Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Informanka.

– znam da mrzite kada pišem o zaradama.
– ali danas je bila zbilja zanimljiva situacija.
– ja u plusu zanemarivih +0.04% , ali crobex u minusu -1.31% .
– e ovo mi se dopada, napraviti toliki plus u odnosu na crobex.
– pretežno sam u dionicama, ali izgleda kvalitetnim.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. danas sam imala i jedno jako glupo ulaganje, kupila udjel u jednom investicijskom fondu, ali to je dobitak s kladionice.
– evo već imam udjele u 2 investicijska fonda, radi se o sitnoj lovi.

Eto završio je i dan poslije. Ajmo pobrojat mrtve i žive..

Članovi konzorcija po -15% – očekivano. Tu se nema šta dodat ni oduzet. Sreća je rekoh što su svi najveći investitori pravovremeno kratili još jučer neposredno pred zatvaranje, jer bi se svi mi skupa mogli slikat da je brutalni kapital zaglavio u građevinarima..

DLKV i INGR lagano padaju po inerciji, ali to je kratkog daha. Obje će se vratiti na pozicije od jučer do kraja tjedna. VDKT više nije upitnik, loše izvješće je kažnjeno i lako moguće je testiranje ili čak proboj 300 kn. Dalekovod trenutno najperspektivniji građevinar..

JNAF i INA danas rezervirani, pomalo se hvataju pozicije..

Brodari – svi u plusu uz rast prometa – očekivano. Danas 4 brodara iz Crobexa ukupno cca 3 mil prometa uz rast od 1-1,5%. Fokus se očekivano premješta na brodare, TA signalizira snažni BUY. BDI raste uz snažan rast brodara u inozemstvu..

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju.

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)


Informanka.

– znam da mrzite kada pišem o zaradama.
– ali danas je bila zbilja zanimljiva situacija.
– ja u plusu zanemarivih +0.04% , ali crobex u minusu -1.31% .
– e ovo mi se dopada, napraviti toliki plus u odnosu na crobex.
– pretežno sam u dionicama, ali izgleda kvalitetnim.

– I love this game.
Pozdrav !

p.s. danas sam imala i jedno jako glupo ulaganje, kupila udjel u jednom investicijskom fondu, ali to je dobitak s kladionice.
– evo već imam udjele u 2 investicijska fonda, radi se o sitnoj lovi.


Evo ja sam novi na ovoj temi, pa ajmo reći da ti vjerujem da uspješno trguješ dionicama. Može ovako, ako nisi toliko sebična, daj ti lijepo meni pošalji pm kad nešto kupuješ i po koliko, i kad da prodam. Mislim da to stvarno nije problem, htio bih se i ja veseliti nekoj zaradi, ajde me usreći [pray]


Evo ja sam novi na ovoj temi, pa ajmo reći da ti vjerujem da uspješno trguješ dionicama. Može ovako, ako nisi toliko sebična, daj ti lijepo meni pošalji pm kad nešto kupuješ i po koliko, i kad da prodam. Mislim da to stvarno nije problem, htio bih se i ja veseliti nekoj zaradi, ajde me usreći [pray]

– prvo pravilo, na ovom forumu nikome ne smijete vjerovati, pogotovo kada su u pitanju novci.
– jer je stvavrno nevjerovatno što sve neki mogu tu napisati da bi zaradili tisuću kuna.

– ali je forum stvarno dobar jer čitajući ga uvijek možete doći do koje dobre ideje za investiranjem.
– a samo investiranje ovisi kakva ste osoba i kolki rizik ste spremni preuzeti.
– eto to je ono najvažnije što se tu može naučiti kako investirati.

– a koje dionice ??????????????’
– pak na to pitanje sami sebi trebate dati odgovor.

– ali evo za primjer kakvi su tu tipovi investiranja.
– gospon Lopina uživa ulagati u gubitaše, nekada i zaradi, ali tu je bilo i velikih grešaka i krivih procijena.

– gospon Tigrus, on trejda, nekad zaradi, nekad proda s sitnim minusom, za takav tip rada morate biti non-stop na gledalici, dobro poznavati TA, i što on još nadopunjuje s FA.

– gospon Plavi, uđe u tri fundamentalno podcijenjene dionice dok mu ne odrade rast, u međuvremenu iste i trejda, nekada i pogriješi kod izbora dionice.

– evo to su vam tri osnovna tipa ulaganja.

– a moj tip je fondovski, možda na forumu još par njih radi slićno kao i ja np. ConanOBri .
– za takav tip ulaganja morate imati dosta love, ako pak imate malo love, tada morate raditi kao gospon Split, poznavati materiju uz maksimalno drukanje, ali obićno ulaže u krive dionice.

– kod mog tipa ulaganja nema nekih većih uzbuđenja, dosta toga je sigurnog i predvidivo, a onda tu niti nema nekog velikog prininosa, prošla godina cca 48%, a ova godina tek nešto preko 6%, ali ja sam i više nego zadovoljna, ipak radim s velikim portfeljem.

– evo danas sam malo kupila atgr i ernt, to su stvarno i više nego dobre firme, ali tu vam sigurno neće biti nekog spektakularnog rasta.
– još sam na kupnji 5-6 dionica, ali o nekim stvarima se ipak ne piše.
– evo ovih dana sam uložola i u dava fonda PBZ I-Stock i OPT meridijan20, sada mi je opet cilj polako ući s malim dijelom imovine u fondove, ali gledam da su to fondovi koji ne ulažu kod nas, tako su mi zanimljivi svi BRIC fondovi.
– a kolka su mi tu očekivanja ????????
– ako uspiju napraviti 50% više od oročene štednje je o.k. maksimalna očekivanja su 20 – 50%.
– u stvari to je jedan oblik štednje.
– jer uvijek morate imati neki novac ako dođe do značajnog pada na našoj burzi.
– jer najbolje su investicije sve one kada jako jeftino kupite dionicu.
– samo kada dođe do takvog pada većina investitora nema love.
– i još je jako važno znati koristiti stop-loss naloge, na prvi pogled mislite kako je to jednostavno ali zbilja nije.

– evo mislim kako će vam ovaj post puno više pomoći nego da vam na p.p. napišem što ćete kupiti.

– I love this game.
Pozdrav !

zane ti je dobro rekla i iskreno kaj je najbitnije….ja ti jos samo mogu dodati kupi kad ja prodam ili prodaj kad ja kupim i bit ces uspjesan ako se drzis ova 2 posta kaj si procito
pofuk


Eto završio je i dan poslije. Ajmo pobrojat mrtve i žive..

Članovi konzorcija po -15% – očekivano. Tu se nema šta dodat ni oduzet. Sreća je rekoh što su svi najveći investitori pravovremeno kratili još jučer neposredno pred zatvaranje, jer bi se svi mi skupa mogli slikat da je brutalni kapital zaglavio u građevinarima..

DLKV i INGR lagano padaju po inerciji, ali to je kratkog daha. Obje će se vratiti na pozicije od jučer do kraja tjedna. VDKT više nije upitnik, loše izvješće je kažnjeno i lako moguće je testiranje ili čak proboj 300 kn. Dalekovod trenutno najperspektivniji građevinar..

JNAF i INA danas rezervirani, pomalo se hvataju pozicije..

Brodari – svi u plusu uz rast prometa – očekivano. Danas 4 brodara iz Crobexa ukupno cca 3 mil prometa uz rast od 1-1,5%. Fokus se očekivano premješta na brodare, TA signalizira snažni BUY. BDI raste uz snažan rast brodara u inozemstvu..

Ovo nije poziv na kupnju ili prodaju.


vidim da citiras konfucija pa zapamti da se tako i kupnja i prodaja vrlo cesto stovise i cesce mijenja nego ljdui……..rezime danasnjeg dana…..ocakivano sa time da se na brodare opet nemozemo nasloniti jer kolko se meni cini zavrsili su isto u revijalnom tonu tj.ni vrit ni mimo
pofuk

Cijelo tržište je u ni vrit ni mimo položaju. Čeka se proboj prema gore ili dolje. Vrijeme za zauzimanje pozicija jedne ili druge strane.

When speculation has done its worst, two and two still make four.


Cijelo tržište je u ni vrit ni mimo položaju. Čeka se proboj prema gore ili dolje. Vrijeme za zauzimanje pozicija jedne ili druge strane.

pa to je jedina prava istina
evo sad sam bio na tel. sa jednim iskusnim forumasem i veli mi pofuk smiri se da vidim 2,3 dionice sljedecih dana i onda uleti unutra ak ti velim….nemojn samo divljati jer mi se nis ne dopada
kaj je glavna fora …taj čiča meni kaze da mu se sve u svemu stanje na burzi dopada jer kakvo je tek stanje u drustvu……………???????????????????????????…………ja malo razmislio i ima čiča prav……fakat ima povoljnih dionica samo je para sve manje
pofuk

Stanje na burzi je uobičajeno. Stvorio se veći spread između kupnje i prodaje, što najviše pogoduje trejderima. Ekonomija je u banani, ali srećom burza ima svoju logiku. A naša je povezana s američkom. Što bi ovog trena bio best buy? Puno toga za one koji misle da je sljedeći trend rastući, za one koje misle da je padajući oročena štednja. Kud će dow tud ćemo i mi… [smiley]

When speculation has done its worst, two and two still make four.

Nema boljeg od DDJH i JNAF-a.

Državne + dosta posla. U cijeni već uključeno sve loše.

Brutalna zarada.

Uvijek nanjušim zaradu na burzi !!! UVIJEK !!!

Informanka.

– jučer sam se pohvalila sitnim plusom.
– a danas minus od -0.73% , a crobex u plusu +0.24% .
– i da mi nije ht narastao +0.59% minus bi bio i veći .
– ali nema veze, to je burza.
– danas dolje sutra gore.

– I love this game.
Pozdrav !

Zanimljivosti.

JNAF.

– trenutno tu imamo fond SLPF koji se pomalo istovaruje.
– prošli tjedan su imali još 5.555 dinica, sutra ćemo vidjeti koliko su se iskrcali u ovome tjednu.

– ali orijentacije radi evo vam nekih brojki o JNAF-u.

– u godinu dana protrgovano 29.846 dionica jnafa, znaći skoro 6 puta više nego što ih ima taj fond.
– a ukupni promet je bio 76.979.719,15kn .

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close