Best buy – komentari i analize

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Best buy – komentari i analize

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

mislim da je 2010 godina gdje bi oni koji igraju isključivo na špekulacije preskupih dionica rizičnih bilanci i očekuju "poslove" koji neće donijeti nikakve nove vrijednosti za dioničara (jer nisu niti u doba najveće konjukture) već samo nove rizike i strahove, mogli fino dobiti po prstima, a ovi koji kupuju umjeren P/E, umjerenP/B, stabilnu i niskorizičnu bilancu, tradiciju stabilnog poslovanja u stabilnim sektorima bi mogli biti nagrađeni razmjerno riziku. Mislim da je završilo vrijeme janjadi kad su se kupovale prazne priče i "novi poslovi".

Kolegice lanica, skuhajte si kavicu od ciglice da se smirite, a taj P/E možete objesiti mačku o rep, to je elementarna stvar i uči se na prvoj godini investiranja s navlačenjem!

Evo recimo Ledo je izrazito nepovoljna dionica za ulaganje na ovoj cijeni iako ima dobar P/E, dok je recimo Ina je izrazito povoljna varijanta za ulaganje………sad vi uzmite godišnji odmor pa malo razmislite o tome [wink]

Čim shvatite u čemu je štos možete nastaviti s navlačenjem, ali na novim spoznajama [tongue]

http://www.kucilooro.webs.com/

Ne znam da li se obraćate meni ili kolegi Lanici, ali odgovorit ću vam ja…

Kolega, P/E sam za sebe ne znači ama baš ništa, a pogotovo ne na frejmu jedne godine. Morate biti malo konstruktivniji a ne po temama pričati sam sa sobom i prelogiravati se po 10-ak puta dnevno.

A za vašu info, ja sam rasprodao Ledo po 7400 PBZ mirovinskom fondu i kupio Inu po 1600. dok ste vi trpali HDEL po 350 i IGH po 4200, i još uvijek vidat rane.

Bit će bolje. Zaradit ćete i Vi na burzi samo se morate malo smiriti i opustiti i ne biti ljubomoran na vrhunskog stocpikera PLAVOG.

Ne znam zašto se petljate u tuđu raspravu ali vidim ne znate elementarne stvari kao ni kolegica lanica.
Pa samo mala opaska………

To da ste vi nešto rasprodavali na 7.400 kn to mi je jako čudno i sumnjivo ( bez uvrede ) jer znam da je vaš pokvareni brat drukao na LJedu kao sumanut ne bi li ga uvalio nama ostalima na super-de-lux-preskupoj cijeni- Što mu kod mene nije uspjelo i znam da su ga poslije neki tražili pa je pobjegao iz zemlje ( iako je navodno jako voli [tongue] ).

Tako da nemojte se ljutiti kolega ali vama vjerujem još manje nego Plavome ( on je bar rekao istinu da je danas kupio KOEI, inače je pljunuti hebrang ).

Dakle glupo i nerazumno je kupovati Ljedo na ovom P/E!!
Povoljno je kupovati Inu!

Eto tu istinu vam poklanjam iako to niste ničim zaslužili [lol]

http://www.kucilooro.webs.com/

Malo ste se zabunili kolega. Moj je brat pisao o Ledu na cijenama o 2500, pa na 3500, pa na 4500 (ovdje ste mu se Vi i još neki najviše smijali), pa na 6500, pa na 7500. A svoj Ledo nije prodao niti Vama niti bilo kome drugome do li PBZ mirovinskom fondu.

Iako nemam Ledo, držim da je po ovim cijenama bolji buy od 90% pickova na burzi. Iako ga ne mislim kupovati jer smatram da ima boljih, tj. onih kod kojih sa ovih cjenovnih razina mogu očekivati bolji prinos. Da li će tako i biti ostaje da vidimo. Možda s vremenom i promjenim mišljenje i kupim LEDO.

Što se tiče "bežanije" moga brata. Kolega, ja sam čuo da vam je skakanje preko plotova omiljena disciplina.Da li je to točno? Priča se po gradu… A sa mojim se bratom uvijek možete dogovoriti za termin, rado će doletjeti nazad u RH. Uostalom već ste jednu ponudu odbili, nadam se da nećete još jednu.

srdačno vaš,

GMB GUBERNATOR

LEDO je najgori pick po skoro svim kategorijama, a naročito po P/E. Gori od njega je jedino FRNK, za kojeg se ne interesira nitko osim Artukovićevog sineka, u smislu kad će ga naslijediti a vas pobacati van iz vlasničke strukture, tj skivzati

[bye]

Najbolji pick je Belje i Ina, i donekle Đuro [wink]

http://www.kucilooro.webs.com/

Najgori pickovi su po skoro svim kategorijama, a posebno po P/e i sl.

zaba
ledo
ht
adris
zapi
atgr
cros
aik banka i
zvtr

ups, to je popis moje liste želja što bih htio još nadokupiti pa molim da se počne lupati po prodaji (kako bih još dokupio jeftinije).
Imam napad iskrenosti pa molim čitatelje da drugi dio posta ne čitaju.

kolega Rambo, ovo je burza. Sve je moguće[thumbsup] , ali za neke stvari ipak treba znati više [cool]

Kako izvještaji izlaze definitivno izgleda da je burza pretjerano reagirala sa padom cijena ,po meni je buy do hold manje više sve i svašta ,ajde uskoro će i izvještaji za prvi kvartal pa da se potvrde moje sumnje. Ima firmi na ZSE koji nižu godinu za godinom odlične financijske izvještaje, a cijena dionica su u raskoraku sa prihodima i dobitima. Dioničko tržište je slabo stoga sad za sad se ne može očekivati neki značajni porast cijena ,ali ako se uspiju zanemariti kratkoročne volatilnosti ( potražit sigurnost u dividendnom prinosu ) investicije će se isplatiti nekome kome ne treba lova u ovoj godini.

A di je Ivana nestala? Nema je zadnjih dana ,a ja ko slijepac na TK bez Ivaninih komentara i savjeta, a najviše mi fale komentari od stručnog tima ! Ive jaavi se, jaavi se !!

Informanka.

– kako sam radila ovaj tjedan, ali u stvari zbilja nisam ništa radila, malo odmora.
– ali ipak imam nekih pomaka u mom balasnom fondu,
– napravljen je plus od zanemarivih +0.18% , od početka godine plus +6.44% .
– ali i to je dobro, glavno da je plus, a i situacija na burzi nije blistava.

– a kako je radila fondovska industrija ???????????
– samo dva fonda su uspijšnija od mog rada.
– OTP indeksni, još uvijek najbolji iako je izgubio cca 2%, trenutno na 6.63% .
– još je bolji od mog rada Aureus US +6.55% , ali tom fondu ne vjerujem, jer su najvjerojatnije i u americi ušli u 5 nelikvidnih dionica kojima drže cijenu, a i to je također katastrofa od rada jer je indeks kod amera zbilja porastao u odnosu na naš.
– tu bih još izdvojila cca 6 fondova s prinosom cca 3% .
– ostali su katastrofa, većina njih u minusu u ovoj godini čak 22 fonda ,
– e to mi nikako nije jasno kako je većina fondovske industrije ove godine u minusu.

– I love this game.
Pozdrav !


Jer burza gleda unaprijed. A unaprijed gledano ovaj VART je kao atomska bomba, kad eksplodira odletjet će.

– a ja pogledam sve parametre na dionici pa da vidimo kako izgleda ta bomba od dionice.

– dug od zanemarivih 200% .
– a rade s smiješno malim gubitkom od 86 milijuna .
– a na burzi u zadnjih mjesec dana samo 2 dana promet oko 20.000kn .
– ostale dane ili ga nema ili ispod tisuću kuna ili par tisuća kuna .
– tako da tu jednostavno nije bilo nikakve akumulacije dionica.
– ali na većim cijenama će svakako biti dioničara koji su željni izlaza iz ove dionice.
– sada im možda država da koju lovu toliko da ne otpuste radnike.
– ali tu svakako imamo veliki višak radnika .
– i zbilja ne vidim iti jedan ozbiljan razlog spašavati tu industriju jer njoj jednostavno pomoći nema .

– ne kažem sada kako ju neće špekulanti željni brze zarade dići u visine .
– ali to je smeće i do firme i od dionice.
– i tu će biti ona naša poznata igrica tko zadnji magarac.

– I love this game.
Pozdrav !

[/quote]

– ovo sam napisala prošlog tjsdna.
– a što je bilo ovaj tjedan s tom bombom od dionice.

VART.

– završio tjedan s prometom od 14.734kn i padom od -10.27% .
– naročito je bilo zanimljivo 24/2 kada je uslijedio ludi rast od 8.98% s još luđim prometom od 36 kn.
– 26/2 je uslijedio veliki pad od -17.45% i povećim prometom za tu dionicu od 10.521kn .

– a sada zaključke izvucite sami.
– jer očito nije uspijelo splitovo lansiranje iako je 24/2 u tu dionicu uložio 36 kuna.

– I love this game.
Pozdrav !

New Report

Close