Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Lopina ti pričaš o opsanku firmi koje posluju već 50-60 godina i prošle su puno veće krize od ove današnje.

U zadnjih 50-60 godina nije bilo krize veće od današnje.
[/quote]
Kolega bilo je ako se ne varam, jesam bio dijete ali:
– kada je bila kupnja goriva ili vožnja auta par-nepar.
– isključivanja struje radi stabilizacije.
– kupovanje hrane i goriva na bonove.
itd , itd .

Korkyra

usporedjivati krizna vremena u doba komunizma i danas je smijesno [undecid]

WWW.THEVENUSPROJECT.COM




Lopina ti pričaš o opsanku firmi koje posluju već 50-60 godina i prošle su puno veće krize od ove današnje.

U zadnjih 50-60 godina nije bilo krize veće od današnje.
[/quote]
Kolega bilo je ako se ne varam, jesam bio dijete ali:
– kada je bila kupnja goriva ili vožnja auta par-nepar.
– isključivanja struje radi stabilizacije.
– kupovanje hrane i goriva na bonove.
itd , itd .
[/quote]
Nečega od toga se i ja sijećam, ali izgleda da su svi zaboravili na rat i posljeratno razdoblje, građevina je tek procvala sredinom prošlog desetljeća.
Šta će meni sada netko pričati da će propasti recimo Viadukt jer mu u bilanci piše da je koef. likvidnosti 0,68. Daj se uozbiljite nije ovo prva poteškoća s kojom se susreću hrvatske firme.




Evo, u nastavku je popis najboljih 10 dionica unazad godinu dana.

Oznaka Tržište Datum Cijena Promjena
ADPL-R-A ZSE 05.03.2010. 92,00 +174,63%
KOEI-R-A ZSE 05.03.2010. 460,00 +155,57%
JNAF-R-A ZSE 05.03.2010. 3.099,90 +140,28%
LEDO-R-A ZSE 05.03.2010. 6.300,00 +125,08%
LKPC-R-A ZSE 05.03.2010. 1.569,00 +122,55%
BLSC-R-A ZSE 05.03.2010. 550,00 +119,99%
ATGR-R-A ZSE 05.03.2010. 701,99 +106,49%
KNZM-R-A ZSE 05.03.2010. 160,00 +105,73%
LKRI-R-A ZSE 05.03.2010. 185,00 +105,56%

Tko je imao nos kupiti početkom ožujka 2009. godine i držati godinu dana gornje dionice nije se pokajao jer je svakako odradio posao bolje od ostatka tržišta. Dakle, nema tu HT-a, nema banaka, nema PODR, nema građevine, nema brodara… jednostavno svakakve djelatnosti, a većina ih baš i nije popularna. Nisu prva liga likvidnosti, ali su zato top 10 zadnjih godinu dana.

Da li netko ima ideju koja je dionica sa potencijalom +100% za slijedeću godinu?

VDKT garant do kraja godine 100% minimalno
[/quote]
Naročito ako ga strefi blokada ili ne daj bože stečaj.Svi građevinari ,uračunavajući IGH i INGR,osim
DLKV, možda i LVCV koji su prema dostupnim izvješčima stabilni ,su u velikim problemima.
Svakako treba izbjegavati prezadužene firme da ih ne zadesi sindrom DKVS,a onda će se možda moći kupiti i na pedestinu BV,sa šansom da se izgubi 100%.Oprez.
[/quote]
Antiša,ovo sam napisa prije dan dva.DLKV i možda LVCV spadaju u sigurne investicije.
I zašto bih uspoređivao ATPL sa DLKV i dokazivao da je u sadašnjoj situaciji ATPL bolja kupnja,kada
ionako smatram da je svaki naš brodar odlična kupnja osim ATPL.Pa već me prozivaju da sam
ATPLmrzac.Ja sam samo zaljubljenik u brojeve.
A što se tiće naših građevinara,ljuljju se.Velika nelikvidnost,neplačanje računa,blokada,stečaj i
likvidacija.To je redoslijd.Pa večina tih naši građevinara pojedinačno su premali u europskim okvirima i očekujem
da će imati velikih problema.Stanovi se ne prodavaju.Velika sredstva blokirana.Nadam se samo da će država zbog otkazivanja niza ugovorenih poslova pomoći građevinarima plaćanjem penala ili će im se odobriti neki povoljni krediti da prebrode ovu krizu.Ali to je samo ako.Nisam unutra i ne ulazim dok se ne rasčisti situacija i dok
kriza ne prođe i počme novi investicijski ciklus.To ne očekujem prije 2012.




Lopina ti pričaš o opsanku firmi koje posluju već 50-60 godina i prošle su puno veće krize od ove današnje.

U zadnjih 50-60 godina nije bilo krize veće od današnje.
[/quote]
Kolega bilo je ako se ne varam, jesam bio dijete ali:
– kada je bila kupnja goriva ili vožnja auta par-nepar.
– isključivanja struje radi stabilizacije.
– kupovanje hrane i goriva na bonove.
itd , itd .
[/quote]
možda je nama ta bila gora, svako ima svoje lokalne krize,
ali globalno ovo je neka druga klasa.



Lopina ti pričaš o opsanku firmi koje posluju već 50-60 godina i prošle su puno veće krize od ove današnje.

U zadnjih 50-60 godina nije bilo krize veće od današnje.
[/quote]
Bilo je možda i većih za realni sektor.
Prvi i drugi naftni šok u 70. tim i 80. tim godinama.
Al da nije bilo financijske krize veće od ove danas, to se slažem.
Financijska se rješava monetarizmom, a kojim se -izmom rješava kriza realnog sektora?

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus




Lopina ti pričaš o opsanku firmi koje posluju već 50-60 godina i prošle su puno veće krize od ove današnje.

U zadnjih 50-60 godina nije bilo krize veće od današnje.
[/quote]
Bilo je možda i većih za realni sektor.
Prvi i drugi naftni šok u 70. tim i 80. tim godinama.
Al da nije bilo financijske krize veće od ove danas, to se slažem.
Financijska se rješava monetarizmom, a kojim se -izmom rješava kriza realnog sektora?
[/quote]
Jel ti nezaposlenost financijski ili realni sektor? [smiley]

Antiša,ovo sam napisa prije dan dva.DLKV i možda LVCV spadaju u sigurne investicije.
I zašto bih uspoređivao ATPL sa DLKV i dokazivao da je u sadašnjoj situaciji ATPL bolja kupnja,kada
ionako smatram da je svaki naš brodar odlična kupnja osim ATPL.Pa već me prozivaju da sam
ATPLmrzac.Ja sam samo zaljubljenik u brojeve.
A što se tiće naših građevinara,ljuljju se.Velika nelikvidnost,neplačanje računa,blokada,stečaj i
likvidacija.To je redoslijd.Pa večina tih naši građevinara pojedinačno su premali u europskim okvirima i očekujem
da će imati velikih problema.Stanovi se ne prodavaju.Velika sredstva blokirana.Nadam se samo da će država zbog otkazivanja niza ugovorenih poslova pomoći građevinarima plaćanjem penala ili će im se odobriti neki povoljni krediti da prebrode ovu krizu.Ali to je samo ako.Nisam unutra i ne ulazim dok se ne rasčisti situacija i dok
kriza ne prođe i počme novi investicijski ciklus.To ne očekujem prije 2012.

Lopina mislim da se vodiš krivim pokazateljima.
Evo ti primjer za koeficijen likvidnost:
– HMDN 0,21
– HBRL 0,09
– DIOK 0,65
– HPDG 0,26
Evo prema tvojim kriterijima većina ovih hoteljerskih firmi bi davno trebale biti u stečaju-
Dioki ima lošiji koeficijent likvidnosti od iti jednog građevinara, a da ne pričam o bilanci za koju je riječ katastrofa kompliment. Pa nitko ne spominje stečaj već se samo pričao o "potencijalu" koji vjerovatno nikad neće ni biti realiziran.
Bezveze ste se uhvatili građevinara, pretpostavljam da ste negdje čuli riječ stečaj pa sad to ponavljate. Ne postaje nikakve šanse da iti jedan građevinar koji kotira na burzi ode u stečaj.


Jel ti nezaposlenost financijski ili realni sektor? [smiley]

Ako ćeš samo tako gledati, onda smo 2006. bili u većoj krizi nego danas. [wink]

Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis perseverare in errore. - Cum sapienti viro libenter diserimus


Antiša,ovo sam napisa prije dan dva.DLKV i možda LVCV spadaju u sigurne investicije.
I zašto bih uspoređivao ATPL sa DLKV i dokazivao da je u sadašnjoj situaciji ATPL bolja kupnja,kada
ionako smatram da je svaki naš brodar odlična kupnja osim ATPL.Pa već me prozivaju da sam
ATPLmrzac.Ja sam samo zaljubljenik u brojeve.
A što se tiće naših građevinara,ljuljju se.Velika nelikvidnost,neplačanje računa,blokada,stečaj i
likvidacija.To je redoslijd.Pa večina tih naši građevinara pojedinačno su premali u europskim okvirima i očekujem
da će imati velikih problema.Stanovi se ne prodavaju.Velika sredstva blokirana.Nadam se samo da će država zbog otkazivanja niza ugovorenih poslova pomoći građevinarima plaćanjem penala ili će im se odobriti neki povoljni krediti da prebrode ovu krizu.Ali to je samo ako.Nisam unutra i ne ulazim dok se ne rasčisti situacija i dok
kriza ne prođe i počme novi investicijski ciklus.To ne očekujem prije 2012.

Lopina mislim da se vodiš krivim pokazateljima.
Evo ti primjer za koeficijen likvidnost:
– HMDN 0,21
– HBRL 0,09
– DIOK 0,65
– HPDG 0,26
Evo prema tvojim kriterijima većina ovih hoteljerskih firmi bi davno trebale biti u stečaju-
Dioki ima lošiji koeficijent likvidnosti od iti jednog građevinara, a da ne pričam o bilanci za koju je riječ katastrofa kompliment. Pa nitko ne spominje stečaj već se samo pričao o "potencijalu" koji vjerovatno nikad neće ni biti realiziran.
Bezveze ste se uhvatili građevinara, pretpostavljam da ste negdje čuli riječ stečaj pa sad to ponavljate. Ne postaje nikakve šanse da iti jedan građevinar koji kotira na burzi ode u stečaj.
[/quote]

Hmm, a Industrogradnja?

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)

Hmm, a Industrogradnja?

Šta je s Industrogradnjom?

Informanka.

– danas sam ponovno pobijedila crobex,
– danas u sitnom plusu +0.06%, a crobex -0.61% .

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close