Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kolega lopina idu vas ti stečajevi – dkvs i sl..

Ipak reći za Viadukt da će u stečaj je malo pretjerano. HAC je namaknuo sredstva za nastavak gradnje, istina postojeći natječaji se poništavaju, ali posla za građevinare će biti – i za Hidru i za Dalekovod i za Viadukt i Ingru itd..
Osim toga regija će u sljedećih 15 godina postati energetski bazen Europe – gradit će se hidro, vjetro, termo čak i nuklearne elektrane. Hoćete reći da tu neće biti posla za hrvatske građevinare.
Todoriću aplaudiraju kad se zaduži uz 10% kamate a prodaja pada 15% godišnje, a kad npr. Ingra uspješno refinancira obveze onda je to najava stečaja i sl.

CG sapunica više govori o kredibilitetu HANFE nego glavnih aktera u njoj. Ovo je situacija u kojoj Crna Gora, odnosno Đukanović, inače najveći švercer u ovom dijelu Europe, lagano poentira jer crnogorci ispadaju pozitivci koji su netransparentnu garanciju odbacili kao nešto što nije u duhu crnogorskog poslovanja. A hrvatski građevinari, perjanice zse, se prikazuju kao sitni šibicari, kockari i oportunisti. E moj Samodole, s tobom možemo SAMO-DOLE..

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)



ivana7

– stari ste pa vam zamjeram.
– ali postoji i tema sto smo danas trzili.

– ja volim igrice.
ciao!

– da imamo i tu temu.
– ali ju ne volim, jer puno njih laže na toj temi.
– neka imena svakodnevno ili svako toliko dokupljuju ili kupuju uvijek istu dionicu.
– misle kako će joj tako dići likvidnost.
– ili ako je netko kupio pa prodao, pa opet kupio pa prodao, a zarada burek, stvarno što će vam informacije toga tipa.
– jako rijetko se može pročitati da se prodalo s gubitkom.
– svi u plusu i svi zarađuju, a to jednostavno nije istina.
– zbog toga ne pišem na toj temi.
– a na ovoj nastojim da se što manje druka.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
istina i zato ja tamo ne pisem jer imam dojam da jedini ja prodajem sa gubitkom
pofuk

ULPL, ATPL, TNPL, JDPL ponovno u fokus. Slijedi vrijeme brodara, BRIC i dalje drži prognoze rasta debelo iznad svjetskog prosjeka, a tu su glavni izvori prihoda za ovaj sektor.


-ULPL u četrtom kvartalu ostvario gubitke i to je istinita stvarnost,ako alkemičari iz uprave nešto ne iskemijaju i prvi kvartal neće biti bolji od prošlog_gubitaše ne kupujem
_ATPL je ostvarila velike gubitke u četvrtom kvartalu,jer puše na moru,puše u zraku,puše i na kopnu,pa pošto im situacija što se tiće vozarina,cijene nafte i ukupnih troškova nije povoljnija će imati vjerovatno veće gubitke u prvom kvartalu od zadnjeg prošle godine,a vjrovatno i lošiji novčani tok jer neće prodavati brodove kao lani,to se ne kupuje prije ljeta i značajnijeg rasta BDI.Inaće fundamentalno najskuplji brodar,ali i najomiljeniji.

-JDPL podcijenjen s obzirom na BV od preko 400 kn,u odnosu na ATPL podcijenjenost barem dva
puta
_TNPL s obzirom na niske tankerske vozarine ,ali i odlične za handye vjerovatno posluje na granici
rentabiliteta u odnosu na ATPL podcijenjena isto barem dva puta,što ne znaći da neće biti još i
veća s obzirom da je PR ove firme katastrofalan_izvrsna firma_katastrofalan odnos prema dioničarima
_LPLH sa srarim kantama ostvaruje bolje poslovne rezultate od ATPL prema kojoj je podcijenjena
tri puta,ne znaći da to uskoro neće biti i četiri puta jer na ZSE se ionako ne gledaju fundamenti

Danas je VDKT izlistao FI 4Q -pokazuje katastrofalnu bilancu ,sa ogromnim gubicima,
sa ogromnim dugovima na dospjelim obvezama,a cijena dionice raste:to je ZSE.Ovdje se ne radi o
ciljanoj manipulaciji već bolesti cijele burze.I u Bangladešu bi investitori bježali iz VDKT i on je trebao biti zabijen u prah i pepeo. Bilo je čitavih dva sata vremena za bijeg.Pa zar je toliko
neznalica i neodlučnih.VDKT će morati ponovno poljubiti 250.Druge nema.


Kolega lopina idu vas ti stečajevi – dkvs i sl..


Ako malo bolje analizirate bilancu VDKT možete utvrditi da je tu stečaj lako moguća opcija.
I tada se možda uključim u kupnju na dvadesetinu BV tj cca 25 kn analogno DKVS na 17 s time
da u slučaju stećaja Viadukta dioničari nebi trebali dobiti ništa.Ne vjerujem ni da bi se namirili
svi vjerovnici.Dakle,vjerovatno bi se uključio na kupnja na 10 kn sa manjim šansama na veliku dobit kao što sada imam u DKVS. Nikada nisam bio ozbiljniji,jer
nažalost situacija nije dobra,naročito,za građevinare.

Razumijem da mi recimo lopina zalijepi jedinicu na prethodni post, ali stvarno mi nije jasan ovaj lik/likovi iz crtanog koji prođe temom i lijepi jedinice redom.
Na prazan post koji će vjerojatno bit obrisan – ocjena 1?
Stvarno, svakakvih likova..
Ali nema veze, pozdrav dežurnom ‘revizoru’ koji lijepi kljuke redom..

Samo najmudriji i najgluplji ne mogu se promijeniti. (Konfucije)



Danas spomenuti ijednog građevinara kao dobru kupnju znaći imati obraz deblji od poplata.
VDKT_potencijalna blokada računa i stečaj,katastrofalno izvješće i bilanca
THNK-gubitak posla u CG,uz neprodane stanove kojima cijena pada_katastrofa
IGH_do sada uvijek dobar,sada ni tu nema nade_jako loše
INGR_nisko je ali može još niže,teška godina i borba za opstanak
HDEL_sestra lopataru Viaduktu,ne može gore

Jedino ostaje DLKV kao dobro ulaganje i LVCV sigurni građevinar sa malom zaduženošću.
Nemam LVCV ni DLKV ali me privlače ,naročito LVCV.

Dobro ti pristaje nik ide ti uz karakter
[/quote]
Znate li onu pričicu
Smrznuti vrabac pao na cestu.Prošla krava i posula ga balegama.I vrabac oživio.To vidjela maca.I hop.Pojela vrapca.
Pouka:Nije ti neprijatelj onaj koji te se..,a ni prijatelj onaj koji te vadi iz gov..
Shvatite komentare o građevinarima samo kao prijedlog za razmišljanje.Mali uvijek imaju vremena
za bijeg,a veliki ako i spuše njima će dosta ostati.Naravno ako ih ne tuće margin.


Razumijem da mi recimo lopina zalijepi jedinicu na prethodni post, ali stvarno mi nije jasan ovaj lik/likovi iz crtanog koji prođe temom i lijepi jedinice redom.
Na prazan post koji će vjerojatno bit obrisan – ocjena 1?
Stvarno, svakakvih likova..
Ali nema veze, pozdrav dežurnom ‘revizoru’ koji lijepi kljuke redom..

Nikada ne lijepim jedinice,a naročito ozbiljnim analitičarima,a za vas smatram da to jeste.Što se
uvijek ne slažemo ,to je razumljivo.



Kolega lopina idu vas ti stečajevi – dkvs i sl..


Ako malo bolje analizirate bilancu VDKT možete utvrditi da je tu stečaj lako moguća opcija.
I tada se možda uključim u kupnju na dvadesetinu BV tj cca 25 kn analogno DKVS na 17 s time
da u slučaju stećaja Viadukta dioničari nebi trebali dobiti ništa.Ne vjerujem ni da bi se namirili
svi vjerovnici.Dakle,vjerovatno bi se uključio na kupnja na 10 kn sa manjim šansama na veliku dobit kao što sada imam u DKVS. Nikada nisam bio ozbiljniji,jer
nažalost situacija nije dobra,naročito,za građevinare.

[/quote]
Ne nisi druker, o čemu ti pričaš? Daj ne blati po viaduktu kad pojma nemaš o čemu pričaš, izvješće 4q je loše, ali o kakvom stečaju ti pričaš…. ajde molim te, ljude konstantno nagovaraš na kupnju đakovštine, i pišeš o firmi koja je u stečaju, dok viadukt je u ovoj godini završio čak i sa dobiti. Firma isplačuje konstantno dividendu, najveći joj je problem likvidnost, međutim kojoj firmi nije… Ma stvarno ne znam od kud ti obraz da tu nešto napišeš, a po koliko ćeš ti prodat svoju đakovštinu ako dođe do likvidacije?
al iskustvo čitanja ovog foruma me naučilo, da si se ti pošteno iskrcao na dkvs, zadnji dan prije puštanja u redovan režim trgovanja, a ekipi si prodavao spiku dokle će sve ići gore samo da su u redovnom režimu.




Kolega lopina idu vas ti stečajevi – dkvs i sl..


Ako malo bolje analizirate bilancu VDKT možete utvrditi da je tu stečaj lako moguća opcija.
I tada se možda uključim u kupnju na dvadesetinu BV tj cca 25 kn analogno DKVS na 17 s time
da u slučaju stećaja Viadukta dioničari nebi trebali dobiti ništa.Ne vjerujem ni da bi se namirili
svi vjerovnici.Dakle,vjerovatno bi se uključio na kupnja na 10 kn sa manjim šansama na veliku dobit kao što sada imam u DKVS. Nikada nisam bio ozbiljniji,jer
nažalost situacija nije dobra,naročito,za građevinare.

[/quote]
Ne nisi druker, o čemu ti pričaš? Daj ne blati po viaduktu kad pojma nemaš o čemu pričaš, izvješće 4q je loše, ali o kakvom stečaju ti pričaš…. ajde molim te, ljude konstantno nagovaraš na kupnju đakovštine, i pišeš o firmi koja je u stečaju, dok viadukt je u ovoj godini završio čak i sa dobiti. Firma isplačuje konstantno dividendu, najveći joj je problem likvidnost, međutim kojoj firmi nije… Ma stvarno ne znam od kud ti obraz da tu nešto napišeš, a po koliko ćeš ti prodat svoju đakovštinu ako dođe do likvidacije?
al iskustvo čitanja ovog foruma me naučilo, da si se ti pošteno iskrcao na dkvs, zadnji dan prije puštanja u redovan režim trgovanja, a ekipi si prodavao spiku dokle će sve ići gore samo da su u redovnom režimu.

[/quote]




Danas spomenuti ijednog građevinara kao dobru kupnju znaći imati obraz deblji od poplata.
VDKT_potencijalna blokada računa i stečaj,katastrofalno izvješće i bilanca
THNK-gubitak posla u CG,uz neprodane stanove kojima cijena pada_katastrofa
IGH_do sada uvijek dobar,sada ni tu nema nade_jako loše
INGR_nisko je ali može još niže,teška godina i borba za opstanak
HDEL_sestra lopataru Viaduktu,ne može gore

Jedino ostaje DLKV kao dobro ulaganje i LVCV sigurni građevinar sa malom zaduženošću.
Nemam LVCV ni DLKV ali me privlače ,naročito LVCV.

Dobro ti pristaje nik ide ti uz karakter
[/quote]
Znate li onu pričicu
Smrznuti vrabac pao na cestu.Prošla krava i posula ga balegama.I vrabac oživio.To vidjela maca.I hop.Pojela vrapca.
Pouka:Nije ti neprijatelj onaj koji te se..,a ni prijatelj onaj koji te vadi iz gov..
Shvatite komentare o građevinarima samo kao prijedlog za razmišljanje.Mali uvijek imaju vremena
za bijeg,a veliki ako i spuše njima će dosta ostati.Naravno ako ih ne tuće margin.
[/quote]


Politika i jedna političarka.

– stvarno ne mogu vjerovati kako je mala i nikakva svijest kod ovog našeg naroda.
– kako li se samo brzo zaboravlja.
– nekada je ova naša glavna političarka bila glavna glasnogovornica protiv ruskih cijevi.
– a danas u Moskvi moli za te cijevi.

– a evo vam i primjer ht-a.
– prošle godine im ht kupi obveznice za jednu milijardu kuna.
– pa glavna političarka udre dodati porez na mobitele.
– pa će vam sada ići porez na dividendu.
– pa zahebavaju ht kod novih investicija koje su vrijedne miljijarde kuna.

– pitam se zašto taj ht ne odhebe te glupaste političare.
– najprije mi je glupo zašto kupuju obveznice od ove prezadužene zemlje.
– zašto uopće isplaćuju dividendu dok imamo ovaj harač od poreza.
– zašto uopće ulažu u infrastrukturu.

– zašto jednostavno dobit ne ulože u svjetske obveznice tipa AAA.
– a dividenda neka ide onda kada na to ne bude nikakvih nameta.
– pa zašto se mora isplaćivati ta diviodenda svake godine????????
– a ta dividenda ionako ne koristi cijeni dionice jer će cijena i pasti za vrijednost dividende.
– a ako ne bi bilo dividende, e onda ni braniteljski fond nema što za dijeliti.

– dosta toga je povezanog.
– stvarno ne vidim razloga zašto taj ht ne bi zahebavao ovu vladu.

– I love this game.
Pozdrav !

Vjerojatno Ivana nemoze zahebavati vladu jer ti ne znas mnoge stvari između HT-a i RH .
Vlada ti je i omogucila da kupis paket HT-a po povoljnoj cijeni .


Vlada ti je i omogucila da kupis paket HT-a po povoljnoj cijeni .

– kao prvo ne kupujem pakete, kupujem dionice.
– a kao drugo burza mi je omogućila te iste dionice kupiti po puno povoljnijoj cijeni.

– I love this game.
Pozdrav !

priča se po forumu da si ti Ht kupovala i po 390 i 350 i 320
to ti je isto burza omogućila

Šote more šote, šote mašala, ova robna kuća kusur ne vraća

New Report

Close