored izvrsnih izvješča izvisim.Jedini pravi trejd je u nelikvidnima.Tu se odlično zarađuje.Spušio sam i neku crkavicu na IGH.Ušao na 2.600 izaša na 2.550 na desetak komada.



Ne fercera link. Ukratko ovi iz Kraša najavljuju daljni iskorak na izvoz i tu vidim prostor za daljnji rast prihoda. Na domaćem tržištu su uspješno lansirali nove proizvode-dobre proizvode.
Nedavno je Nadan imao na TV jedan jako inspirativan govor i pretoči li samo dio toga na Kraš ne bi trebalo biti zime za KRAŠ-R-A.

– molila bih bez drukanja na ovoj temi.
– Kraš vam je narastao jer je ušao u crobex.
– nrastao je dosta, ali ga je trebalo prije rasta i kupiti.
– sada tu idu kapitalizacije dobiti, a možda i kraš kupuje svoje dionice.
– ne vjerujem sada u neki veći rast kraša.
– a možda i griješm.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
Ja sam ga kupovao po 320-330 koliko sam ga uspio kupiti i mogao sam solidno kapitalizirat dobit i još uvijek mogu ali neću. OTP indeksni je odradio svoje i nalupa kraša do 390 kn. Na asku stoji grdosija od 390 kn nekih 5000 komada i to teško da se može probiti u skorije vrijeme dakle neki plafon za dionicu postoji.
Zadnje dvi godine dionice kraša skoro pa isključivo kupuje trezor, dakle sve manje i manje je potencijalnih paničara u dionici. Volumen prosječno dnevno protrgovanih dionica je izrazito pao još jedan od dokaza da sve manje i manje ima prodavača.
Dionica vrijedi tu negdje 400-450 kn po meni tako da na trenutne cjene ima i boljih pikova, ali kraš najvljuje izvoznu ofenzivu ,prilagodbu na evropsku tržišnu utakmicu i zapravo to je razlog zašto sam se zadržao u krašu + u recesisjskoj godini povećao je prihode, povećao dobit. Firma isplaćuje konstantno zadnjih godina dividendu ( ovo je isto jedan od dodatnih osigurača u slučaju da dionica padne može se ić u razbijanje cijena , doduše usljed ove izvozne ekspanzije mogla bi biti nešto manja nego prethodnih godina)
Tako sve u svemu smatram da je kraš dobra investicija , a opet dosta je blesava dionica da bude interesantna i špekulantima. Iskreno se nadam da će kraš za 6 mjeseci uslijed nelikvidnosti ispast iz crobexa te da će OTP morati bidariti kraša.

Pomognite mi da i ja zaradim za burek !!!!!!!!!!!!

– evo prošla mi kupnja na hgsp i dkvs.
– iste odmah i prodajem, zbilja jeftino da jeftinije ne može biti.
– moja ponuda je zbilja daleko najjeftinija.

– I love this game.
Pozdrav !

A joj zar su i milijunaši spali na to da trguju za dva bureka. a joj ajoj…


A joj zar su i milijunaši spali na to da trguju za dva bureka. a joj ajoj…

– a što mislite da milijuni padaju s neba.
– treba za to puno raditi.
– samo, sva sam se zbuninila danas u ovoj trgovini, puno toga kupujem, čitav spektar egzotike.
– pa iste momentalno i prodajem.
– pa računam da koju ne prodam s minusom,
– jer mi je ipak fokus na malim zaradama.

– ali teško je doći i do tog bureka na ovoj burzi s ovim ludim prometom.

– I love this game.
Pozdrav !

gdje mi je gospon lopina ????????????

– evo jeftino prodajem dkvs, još malo pa nestalo.
– a kupnja se gomila.
– stvarno bi bilo šteta da mu to netko skine ispred nosa.

– I love this game.
Pozdrav !


gdje mi je gospon lopina ????????????

– evo jeftino prodajem dkvs, još malo pa nestalo.
– a kupnja se gomila.
– stvarno bi bilo šteta da mu to netko skine ispred nosa.

– I love this game.
Pozdrav !


Ako nešto prodam u 13h metem ovih 80 DKVS.I ja bi danas bio zaradio za burek sa kupnjom DKVS,
ali imam samo 520 kn.Bilo me sram nazvati brokera da to stavim na kupnju.Ovo blago čuvam
za kupnju ELPR desetak komada, da bi povečao broj transakcija i pomogao ulaz u redovno trgovanje.

čestitam sretnom kupcu kojem sam prodala jako jeftino dionice HGsporta.

– samo ipak ne kužim kog vraga će mu to smeće od dionice,
– ali to zbilja nije važno.
– kad odbijem trošak nabave i prodaje ostala mi je čista zarada od nevjerovatnih 22 kune i 30 lipa.
– dva bureka plus dvije kune koje ću reinvestirati u burzu.
– eto kako se zbilja lako može zaraditi na burzi.
– još da prodam onu đakovštinu lopini i to bi bilo to.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close