Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Najgori rezultat od početka godine imam u Ht koji mi služi kao depozit za kredit.Slabo sam proša
i sa ADRS.
Najbolje na DKVS-zarada cca 40% NA ULOG
koes KUPNJA 180,50 PRODAJA A 350 ZARADA OKO 90%/djelomično kapitalizirano/
elpr KUPIO PO 30 I ZA DVA DAna prodao na blizu 60 ,zarada blizu 100%,ostatak ELPR cca 55
VPIK kupovao na 90 do 108,50 prosjek ulaza 105,zarada preko 30%
u trejdanju na DKVS zaradio 15 k kn,a sada u padu sa 18 na 15 skoro toliko i izgorio,ali još uvijek
najbolja igra u ovoj godini
cjelokupnu zaradu upucao na LPLH
Od početka godine dobit 40%.

Who let the dogs out ?

Vaš link

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



Najgori rezultat od početka godine imam u Ht koji mi služi kao depozit za kredit.Slabo sam proša
i sa ADRS.
Najbolje na DKVS-zarada cca 40% NA ULOG
koes KUPNJA 180,50 PRODAJA A 350 ZARADA OKO 90%/djelomično kapitalizirano/
elpr KUPIO PO 30 I ZA DVA DAna prodao na blizu 60 ,zarada blizu 100%,ostatak ELPR cca 55
VPIK kupovao na 90 do 108,50 prosjek ulaza 105,zarada preko 30%
u trejdanju na DKVS zaradio 15 k kn,a sada u padu sa 18 na 15 skoro toliko i izgorio,ali još uvijek
najbolja igra u ovoj godini
cjelokupnu zaradu upucao na LPLH
Od početka godine dobit 40%.

Who let the dogs out ?

Vaš link
[/quote]
Nešto vam imam reći,ali nemojte nikome kazati.
Na računu sam imao 120 ELPR,a DKVS je bila na 10.ELPR nisam mogao prodati i lovu sa kojom sam
trebao platiti mjesečne režije sam uplatio na račun i kupio DKVS po 10 390 kom.
Uspio prodati ELPR kom 80 i ispatio cca 4.500.DKVS 390 kom sam prodao po 25 je 9.750.Izvršio isplatu od 8.200 kn .
Ostatkom od 1.550 kn trejdao i kupio VUPIK Kom 27 3.780.
Rekapitulacija: početak 120 ELPR=120×60=7.200
uplata 4.000 kn
isplata 4.500+8.200=12.700
novo stanje 40 ELPR i 27 VPIK=40X50+27×140=2.000+3.780=5.780.

7.200+4.000-12.700+x/dobit/=5.780
X=5.780+1.500
X=7.380
Ne bi trebalo smetnuti sa uma da sam ovo ostvario u vremenu od nepunih mjesec dana i da
sam isplatu izvršio jako brzo.Prosječno sam raspolagao sa 3.500 kn u taj mjesec.A ostvarena dobit
je 7.380.Vjerovali ili ne ali ovo je istina.
Na drugom računu zarada oko 42 % u zadnjih mjesec dana .Zatrada ostvarena uglavnom na DKVS.
Rast i trejdanje uglavnom.
Na trečem računu zarada na KOES pokrila gubitak na DKVS jer je kupljen na 30 prije stečaja ,ali
ipak u pozitivi od nekoliko postotaka.
Prvi račun popravio prosjek i ukupna prosječna dobit preko 43%.Ovo se dogodilo zadnjih mjesec dana.Ali u siječnju i veljači i nije bilo nekih značajnijih uboda.ULPL pušiona,DLKV pušiona,
ADRS mala dobit.HGspot i OPTE mi nisu bili interesantni.Izgledalo mi prerizično jer nikako ne
volim trejdati u dionicama koje imaju negativan Bv.
Današnji rast LPLH od 9,3% nije uračunat u ovaj izračun,jer smatram da bi to bio pir bez krčmara.
Rast od 9% na tri dionice LPLH uz promet od velikih 480 kn nije zdrav rast i LPLH bi se trebala
vratiti na 150.Tako mi barem izgleda,ali to mi odgovara radi daljnjeg dokupa LPLH.

Nešto vam imam reći,ali nemojte nikome kazati.
Na računu sam imao 120 ELPR,a DKVS je bila na 10.ELPR nisam mogao prodati i lovu sa kojom sam
trebao platiti mjesečne režije sam uplatio na račun i kupio DKVS
po 10 390 kom.

Kolega Lopina vasim ne placanjem rezija ostetili ste drzavni proracun te na taj nacin onemogucili naseg sefa ekonomije da on placa svoje rezije i sad znamo ko je glavni pokretac nelikvidnosti u ovoj drzavi. [smiley]

Al svaka cast za dobar prihod.

Nije bolest sve što boli


cijenjeni lopina…..pa dajte molim Vas procitajte prije nego sta u eter pustate Vase postove…….imam dojam da Vas kao nadasve simpaticnog forumasa ljudi rado citaju i moglo bi se desiti da na osnovu Vasih postova popuse lovu…….pofuk

Ako pišem o nekoj dionici pozitivno znaći da tako i mislim.Renome na forumu se u dužem razdoblju
postiže samo sa korektnim pristupom.
za sada sam najviše truda uuložio:
TNPL,odlična firma ali loša dionica,odlična kupnja na ovim cijenama,ali uvijek može niže
LPLH,najpodcjenjenij brodar-fundamentalno,loša dionica kojo su zvijezde naklonjene
FRNK,odlična firma,katastrofalna dionica
KOES,izvrsna firma,katastrofalna dioica,za dugoročnog ulagača zicer
DKVS,najača kampanja kada je došla na 12,50 do 8,50-uvijek sam naglašavo mogućnost velikog gubitka,ali i mogućeg velikog gubitka
VPIK,aktivirao se na kupnji od 90 do 110 i pokušao ohladiti plavog.Za sada uspješno.
ELPR_podcijenjen BV 426 a cijena 49,Diskont na Ljubasa,rizik ali manji nego u DKVS jer je ELPR
bio u stečaju ,ali je ukinut jer nije ni bilo razloga za stečaj
Ivana je opasnija od mene.Dok FMPS kupuje američki menađer i već je na blizu 25% ona to naziva smeće.čovjek hoće nekretnine jeftino.I dobit će ih uz veliki diskont.HT je smeće u odnosu na
FMPS jer FMPS će donijeti dobit od 100% u godinu dvije,a ht će sve teže ostvarivati p/e 10 ,što
bi donijelo u najboljem slućaju povrat uloženog za desetak godina.Mislim da je Amer pametniji od
Ivane jer on traži podcijenjeno i nepopularne dionice,a to je najjeftinije.


Najgori rezultat od početka godine imam u Ht koji mi služi kao depozit za kredit.Slabo sam proša
i sa ADRS.

– ovo mi je zbilja zanimljivo.
– pa tko bi mogao pretpostaviti da naš lopina ulaže u HT i ADRS kojega niti ja nemam trenutno, svašta.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. znaći, pišemo o svakakvim glupostima ali ipak ulažemo u sigurno.

@ lopina,
pa nije BV sve najbitnije kod firme. Osobito ako nisu revidirani svi podaci koji ulaze u izračun. A što je npr. sa zaduženošću? A perspektiva? Džaba ti nekretnine, ako firma i da ih sve proda još je u minusu… A da ne govorim poslovanje? Pa valjda je poslovanje važnije od BV? Ti samo gledaš kako imati eventualne koristi od "mrtve" firme, tj. od bv-a. Planiraš li na ijednoj zaraditi dok je živa?
Ali što se tiče trejdanja s 500 eura, svaka čast.
Ne sjećam se više detalja, ali od ovih egzotičnih složio bih se jedino za KOES. Dok ove druge uglavnom imaju faze, kako bi Ivana rekla: "tko zadnji, magarac!" pa onda ovisno kako te koji put dopadne.

evo i mene, jutros ipak malo ranije, nekad se i to desi.

– baš smo otvorili s nekim ludim prometom.
– ali i dalje sam bez ideje.
– neke dionice koje sam jučer prodala danas sam mogla i skuplje.
– a imam i nešto keša, ali nemam ideje.

– I love this game.
Pozdrav !


evo i mene, jutros ipak malo ranije, nekad se i to desi.

– baš smo otvorili s nekim ludim prometom.
– ali i dalje sam bez ideje.
– neke dionice koje sam jučer prodala danas sam mogla i skuplje.
– a imam i nešto keša, ali nemam ideje.

– I love this game.
Pozdrav !

Opet se poklanjala lova Kladionici
[cool]

Drži se ipak dionica [lol]


Dok FMPS kupuje američki menađer i već je na blizu 25% ona to naziva smeće.čovjek hoće nekretnine jeftino.I dobit će ih uz veliki diskont.HT je smeće u odnosu na
FMPS jer FMPS će donijeti dobit od 100% u godinu dvije,a ht će sve teže ostvarivati p/e 10 ,što
bi donijelo u najboljem slućaju povrat uloženog za desetak godina.Mislim da je Amer pametniji od
Ivane jer on traži podcijenjeno i nepopularne dionice,a to je najjeftinije.

– ma koji američki menager ??????????’
– ma koji fond ????????????
– ma kolika je njegova vrijednost i koje su njegove nekretnine ???????????’

– pa taj fond nema imovine da kupi 4 obiteljske kuće u mom kvartu.
– da su kojim slućajem investirali u nove zatvore za te menagere koji vode te fondove odmah bi u njih ulupala lovu.
– jer to je ipak 100% siguran posasao i dobar povrat love.

– I love this game.
Pozdrav !

Evo jedan od mojih favorita.
Vaš link

fond menageri i nagrađivanje istih.

– evo ovih dana čitam o jednom meni dragom fondu.
– ime zbilja nije bitno jer je kod većine zatvorenih investicijskih fondova situacija je ista, a potpuno je isto i u susjednim državama koje imaju slićne fondove.

– evo ovako nekako ide tekst za saziv skupštine, te se obavještavaju dioničari.
– fond ili društvo je poslovalo s tolikim i tolikim minusom.
– te uprava društva predlaže da se upravi isplati novčana nagrada u iznosu ….

– a te nagrade nisu ni tako male, dosta tih fondova za katastrofu od svoga rada naplaćuje godišnje s 3% imovine fonda.
– te tako imamo i iskrcaje na dosta dionica upravo zbog tih 3% troškova za upravljanjem.

– i onda dođu ti dioničari i izglasaju sve što takve uprave i napišu.
– e sada vi ulažite u te i takve fondove.

– I love this game.
Pozdrav !

Ne fercera link. Ukratko ovi iz Kraša najavljuju daljni iskorak na izvoz i tu vidim prostor za daljnji rast prihoda. Na domaćem tržištu su uspješno lansirali nove proizvode-dobre proizvode.
Nedavno je Nadan imao na TV jedan jako inspirativan govor i pretoči li samo dio toga na Kraš ne bi trebalo biti zime za KRAŠ-R-A.

New Report

Close