Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Zanimljivosti.

SLPF.

– taj fond stalno pratim zbog njihovih blesavih prodaja kojima ruše cijene dionica.

– a oni su i najveći dioničari Đakovštine, i evo konačno i tu krenuli u prodaju, prodali su 2.200 dionica, ali još uvijek imaju 129.931 dionicu DKVS ili 12.33% , a naš gospon Lopina se žalio kako nema tu više tko prodavati, ali evo na njegovu radost pojavio se je pravi prodavač.

Pozdrav !


Ivana imam takav porast vrijednosti portfelja da bi se mogao uzoholiti.Skinuo sam preko 30% od nove godine
a u jednom trenutku sam bio i na preko 50%,jer su moje uzdanice rasle kao lude:DKVS i KOES.
Sada sam malo izdušija.
A ako ovaj suludi SLPF izlazi iz dionica na ovakav način kao što je počeo na DKVS zaista se treba
zapitati da li je njima cilj da ostvare manji profit.
Ali ako stvarno izađu iz DKVS će postati ponovno hit.Tu će se sjatiti cjelokupna špekulantska ekipa
sa ZSE.A špekulanti i jedino nešto rade.A ja sam aktivan špekulant.Logično.



Zanimljivosti.

SLPF.

– taj fond stalno pratim zbog njihovih blesavih prodaja kojima ruše cijene dionica.

– a oni su i najveći dioničari Đakovštine, i evo konačno i tu krenuli u prodaju, prodali su 2.200 dionica, ali još uvijek imaju 129.931 dionicu DKVS ili 12.33% , a naš gospon Lopina se žalio kako nema tu više tko prodavati, ali evo na njegovu radost pojavio se je pravi prodavač.

Pozdrav !


Ivana imam takav porast vrijednosti portfelja da bi se mogao uzoholiti.Skinuo sam preko 30% od nove godine
a u jednom trenutku sam bio i na preko 50%,jer su moje uzdanice rasle kao lude:DKVS i KOES.
Sada sam malo izdušija.
A ako ovaj suludi SLPF izlazi iz dionica na ovakav način kao što je počeo na DKVS zaista se treba
zapitati da li je njima cilj da ostvare manji profit.
Ali ako stvarno izađu iz DKVS će postati ponovno hit.Tu će se sjatiti cjelokupna špekulantska ekipa
sa ZSE.A špekulanti i jedino nešto rade.A ja sam aktivan špekulant.Logično.
[/quote]
oprostite u kakvu vrstu špekulanata Vi spadate???
dugorocni ili kratkorocni???
pofuk




Zanimljivosti.

SLPF.

– taj fond stalno pratim zbog njihovih blesavih prodaja kojima ruše cijene dionica.

– a oni su i najveći dioničari Đakovštine, i evo konačno i tu krenuli u prodaju, prodali su 2.200 dionica, ali još uvijek imaju 129.931 dionicu DKVS ili 12.33% , a naš gospon Lopina se žalio kako nema tu više tko prodavati, ali evo na njegovu radost pojavio se je pravi prodavač.

Pozdrav !


Ivana imam takav porast vrijednosti portfelja da bi se mogao uzoholiti.Skinuo sam preko 30% od nove godine
a u jednom trenutku sam bio i na preko 50%,jer su moje uzdanice rasle kao lude:DKVS i KOES.
Sada sam malo izdušija.
A ako ovaj suludi SLPF izlazi iz dionica na ovakav način kao što je počeo na DKVS zaista se treba
zapitati da li je njima cilj da ostvare manji profit.
Ali ako stvarno izađu iz DKVS će postati ponovno hit.Tu će se sjatiti cjelokupna špekulantska ekipa
sa ZSE.A špekulanti i jedino nešto rade.A ja sam aktivan špekulant.Logično.
[/quote]
oprostite u kakvu vrstu špekulanata Vi spadate???
dugorocni ili kratkorocni???
pofuk
[/quote]
Špekulant je kratkoročni investitor.Od jednog sata do sedmice dana.Obožavam špekulacije u
dionicama fundamentalno jakih firmi.Dugoročni špekulant može biti samo veliki ulagač koji u
dužem vremenskom razdoblju može diktirati uvjete na tržištu.A ja to nažalost nisam.





Zanimljivosti.

SLPF.

– taj fond stalno pratim zbog njihovih blesavih prodaja kojima ruše cijene dionica.

– a oni su i najveći dioničari Đakovštine, i evo konačno i tu krenuli u prodaju, prodali su 2.200 dionica, ali još uvijek imaju 129.931 dionicu DKVS ili 12.33% , a naš gospon Lopina se žalio kako nema tu više tko prodavati, ali evo na njegovu radost pojavio se je pravi prodavač.

Pozdrav !


Ivana imam takav porast vrijednosti portfelja da bi se mogao uzoholiti.Skinuo sam preko 30% od nove godine
a u jednom trenutku sam bio i na preko 50%,jer su moje uzdanice rasle kao lude:DKVS i KOES.
Sada sam malo izdušija.
A ako ovaj suludi SLPF izlazi iz dionica na ovakav način kao što je počeo na DKVS zaista se treba
zapitati da li je njima cilj da ostvare manji profit.
Ali ako stvarno izađu iz DKVS će postati ponovno hit.Tu će se sjatiti cjelokupna špekulantska ekipa
sa ZSE.A špekulanti i jedino nešto rade.A ja sam aktivan špekulant.Logično.
[/quote]
oprostite u kakvu vrstu špekulanata Vi spadate???
dugorocni ili kratkorocni???
pofuk
[/quote]
Špekulant je kratkoročni investitor.Od jednog sata do sedmice dana.Obožavam špekulacije u
dionicama fundamentalno jakih firmi.Dugoročni špekulant može biti samo veliki ulagač koji u
dužem vremenskom razdoblju može diktirati uvjete na tržištu.A ja to nažalost nisam.
[/quote]
tenks
jer ja imam dojam da sm ja rodjeni spekulant i mislim da se okrecem takvom stilu trgovanja
znaci preporucate mi da se ne upustam u spekulacije ispo trajanja od 60 min?????
pofuk


Ivana imam takav porast vrijednosti portfelja da bi se mogao uzoholiti.Skinuo sam preko 30% od nove godine

– moja ulaganja ne pružaju takva uzbuđenja i tolike prinose, evo ove godine nešto preko 6% .
– ali tu nema ni nekih velikih padova.
– vaše investiranje mi je zbilja zanimljivo i uvijek pratim vaše investicije, ali na burzi uglavnom u ulozi burzovne publike.
– samo morate napisati kako takvo investiranje može dovesti i do gubitka portfelja i do 90%,
– što vam se je već jednom i dogodilo.
– e sada me zanima kako stojite u odnosu na taj prvotni minus koji ste učinili ?????????

– i evo još jedna zanimljivost.
– u prošlom tjednu je obavljena jedna transakcija u topu10 na Zdenki.
– e sada me zanima zašto top10 može trgovati s Zdenkom a mi mali dioničari ne možemo ????????’

– I love this game.
Pozdrav !


Špekulant je kratkoročni investitor.Od jednog sata do sedmice dana.

– e sada mi tu puno toga nije jasno.
– sebe nazivate špekulantom.
– a pišete kako špekulant ulaže.
– na Đakovštini već dugo drukate.
– a u dionici ste do tjedan dana.
– puno toga mi tu nije jasno.

– I love this game.
Pozdrav !


A ako ovaj suludi SLPF izlazi iz dionica na ovakav način kao što je počeo na DKVS zaista se treba
zapitati da li je njima cilj da ostvare manji profit.

– ma hebe se njima za profit.
– njima treba keš za njihove menagerske plaće,
– a i vođenje fonda isto treba platiti s 3.5% .

– I love this game.
Pozdrav !



Špekulant je kratkoročni investitor.Od jednog sata do sedmice dana.

– e sada mi tu puno toga nije jasno.
– sebe nazivate špekulantom.
– a pišete kako špekulant ulaže.
– na Đakovštini već dugo drukate.
– a u dionici ste do tjedan dana.
– puno toga mi tu nije jasno.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
pa frajer druka od kad je bila 20 kuna i kaze da je dobro rekao ljudima da kupe
pa sta su zaradili?????
pofuk



Špekulant je kratkoročni investitor.Od jednog sata do sedmice dana.

– e sada mi tu puno toga nije jasno.
– sebe nazivate špekulantom.
– a pišete kako špekulant ulaže.
– na Đakovštini već dugo drukate.
– a u dionici ste do tjedan dana.
– puno toga mi tu nije jasno.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]
DKVS je malo dugoročnija špekulacija.Smatram da ta dionica ima mogući rast na cca 200 kn u slućaju pozitivnog raspleta.I tu s obzirom na rizik da dobijem i ništa uđem maksimalno 1/3 kapitala.Ali kako je
dionica divljala udio sve više raste.Inteligentan investitor tada lagano reže poziciju i kapitalizira
dobit da mu udio te rizične investicije ne bude veći od te 1/3 portfelja.
U slućaju pada dokupljuje,ako ocijenim da za to nema bitnog razloga ili bježi ako su vijesti totalna katastrofa.Naravno da se u toj dionici mogu raditi i dnevne špekulacije,ali nikako
moj udjel u toj dionici ne smije biti 10,20 ili maksimalno 33%,u ovisnosti o strategiji ulaganja,ako dođe vjest koja je lansira,a to je
i bio razlog ulaska u rizičnu investiciju.Treba se ponašati disciplinirano.Meni toga nedostaje.
Ubuduće ću nastojati biti discipliniraniji.
2008 je bila godina katastrofe,a sa marginom još i gore.Jedina nada su bile HT i INA radi MOL.
Tu je trebalo imati i malo steće.Sve ostalo je otišlo u prah i pepeo Ogromni gubici.
2007 sam zaradio u šest mjeseci 150%,2008 izgubio 80%,2009 skinuo 150%,za ova dva mjeseca zarada 30%.Dakle,tri godine sam radio na negativnoj nuli.
Odlično,kako je bilo prije dvije godine.Tada sam bio na dnu dna.

Best buy CHAG -R- A

više na temi i/ili na blogu gdje sam napravio analizu u 3 nastavka
http://forum.mojedionice.com/entry.php?26-CHROMOS-AGRO-d-d
http://forum.mojedionice.com/entry.php?27-CHROMOS-AGRO-d-d-2-(dio)-nastavak
http://forum.mojedionice.com/entry.php?28-CHROMOS-AGRO-d-d-3-(dio)-nastavak

Štednja je mudrost trošenja.

Gledajući situaciju na tržištu koja : Nije strašno koliko je užasno najbolji pickovi su " državne tvrtke " i to:

DDJH – novi poslovi, stabilizacija poslovanja, lokalni čimbenik
JNAF – EU, velika ulaganja
PODR – privatizacija

I to je to za ovu godinu.

Naravno tu i HDEL jer ona " zaostaje " cijenom za ostalim građevinarima.

Uvijek nanjušim zaradu na burzi !!! UVIJEK !!!


Gledajući situaciju na tržištu koja : Nije strašno koliko je užasno najbolji pickovi su " državne tvrtke " i to:

DDJH – novi poslovi, stabilizacija poslovanja, lokalni čimbenik
JNAF – EU, velika ulaganja
PODR – privatizacija

I to je to za ovu godinu.

Naravno tu i HDEL jer ona " zaostaje " cijenom za ostalim građevinarima.

Po meni predak ti nije u redu;
evo mog prijedloga;
jdpl
jnaf
hdel
podr
ht
ulpl
vdkt
adpl
lkri
lkpc
crll
elkl

New Report

Close