Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Oćeš se udati za mene [pray]


Informanka.

– portfelj u sitnom minusu.
– neke dionice prodajem, a zbilja nemam pojma zašto ???????????
– možda da popravim poromet na ovoj burzi.

– a nešto i kupujem, ali na sitno.

– evo baš gledam na temi što ste tržili.
– i vidim kako sam od gospodina tigrusa kupila jednu dionicu kunu manje nego ih je on danas plaćao.
– i zadovoljna ja, jer sam dobila jeftino dobru dionicu sa odličnom TA.
– a zadovoljan i gospon tigrus jer je zaradio.
– samo ne kužim kako je mogao zaraditi ako je meni prodao po jeftinijoj cijeni nego što je kupio.

ja sam zaradio 97kn na investiciji od cca 100.000kn.
to je oko +0,097% plusa.

zarada od +0,0971% x 365 dana = plus +35,4% godisnje

kolike fond manageri ostvaruju prinose godisnje?

molim rezultat iz zadnje dvije godine da bude transparentno.
[cool]


Evo kolegice, za vas jedna preporuka CHAG-r-a!
Razlog, fundamenti, te daje 20 kn dividende/redovna/ što na cijenu od 400 kn jest 5% dividendnog prinosa(jednako oročenju na banci)!
Dakle, sijetva sada a žetva godinama(za 20 godina priko dividende vratite uloženo a dionice vam ostanu).
Inače, sada ova firma ima najviše posla jer se bavi sredstvima za zaštitu bilja.

P.s.na 400 kn 113 komada!!!

– već duže vrijeme na ovoj temi drukate za ovu dionicu.
– možda je dobra, zbilja nemam pojma.
– ali danas je naša poljoprivreda u banani.
– dionica bi sigurno bila best buy da je na cijeni od 200kn i dividendom 10%.
– ali na ovoj cijeni više nije, jer imamo puno kvalitetnijih dionica s većim dividendnim prinosom koje su uz to još i likvidne i u sastavu crobexa.

– I love this game.
Pozdrav !


zarada od +0,0971% x 365 dana = plus +35,4% godisnje.
[cool]

– samo što burza ne radi 365 dana u godini, pa računica ne stoji.
– ali ako to kombinirate s kladionicom 365 dana, onda je o.k.

– I love this game.
Pozdrav !



Informanka.

– portfelj u sitnom minusu.
– neke dionice prodajem, a zbilja nemam pojma zašto ???????????
– možda da popravim poromet na ovoj burzi.

– a nešto i kupujem, ali na sitno.

– evo baš gledam na temi što ste tržili.
– i vidim kako sam od gospodina tigrusa kupila jednu dionicu kunu manje nego ih je on danas plaćao.
– i zadovoljna ja, jer sam dobila jeftino dobru dionicu sa odličnom TA.
– a zadovoljan i gospon tigrus jer je zaradio.
– samo ne kužim kako je mogao zaraditi ako je meni prodao po jeftinijoj cijeni nego što je kupio.

ja sam zaradio 97kn na investiciji od cca 100.000kn.
to je oko +0,097% plusa.

zarada od +0,0971% x 365 dana = plus +35,4% godisnje

kolike fond manageri ostvaruju prinose godisnje?

molim rezultat iz zadnje dvije godine da bude transparentno.
[cool]
[/quote]

Ostvaruju manje. Međutim osoba koja je stavila novac u fond ne mora, poput tebe, čitav dan buljiti u gledalicu pa može negdje drugo zaraditi puno više od 35000 godišnje. Da ne govorimo o tome kako dugotrajna izloženost stresu utječe na zdravlje i kako će i to jednog dana doći na naplatu.

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan



zarada od +0,0971% x 365 dana = plus +35,4% godisnje.
[cool]

– samo što burza ne radi 365 dana u godini, pa računica ne stoji.
– ali ako to kombinirate s kladionicom 365 dana, onda je o.k.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

kolegice,

kombiniram sa konjskim trkama.




Informanka.

– portfelj u sitnom minusu.
– neke dionice prodajem, a zbilja nemam pojma zašto ???????????
– možda da popravim poromet na ovoj burzi.

– a nešto i kupujem, ali na sitno.

– evo baš gledam na temi što ste tržili.
– i vidim kako sam od gospodina tigrusa kupila jednu dionicu kunu manje nego ih je on danas plaćao.
– i zadovoljna ja, jer sam dobila jeftino dobru dionicu sa odličnom TA.
– a zadovoljan i gospon tigrus jer je zaradio.
– samo ne kužim kako je mogao zaraditi ako je meni prodao po jeftinijoj cijeni nego što je kupio.

ja sam zaradio 97kn na investiciji od cca 100.000kn.
to je oko +0,097% plusa.

zarada od +0,0971% x 365 dana = plus +35,4% godisnje

kolike fond manageri ostvaruju prinose godisnje?

molim rezultat iz zadnje dvije godine da bude transparentno.
[cool]
[/quote]

Ostvaruju manje. Međutim osoba koja je stavila novac u fond ne mora, poput tebe, čitav dan buljiti u gledalicu pa može negdje drugo zaraditi puno više od 35000 godišnje. Da ne govorimo o tome kako dugotrajna izloženost stresu utječe na zdravlje i kako će i to jednog dana doći na naplatu.
[/quote]

kolega,

ovo s plus +35% godisnje je bila sala…
radje stavite jos koju nulu iza broja 35…
[proud] [wink]

ps. ja burzu smatram kao svojevrsnu kompjutersku igricu…
znate ono – imate malog vojnika i idete okolo, pucate i nabildavate svoj lika…

moj lik je moj portfelj.

kolega Twixter – biti cete osisani.
[thumbsup]


kolega Twixter – biti cete osisani.
[thumbsup]

Nemoguce. Kod mene se nema više šta šišati. Morat ćeš naći ove mlađe koji imaju puno kose i malo iskustva. [smiley]

The nine most terrifying words in the English language are: "I'm from the government and I'm here to help" - Ronald Reagan


proljetna žetva iliti berba plodova.

– za razliku od ovih seljaka koji pojma nemaju što bi i tek sada idu u sijetvu ja idem u žetvu,
– burza je i više nego dosadna, ni gore ni dolje.
– ali uskoro će mi početi pristizati dividende,
– a to je ta moja žetva.
– samo će onda i pasti cijene dionica, tako to nekako ide, a neke i ne padnu za visinu dividende, neke se jako brzo i oporave, kako koja, s nekima se niti ne trguje.

– eto to je ono što čekam, a neću se niti umoriti od previše rada kao ovi seljaci, jer moja žetva meni legne na tekući.

– I love this game.
Pozdrav !

djevojčice da imaš 150 hektara zemlje koje obrađuješ i "KAPNE" ti godišnje nekoliko stotina tisućinki kunića godišnje poticaja tek bi tada znala što je prava ŽETVA.ne bi piskarala koliko zarađuješ (??).velki poljoprivrednici nepišu koliko su zaradili.ako ne vjeruješ raspitaj se kod jednog takvog.
lp.



proljetna žetva iliti berba plodova.

– za razliku od ovih seljaka koji pojma nemaju što bi i tek sada idu u sijetvu ja idem u žetvu,
– burza je i više nego dosadna, ni gore ni dolje.
– ali uskoro će mi početi pristizati dividende,
– a to je ta moja žetva.
– samo će onda i pasti cijene dionica, tako to nekako ide, a neke i ne padnu za visinu dividende, neke se jako brzo i oporave, kako koja, s nekima se niti ne trguje.

– eto to je ono što čekam, a neću se niti umoriti od previše rada kao ovi seljaci, jer moja žetva meni legne na tekući.

– I love this game.
Pozdrav !

djevojčice da imaš 150 hektara zemlje koje obrađuješ i "KAPNE" ti godišnje nekoliko stotina tisućinki kunića godišnje poticaja tek bi tada znala što je prava ŽETVA.ne bi piskarala koliko zarađuješ (??).velki poljoprivrednici nepišu koliko su zaradili.ako ne vjeruješ raspitaj se kod jednog takvog.
lp.
[/quote]

Ti isti poljoprivrednici u tom slucaju i nebi stigli visjeti na burzi. Bili bi prezaokupljeni brojanjem love od poticaja i popravcima traktora za velike radove. [proud]




proljetna žetva iliti berba plodova.

– za razliku od ovih seljaka koji pojma nemaju što bi i tek sada idu u sijetvu ja idem u žetvu,
– burza je i više nego dosadna, ni gore ni dolje.
– ali uskoro će mi početi pristizati dividende,
– a to je ta moja žetva.
– samo će onda i pasti cijene dionica, tako to nekako ide, a neke i ne padnu za visinu dividende, neke se jako brzo i oporave, kako koja, s nekima se niti ne trguje.

– eto to je ono što čekam, a neću se niti umoriti od previše rada kao ovi seljaci, jer moja žetva meni legne na tekući.

– I love this game.
Pozdrav !

djevojčice da imaš 150 hektara zemlje koje obrađuješ i "KAPNE" ti godišnje nekoliko stotina tisućinki kunića godišnje poticaja tek bi tada znala što je prava ŽETVA.ne bi piskarala koliko zarađuješ (??).velki poljoprivrednici nepišu koliko su zaradili.ako ne vjeruješ raspitaj se kod jednog takvog.
lp.
[/quote]

Ti isti poljoprivrednici u tom slucaju i nebi stigli visjeti na burzi. Bili bi prezaokupljeni brojanjem love od poticaja i popravcima traktora za velike radove. [proud]
[/quote]

dokle god budu dobijali poticaje (što više to bolje) njima uopće netreba (ova naša) burza.oni u svakom pogledu dobijaju,samo je pitanje u kojem mjesecu.netrebaju se zanimati ni za dax,crobex.dow,nikkei oni su uvijek u plusu. [wink]

Ipak zelim da se Lijepa nasa obradjuje, a ne da se siju tzv. poticajne povrsine. Nedavno ja bio u lovu i gazim kroz kukuruz, tj. vise trave od kuruze. Pita mene kolega lovac: "Jel znaš koja je to sorta?",.. moj odgovor je bio: "ne", …on ce na to: "poticajna". Pametnome dosta…….

New Report

Close