Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



– evo danas sam malo kupila atgr i ernt, to su stvarno i više nego dobre firme, ali tu vam sigurno neće biti nekog spektakularnog rasta.

– evo jučer kupila a danas mi naraslo atgr +1.47% i ernt +1.21% .
– kada odbijem proviziju zarada 0.6 – 0.8% .
– da li sada to kapitalizirati kao ovi naši trejderi i hvaliti se s xxx kuna zarade, normalno dodati jedan x više.
– ili to prodati u miru i tišini i veseliti s s par bureka zarade.
– ali to mi je najmanje važno.

– HT raste.
– što učiniti ????????????
– prodati ili ne prodati.
– državi nikako ne želim platiti porez.
– e sada nemam pojma ni sama što učiniti !!!!!!!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
dobro pitanje za ht , svakako izbjeci debeljku punit proracun

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak




– stvarno deytrejderi gdje ste ????????????”

Odradio posao jucer. Danas me nekako nije zanimalo
[/quote]
kaj si se juce umorio??????
pa sta si juce zaradio da mi je znati????? ko bog si ti onaj kaj je juce kupio po 2500 13 kom…znao sam da si to ti….svaka ti cast i onda si jos jednom mojem susedu forumasu uspio prodati po 2673,00…..auh….sused susedu jelda a imas ga u listi prijatelja jos
pofuk
[/quote]

– zašto pofuka i mene punite jedinicama.
– jedino mi tu pišemo istinu i otkrivamo stvari do gola, iliti gola istina.

– pa dobro vam piše taj forumaš, jučer je trgovao i umorio se, a danas je slikao kako kiša pada, ulje na platnu.

– znate i sami kako su svi s ovoga foruma to prodali na vrijeme, normalno osim vas, jer me niste poslušali, a mogli ste i vi tu zaraditi.
– evo na vrhu vam je prodao tigrus, a i ja sam se isto pohvalila s prodajom, najdraži mi je onaj vdkt njega sam prodala na vrhu.

– I love this game.
Pozdrav !





– stvarno deytrejderi gdje ste ????????????”

Odradio posao jucer. Danas me nekako nije zanimalo
[/quote]
kaj si se juce umorio??????
pa sta si juce zaradio da mi je znati????? ko bog si ti onaj kaj je juce kupio po 2500 13 kom…znao sam da si to ti….svaka ti cast i onda si jos jednom mojem susedu forumasu uspio prodati po 2673,00…..auh….sused susedu jelda a imas ga u listi prijatelja jos
pofuk
[/quote]

– zašto pofuka i mene punite jedinicama.
– jedino mi tu pišemo istinu i otkrivamo stvari do gola, iliti gola istina.

– pa dobro vam piše taj forumaš, jučer je trgovao i umorio se, a danas je slikao kako kiša pada, ulje na platnu.

– znate i sami kako su svi s ovoga foruma to prodali na vrijeme, normalno osim vas, jer me niste poslušali, a mogli ste i vi tu zaraditi.
– evo na vrhu vam je prodao tigrus, a i ja sam se isto pohvalila s prodajom, najdraži mi je onaj vdkt njega sam prodala na vrhu.

– I love this game.
Pozdrav !
[/quote]
ah iskreno fakat sam zanitao sa tim igh….bilo je ocigledno kaj ce se desiti
a jos iskrenije zakaj bi ja lagao….to mi fakat nije potrebno…….ja iso na okupljanja forumasa i skuzio sam da sam jedini u minusu ,,,,,poceo intenzivnije citati forum i opet skuzio da ja jedini sa minusom prodajem jer svi zaradjuju……i onda me ljudi pitaju kak to pofuk da nisi otiso u onu stvar?????? pa zakj bi otisao???? ja uzvivam kad sam u drustvu brutalno bogatih ljudi
pofuk



Zanimljivosti.

– danas na dionici IGH promet skoro dva milijuna kuna.
– ukupno 176 transakcija.

– gledam temu što smo tržili.
– i stvarno niti jedna kupnja IHG, ma nema ni ono kupila prodala, tišina, muk, nitko ni slovo da napiše.
– stvarno deytrejderi gdje ste ????????????”

– a možda se ne piše jer je cijena cijeli dan klizila lagano ka dolje od 2.610 do 2.525kn koja je ujedno i najniža s padom od -3.46% .

– ja sam barem napisala kako sam danas radila s minusom.

– I love this game.
Pozdrav !


Jučer sam stavio na kupnju 4 kom na granici blokade cca 2.780 i pomelo me u igri najbrži prst
po 2.600.Na 2.501,11 imao sam na kupnji još 9 kom.U samom otvaranju udrilo je 2.502.Nisam proša
i danas sam izaša na 2.600 i spušija proviziju.
I naravno uša u brodara.
Brodari bi trebali povući,a nadam se i ATPL kao lider bez obzira što je najskuplja.Pametni investitori dobro znaju da je najprecijenjenija tj.najskuplja pa će iskoristiti priliku za izlazak.
Očekujem napucavanje i rast,a kada se iskrcaju , ispuhivanje i pad.
Dakle,kupiti sutra brodara nebi bila greška,ali se treba zadovoljiti sa manjom zaradom.Volio bi da
me rast BDI demantira i da nastavi rasti kao i do sada.
[/quote]
vec su poceli danas iskrcaj na atpl…ogroman promet cjena ni makac….ova ti stoji

SVI SU SPAMERI IGNORE !!! D,D(dugoročni dokupljivači)bloger predvodnik :-)strucnjak

Da, ogroman promet privlaći mase i tehničare.Sada dolazi i radio mileva i cijena ide up.Na ATPL se
jučer više drukalo nego u zadnjih mjesec dana.Pojavila se nada za deblokiranje sredstava jer
ATPL već dugo vremena ćami.Ja sam mislio da kreće prema 900,ali veliki nisu htjeli prodavati i
čekali su povoljnu priliku za iskrcaj.Dana se iskrcaj nastavlja na malo većoj razini,ali ne treba
očekivati značajniji rast ,da jučerašnji kupci nebi bili zainteresirani za kapitalizaciju dobiti.
Lagani rast uz veliki promet dok bude BDI išao up.A kako su jučer cape/BCI/imao rast od 13,.%
slijedećih dana možemo očekivati i značajniji rast i ostalih.Jučer sam do posljednje kune
utuka u brodare.Čak i ova precijenjena sveta krava ATPL je dolazila u obzir.Ipak sam bio dosljedan i nisam je uzeo.


– HT raste.
– što učiniti ????????????
– prodati ili ne prodati.
– državi nikako ne želim platiti porez.
– e sada nemam pojma ni sama što učiniti !!!!!!!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !

HT se za sad ne isplati prodavati jer je skoro sve ostalo palo u tešku nelikvidnost i ako nešto kupiš možeš se zabetonirati unutra (osim 3-4 likvidne dionice).
Osim toga, očekujem da će HT do D-dana polagano rasti i da će se kroz neko vrijeme kretati u rasponu 320-330 kn, pa tko ne želi platiti harač bolje neka još malo pričeka, zaradit će sigurno više nego da sada proda.
Jeftinije od sadašnjih cijena HT prije skupštine teško da može ići (1-2 kune gore dolje ne računam)

Hrvatska ulazi u EU glasovima 30% biračkog tijela. 70% birača nije dalo svoj glas za ulazak u EU!



– HT raste.
– što učiniti ????????????
– prodati ili ne prodati.
– državi nikako ne želim platiti porez.
– e sada nemam pojma ni sama što učiniti !!!!!!!!!!!

– I love this game.
Pozdrav !

HT se za sad ne isplati prodavati jer je skoro sve ostalo palo u tešku nelikvidnost i ako nešto kupiš možeš se zabetonirati unutra (osim 3-4 likvidne dionice).
Osim toga, očekujem da će HT do D-dana polagano rasti i da će se kroz neko vrijeme kretati u rasponu 320-330 kn, pa tko ne želi platiti harač bolje neka još malo pričeka, zaradit će sigurno više nego da sada proda.
Jeftinije od sadašnjih cijena HT prije skupštine teško da može ići (1-2 kune gore dolje ne računam)
[/quote]
Za male investitore HT je doživotna tamnica.Tko ima puno njemu je puno i 10%.Meni je 100% u
godinu dana malo.Samo za to ostvariti treba puno raditi,čitati,čak i forum puno koristi.
A kada si mali možeš biti i zec i na brzinu uteć.Npr.i nakon izvješča VDKT svaki miš je mogao
pobjeći sa stotinjak ,dvjestotinjak komada i izbjeći ovaj pad od 10%.Ali miševi se osilili i ne bježe.
I zato gube glavu.


Za male investitore HT je doživotna tamnica….

veću glupost dugo nisam pročitao [lol]
pa HT je jedina dionica iz koje možeš izaći u svakom trenutku bez da utječeš na cijenu ili da ti se cijena u 5 minuta promijeni -10%
tamnica su dionice iz koje kad se uvališ više ne možeš van bez ogromnog gubitka, kao npr DKVS koji su neki kupovali na vašu preporuku po 25 kn pa sad mole boga da prodaju po 17 prije ngo potone na 10 [sealed]

pametan čovjek vidi filiju i skloni se...



Za male investitore HT je doživotna tamnica….

veću glupost dugo nisam pročitao [lol]
pa HT je jedina dionica iz koje možeš izaći u svakom trenutku bez da utječeš na cijenu ili da ti se cijena u 5 minuta promijeni -10%
tamnica su dionice iz koje kad se uvališ više ne možeš van bez ogromnog gubitka, kao npr DKVS koji su neki kupovali na vašu preporuku po 25 kn pa sad mole boga da prodaju po 17 prije ngo potone na 10 [sealed]
[/quote]
Nikome nisam preporučio da kupuje DKVS ni kada je bila ni 8,5 kn ni maksimalno 29,59.
DKVS je d.d.u stečaju i ako uspješno izađe iz stečaja ide na 100 i više,a ako nakon eventualne likvidacije firme ne ostane ništa i po 1 kn je skupa.Dakle,ako vas objasnim kako fukcionira lotto i na korektan način objasnim da dobitak nije siguran,a vi ipak igrate vi smatrate da sam ja kriv.Ja
smatram da je kriv ili zaslužan vlasnik novca.
Jedino što sam zastupao i što još uvijek zastupam je da će osnovni posao ova firma nastaviti dalje
radi strateškog i socijalnog interesa Đakovštine/podrućje/.Ako nas ne razvlaste imat ćemo veliku zaradu.I to je rizik kojeg moramo prihvatiti.
Ipak ste u pravu jer nas su dvije petarde SLPF tj.prodaje od 2.200 i 2.500 kom cca manje od 100k
kn rastjeralo špekulante jer ih SLPF guši u kreativnom vozanju gore ,dole.Špekulanti vole slobodu,gdje nema većih igrača.
Danas su sve špekulativne dionice radile:OPTE,Hgspot i sl.DKVS je eutanaziran.I toni.

– zašto pofuka i mene punite jedinicama.

– I love this game.


because we love this game [lol]

"Some people are like clouds. Once they fuck off, it's a beautiful day!"

Usporedba mog rada s fondovskom industrijom.

– ovaj tjedan sam radila s plusom od +0.83%, u ovoj godini plus +7.33% .
– napokon sam bolja od OTPindeksnog +5.74% .
– na našem tržištu taj fond je najbolji za usporedbu vašeg rada.

– a ostala fondovsaka industrija.
– najbolji je aureusUS +7.72% , jedini fond koji je bolji od mojeg fondića..
– ali njegova HR kopija aureus equity -4.12%, katastrofalno loša.
– još jedino vrijedi spomenuti AC Rusija +4.89% , ali i taj radi na drugom tržištu.
– nije loš ni raiffeisen HRdionice +5.02% .
– a svi ostali fondovi, nemam pojma na kojim tržištima rade su živa katastrofa.
– a ja uložila lovu u 2 fonda iz te kategorija "žive katastrofe", srećom radi se o sitnoj lovi.

– sve u svemu i više sam nego zadoviljna svojim radom.
– HT mi je i dalje temelj portfelja s udjelom od 24.9% .

– I love this game.
Pozdrav !

JNAF.

– evo danas je konačno došla očekivana odluka o uvršenju u crobex od 22.ožujka ,
– o tome sam i pisala na ovoj temi.
– zbog tog je danas cijena išla gore.
– bila bi i puno veća da nema čudnog fonda SLPF.
– ali danas su digli cijenovni nivo na 3.100kn .
– a imaju oni dionica, nitko im nije branio počistiti kupnju do 3.000kn .
– nema veze, u zadnjih godinu dana je protrgovano cca 6 puta više dionca nego što ih oni trenutno imaju.
– a vjerovatno će jednog dana i oni ostati bez tih papirića.
– a do tada neka samo idu pozitivne vijesti za JNAF, normalno uz pozitivno poslovanje.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close